forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Jeremiah
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 23

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 12/12/2011 : 23:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Sa ovim novim albumom vraca nam se Hermann,onakvog kakvog smo ga voleli osamdesetih,ili bar priblizno tome...naravno,u crtackom smislu...nikada se nije ni trebao petljati sa kolorisanjem i direktnim kolorom,meni licno je to bila prava katastrofa,a znajuci kakva su fantasticna dela nastajala u saradnji sa Fraymondom,recimo...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/12/2011 : 01:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Daleko je ovo od Hermanna iz osamdesetih
Šta fali njegovim bojanjem na olovku?
Meni taj njegov stil baš super izgleda.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/12/2011 : 09:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Ovaj najnoviji c/b album je premijerno izasao i kod nas u StripBumerangu (Vojko sredio sa Ervinom, da dobijemo premijeru) i sasvim je ok.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 13/12/2011 : 13:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Daleko je ovo od Hermanna iz osamdesetih
Šta fali njegovim bojanjem na olovku?
Meni taj njegov stil baš super izgleda.

Da,nije to ni vise onaj Hermann,ali se bar vratio tusiranju i c/b varijanti sa naknadnim bojenjem.Taj njegov direktni kolor koji je tebi extra meni je nesto najgore sto je uradio u karijeri.Njegovi stripovi koje je kolorisao Fraymond su fantazija,a taj direktan kolor je sranje.Uz to,covek je nasao i "extra" scenaristu,svog sina.Propast.

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 13/12/2011 : 13:45:24  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Ovaj najnoviji c/b album je premijerno izasao i kod nas u StripBumerangu (Vojko sredio sa Ervinom, da dobijemo premijeru) i sasvim je ok.


Na putu je da se vrati u svoju zlatnu fazu,mada se vidi da slabije crta nego tada.Jos samo da nadje dobrog koloristu i bice to ok.

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 13/12/2011 : 15:27:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Ovaj novi stil je puno bolji za crno-belo objavljivanje. Naravno, daleko je to još od Hermanove crtačke zlatne dobe, ali je ipak puno bolje od njegovih slikarskih stripova.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/12/2011 : 17:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu virovat šta pričate?
Neke od najljepših Hermannovih tabli su nastale u bojanjem na olovku.Sjetite se samo Rodriga,Divljeg Billa,Caatinge....To su bile ilustracije.
Da mi nije mrsko sad bi postavlja slike

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 13/12/2011 : 18:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ninel

Ovaj novi stil je puno bolji za crno-belo objavljivanje. Naravno, daleko je to još od Hermanove crtačke zlatne dobe, ali je ipak puno bolje od njegovih slikarskih stripova.



Upravo tako Ninel...to njegovo "slikarstvo" me je i definitivno odbilo od njegovih stripova...Meni je najvece razocaranje kada je posle prvih deset sjajnih Boa Morija izbacio spin off Asuntu,uuuh,koje razocaranje,kao hladan tus...a video sam i epizode Dzeremaje iz te faze,neke su blaga katastrofa...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 13/12/2011 : 18:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ne mogu virovat šta pričate?
Neke od najljepših Hermannovih tabli su nastale u bojanjem na olovku.Sjetite se samo Rodriga,Divljeg Billa,Caatinge....To su bile ilustracije.
Da mi nije mrsko sad bi postavlja slike



Te njegove slike,sa nekom uzasnom sivom nijansom,su meni bas odbojne.Mozda bi i bilo drugacije da nisam Hermanna upoznao po stripovima koje je radio u onoj zlatnoj fazi,osamdesetih...ovako,to ti je kao po onoj narodnoj,skocio sa konja na magarca...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/12/2011 : 18:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

Te njegove slike,sa nekom uzasnom sivom nijansom,su meni bas odbojne.Mozda bi i bilo drugacije da nisam Hermanna upoznao po stripovima koje je radio u onoj zlatnoj fazi,osamdesetih...ovako,to ti je kao po onoj narodnoj,skocio sa konja na magarca...


Užasne sive nijanse?
Nisam siguran da si ti čitao uopće te stripove?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/12/2011 : 18:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Tornjevi Boa Morija tj.Assunta i Rodrigo i drugi te slični Vlad Drakul su prekrasno bojani.Isto tako i Caatinga,Wild Bill i večina Jeremiaha.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 13/12/2011 : 18:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by axle munshine

Te njegove slike,sa nekom uzasnom sivom nijansom,su meni bas odbojne.Mozda bi i bilo drugacije da nisam Hermanna upoznao po stripovima koje je radio u onoj zlatnoj fazi,osamdesetih...ovako,to ti je kao po onoj narodnoj,skocio sa konja na magarca...


