forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Markos nam se nesto ucutao...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 998

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/07/2019 : 15:20:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sumnjam - ako si pažljivo pratio markosove izjave,između redova se moglo zaključiti da ide u narednoj godini.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 26/07/2019 15:20:58
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/07/2019 : 18:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Mora tu i Kriminal da uleti! :/


Ima nas koji ga cekamo ko novi frizider.






+1

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/07/2019 : 19:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
jebo frizider, ko da ste zene. sta kupitw jedite odmah.
a kriminal i sustina i obaveza
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/07/2019 : 20:03:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

anto, znam, ali pokusavam igrati ovu vasu igru, no vidis da mi jos ne ide

kasper, pa nije za hranu vec za mene, da se strpam unutra i pobegnem od ovog vulkana vani



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/07/2019 : 18:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
BTW, ako sam dobro skužio Kriminal trenutno izlazi još uvijek.
Nadam se da ćemo dobiti sve.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/07/2019 : 19:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Marko, ima li šanse da Maggy Garrisson ide na malo većem formatu od najavljenog (215 x 280 mm) npr. kao Maršal Bass, a u kojem su ga tiskali i Francuzi (dimensions du produit: 24 x 1,1 x 32 cm)?

Iako je crtež naizgled jednostavan, riječ je o odlično nacrtanom stripu, super obojanom, čitao sam scan na engleskom i guštao u crtežu i naravno priči.

Kupujem ako bude i manji format, ali bilo bi šteta.

Npr. i Lepage je zaslužio veći format, kao i Djeca kapetana Granta, ali na sreću barem je veći format bio za Plašt i očnjake.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/07/2019 : 21:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne.

Trouble will find me
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 28/07/2019 : 00:10:59  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
kratko i jasmo

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/07/2019 : 12:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
U svakom slučaju hvala na (očekivanom) odgovoru.

Za razliku od nekih kupaca kolekcionara ne patim od toga da mi kolekcija određenih naslova bude jednake visine i po rastućem (u kompletu) broju.

Po mom mišljenju (tu sam vjerojatno u manjini) stripovi odličnog crteža ili kad je to bitno za atmosferu (kao kod npr. Maggy) bi bilo dobro da su na većem formatu, ali naravno svaki izdavač o tome odlučuje kako je njemu drago na što ima 100% pravo budući da ulaže svoj novac i ima svoju viziju.

Bilo je već nekih naslova na većem formatu bez nekog posebnog razloga, osim možda da bude identično stranom (originalnom) izdanju.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/07/2019 : 14:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Kao prvo, ici povecavati sad vec kompletno gotov i pripremljen za tisak strip na veci format je neizmjerno glup potez. natovarivati sebi na vrat dodatan nepotreban posao i trosak koji nece donijeti nikakvu korist.
Kao drugo, originalni format je 232x315, oni u format mjere i velicinu korica, ja ne.
Kao trece, u tom iriginalnom formatu su margine puno, puno vece nego kod fibre, pa je velicina table prakticki ista.
Kao cetvrto, ... ma i ova tri su ti dovoljna:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/07/2019 : 15:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Kao prvo, ici povecavati sad vec kompletno gotov i pripremljen za tisak strip na veci format je neizmjerno glup potez. natovarivati sebi na vrat dodatan nepotreban posao i trosak koji nece donijeti nikakvu korist.
Kao drugo, originalni format je 232x315, oni u format mjere i velicinu korica, ja ne.
Kao trece, u tom iriginalnom formatu su margine puno, puno vece nego kod fibre, pa je velicina table prakticki ista.
Kao cetvrto, ... ma i ova tri su ti dovoljna:)



Ma pretpostavio sam već da je ovo prvo u pitanju sve i da sam mogao utjecati na tvoju odluku.

Nije bilo potrebe da išta objašnjavaš, ti si izdavač i ti odlučuješ. Ende.

Format me neće odvratiti od kupnje.

Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 28/07/2019 : 16:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
Nema mi blesavije stvari od širokih margina, ili još kad stave neki veliki logo što se ponavlja na svakoj stranici bez veze.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/07/2019 : 18:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ja sam sad uzeo ovo cistiliste i to je to od sabutea sto se mene tice. a i ovog sam uzeo sto je eto 'specifican'


Nema lose stvari od Chaboutea, lik je genij crteza, mimike, igre svjetla I sjena , atmosphere, detalja , bez ikakve konverzacije ako treba... Rijetko odlican crtac.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 28/07/2019 : 19:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Koliko sam gledao preview za Maggy, ne ćini mi se, da treba veći format. Nešto što bi ja volio vidjeti na uvećanom formatu je Sedam života kopca. Moglo bi to da ide u Orku Specijal u dve knjige, ako se bude radio reprint.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/07/2019 : 19:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

Koliko sam gledao preview za Maggy, ne ćini mi se, da treba veći format. Nešto što bi ja volio vidjeti na uvećanom formatu je Sedam života kopca. Moglo bi to da ide u Orku Specijal u dve knjige, ako se bude radio reprint.



Stvar ukusa.

Velika većina to neće ni primijetiti, odnosno složit će se s tobom.

Budući da sam ju čitao na uvećanom scanu dojma sam da se na većim slikama više doživi atmosfera koju ovaj strip sadrži. Također mi se osim crteža, jako sviđa kadriranje u tom stripu pa sam dojma da bi se više primijetila ta njegova kvaliteta na većem formatu.
No sve to skupa nije presudno kada je strip poput Maggy u pitanju. Strip je odličan i vjerujem da će imati dobru prođu uz standardno kvalitetan Fibrin tisak.

Neki stripovi svakako zaslužuju veći format i uglavnom su srećom tako i objavljivani npr. Bourgeon, Inkali i Metabaruni.

S druge strane za neke je mislim sasvim dobar i manji format npr. Spaghetti brothers.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/07/2019 : 12:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Marko, ne znam jesi li čitao Nelsona?

http://www.blankslatebooks.co.uk/our-books/nelson/

Izuzetno zanimljiv eksperiment, ali i jako dobar strip koji bi se odlično uklopio u Kolorku Specijal.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 29/07/2019 : 13:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče veličine stripova, ja si stavim naočale pa su mi duplo veći.😊
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/07/2019 : 14:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kifi

Što se tiče veličine stripova, ja si stavim naočale pa su mi duplo veći.😊



Ili uzmeš kanoćal.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/07/2019 : 14:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kifi

Što se tiče veličine stripova, ja si stavim naočale pa su mi duplo veći.😊



I vjerojatno bivaš zapanjen shvaćanjem da to nije strip bez riječi i da radnja ima smisla, te otkazuješ psa vodiča zvanog Rufferto .
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 29/07/2019 : 21:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kifi

Što se tiče veličine stripova, ja si stavim naočale pa su mi duplo veći.😊



Ovakve? :)



Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 31/07/2019 : 22:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Fanta izdaje Perramusa.
http://www.fantagraphics.com/perramus/

Ima li šanse da ga objavi i Fibra?
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 02/08/2019 : 08:52:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
U Rijeci, na početku korza, knjižara Znanje. Puno fibre, a imaju i Djeca Kapetana Granta.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/08/2019 : 09:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by JAH WOBBLE

Fanta izdaje Perramusa.
http://www.fantagraphics.com/perramus/

Ima li šanse da ga objavi i Fibra?



bosona je uzela prava pre par godina za ceo reginon na paramusa, valjda je to sad isteklo
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/08/2019 : 09:54:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

U Rijeci, na početku korza, knjižara Znanje. Puno fibre, a imaju i Djeca Kapetana Granta.



Preciznije, sva izdanja osim zadnje dvije Orke Specijal, pa i neka rasprodana, kao što si i primjetio. Ako si još u gradu prođi popodne da se upoznamo.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 02/08/2019 : 09:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Ako si još u gradu prođi popodne da se upoznamo.





Bio sam prije neki dan samo, usput. Ovaj vikend sam u Crikvenici.
Ali dobro da znam - javim se sljedeći put kad odem u RIjeku. Bilo bi mi drago da se upoznamo

Bond.James Bond.
Go to Top of Page
Page: of 998 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.02 seconds. Snitz Forums 2000