forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Izdanja za MaFest 09: OCI I TAMA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 16/05/2009 : 03:19:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
Etika, moral, zakon, civilizacija, pravila, norme...
To su riječi koje bi nam trebale pomoći da ne zalutamo vijugama ljudskog mozga, stroja koji je sposoban
protegnuti vlastitu stvaralačku profinjenost od jednog do drugog kraja svemira ideja: od užasa soba za mučenje
pa sve do oltara koje podižemo umjetnosti i poeziji.
...
Nailazimo na dvije riječi koje se neprestano dovode u vezu jedna s drugom.
Genijalnost i ludost. Jesu li ta dva pojma međusobno sasvim različita i suprotstavljena
ili se samo radi o licu i naličju jedne medalje?
...
Što je pokretalo Jacka ''Rasparača''?
Koji unutarnji porivi su pokretali Monstruma iz Firenze da ubija po toskanskim selima,
unakazujući tijela svojih žrtava znanstvenom preciznošću? Što pokušavaju dokazati
toliki bombaši-samoubojice, koji se skoro svakodnevno dižu u zrak sa svime oko sebe?
...
Kad naiđemo na slučaj serijskog ubojice, često mislimo da je riječ o osobi obdarenoj iznimnom inteligencijom.
Inteligencijom koja plaši jer nadvisuje, slama i uništava svaku milost. Čovjek se, dakle, mora osloboditi
svake moralne spone kako bi mogao hladnokrvno ubijati ne osjećajući grižnju savjesti.
To se već događalo, događa se i opet će se događati.
...
Mozak uvijek djeluje u skladu s tri urođena pravila vezana uz preživljavanje: obrana, hranjenje i produžetak vrste.
Ali društvo pred čovjeka postavlja pravila suživota. A pravila nisu ništa drugo nego ograničenja,
više ili manje podnošljiva, više ili manje prikladna, ali ipak koja se nameću slobodi djelovanja svakog pojedinca.
Nažalost, neke osobe ne prihvaćaju takva ograničenja i kako bi ostvarili svoj cilj, kakav god on bio,
spremni su žrtvovati bilo što pa čak i živote drugih ljudska bića.
Postoji jedna unutarnja granica čijim prelaskom čovjek može pristupiti drugoj strani sebe kako bi postao kreativan
i destruktivan do krajnjih granica. To je svijet s one strane savjesti, gdje je svaki izbor apsolutan i konačan.
Tako ne postoji milost, već samo crna rupa egoizma spremna progutati sve što joj se nađe u blizini.
Gigi Simeoni zapitao se što bi se dogodilo kad bi jedan nevjerojatno nadaren umjetnik pogledao preko te granice
i ugledao jedan sasvim novi svijet, jedino mjesto koje bi moglo dati život njegovoj najuzvišenijoj umjetnosti.
I tako je nastala priča koju će te uskoro moći pročitati u libellusovom izdanju...

Radnja ovoga brutalnog, mračnog trilera koji je do savršensta oduševio i prevoditelja i nas urednike, kao i mnoge
druge koji su ovo djelo vec čitali na talijanskom, odigrava se u Milanu u prvom desetljeću XX. stoljeća,
gradu koji je rastrgnut između svjetala napretka i sjene zločina...
Iako se poprilično razlikuje od uobičajenih, karakterističnih Bonelli izdanja, ovo djelo je nesumnjivo jedno od
najboljih koje je objavljeno u okrilju te izdavačke kuće.
Mladi umjetnik Gigi Simeoni u punom raskošu svog neupitnog crtačkog i pripovjedačkog izražaja stvorio je ovo djelo
koje nas je jednostavno zadivilo i koje će se vjerujem svidjeti mnogim ljubiteljima stripa.
Posebno nas raduje što će ovo djelo doživjeti premieru kod nas uz prisustvo autora, koji je sajan lik.

Ovo izdanje je crno bijelo, na 304 stranice u A4 formatu, tvrdi uvez, s cijenom od 180 kuna u Libellus knjizari.
S obzirom na dolazak autora na Mafest, za sve kupce nudimo poseban popust, pa ce tako izdanje na Mafestu kostati 150 kuna.
Uz otvorenu mogucnost da se ugrabi od autora kakav crtez ili potpis s posvetom.

Hvala Melini na prekrasnom dizajnu, Doku na sjajnom prijevodu, Zlaji i Franji na tehnickom dijelu pripreme te svim
ostalim suradnicima koji su nam pomogli pri izradi ovoga izvrsnog djela.



