forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Jeremiah
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 23

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/02/2017 : 17:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by kasper

sto se mene tice, slobodno nek gase tog vaseg dzeremaju


popu..š mi pataju!



kad ukinem dzeremaju, poslacu ga do tebe da odradite sta treba

Edited by - kasper on 02/02/2017 17:20:18
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/02/2017 : 10:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Vau, evo nakon ja mislim mj dana, dobio sam odgovor od SAF u vezi integrala.
Kazu da ce nastavit, ali kada...nezna se, ajde bolje ista nego nista, mozda ih i skupim prije nego krepam :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 14/02/2017 10:58:21
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/12/2017 : 21:37:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
četvorka u srba
http://www.carobnaknjiga.rs/dzeremaja-4

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 08/12/2017 : 08:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

četvorka u srba
http://www.carobnaknjiga.rs/dzeremaja-4



Lijepa vijest.... znaći uskoro i moglo i kod nas

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/12/2017 : 20:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

četvorka u srba
http://www.carobnaknjiga.rs/dzeremaja-4



Sretan i tuzan u isto vrijeme, volio bi da sam odmah uzeo integrale od ČK jer su veceg formata od SA-ovih, sada sam u nedoumici sto da radim...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/12/2017 : 20:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
izdvoji 300 kuna i nabavi sve ČK Džeremaje i rešio si problem.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/12/2017 : 20:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

izdvoji 300 kuna i nabavi sve ČK Džeremaje i rešio si problem.



A di da ih nadjem za tu lovu?
To bi bilo prihvatljivo.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/01/2018 : 23:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Herman:Džeremaja,četvrti tom (Čarobna knjiga)

Epizoda 10:Bumerang

Džer i Kurdi više nisu ortaci,a ovaj prvi je pred ženidbom sa Lenom.Ovaj drugi upada u sranje,a ni sam ne zna ko mu radi o glavi - kandidat za gradonačelnika Monro,drugi kandidat Atvud ili neko treći?I tako,umesto da bude u udobnom i toplom krevetu pored još toplije Lene,Džeramaja po ko zna koji put biva uvučen u Kurdijeva sranja.
*interesantan je omaž Hermanovom velikom prijatelju,Ervinu Rustemagiću,u liku Ervina Restuma.

4/5

Epizoda 11:Delta
K&Dž dobijaju ponudu od izvesnog Sida (i njegove klike) da maznu naftu iz obližnjeg postrojenja.Naši dekintirani junaci odbijaju posao,ali kad im se izjalovi jedna naplata,ulaze u priču.Tu je i zgodna Lora koja je bacilo oko na Džera,kao i mišičavi te masivni Tankred koji je bacio oko na Loru.Kao i njegovi roditelji,lopuže i ubice.
Posao se čini kao lak,ali u naftnom kompleksu se krije neko ko će im zapržiti čorbu.
Za Deltu sam čuo da je jedna od najboljih priča serijala,ali meni nije tako dobro legla.


3.5/5

Epizoda 12:Julije i Romea
E ovu sam priču čekao.Bila mi je vrhčina nekada u Stripoteci (zbog nje sam i zavoleo Džeremaju),a i sada mi je čista petica.
Dž&K dolaze u grad,u kome vlada red,rad i disciplina.Grad koji bi trebao da predstavlja budućnost zemlje.Kao i sve pridošlice,Kurdi i Džer dobijaju pločice sa brojevima,te zadatak da obavljaju proste poslove pri čemu ne smeju da se mešaju sa stanovnicima.Na čelu je predsednik,čija ćerka (koja se nije kupala ko zna otkad) narušava sve one vrednosti za koje se on zalaže,pomoćnik mu je izvesni Proktor,čiju će ženu početi da taslači Džeremaja.Kurdi je ošišan,bez svoje Ezre i neviđeno nakurčen,a gradom hara Crni anđeo,rušeći kante za smeće i provocirajući gradsku vlast i policiju.

5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/01/2018 : 23:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
*opet mi prevod Vladimira D. Jankovića ne klizi.
ali dobro,ništa strašno.

*svaki put kad vidim umanjene naslovnice,razočaram se takvom odlukom.

*u zadnje vreme su mi izgleda malo dosadili BD klasici - čitajući nove integrale Mek Koja,Valerijana,pa i Džeremaje,nove epizode su mi čak lošije od onih objavljenih (i pročitanih) ranije - što je malo verovatno,jer teško da su bolje priče u Mek Koju kecu nego u dvojci,prvom Valerijanu u odnosu na drugi ili u prethodnim Džeremajinim avanturama u odnosu na ove u 4.tomu (sa izuzetkom Julija i Romee).
Ono što me kod Hermanovog serijala i dalje drži prikovanim,to je sjajan crtež (sa nešto drečavijim Frejmondovim bojama) i malo nostalgije.Priča tu i tamo.

edit:
u vezi boja - kad sam uzeo i prelistao integral,odmah su mi upale u oko Frejmondove boje,drečavije nego inače,pa sam pomislio "šta bre ovo uradiše Čarobnjaci??".
Međutim,u toku čitanja,taj detalj mi nije smetao,te sam vrlo brzo i zaboravio na to.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/01/2018 23:04:02
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 17/01/2018 : 20:57:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

*opet mi prevod Vladimira D. Jankovića ne klizi.
ali dobro,ništa strašno.

