forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 241

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
426 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 28/06/2020 : 06:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
The Wire
Deadwood
Narcos
Breaking bad
Game of thrones
The Shield
Justified
Lost
Peaky blinders
House M.D.

Sopranosi i Oz bi bili sigurno na listi kad bi se razdoblje razvuklo na jos koju godinu.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/06/2020 : 09:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Game of Thrones
Breaking Bad
Cobra Kai
Stranger Things
The Walking Dead
The Mandalorian
Black Summer
Messiah
The Witcher
Orville
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/06/2020 : 10:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Bez nekog reda:

Deadwood
Justified
Treme
The Deuce
Sense8
Mozart in the Jungle
Archer
Veep
High Maintenance
Patrick Melrose


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 28/06/2020 : 10:46:25  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Samo pet, abecedno:

Justified
Rome
Signal
Twin Peaks: The Return
The Wire
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 28/06/2020 : 17:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Miniserije:

Band of Brothers
Chernobyl
The Night Of
The Pacific
When They See Us

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 28/06/2020 : 18:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
1. The Leftovers
2. Black Mirror
3. Lost
4. Battlestar Galactica
5. The Expanse
6. Countepart
7. Westworld
8. The 100
9. Dark
10. Watchmen
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/07/2020 : 03:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Je l gleda neko HBOovu novu mini seriju Perry Mason?

Bice sveukupno 8 epizoda, do sad su izasle 2, pogledao sam obe i jako sam zadovoljan. Dobar hard-boiled noir detektivski pristup. Los Andjeles 30ih, noir muzika, istraga, cinicni glavni lik alkoholicar, zeznuta proslost...
Svi elementi su tu.
S nestrpljenjem cekam ostatak serije.

Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 03/07/2020 : 09:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Dark, 3. sezona

Eto, došao je i taj kraj ove fascinantne serije. Ne treba trošiti riječi koliko je serija kompleksna i interesantna, ali u ovoj sezoni su to uspjeli dići na još jednu razinu. Vrlo hrabre ideje, svako malo mi se činilo kao da će se zapetljati totalno i neće moći otpetljati, ali sa završetkom zadnje sezone sve je dobilo smisao. Prelijepa produkcija, odlična režija, sve je tako dobro izdirigirano do samog kraja. Moja preporuka je da se ovo pogleda kao sve 3 sezone u nizu, jednostavno je jako puno detalja i likova pa bi ovako to bolje sjelo i s manje konfuzije.
Sveukupni dojam je da se radi o jednoj od možda 2-3 najbolje Netflixove serije do sada. Dosta ju ljudi uspoređuju sa Stranger Things, ima nekih sličnosti, ali meni je ovo puno zrelije i na višem nivou. Ovo je dokaz da i neke europske serije mogu posramiti anglosaksonsku konkurenciju.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/07/2020 : 09:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ajmo, top 10 serija zadnjih 20 godina, 3, 4, sad:



Nije najreprezentativniji uzorak (7 ljudi), ali ovo su serije koje su dobile najviše (više od 1) glasova:

Game of Thrones XXXX
Breaking Bad XXXX
Deadwood XXX
Justified XXX
The Wire XXX
Battlestar Galactica XX
Black Mirror XX
Better Call Saul XX
Lost XX
Narcos XX
Rome XX

Ja slabo gledam serije, većinu ovoga nisam gledao ili sam pogledao samo epizodu, dvije (GoT, Breaking Bad, Justified, Rome), jedino sam Wire i Deadwood cijele pogledao. Ako i gledam, onda radije biram neku miniseriju tipa Band of Brothers i prva sezona True Detective (te su mi 2 najbolje koje mi padaju na pamet) ili britanski format 1 epizoda = 1 priča. Najbolja serija svih vremena (ne računajući sitcome) mi je The Wire, ali ništa drugo long-running mi nije u tom rangu (premda ću gledati sve sa potpisom Davida Simona - trenutno sam na 2. sezoni Deucea).

Black Mirror mi je na vrhu watchliste, to mi izgleda kao nešto za mene.

