forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 PLAVE BLUZE
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 12/07/2015 : 21:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
8.album Cinebooka: „Auld Lang Blue“.
Iako je to teško povjerovati, čak i vojničina poput narednika Chesterfielda nije oduvijek nosio plavu odoru Unije. I on i Blutch na početku rata bili su civili –odnosno mesarov pomoćnik i barmen. Stoga, kako su se uopće našli u 22. konjaničkoj? Zahvaljujući jednom prilično bezobzirnom regrutnom časniku, velikoj količini alkohola, pretjerano gorljivoj mladoj dami...i određenoj odbojnosti prema pješaštvu!

















Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 16/07/2015 : 13:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
izašao? super - to mi baš draga flashback epizoda
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 16/07/2015 : 21:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Evo, još malo iz ovog 8.albuma Cinebooka...








Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 16/07/2015 : 21:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Sljedeće godine izlazi 9. album Plavih Bluza u izdanju Cinebooka: „El Padre“ (inače 17. album po originalnoj numeraciji).


Edited by - dsormaz1 on 16/07/2015 21:57:43
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 07/11/2015 : 19:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
Bogami ovaj Cinebook dosta dobro izdaje ove Plave Bluze; pitao sam izdavaca jednom kako to ne idu po rig redoslijedom itd on mi je rekao (zaboravih mu ime neki frnacuz sto zivi u engleskoj) da pokusavaju da izaberu albume z akoje misle da bi se najbolje prodavali u SAD i VB a mozd ai nekim kao Australija itd ne sjecam se dobro..pa tako ako prodaja ide ok oni dodaju i ubrzavaju ritam tako su i radili sa Lucky Lukom kojeg izdaju po nekoliko epizoda godisnje jer s eprodaje dobro

Znaci ako prodaja bude jos bolja mozda i ubzaju ritam

Ovakve stvari bi ja volio vidjeti u istom obliku make korice kao Cinebook dobar papir ali u jednu 3 do 5 albuma integrale a i nebi bio tezak ni debeo jer taj papir nije tezak ni debeo bas dobar za sve crteze a i nije sjajan tako se lako cita sa njega

Edited by - Raymond on 07/11/2015 19:02:21
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 01/12/2015 : 19:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
U listopadu objavljen 59. album...











Edited by - dsormaz1 on 01/12/2015 19:29:58
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 08/12/2015 : 15:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
broj 9 izlazi 8.1.2016 izgleda da su ubrzali ritam i to za 3 mijeseci!!!

Edited by - 1Euro on 08/12/2015 15:57:42
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 13/12/2015 : 01:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

broj 9 izlazi 8.1.2016 izgleda da su ubrzali ritam i to za 3 mijeseci!!!


Pa dosad su svi izašli u siječnju, jedino je osmica kasnila nekoliko mjeseci.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 13/12/2015 : 07:56:46  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Od svih francusko-belgijskih stripova koje pamtim iz Biser-stripa i moje sam volio u djetinjstvu, ovaj me je gotovo jedini razočarao kada sam ga, dvadeset godina kasnije, ponovno čitao u Bookglobeovim integralima.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/12/2015 : 12:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by 1Euro

broj 9 izlazi 8.1.2016 izgleda da su ubrzali ritam i to za 3 mijeseci!!!


Pa dosad su svi izašli u siječnju, jedino je osmica kasnila nekoliko mjeseci.




eto kako su izlazili:

-broj 1 ( 16.1.2009 )
-broj 2 ( 16. 6. 2009 )
-broj 3 ( 1.10.2010 )
-broj 4 ( 16.4.2011 )
-broj 5 ( 16.4.2012 )
-broj 6 ( 16.4. 2013 )
-broj 7 ( 7.4.2014 )
-broj 8 ( 7.8.2015 )
-broj 9 ( 7.1.2016 )

Izvor: BookDepository.com

Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 13/12/2015 : 19:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro
eto kako su izlazili:

-broj 1 ( 16.1.2009 )
-broj 2 ( 16. 6. 2009 )
-broj 3 ( 1.10.2010 )
-broj 4 ( 16.4.2011 )
-broj 5 ( 16.4.2012 )
-broj 6 ( 16.4. 2013 )
-broj 7 ( 7.4.2014 )
-broj 8 ( 7.8.2015 )
-broj 9 ( 7.1.2016 )

