forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 241

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/09/2020 : 20:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Pogledao prošlotjednu epizodu The 100, i damn, ovo je GOT S8 razina užasa, možda čak i gore. Teško da će se par finalnih epizoda moći iskupiti za ovakvu glupost.
Ako itko gleda seriju, ili namjerava, stanite nakon sezone 5, koja ima savršen kraj, i uzmite to za pravi kraj serije.

Agents of SHIELD je završio ove godine u sedmoj sezoni i iako su zadnje dvije sezone bile lošije, bućkuriš svega i svačega, lošeg scenarija i loših negativaca, barem su se s poštovanjem odnosili prema glavnim likovima (a samim time i gledateljima) i završili seriju u najboljem mogućem scenariju.


Slažem se, kraj 5. sezone bi bio savršen. A ovo na novoj planeti je u 6. sezoni počelo intrigantno, ali se kasnije potpuno razvodnilo s užasnim scenarističkim rješenjima. Ovo u 7.sezoni postaje čisti trash, sad bi najpoštenije bilo da Clarke sve pobije kad je već krenulo u tom smjeru.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/09/2020 : 09:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Raised by wolves
Pogledao sam 6 epizoda i pola 7. i zadovoljan sam. Ima dosta mana u radnji (odnosno neke stvari se "prejednostavno" dese/objasne) ali sve u svemu, ok je to. Ima tu dosta (polu)skrivenih poruka i moram priznati da nije previše nategnuto na religijsku stranu kao što sam očekivao (zbog ovog kasnijeg Scotta, jel'). A ja kao ateista se zna za koga navijam

Pogledao dvije epizode sinoc i mislim da ce to biti to. Suplje, plitko, bedasto... lose.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 21/09/2020 : 12:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ja sam 7
Pa imam slicno misljenje
Samo se vrte u krug 3 4 epizode

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 24/09/2020 : 21:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://comicyears.com/tv-shows/genre-legend-michael-hogan-paralyzed-after-fall-family-set-up-gofundme/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/09/2020 : 21:22:19  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Prva sezona Better Call Saula je odlicna! Prve 2,3 epizode su bile malo smor i sporije i dok sam malo usao u taj novi fazon, ali ostalih 7 epizoda su vrhunske!
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 24/09/2020 : 22:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
BCS je vrhunska serija. Na nivou BB, što god ko pričao.
Prije svega, fantastičan prikaz transformacije Jimmyja McGilla u Saula Goodmana, a bogme i jedne druge transformacije. Plus se pravi odlična poveznica sa BB. Budi strpljiv kad bude malo sporije, isplati se u ovom slučaju.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 25/09/2020 : 18:04:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ma odlična je.
Ona epizoda u pustinji može stajati rame uz rame s najboljim BB epizodama. A i ona nakon te.
Zadnje dvije sezone su vrlo, vrlo bliske BB-u.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/09/2020 : 09:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
BCS je srednja žalost, živi od slave BB.
Najinteresantnije scene su poveznice sa BB, malo šta je originalno.
Takođe mislim da je transformacija iz Jimmyja u Saula u zadnjoj sezoni prebrza i neuvjerljiva.
Glavni glumci Jimmy i Kim su odbojni i nimalo simpatični, za razliku od Waltera i Jesseja, koji bez obzira kakvo sranje da naprave, čovjek je uvijek bio na njihovoj strani.
Jedina vrhunska stvar u BCS je Chuck. Originalan, interesantan i simpatičan na svoj način.
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 26/09/2020 : 10:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

BCS je vrhunska serija. Na nivou BB, što god ko pričao.
Prije svega, fantastičan prikaz transformacije Jimmyja McGilla u Saula Goodmana, a bogme i jedne druge transformacije. Plus se pravi odlična poveznica sa BB. Budi strpljiv kad bude malo sporije, isplati se u ovom slučaju.

Vrhunska, je. Meni bolja od BB. Nwma tu puno da se doda.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/09/2020 : 18:53:23  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

BCS je srednja žalost, živi od slave BB.
Najinteresantnije scene su poveznice sa BB, malo šta je originalno.
Takođe mislim da je transformacija iz Jimmyja u Saula u zadnjoj sezoni prebrza i neuvjerljiva.
Glavni glumci Jimmy i Kim su odbojni i nimalo simpatični, za razliku od Waltera i Jesseja, koji bez obzira kakvo sranje da naprave, čovjek je uvijek bio na njihovoj strani.
Jedina vrhunska stvar u BCS je Chuck. Originalan, interesantan i simpatičan na svoj način.