Edited by - vukozec on 03/07/2020 09:55:46
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2319 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 03/07/2020 : 10:08:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

Dark, 3. sezona

Eto, došao je i taj kraj ove fascinantne serije. Ne treba trošiti riječi koliko je serija kompleksna i interesantna, ali u ovoj sezoni su to uspjeli dići na još jednu razinu. Vrlo hrabre ideje, svako malo mi se činilo kao da će se zapetljati totalno i neće moći otpetljati, ali sa završetkom zadnje sezone sve je dobilo smisao. Prelijepa produkcija, odlična režija, sve je tako dobro izdirigirano do samog kraja. Moja preporuka je da se ovo pogleda kao sve 3 sezone u nizu, jednostavno je jako puno detalja i likova pa bi ovako to bolje sjelo i s manje konfuzije.
Sveukupni dojam je da se radi o jednoj od možda 2-3 najbolje Netflixove serije do sada. Dosta ju ljudi uspoređuju sa Stranger Things, ima nekih sličnosti, ali meni je ovo puno zrelije i na višem nivou. Ovo je dokaz da i neke europske serije mogu posramiti anglosaksonsku konkurenciju.



Meni je finale serije bilo vrhunsko, niti jednu zamjerku nemam. Niti jedno pitanje nije ostalo visiti u zraku, sve je sjelo na svoje mjesto.
The end is begining is the end...
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/07/2020 : 10:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Je li Westworld tipa Lost, Stranger Things i Fortitude: gomilanje novih i novih misterija umjesto ikakve rezolucije postojećih?
Može li se pogledati npr. samo prva sezona i da je ta priča gotova ili?
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 03/07/2020 : 11:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
1.sezona ima prilično otvoren kraj i dosadašnjih 3 sezone su sve povezane. Prve 2 sezone se čak mogu odgledati kao jedna cjelina jer su vezane za isto mjesto, dok je 3. u drugačijim postavkama ipak.

Sve u svemu ako voliš da je jedna sezona jedna priča onda možda nije idealna serija za tebe. Dosta su zapetljali seriju, ali meni je bilo vrlo dobro prve 2 sezone, 3.mi je bila osrednja i volio bih da su stali i prije toga.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/07/2020 : 11:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Thanks, mislim da ću zasad preskočiti ;)
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 03/07/2020 : 13:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Westworld sezone su kvalitetom kao one kod True Detectiva. Prva sjajna, druga raspad, treća poboljšanje, ali daleko od sjaja prve.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/07/2020 : 16:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ne znam zasto toliki hetj dobija True Detective druga sezona. Nedavno sam opet pogledao i prvu i drugu sezonu i meni su one obe sjajne, iako zanrovski i amtosferski jako razlicite. Ali Kolin Farel kao detektiv Rej Velkoro je vrhunski lik i cela njegova prica, Vince Vaughn i Racheal McAdams isto odlicni, jedino je onaj ex vojnik tu malo suvisan. Bas dobra prica i odlicno izvedena. Ne treba ljudi da ocekuju misteriju s dozom natprirodnog smestenog po bayouu juga kao u prvoj sezoni, ovde je vise noir gradski detektivski zaplet.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/07/2020 : 18:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Evo i mojih najboljih serija iz ovog stoleća, izvinite na kašnjenju.

Bez nekog velikog redosleda:

Game of Thrones
After life
Black mirror
The Crown
Deadwood
Rome
Californication
Ray Donovan
The Man in the High Castle
The Spy




Vredni spomena sitcomi:

How i met your mother
It's always sunny in Philadelphia
Malcolm in the middle
Big bang theory

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 03/07/2020 18:03:45
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 04/07/2020 : 09:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Trailer za 2. sezonu “THE BOYS”

https://youtu.be/7dSIuDM20lc
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 04/07/2020 : 10:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Prema sjećanju, ne pravim TOP 10, previše gnjavaže:

Mini serije:

Chernobyl
Waco
Hatfields & McCoys
Injustice
(Storm of the Century, ide u zagradu jer je 1999., za cjepidlake)

Serije:

(Columbo, on je bio i ostaje prvi bez premca, mada nije ovo stoljeće)
Rescue Me
Damages
Castle
Firefly
Bron (The Bridge)
The Killing
La Casa de Papel
Hannibal
Lie to Me
Deadwood
Penny Dreadful
Black Sails
Bates Motel
Game of Thrones