Izvor: BookDepository.com




Kako je osmica mogla izaći 7.8. kad sam ju ja nabavio početkom 7.mjeseca?
A i ove neke prethodne brojeve sam nabavio u 1. ili 2. mjesecu.
Prvih par brojeva sam naknadno nabavljao, par godina nakon što su već izašli.

http://www.cinebook.co.uk/index.php?cPath=157&osCsid=a6fd212d3a36cd404ba348e7c7621129

Kad ovdje otvoriš svakog od njih vidi se da su skoro svi objavljeni u 1. mjesecu, osim jedinice (u 11.mjesecu), dvojke (u 3.mjesecu) i ovog zadnjeg br.8 koji je objavljen u 3.mjesecu.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 14/12/2015 : 08:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
izgleda da kupujemo kod drukčijih "striparnica"....ja sam naveo datume izlaska kod BOOKDEPOSITORY.COM (gdje ja kupujem, jer imaju besplatnu poštarinu za čitav svijet...),a ti očito kupuješ kod CINEBOOK.....
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 28/01/2016 : 09:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
pošto vidim da su kritike odlične, i mene ste zainteresirali s ovim serijalom :)

ono što bih htio čuti je koju ediciju preporučujete da nabavim, bookglobe integrale ili cinebook izdanja? planira li bookglobe dalje izdavati plave bluze (i topicu je neko napisao da su otkupljena prva na cijeli serijal?) ili da ipak idem na cinebook? osjetli li se uopšte ta doza humora u toj engleskoj verziji, što je i smisao ovog stripa, ili je ukupan osjećaj ipak bolji i duhovitiji u bookglobe izdanju?

btw, ovaj drugi crtač (lambil) mi je mnoooogo bolji, drago mi je što je obratio pažnju i na autentičnost uniformi, gdje su i veliki znalci poput autora bluberija znali omanuti :). a i kolor je vidim savršen.

"Experience is simply the name we give our mistakes"

Edited by - I like girlz on 28/01/2016 09:58:54
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 28/01/2016 : 14:53:34  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

pošto vidim da su kritike odlične, i mene ste zainteresirali s ovim serijalom :)

ono što bih htio čuti je koju ediciju preporučujete da nabavim, bookglobe integrale ili cinebook izdanja? planira li bookglobe dalje izdavati plave bluze (i topicu je neko napisao da su otkupljena prva na cijeli serijal?) ili da ipak idem na cinebook? osjetli li se uopšte ta doza humora u toj engleskoj verziji, što je i smisao ovog stripa, ili je ukupan osjećaj ipak bolji i duhovitiji u bookglobe izdanju?

btw, ovaj drugi crtač (lambil) mi je mnoooogo bolji, drago mi je što je obratio pažnju i na autentičnost uniformi, gdje su i veliki znalci poput autora bluberija znali omanuti :). a i kolor je vidim savršen.


Nabavi svakako i Bookglobe i Cinebook. Ovdje ti je popis epizoda koje su kod nas objavljene u raznim izdanjima plus epizode koje je objavio Cinebook:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=22065

Bilo je nešto govora o tome hoće li Bookglobe objaviti i 4.integral (oni se drže originalnog redoslijeda dok Cinebook objavljuje napreskokce), pogledaj na zadnjih par stranica ovog topica, netko je spomenuo da Bookglobe ima u planu objaviti taj 4. integral, ali kako vidimo još uvijek ništa od toga.
Inače, u engleskoj verziji je dosta dobra doza humora.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 28/01/2016 : 19:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by I like girlz

pošto vidim da su kritike odlične, i mene ste zainteresirali s ovim serijalom :)

ono što bih htio čuti je koju ediciju preporučujete da nabavim, bookglobe integrale ili cinebook izdanja? planira li bookglobe dalje izdavati plave bluze (i topicu je neko napisao da su otkupljena prva na cijeli serijal?) ili da ipak idem na cinebook? osjetli li se uopšte ta doza humora u toj engleskoj verziji, što je i smisao ovog stripa, ili je ukupan osjećaj ipak bolji i duhovitiji u bookglobe izdanju?

btw, ovaj drugi crtač (lambil) mi je mnoooogo bolji, drago mi je što je obratio pažnju i na autentičnost uniformi, gdje su i veliki znalci poput autora bluberija znali omanuti :). a i kolor je vidim savršen.