Moram da se ne slozim. Ja sam evo jos uvek na prvoj polovini druge sezone BCSa. Dinamika odnosa izmedju Kim i Jimmya (Saula) mi je vrhusnka, bas volim scene kada su zajedno, Chuck je vrlo interesantno, takodje paralelna prica Maikea sa svojom porodicom i Salamanko porodicom.
Jako dobro, meni na nivou Brejking Beda, samo sto ovde ima jos vise humora, sve cesce se desava da se na glas nasmejem. Nastavljam da gledam s velikim uzivanjem!
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 26/09/2020 : 21:37:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Moram da se ne slozim. Ja sam evo jos uvek na prvoj polovini druge sezone BCSa. Dinamika odnosa izmedju Kim i Jimmya (Saula) mi je vrhusnka, bas volim scene kada su zajedno, Chuck je vrlo interesantno, takodje paralelna prica Maikea sa svojom porodicom i Salamanko porodicom.
Jako dobro, meni na nivou Brejking Beda, samo sto ovde ima jos vise humora, sve cesce se desava da se na glas nasmejem. Nastavljam da gledam s velikim uzivanjem!



Odnos Jimmyja sa bratom i Kim je srž serije i mnogo utiče na njegove odluke.

A što se tiče humora, podsjeti me, ima u četvrtoj sezoni jedna scena sa Salamancama, potencijalno opasna po Jimmyja, baš me nasmijala.

A tek ti svi sitni detalji o kojima Gilligan vodi računa. Ma vrhunski.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/09/2020 : 23:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Foodie Love - malo drugačija romantična serija. Svježe, zabavno i inteligentno. Preporuka, ali nikako na prazan želudac!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/09/2020 : 23:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Odgledao dve epizode Raised by wolves i ne znam šta da mislim. Nije loše, ali nije da me je nešto oduševila. Videćemo kako se razvija dalje.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/09/2020 : 14:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Bas lepa prica autora nedavne serije Watchmena o svom detinjstvu i upoznavanju sa stripom kao medijem, sa Nadziracima i o ocevom kolekcionarstvu. Bas lepa topla ljudksa prica, animirana u stilu crteza Davea Gibbonsa.

Pogledajte, bas ce vas oraspoloziti i mozda podsetiti nekim detaljima na vase detinjstvo i odnos sa roditeljima i babama i dedama i njihovim odnosom prema stripu.
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1734 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 30/09/2020 : 15:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Pokušavam da nadoknadnim sve propušteno pre nego što počne novi semestar, pa sam iskoristio priliku da odgledam Mandaloriana. Koliko su me ovi noviji filmovi smorili, toliko me je serija oduševila. Dok te u filmovima boli uvo šta će se desiti sa likovima, ovde navijaš da se Mando i klinja izvuku iz svake neprilike u koju upadnu, naprosto ti je stalo do njih. Serija poseduje neku dušu. Baš se radujem nastavku.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1734 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 01/10/2020 : 21:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
http://stripblog.in.rs/2020/10/01/netflix-serija-o-konanu/

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/10/2020 : 23:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

BCS je vrhunska serija. Na nivou BB, što god ko pričao.
Prije svega, fantastičan prikaz transformacije Jimmyja McGilla u Saula Goodmana, a bogme i jedne druge transformacije. Plus se pravi odlična poveznica sa BB. Budi strpljiv kad bude malo sporije, isplati se u ovom slučaju.



+1
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/10/2020 : 00:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Šta je ovo na kraju ispalo s "Raised by Wolves"?

Čisti trash na kraju, sad bi trebalo pratiti sljedeće sezone da autori objasne ovu zmijurinu i nekako se iskupe.

E pa ja sigurno neću biti jedan od tih.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 09/10/2020 : 18:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da su uspjeli snimiti novu sezonu jednog od najboljih SF serijala današnjice.

Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 09/10/2020 : 18:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Šta je ovo na kraju ispalo s "Raised by Wolves"?

Čisti trash na kraju, sad bi trebalo pratiti sljedeće sezone da autori objasne ovu zmijurinu i nekako se iskupe.

E pa ja sigurno neću biti jedan od tih.


Haha, baš to.
A tek kako su 'prošli' kroz jezgru planeta i isplovili na drugu stranu.

