forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Markos nam se nesto ucutao...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 998

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 19/05/2020 : 14:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

quote:
Originally posted by vukozec

Takvi dodaci su standard luksuznih izdanja. S jedne strane publika takvih izdanja dobije osjećaj da je dobila nekakvu dodatnu vrijednost, a izdavač dobije dodatno opravdanje za veću cijenu i svi zadovoljni. Domaća publika koja kupuje te američke stripove i je publika takvih luksuznih izdanja. Kod nas nema dovoljno publike koja bi kupovala sveske pa ni TPB-e, pa takvih izdanja ni nema (nažalost).



Hm, hvala na objašnjenju,
no ne kužim zašto misliš da je potrebno
i da mi to nije jasno.

Što se samih dodataka tiče ..
nemam tek "osjećaj" da sam dobio dodatnu vrijednost -
stvarno sam ju dobio,
jer je uvid u iterativni kreativni proces iza nekog stripa
vrijednost sama po sebi i uživancija za vidjeti.
Prihvaćam da netko to ne doživljava tako, jasno,
ali me ipak čudi.



Čini mi se da nisi dobro shvatio ton mog posta. Samo sam se nadovezao na tvoj sa svoja 2 centa jer mi je ta tema kad se pojavi interesantna (ja bih recimo, bio kupac TPB-ova). Nisam pokušavao soliti pamet ni tebi ni drugima, samo čavrljavam.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/05/2020 : 14:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Shaner

Samo prva polovica. I dalje ne razumijem zašto si objavio oba stripa u istom integralu.




Drugi ti je gratis , a ti se buniš!


Neka fala, za manje novaca uzeo američki TPB prvog dijela + Fibrin Strašan vic + Fibrinu Godinu prvu (ok, ovo zadnje tek trebam uzeti). Nema gratisa, nema težine, nema problema.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 19/05/2020 : 15:10:51  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Čini mi se da nisi dobro shvatio ton mog posta. Samo sam se nadovezao na tvoj sa svoja 2 centa jer mi je ta tema kad se pojavi interesantna (ja bih recimo, bio kupac TPB-ova). Nisam pokušavao soliti pamet ni tebi ni drugima, samo čavrljavam.



Zanemari, moj bed.

Nije problem kad imaš izbor, da,
samo što smo premalo tržište za više izdanja
po ključu regular-deluxe.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/05/2020 : 15:27:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Sad će Čarobna da izda samo prvi u velikom formatu, pa eto, lakši će biti svakako



Da ali....
biti će na sjajnom papiru i biti će na srpskom jeziku.Jedva progutam superheroje i na hrvatskomNavika,jebi ga

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 19/05/2020 : 16:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
A da je Shang-Chi u pitanju?

:)

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/05/2020 : 16:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, treba mi pomoć od nekoga tko ima Fibrino "Oko Sokolovo"

Pišem recenziju, ali stvar je u tome šta ja imam američke trejdove pa me zanima kako su u Fibrinom izdanju podijeljeni brojevi nakon što se priča razdvoji na dva dijela. Mislim na ono kad kroz parne brojeve pratimo Kate Bishop, a kroz neparne Clinta Bartona. Je li u Fibrinom izdanju idu prvo brojevi 14, 16, 18 i 20, pa se onda radnja vraća na 13, 15, 17 i 19 (tako je u američkim trejdovima) ili idu normalnim redoslijedom (13, 14, 15, itd...)?

Hvala!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/05/2020 : 17:10:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Predviđam da preview ne pomaze
https://www.fibra.hr/preview/OkoSokolovoPreview.pdf

ovo je sigurno kasnije, jelda...




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/05/2020 : 17:14:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Da, kasnije je Nema toga u previewu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/05/2020 : 17:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
17 je između 7 i 8 (?), ostali su po normalnom redoslijedu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/05/2020 : 19:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

A da je Shang-Chi u pitanju?

:)



Ma ne bi ga ni pogleda.
Imam američko izdanje s kojim sam zadovoljan.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/05/2020 : 19:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

17 je između 7 i 8 (?), ostali su po normalnom redoslijedu.





Hvala!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/05/2020 : 20:41:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Red Marquis

Sad će Čarobna da izda samo prvi u velikom formatu, pa eto, lakši će biti svakako



Da ali....
biti će na sjajnom papiru i biti će na srpskom jeziku.Jedva progutam superheroje i na hrvatskomNavika,jebi ga



Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 20/05/2020 : 11:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
@markos

Da li cemo videti jos nesto od sjajnog Frederika Peetersa? Pachyderme, Sandcastle, RG...
Jos nesto od Alexa Robinsona?
Shanowerov Oz?
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/05/2020 : 12:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo da se i ja oglasim, ni ja nisam ljubitelj dodataka. Pogotovo scenarija i skica.
Ali naslovnice i biografije i slično volim.
Ne bi mi falili da ih nema, ali realno BMK i ako ih ima.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/05/2020 : 13:18:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Evo da se i ja oglasim, ni ja nisam ljubitelj dodataka. Pogotovo scenarija i skica.
Ali naslovnice i biografije i slično volim.
Ne bi mi falili da ih nema, ali realno BMK i ako ih ima.