Nabavi svakako i Bookglobe i Cinebook. Ovdje ti je popis epizoda koje su kod nas objavljene u raznim izdanjima plus epizode koje je objavio Cinebook:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=22065

Bilo je nešto govora o tome hoće li Bookglobe objaviti i 4.integral (oni se drže originalnog redoslijeda dok Cinebook objavljuje napreskokce), pogledaj na zadnjih par stranica ovog topica, netko je spomenuo da Bookglobe ima u planu objaviti taj 4. integral, ali kako vidimo još uvijek ništa od toga.
Inače, u engleskoj verziji je dosta dobra doza humora.




baš sam sad bacio pogled na te uporedne popise i ako sam dobro vidio, bookglobe bi sa još jednim integralom skroz stigao cinebook?

pošto imaš ta cinebook izdanja, jeli svaki broj jedna epizoda ili kako već ide kod njih? i kako plaćaš online, preko broja kartice ili koristiš paypal?

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 28/01/2016 : 23:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by I like girlz

pošto vidim da su kritike odlične, i mene ste zainteresirali s ovim serijalom :)

ono što bih htio čuti je koju ediciju preporučujete da nabavim, bookglobe integrale ili cinebook izdanja? planira li bookglobe dalje izdavati plave bluze (i topicu je neko napisao da su otkupljena prva na cijeli serijal?) ili da ipak idem na cinebook? osjetli li se uopšte ta doza humora u toj engleskoj verziji, što je i smisao ovog stripa, ili je ukupan osjećaj ipak bolji i duhovitiji u bookglobe izdanju?

btw, ovaj drugi crtač (lambil) mi je mnoooogo bolji, drago mi je što je obratio pažnju i na autentičnost uniformi, gdje su i veliki znalci poput autora bluberija znali omanuti :). a i kolor je vidim savršen.


Nabavi svakako i Bookglobe i Cinebook. Ovdje ti je popis epizoda koje su kod nas objavljene u raznim izdanjima plus epizode koje je objavio Cinebook:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=22065

Bilo je nešto govora o tome hoće li Bookglobe objaviti i 4.integral (oni se drže originalnog redoslijeda dok Cinebook objavljuje napreskokce), pogledaj na zadnjih par stranica ovog topica, netko je spomenuo da Bookglobe ima u planu objaviti taj 4. integral, ali kako vidimo još uvijek ništa od toga.
Inače, u engleskoj verziji je dosta dobra doza humora.




baš sam sad bacio pogled na te uporedne popise i ako sam dobro vidio, bookglobe bi sa još jednim integralom skroz stigao cinebook?

pošto imaš ta cinebook izdanja, jeli svaki broj jedna epizoda ili kako već ide kod njih? i kako plaćaš online, preko broja kartice ili koristiš paypal?


Cinebook objavljuje napreskokce. Npr.objavili su 8. i 13. album po originalnoj numeraciji, a između ništa.
Svaki broj Cinebooka je jedan album, dakle jedna epizoda, nema nastavaka niti rascjepkivanja jedne epizode na više dijelova.
Cinebookovo izdanje nabavljam preko knjižare Algoritam, naručim i kad im stigne oni mi jave pa ja to dođem podići.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 29/01/2016 : 10:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
vidio sam da objavljuju mimo reda, ali htio sam reći kada bi bookglobe izdao još jedan integral, onda bi pretekli po broju epizoda cinebook izdanje (12 naspram 8).