Serija je mistični SF gdje treba zažmiriti na neke stvari i onda je ok, al s krajem su ga pretjerali da je malo preteško prihvatiti.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 10/10/2020 : 12:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
The Boys, 2.sezona

Nema tu puno promjena u odnosu na prethodnu sezonu, i dalje podosta nabrijano, eksplicitno i adrenalinski. No, upravo to što nema nikakve nadogradnje u odnosu na solidnu prošlu sezonu je kod mene rezultiralo prilično mlakim dojmom. Radnja na momente živne, sve je jako predvidljivo, likovi neizgrađeni (iako je bilo pokušaja da se izgrade) i sve se na kraju svede na neki brutalni fight i gory scene što je prilično jeftin plotting sve skupa. Novi likovi mi nisu sjeli, Homelander je i dalje tu nositelj serije. Nimalo impresivno, osrednje s tu i tamo nekim bljeskom i umješnosti scenarista. Ukratko, serija za razbibrigu i ništa više od toga.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 10/10/2020 : 15:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

The Boys, 2.sezona

Nema tu puno promjena u odnosu na prethodnu sezonu, i dalje podosta nabrijano, eksplicitno i adrenalinski. No, upravo to što nema nikakve nadogradnje u odnosu na solidnu prošlu sezonu je kod mene rezultiralo prilično mlakim dojmom. Radnja na momente živne, sve je jako predvidljivo, likovi neizgrađeni (iako je bilo pokušaja da se izgrade) i sve se na kraju svede na neki brutalni fight i gory scene što je prilično jeftin plotting sve skupa. Novi likovi mi nisu sjeli, Homelander je i dalje tu nositelj serije. Nimalo impresivno, osrednje s tu i tamo nekim bljeskom i umješnosti scenarista. Ukratko, serija za razbibrigu i ništa više od toga.



Mi smo onda gledali različite druge sezone serije The Boys, verovatno. Iako još nisam gledao poslednju epizodu, istekla mi pretplata, pa ne mogu ništa do ponedeljka. Izbegavam društvene mreže ovih dana, jer spojleri su svuda!

Retko kad naletim na mišljenje gde se ne slažem ni sa jednom izrečenom stavkom, a ovo tvoje je upravo to. Istina, moglo bi se reći da se slažem sa time da Homelander nosi seriju, ali čak i to se može tumačiti drugačije: seriju - ili bar največi njen deo - nosi Antony Starr, ne Homelander. Znači, njegove glumačke sposobnosti, a ne kako su lika zamislili Eric Kripke i ostali scenaristi, a pogotovo ne Garth Ennis (kod koga je Homelander otprilike poludimenzionalni lik). Ali i to je nepravedno prema drugim dobrim karakteristikama, a to su: još neki glumci, a posebno Dominique McElligott; kasting je odličan, čak i kad likovi ili glumci nisu; muzika; vizuelni efekti; montaža, taj kamen-temeljac filmova.

Druga sezona se itekako razlikuje. Fokus je labaviji, i radnja luta tamo-ovamo, i više nije toliko u pitanju satira kapitalizma, kulture poznatih ličnosti, i medija koliko osvrtanje na neke aktuelne političke tendencije (SJW, neo-nacizam, i sl.), što dugoročno ne čini uslugu nijednoj seriji ili filmu (ili bilo čemu drugom). Ali, opet, sasvim je ovo zabavno i dobro u svom žanru. Zapravo najbolje, jer se bavi ozbiljnim stvarima, i to često uspešno.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 10/10/2020 16:05:28
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 10/10/2020 : 19:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ako vam se sviđa Antony Starr kao glumac, onda velika preporuka za Banshee.
Zapravo, velika preporuka za Banshee čak i ako ne znate tko je Antony Starr.
U svakom slučaju, velika preporuka za Banshee.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 10/10/2020 : 19:40:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Ako vam se sviđa Antony Starr kao glumac, onda velika preporuka za Banshee.
Zapravo, velika preporuka za Banshee čak i ako ne znate tko je Antony Starr.
U svakom slučaju, velika preporuka za Banshee.



Naravno, to je verovatno jedna od najboljih serija koje sam gledao, i sigurno jedna od najuzbudljivijih.

I Tom Pelphrey iz Banshee-ja razbija na drugim projektima.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/10/2020 : 20:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Sta je to dobro u banshee

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 241 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000