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 04/07/2020 10:39:36
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/07/2020 : 23:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
I treca epizoda Perrya Masona dosta dobra. Sad su vec stvari dosta jasne, samo ostaje nam jos 5 epizoda do kraja, nadam se ipak nekom twistu ili pak produbljenju misterije.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 11/07/2020 : 15:22:23  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://techcrunch.com/2020/07/10/hbo-max-is-making-a-gotham-city-police-series-with-the-director-of-the-batman/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 14/07/2020 : 08:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Pokusavam ( kazem pokusavam jer sam deset epizoda odgledao za mesec i po dana) gledati Disenchantment - da covek ne poveruje da ovo dolazi od coveka koji je stvorio Simpsonse i Futuramu. Iako su svi preduslovi za uspeh na papiru, ovo je stvarno bilo tesko izdrzati. Jedino se dramski zaplet na kraju sezone cini kao cliffhanger za nastavak gledanja, ali ne mogu reci da sam uzbudjen.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/07/2020 : 14:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

Pokusavam ( kazem pokusavam jer sam deset epizoda odgledao za mesec i po dana) gledati Disenchantment - da covek ne poveruje da ovo dolazi od coveka koji je stvorio Simpsonse i Futuramu. Iako su svi preduslovi za uspeh na papiru, ovo je stvarno bilo tesko izdrzati. Jedino se dramski zaplet na kraju sezone cini kao cliffhanger za nastavak gledanja, ali ne mogu reci da sam uzbudjen.


I meni je tek kraj bio interesantan, ali još nisam krenuo dalje. Doduše, čuo sam da su ove novije epizode bolje.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/07/2020 : 14:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

Pokusavam ( kazem pokusavam jer sam deset epizoda odgledao za mesec i po dana) gledati Disenchantment - da covek ne poveruje da ovo dolazi od coveka koji je stvorio Simpsonse i Futuramu. Iako su svi preduslovi za uspeh na papiru, ovo je stvarno bilo tesko izdrzati. Jedino se dramski zaplet na kraju sezone cini kao cliffhanger za nastavak gledanja, ali ne mogu reci da sam uzbudjen.



I ja sam vidio za ovo dosta loše komentare po netu.

A trenutno evo gledam anime Speed Grapher, neko totalno ludilo i moram priznat da mi se baš sviđa. Ima perverzije, ima nekih ludih moći, baš jako dobar anime sa ipak malo lošijim crtežom:


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/07/2020 : 20:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pogledao konacno trecu sezonu True Detectivea. Jako dobro iako se nisam emotivno vezao za likove kao u prve dve sezone (da, tako je, ja sam ludak kome je druga sezona bila odlicna i pogledao sam je cak dvaput, prva i druga sezona su mi podjednako drage).

Treca sezona malo kopira prvu sezonu (tri vremenska toka, neresen slucaj koji se otvoren preko 30 godina...), medjutim razresenje i jos neke stvari je vade da ne bude direktna kopija. Zao mi je sto nije malo vise vremena posveceno privatnom zivotu i dubljoj psiholoskoj analizi Mahrshalinog partnera, vec je sav fokus samo na Maharshali i njegovoj zeni. Steta, jer je stvarno jako interesantan lik.

Prva sezona: 10/10
Druga sezona: 10/10
Treca sezona: 8/10

Vidim da je Pizzolato prvo imao neku ludu ideju za cetvrtu sezonu Tru Detektiva, medjutim odustao je od te ideje i sacuvace je za neki film ili drugu seriju, i da je poceo da razvija drugu pricu i da razgovara sa jednim glumcem da tumaci glavnog lika, medjutim jos uvek se ne zna da li ce ista od toga biti, ko je taj glumac i na sta ce se fokusirati prica.

Edited by - going going on 14/07/2020 20:41:02
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 27/07/2020 : 08:44:16  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Ah, Ameri su znaci ipak stigli napraviti remake britanske Utopije:




Sudeci po forspanu, uspjeli su maknuti sve sto je u originalnoj seriji dobro: stiliziran pristup, pomaknuti humor, stripovsko nasilje i genijalan, ali stvarno genijalan soundtrack:




Ali dobro, serija je ipak prilagodjena Amerima, a i Gillian Flynn se odnedavno pogubila malo.

E da, SPOILER AHEAD - s obzirom da je Jessica Hyde na forspanu crnkinja, ocito je svima koji su gledali britansku seriju da ce izabrana rasa koja ce prezivjeti pandemiju biti crnci, za razliku od Cigana u originalu. KRAJ SPOILERA

Osobno bih radije da Britanci dovrse svoju seriju. Where is Jessica Hyde? I'm gasping. Don't put away the gas just yet.



Go to Top of Page
Page: of 241 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000