forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Cairo (by G. Willow Wilson)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 09/05/2009 : 15:43:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote



G. Willow Wilson is an American author and essayist who divides her time between Egypt and the US. Her articles about modern religion and the Middle East have appeared in publications including the Atlantic Monthly, the New York Times Magazine and the Canada National Post. She is currently writing Air, an ongoing series for DC's literary imprint, Vertigo, and has written Cairo, an original graphic novel by Vertigo, as well as Vixen: Return of the Lion, a DC miniseries.

Cairo - ili: all around the HOOKAH!





Kada Ashraf, krijumčar droge, uvali ukradenu nargilu Shaheedu, američkom klincu libanskog porekla, koji samo što je sleteo u Cairo, ne može ni da nasluti u šta je sam sebe uvalio... U lokal u kome igra Ashrafova sestra ulazi Kate, Amerikanka koja bi da na Bliskom Istoku proširi horizonte, jer joj je mesto u kome živi postalo tesno... Tu je Ali, novinar zaljubljen u Ashrafovu sestru, koji pokušava da pomogne Kate...

Narko diler, ujedno i mag, izvesni Nar, želi nargilu koju mu je Ashraf ukrao nazad i zbog toga kidnapuje Alija i Kate. U priču ulazi Tova, izraelska žensko-ime-za-vojnika, želi da je Ashraf prevede preko granice, ali prvo mora da mu pomogne da spasi prijatelje... A nargila je kod Shaheeda, i u njoj se nalazi nešto jako, jako važno... I jedan duh (jinn), takođe...

Da ne spoilam previše, živopisan i zanimljiv strip, sjajna priča od strane G. W. W., koju sam otkrio preko ongoing Aira. Putevi likova se ukrštaju i vode ih na najneverovatnija mesta, kao recimo Undernile, reku ispod reke... Ovaj graphic novel će se verovatno posebno dopasti onima koji vole da čitaju Amina Maalofa, jer takođe interpretira Islam na pravi način, baš kao i Maaloufovi romani. Perkerov crtež pomalo dillonovski, što meni savršeno odgovara. Kupila me je prva strana stripa:



Preporuka, uživajte! Čitao neko možda već?

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture

zkne
Junior Member

482 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 09/05/2009 : 16:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zkne a Yahoo! Message  Send zkne a Private Message  Reply with Quote
Citao ima mjesec dana, sve preporuke, izvrsno!
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 09/05/2009 : 16:28:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
citao i ja. okej je.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/05/2009 : 23:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Meni je okey, ali nista vise od toga. U biti crtez mi je uglavnom los, prica i ne toliko.

Trouble will find me
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000