što se tiče naručivanja, gledao sam preko cinebooka direktno, kao i preko bookdepository.com, prva opcija je pre preskupa, kod druge cijene varaju između 8 i 11 eura, zavisno od broja.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/01/2016 : 10:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ja kupujem preko BOOKDEPOSITORY jer imaju besplatnu poštarninu za čitav svijet, plačam Maestro karticom (ne paypalom) uvijek je sve bilo ok, engleski humor mi je jako simpatičan (uopšte ne smeta kod čitanja, ali meni je ionako svejedno jer su mi oba dva jezika strana (engleski i hrvatski). Bookglobe ne kupujem, nekako sumnjam da če oni to izgurati do kraja, pa radije kupujem kod Bookdepository jer se više uzdam u njih da če svake godine po jedan album, nadam se da če i ubrzati ritam.....
Jedino mi je zasmetalo kada su na Bookdepository napisali da če najnoviji broj izači 7.1.2016 i ja sam se 25 dana prije toga več "pre-order" i onda čekam i čekam a onda su ladno promijenili datum izlaska na 7.4.2016.....majku im....
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 30/01/2016 : 15:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

ja kupujem preko BOOKDEPOSITORY jer imaju besplatnu poštarninu za čitav svijet, plačam Maestro karticom (ne paypalom) uvijek je sve bilo ok, engleski humor mi je jako simpatičan (uopšte ne smeta kod čitanja, ali meni je ionako svejedno jer su mi oba dva jezika strana (engleski i hrvatski). Bookglobe ne kupujem, nekako sumnjam da če oni to izgurati do kraja, pa radije kupujem kod Bookdepository jer se više uzdam u njih da če svake godine po jedan album, nadam se da če i ubrzati ritam.....
Jedino mi je zasmetalo kada su na Bookdepository napisali da če najnoviji broj izači 7.1.2016 i ja sam se 25 dana prije toga več "pre-order" i onda čekam i čekam a onda su ladno promijenili datum izlaska na 7.4.2016.....majku im....



hvala ti na informacijama. ja ću prvo uzeti ova tri bookglobe integrala, pa ako mi sve fino "legne", možda nastavim i to cinebook izdanje ;)

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 05/02/2016 : 10:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
integrali nabavljeni, odlični su, šteta samo što je drugi intergal malo blijeđe odštampan.

nadam se da će i četvrti uskoro :)

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 02/03/2016 : 12:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
upravo stigao El Padre
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 20/03/2016 : 00:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
9.album Cinebooka: „El Padre“.
Prilikom izviđanja neprijatelja Blutch i Chesterfield bivaju progonjeni od konfederalne ophodnje i kako bi se spasili prisiljeni su prijeći preko Rio Grande u Meksiko. Tamo upadaju u novu nevolju: našavši se između apaške bande i meksičkih odmetnika naša dva junaka odlučuju se prerušiti u civile, Blutch se prerušava u meksičkog seljaka a Chesterfield u redovnika. Ali u obližnjem selu, gdje s nestrpljenjem očekuju svog novog propovjednika, stanovnici postaju sumnjičavi...






















Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 20/03/2016 : 23:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
ovo je stvarno patnja gledati, a ništa od bookglobe-a...

@dsormaz, ti i dalje samo preko narudžbi u algoritmu uzimaš nove brojeve, ne mogu se kupiti bez narudžbe (ne drže ih u redovnoj ponudi)?

"Experience is simply the name we give our mistakes"

Edited by - I like girlz on 20/03/2016 23:46:44
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 21/03/2016 : 09:06:08  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

ovo je stvarno patnja gledati, a ništa od bookglobe-a...

@dsormaz, ti i dalje samo preko narudžbi u algoritmu uzimaš nove brojeve, ne mogu se kupiti bez narudžbe (ne drže ih u redovnoj ponudi)?


Da, već par godina tako radim, tj. naručujem preko Algoritma.
Imaju u Algoritmu dosta Cinebookovih stripova (npr. Lucky Luke i još neke) u redovnoj ponudi, ali Plave Bluze nisam tamo vidio na policama.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 21/03/2016 : 19:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
kad bi barem imao neki info da li bookglobe uopšte planira nastaviti s integralima ili ne, pa kakav god da je odgovor, samo da se zna... onda bih naručio i ja. a glupo bi mi bilo da naručim, a nije baš jeftino, i da onda u neka doba bookglobe izleti sa novim integralom.

ima li na forumu neko ko radi u bookglobe-u ili da je blizak s njima? čisto da pitam da li ide ili je gotovo s plavim bluzama.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000