forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Markos nam se nesto ucutao...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 998

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6218 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 28/04/2009 : 16:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco
To je izvrsno funkcioniralo u Basnama


Pa i nije baš, s obzirom da niko u Bosni osim JNA oficira i dobrovoljaca iz Srbije nije govorio ekavicom u prošlom ratu (bijedno su zvučali i još uvijek zvuče ovi lokalni nadripolitičari i kvazinovinari koji samo zato što su srbi po nacionalnosti kažu mleko i belo, a riješiti i lijepo u istoj rečenici), a Marko je ipak odabrao da ne prevodi na normalnu ijekavicu kakva je da je.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/04/2009 : 17:03:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evropa je prioritet, a onda sve drugo

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 28/04/2009 : 17:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Evropa je prioritet, a onda sve drugo


pih, političar

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 28/04/2009 : 18:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BlekenDekara

quote:
Originally posted by Le Samourai

Auuuu...Lavrich me posebno ne zanima, ali od ovoga ostalog ne vidim shta bih mogao da ne uzmem. :)



sve isto kao samuraj, samo obrnuto:))

odnosno: sve ostalo me posebno ne zanima ali Lavricha ne propushtam:)



takodjer.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

JefCostello
New Member



257 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 28/04/2009 : 18:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send JefCostello a Private Message  Reply with Quote
jos samo cene za Blues, Tiki-ja, Monsieur Jean-a i Alvare...?

"Comics will be the culture of the year 3794"
Salvador Dali
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 28/04/2009 : 18:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Auuu brate...vidim ja,bice ovo godina bankrota...ko ovo izdrzi pricace...svaka cast Marko,bre...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 28/04/2009 : 19:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Još jedna savršena serija stripova Fibre!
Sve me interesuje osim "Pourquoi j'ai tué Pierre" (pedofilija) i "Muchacho" (homoseksualizam). Mada sam siguran da su oba stripa dobra, naročito Lepagov crtež, trenutno nemam živaca za takve priče.

edit:
Priznajem, nekoliko tabli gej romantike me šokiralo. Strip "Muchacho" je naravno mnogo kompleksniji i ne može se svesti samo na seksualnost.


Edited by - JAH WOBBLE on 28/04/2009 20:25:42
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/04/2009 : 20:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pierre se bavi pedofilijom, ali na jedan, ako to mozemo tako reci, pozitivan način. Tema je mučna, ali način na koji je prikazana ne ide na šok, nego na realno sagledavanje činjenica, uzroka i posljedica (ipak je to autor osobno proživio, nazalost). Način na koji priča završava je pozitivan i vedar, što pomaže da nakon čitanja čovjek ne padne u bed. Meni je Pierre, uz Putovanje u Italiju, osobno najdraži strip iz ove serije. To je tip priča koje volim, koje dopiru do samog srca, koje te dirnu i o kojima dugo razmišljaš i nakon što ih ostaviš. Italija ima malo lakšu temu, a i nemjerljivo bolji crtez (Cosey je zaista veliki majstor, nije čudo što ga Parlov obozava, pa je i mene zarazio tako da ću objaviti praktično 90% njegovog opusa), pa ce vjerojatno biti prihvatljiviji malo široj publici nego Pierre.

Muchacho ima tih par diskutabilnih stranica, ali kao što si i sam rekao, ima tu puno više osim seksualnosti. A tu je i crtež, koji je jednostavno prekrasan. Čak možda i malo pre-prekrasan za moj ukus, kao i Gibratov u "Odgodi";)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/04/2009 : 20:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by JefCostello

jos samo cene za Blues, Tiki-ja, Monsieur Jean-a i Alvare...?


Mislim da bi Blues trebao biti oko 80, Tiki 90, Alvari ostaju isti, Jean 130.

Trouble will find me
Go to Top of Page

JefCostello
New Member



257 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 28/04/2009 : 21:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send JefCostello a Private Message  Reply with Quote
Sve skupa, ova tura izadje na oko 300e
za 13 albuma i 8 Ken Parkera...

"Comics will be the culture of the year 3794"
Salvador Dali
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/04/2009 : 21:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
ako te ista tjesi, mene kosta cca 60.000.

Trouble will find me
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 28/04/2009 : 21:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

ako te ista tjesi, mene kosta cca 60.000.



ok, moze dalje sa zapochetim podbadanjima od ranije - anita DEFINITIVNO ne chita forum:)))

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

JefCostello
New Member



257 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 28/04/2009 : 21:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send JefCostello a Private Message  Reply with Quote
Ma uopste ne mislim da je skupo obzirom sta i koliko se dobija...
...i takodje mislim, da i mnogo vece kulture od ove nase srbohrvatske/hrvatosrpske nemaju tu privilegiju da sve ovo citaju na "svom" jeziku (mislim na sve ovo sto se pojavilo u zadnjih 4-5 godina ili ce se tek pojaviti od strane hrvatskih i srpskih izdavaca...

...so, just keep 'em comin'...