Užasne sive nijanse?
Nisam siguran da si ti čitao uopće te stripove?


Ni ja ne kužin o kakvin sivin nijansama se ovde priča.
Neman ništa protiv staroga kolora, dapače, ali novi kolor mi je odličan.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 13/12/2011 : 18:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by axle munshine

Te njegove slike,sa nekom uzasnom sivom nijansom,su meni bas odbojne.Mozda bi i bilo drugacije da nisam Hermanna upoznao po stripovima koje je radio u onoj zlatnoj fazi,osamdesetih...ovako,to ti je kao po onoj narodnoj,skocio sa konja na magarca...


Užasne sive nijanse?
Nisam siguran da si ti čitao uopće te stripove?



Ocigledno imamo totalno razlicitu percepciju,tako da komentare ovog tipa,da nisam citao uopste te stripove,zadrzi za sebe...pa ja se i ne javljam na topike i ne komentarisem o stripovima koje nisam procitao i nisam sa njima upoznat,to zapamti...da nije tako,onda bih verovatno imao nekoliko puta vise postova,a nekima na ovom forumu je izgleda to jedini cilj...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/12/2011 : 20:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa očigledno si vidio nešto šta ja nisam a kako sam ja čitao i imam te stripove pretpostavljam da ti nisi sve pročitao već si letimično bacio pogled ili si naišao na nekog sivog.Šta meni pišeš o spamovima?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6577 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 13/12/2011 : 20:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
U tim Hermanovim stripovima ima dosta noćnih scena, koje su sve tretirane sivim nijansama. Najčešće koloristi za noć koriste nijanse plave ili realne dnevne boje u tamnijim nijansama, tj kombinaciju oba.

Herman koristi crno-sive i to je problematično rešenje.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 13/12/2011 : 20:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Pa očigledno si vidio nešto šta ja nisam a kako sam ja čitao i imam te stripove pretpostavljam da ti nisi sve pročitao već si letimično bacio pogled ili si naišao na nekog sivog.Šta meni pišeš o spamovima?



Kakvo letimicno citanje,kakav sivi te spopao!?!O cemu ti covece pricas...s tobom ne vredi raspravljati...rekao sam sta sam imao da kazem,ti si rekao svoje i ok,ostanimo na tome...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 13/12/2011 : 21:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

U tim Hermanovim stripovima ima dosta noćnih scena, koje su sve tretirane sivim nijansama. Najčešće koloristi za noć koriste nijanse plave ili realne dnevne boje u tamnijim nijansama, tj kombinaciju oba.

Herman koristi crno-sive i to je problematično rešenje.



Da,to si dobro primetio Alexts...ta njegova kombinacija boja,crno-siva,siva,braon za boju koze,po meni je totalni promasaj.Na momente ima i toplih blagih boja koje malo popravljaju utisak,ali uglavnom je to lose...da je ove iste stripove radio samo tusem,c/b,da ih je kolorisao neko drugi kose u boje mnogo bolje razume i oseca ih,bilo bi to potpuno drugacije...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/12/2011 : 10:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Catinga je meni najljepše nacrtan i obojen strip od Hermana ikad...svaka čast njegovom opusu ali njegovi raniji radovi
su mnogo bolji...ovo sada je uz lošije priče i lošije nacrtano, da o koloru ne govorim....il je noč,il je kiša il je tama,jako malo prirode gdje Herman briljira...Vrag sa sedam mora mi je bio razočarenje veliko recimo...a toliko potencijal sa bezkrajnim morskim prostranstvima...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 09/01/2012 : 21:25:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
Slovensko izdanje Integrala:




Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/01/2012 : 21:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Juhu, torej je le izslo. Samo se prevzamem. :)))


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/01/2012 : 21:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Koliko epizoda sadrži ovaj integral? Pretpostavljam četiri?
Lepo izgleda.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/01/2012 21:52:51
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16300 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 09/01/2012 : 22:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Tri epizode, 152 stranice, izlazi u petak:

Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 09/01/2012 : 22:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Koliko epizoda sadrži ovaj integral? Pretpostavljam četiri?
Lepo izgleda.



Ne,tri!
I,da,lepo izgleda...nadam se da ce SAF stampati i za ostatak exYu u istom kvalitetu...bice to Strip agent ili mozda Marketprint...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 09/01/2012 : 22:12:27  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Ha,Delboj je bio brzi...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/01/2012 : 22:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Jedno prvih dvanes Jeremija da izadje u luksuznim integralima, da uzivam u lepoti
Go to Top of Page
Page: of 23  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000