Evo i preview od 86 stranica za ovo izdanje: www.libellus.hr/libellus_najava/Oci-i-tama.pdf










Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne

Edited by - Dado on 18/05/2009 02:22:40

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 16/05/2009 : 03:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dado
U iducih, dan dva, namjeravam postaviti ovdje i link za privju s nekoliko stranica...


ma koji fuckin' privju,ovo se kupuje na neviđeno

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2589 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 16/05/2009 : 03:37:56  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message  Reply with Quote
Prevoditelj mi je toliko nahvalio ovaj strip da ga uzimam sigurno.

The best you can say for football is that it has given the working man a subject for conversation.
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 16/05/2009 : 06:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
Super! A nadam se da ce i VC uskoro ovo izdati,jer poslije Dragonera bi trebalo ovo slijediti!
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 16/05/2009 : 07:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ferri

Super! A nadam se da ce i VC uskoro ovo izdati,jer poslije Dragonera bi trebalo ovo slijediti!


Ne bih ti htio ugasiti nadu, ali mislim da ovo nece nitko osim nas uskoro izdati.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 16/05/2009 : 07:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
Predobro, jedva čekam ovo uzet.
Samo jedno opažanje 150kn za HC mrcinu od 300+ strana, ovaj put ne bi smjelo biti primjedbi na cijenu:)))

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 16/05/2009 : 10:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message  Reply with Quote
"Oči i tama" je nenadjebiv strip! Uostalom, vidjet cete i sami...

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 16/05/2009 : 10:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Ferri

Super! A nadam se da ce i VC uskoro ovo izdati,jer poslije Dragonera bi trebalo ovo slijediti!


Ne bih ti htio ugasiti nadu, ali mislim da ovo nece nitko osim nas uskoro izdati.



Kako kod ali bi volio jer nemam mogucnosti doci do vasih izdanja.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 16/05/2009 : 10:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Kad kupim,a to je uskoro,ovo ide prvo na čitanje....

Radi onih 1000 kuna.
Go to Top of Page

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 16/05/2009 : 11:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message  Reply with Quote
wunderbar


"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 16/05/2009 : 11:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ferri

quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Ferri

Super! A nadam se da ce i VC uskoro ovo izdati,jer poslije Dragonera bi trebalo ovo slijediti!


Ne bih ti htio ugasiti nadu, ali mislim da ovo nece nitko osim nas uskoro izdati.



Kako kod ali bi volio jer nemam mogucnosti doci do vasih izdanja.


Nisam najbolje razumio, nisu ti dostupni, odnosno nemas ih gdje kupiti, ili je problem financijske prirode?

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 16/05/2009 : 12:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica je zastrašujuća....
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 16/05/2009 : 12:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote

I opet
KUPUJEEEEEEEEM

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 16/05/2009 : 12:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
Izdanje koje je toliko hvaljeno po talijanskim forumima jedva cekam kupiti.Mislim da me hvata slican osjecaj kao kad sam ugledao Pakao.Samo sto ovo kupujem na nevidjeno jer Gigi me odusevio u crtezu NN bezvremenski rat tako da nesumljam da cu uzivati u crtezu tako i u prici koja mi se cini je bas po mom gustu mracna i psiholoska.
Jedva cekam mafest
P.S. Palac gore za cijenu
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 16/05/2009 : 14:39:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Ferri

quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Ferri

Super! A nadam se da ce i VC uskoro ovo izdati,jer poslije Dragonera bi trebalo ovo slijediti!


Ne bih ti htio ugasiti nadu, ali mislim da ovo nece nitko osim nas uskoro izdati.



Kako kod ali bi volio jer nemam mogucnosti doci do vasih izdanja.


Nisam najbolje razumio, nisu ti dostupni, odnosno nemas ih gdje kupiti, ili je problem financijske prirode?



Da nemam kako doci do njih,a kad se gomiluju izdanja onda i dodje finasijski problem.
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 16/05/2009 : 14:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by provodina

Izdanje koje je toliko hvaljeno po talijanskim forumima jedva cekam kupiti.Mislim da me hvata slican osjecaj kao kad sam ugledao Pakao.Samo sto ovo kupujem na nevidjeno jer Gigi me odusevio u crtezu NN bezvremenski rat tako da nesumljam da cu uzivati u crtezu tako i u prici koja mi se cini je bas po mom gustu mracna i psiholoska.
Jedva cekam mafest
P.S. Palac gore za cijenu



Vjeruj mi, taj crtez je nuletina u odnosu na ovo sto je napravio u "Oci i tama"! Naravno, to ne znaci da je tamo bio katastrofa, dapace... Samo zelim naglasiti koliko je ovdje sjajan!