"Comics will be the culture of the year 3794"
Salvador Dali
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/04/2009 : 21:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BlekenDekara

quote:
Originally posted by Markos

ako te ista tjesi, mene kosta cca 60.000.



ok, moze dalje sa zapochetim podbadanjima od ranije - anita DEFINITIVNO ne chita forum:)))


Nedam joj ja, da mi kvari dijete:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/04/2009 : 21:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by JefCostello
...i takodje mislim, da i mnogo vece kulture od ove nase srbohrvatske/hrvatosrpske nemaju tu privilegiju da sve ovo citaju na "svom" jeziku (mislim na sve ovo sto se pojavilo u zadnjih 4-5 godina ili ce se tek pojaviti od strane hrvatskih i srpskih izdavaca...


Pa stvari su se drasticno poboljsale u zadnjih 5 godina, tako da ova tvrdnja stoji.

quote:
Originally posted by JefCostello
...so, just keep 'em comin'...


you bet;)

Trouble will find me
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 28/04/2009 : 23:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Djole je sjajno adaptirao Lavričev tekst na tvrdi beogradski sleng, tako da to zvuči autentično i vrlo, vrlo tečno.


Ali, ali... Djole nije Beogradjanin! :P
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 28/04/2009 : 23:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Pierre se bavi pedofilijom, ali na jedan, ako to mozemo tako reci, pozitivan način.

YES!!!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/04/2009 : 07:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan


Ali, ali... Djole nije Beogradjanin! :P



Eh, tako mu je to sa nama "decom malog grada", ne prihvataju nas ni tamo odakle smo otisli, ni tamo gde smo dosli. :P ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 29/04/2009 : 07:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message  Reply with Quote
Markose jer su tih 60k u eurima?
Nesto mi malo da je u kunicima:)
to pitam zato sto si negde rekao da je Fibra imala osnivacki kapital 30k eura a sad ova tura kosta duplo vise.
Da li to znaci da se kapital uvecao(od prodaje izdanja) ili ubacujes kesh sa strane(tajkuni,kajmani,ostrva:)) da bi opstao?
Ako je ova druga opcija onda si ti ludjak kakvog nema:)
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 29/04/2009 : 09:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message  Reply with Quote
Profesionalna deformacija:)
Ljude koje znamo ne preispitujemo nego im uperimo lampu u facu i samaramo
Odakle ti dzip?Jel od plate?
A porez nisi platio...pljas...bang..tras...
E sad ce Djura da ti oprosti sto te tukao i idemo iz pocetka
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/04/2009 : 10:05:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by shommy

Markose jer su tih 60k u eurima?
Nesto mi malo da je u kunicima:)
to pitam zato sto si negde rekao da je Fibra imala osnivacki kapital 30k eura a sad ova tura kosta duplo vise.
Da li to znaci da se kapital uvecao(od prodaje izdanja) ili ubacujes kesh sa strane(tajkuni,kajmani,ostrva:)) da bi opstao?
Ako je ova druga opcija onda si ti ludjak kakvog nema:)


Ne, ne ubacujem vise kesh sa strane. Em ga nemam baš previše, em to ne bi imalo smisla. Mislim, negdje moraš povući granicu, koliko si spreman izgubiti. Meni je to bilo tih 30k. Mada postoji verzija u kojoj bi trebao dodati jos bar toliko, ali dobro, to je malo daleko. E sad, u teoriji, buduci da se sva Fibrina izdanje se pokrivaju na nekih 50-60% tiraža, dakle na 250-300 primjeraka, sve što se proda iznad toga je zarada. U praksi, to je nešto teže, jer tu ima troškova koje nisam računao u kalkulacijama tipa knjigovodstvo i skladište i ostatak "hladnog pogona", ali ipak, budući da se dio naslova prodao relativno dobro, jasno da ima neke zarade. E sad je samo stvar sto ja svu tu zaradu vratim nazad u nove stripove i nova izdanja, što je i vidljivo po njihovom sve većem broju, a ne npr. naplaćujem svoj rad tj. stavljam sebi u dzep.

Trouble will find me
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 29/04/2009 : 10:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message  Reply with Quote
To sam i mislio,
da taj osnivacki kapital vrtis u krug i onda je to odlicna kolicina izdanja za taj novac.Mislio sam da je to sve daleko skuplje(prava,stampa,distribucija...)ali verovatno ti je finansijski pomoglo sto sve sto mozes radis sam cak i kichma trans:)

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/04/2009 : 11:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by shommy

To sam i mislio,
da taj osnivacki kapital vrtis u krug i onda je to odlicna kolicina izdanja za taj novac.Mislio sam da je to sve daleko skuplje(prava,stampa,distribucija...)ali verovatno ti je finansijski pomoglo sto sve sto mozes radis sam cak i kichma trans:)


Pa, da sam ne radim sve sto mogu sam, pola ovoga ne bi mogao objaviti. Ovako, puno toga ne trebam platiti (jer, je li, svoj rad ne računam kao trošak).

Trouble will find me
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 29/04/2009 : 12:06:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

Zasto svako malo osvane pitanje o zaradi? Jel i inace ljude koje poznajete preispitujete od kud im pare za auto, stan, nove cipele, kartu za U2?



hmmmmm da

odakle ti loova frajeru
odakleeee ti looovaaaa

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/04/2009 : 13:15:55  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

(jer, je li, svoj rad ne računam kao trošak).



Fibra ti ne plaća prevode. Trebaš ih tužiti.
Go to Top of Page
Page: of 998 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.29 seconds. Snitz Forums 2000