Eh, drago mi je što ti ne odlučuješ o sadržajima ovih izdanja. :)

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 20/05/2020 : 13:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Vezano za dodatke, u Francuskoj se već više godina novi integrali dopunjuju sa sjajnim dodacima.

Ti dodaci se sastoje od mnogo zanimljivih informacija o nastajanju pojedinog serijala, o životu i radu autora sa mnogo fotografija, rijetkih crteža, naslovnica, ali i o razdoblju u kojem su pojedini stripovi nastajali, te njihov utjecaj na druge autore i razvoj stripa općenito.

Za kolekcionare pravo blago i radost.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/05/2020 : 22:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Evo da se i ja oglasim, ni ja nisam ljubitelj dodataka. Pogotovo scenarija i skica.
Ali naslovnice i biografije i slično volim.
Ne bi mi falili da ih nema, ali realno BMK i ako ih ima.



+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 20/05/2020 : 23:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Kad će previews sledeće ture?
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 20/05/2020 : 23:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
+1

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/05/2020 : 23:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne stizem sve sad kad je prestala karantena:) Postavit ću za vikend, vjerujem.

Trouble will find me
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/05/2020 : 00:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Uglavnom volim dodatke u stripu.

Evo recimo u Ayi 30 stranica priloga s puno korisnih i zanimljivih dodataka koje opravdavaju nešto veću cijenu.
Od riječnika, tekstualnih priloga, raznih anegdota vezanih za strip, recepata za pripremu nekih afričkih jela, uputstva za vezanje marame itd., zgodno i uspjelo.
Ne volim recimo desetke stranica skica, crteža, naslovnica i sl. Ali i to se nekome sviđa.

Have mercy
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/05/2020 : 15:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Dodatci u stripu?
Ovisi o stripu,dodatcima i cijeni koji ti dodatci podižu.
Pa tako imamo u (pred)zadnjoj turi Fibre skoro dva ista stripa po broju stranica:Svi do zadnjeg i Western koji se osjetno razlikuju cijenom.
120 kn vs.90 kuna.Svi do zadnjeg ima 3 stranice više stripa.Četri ako ćemo brojiti jednu potpuno praznu i 12 stranica galerije. i za trećinu veću cijenu.Da li bi neko volija da nema toga a da je cijena ista?Bi ali bilo bi i onih koji koji vole ovako.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 21/05/2020 15:12:36
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/05/2020 : 16:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Evo da se i ja oglasim, ni ja nisam ljubitelj dodataka. Pogotovo scenarija i skica.
Ali naslovnice i biografije i slično volim.
Ne bi mi falili da ih nema, ali realno BMK i ako ih ima.



Eh, drago mi je što ti ne odlučuješ o sadržajima ovih izdanja. :)


A moram reci, eto, da je i meni drago...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/05/2020 : 16:09:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Uglavnom volim dodatke u stripu.

Evo recimo u Ayi 30 stranica priloga s puno korisnih i zanimljivih dodataka koje opravdavaju nešto veću cijenu.
Od riječnika, tekstualnih priloga, raznih anegdota vezanih za strip, recepata za pripremu nekih afričkih jela, uputstva za vezanje marame itd., zgodno i uspjelo.
Ne volim recimo desetke stranica skica, crteža, naslovnica i sl. Ali i to se nekome sviđa.


Cekaj, to nije u Fibrinoj Ayi. Tamo je par stranica pogovora i 'dvi ricete' ako se dobro sjecam. Neka ovcetina i piletina. Vrlo jednostavne, ali nisam ih probao bas sto su mi se cinile prejednostavne...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/05/2020 : 18:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Dodatci u stripu?
Ovisi o stripu,dodatcima i cijeni koji ti dodatci podižu.
Pa tako imamo u (pred)zadnjoj turi Fibre skoro dva ista stripa po broju stranica:Svi do zadnjeg i Western koji se osjetno razlikuju cijenom.
120 kn vs.90 kuna.Svi do zadnjeg ima 3 stranice više stripa.Četri ako ćemo brojiti jednu potpuno praznu i 12 stranica galerije. i za trećinu veću cijenu.Da li bi neko volija da nema toga a da je cijena ista?Bi ali bilo bi i onih koji koji vole ovako.



Mozda je i do prava i ne samo do broja stranica? Samo se pitam...





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 998  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.52 seconds. Snitz Forums 2000