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 16/05/2009 : 15:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gaston

quote:
Originally posted by provodina

Izdanje koje je toliko hvaljeno po talijanskim forumima jedva cekam kupiti.Mislim da me hvata slican osjecaj kao kad sam ugledao Pakao.Samo sto ovo kupujem na nevidjeno jer Gigi me odusevio u crtezu NN bezvremenski rat tako da nesumljam da cu uzivati u crtezu tako i u prici koja mi se cini je bas po mom gustu mracna i psiholoska.
Jedva cekam mafest
P.S. Palac gore za cijenu



Vjeruj mi, taj crtez je nuletina u odnosu na ovo sto je napravio u "Oci i tama"! Naravno, to ne znaci da je tamo bio katastrofa, dapace... Samo zelim naglasiti koliko je ovdje sjajan!


Onda cu se kad kupim samo malo diviti crtezu pa tek onda krenuti sa citanjem.
Bilo bi lipo i malo previewa vidit jer si me namamija sa tom izjavom sada pa hocu da ga bar malo gledam prije Mafesta
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 16/05/2009 : 17:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message  Reply with Quote
Izdavački izlog.... Libellusa.

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 16/05/2009 : 18:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Preskupo...
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 16/05/2009 : 18:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Šta je, dođavola, sa ovim očima na naslovnici? Ako je nešta gadno, ništa mi ne govorite.
Go to Top of Page

zkne
Junior Member

481 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 16/05/2009 : 18:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send zkne a Yahoo! Message  Send zkne a Private Message  Reply with Quote
Uzimam zbog nebrojenih pohvala na forumu!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 16/05/2009 : 18:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
a valjda bar malo i zbog 150 kn za 300+ A4;-)
cijena, u ovim vremenima, zbilja izvanredna za uvjerljivo No1 izdanje ove godine zasad...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

zkne
Junior Member

481 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 16/05/2009 : 19:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zkne a Yahoo! Message  Send zkne a Private Message  Reply with Quote
Ma da i to! Nego, prvi put kad sam cuo da ce ovo izaci rekao sam ok, strip koji ce doc u knjiznicu i koji cu dignut i procitat, drugi razlog bio je da je to bonelli i da ne vrijedi 100+ kn, ali me ova tema uvijek zaintrigira buduci da sam profa iz povijesti i sve sto ima veze s njom uzimam pa uz to dobijem izvrstan Gigijev crtež i luksuzan strip A4 formata za samo 150 kn onda bi bilo suludo to ne uzeti!
Go to Top of Page

bacho
Junior Member



Croatia
439 Posts

Member since 19/08/2007

Posted - 16/05/2009 : 20:08:45  Show Profile Show Extended Profile  Send bacho a Private Message  Reply with Quote
S obzirom na primamljivu cijenu odnosno popust na MaFestu, velik broj stranica, odličnu temu stripa i fenomenalan izgled naslovnice, molio bih privju.
Uz njega je velika, velika šansa da kupim ovaj strip, bez njega nažalost mala (uz dužno poštovanje prema preporukama, ipak su to veliki novci za riskiranje).

I´m too old for this shit.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 16/05/2009 : 20:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bacho

S obzirom na primamljivu cijenu odnosno popust na MaFestu, velik broj stranica, odličnu temu stripa i fenomenalan izgled naslovnice, molio bih privju.
Uz njega je velika, velika šansa da kupim ovaj strip, bez njega nažalost mala (uz dužno poštovanje prema preporukama, ipak su to veliki novci za riskiranje).



uvek mozes da ga preprodas, i da povratis dobar deo novca. jos ako sacekas da bude rasprodan....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

bacho
Junior Member



Croatia
439 Posts

Member since 19/08/2007

Posted - 16/05/2009 : 20:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send bacho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by bacho

S obzirom na primamljivu cijenu odnosno popust na MaFestu, velik broj stranica, odličnu temu stripa i fenomenalan izgled naslovnice, molio bih privju.
Uz njega je velika, velika šansa da kupim ovaj strip, bez njega nažalost mala (uz dužno poštovanje prema preporukama, ipak su to veliki novci za riskiranje).



uvek mozes da ga preprodas, i da povratis dobar deo novca. jos ako sacekas da bude rasprodan....



Kapitalizam me ne zanima, samo moja kolekcija!

I´m too old for this shit.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000