*svaki put kad vidim umanjene naslovnice,razočaram se takvom odlukom.

*u zadnje vreme su mi izgleda malo dosadili BD klasici - čitajući nove integrale Mek Koja,Valerijana,pa i Džeremaje,nove epizode su mi čak lošije od onih objavljenih (i pročitanih) ranije - što je malo verovatno,jer teško da su bolje priče u Mek Koju kecu nego u dvojci,prvom Valerijanu u odnosu na drugi ili u prethodnim Džeremajinim avanturama u odnosu na ove u 4.tomu (sa izuzetkom Julija i Romee).
Ono što me kod Hermanovog serijala i dalje drži prikovanim,to je sjajan crtež (sa nešto drečavijim Frejmondovim bojama) i malo nostalgije.Priča tu i tamo.

edit:
u vezi boja - kad sam uzeo i prelistao integral,odmah su mi upale u oko Frejmondove boje,drečavije nego inače,pa sam pomislio "šta bre ovo uradiše Čarobnjaci??".
Međutim,u toku čitanja,taj detalj mi nije smetao,te sam vrlo brzo i zaboravio na to.


Starus...postajes cangrizav i "sitnicaris"
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/08/2018 : 18:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Na COBISSU Džeremaja 5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/08/2018 : 09:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Na COBISSU Džeremaja 5





Sto je sa S-A?
Doduše, imam i njihova 3 i sva 4 integrala od ČK, jedini duplići koje imam.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/08/2018 : 15:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pitaj Bernarda.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 28/08/2018 : 15:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Nema već dugo niti Tanguya & Laverdurea pa možda nas iznenadi ove godine sa 2 Tanguya i 2 Jeremiaha. Nije bilo jako dugo niti Astera pa nas je iznenadio za Interliber lani sa svima. Možda tako bude i sa ovim.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/08/2018 : 16:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

Nema već dugo niti Tanguya & Laverdurea pa možda nas iznenadi ove godine sa 2 Tanguya i 2 Jeremiaha. Nije bilo jako dugo niti Astera pa nas je iznenadio za Interliber lani sa svima. Možda tako bude i sa ovim.


meni je rekao da ove godine neće ići T&L,već četiri Samija.
Za Džera ga nisam ni pitao;ovaj ČK je dovoljan.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 02/09/2018 : 08:51:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ide i 6-i integral Đera :D :D :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 02/09/2018 : 20:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ide i 6-i integral Đera :D :D :D



Izvor informacije?
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
426 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 02/09/2018 : 20:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ide i 6-i integral Đera :D :D :D



Izvor informacije?



http://www.carobnaknjiga.rs/priprema
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 03/09/2018 : 10:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RaoulDuke

quote:
Originally posted by alaniusfordius

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ide i 6-i integral Đera :D :D :D



Izvor informacije?



http://www.carobnaknjiga.rs/priprema



Vrlo pohvalno, samo ne znam zašto smo mi stali kod III knjige?

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/09/2018 : 11:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Dat ću strip agentu još nešto sitno vremena da se pokrenu, a onda nastavljam s čarobnom knjigom...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 03/09/2018 : 20:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Vidim da ČK koristi iste naslovne kao što su u francuskim integralima. Malo je problem jer su naslovne vezane na radnju a francuski integrali imaju po 4 epizode.

Na primer, kod ČK su na naslovnoj 6. integrala Jer i Kurdy na motorima ali oni se vozikaju na motorima tek od 21. epizode dalje a prije su na konjima odnosno Kurdy na mazgi.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 04/09/2018 : 09:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RaoulDuke

quote:
Originally posted by alaniusfordius

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ide i 6-i integral Đera :D :D :D



Izvor informacije?



http://www.carobnaknjiga.rs/priprema


Hvala!

Trazio sam na COBISSu, tamo je int5 u stampi, int 6 se ne spominje... Ono sto mi je bilo interesantno je kako su promene tiraza - int1 2000kom, int2 1200, int3 1000, int4 800, int5 750...
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2320 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 04/09/2018 : 10:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Zato strip agent na nsk katalogu najavio 4,5,6 i 7
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/09/2018 : 10:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

Zato strip agent na nsk katalogu najavio 4,5,6 i 7



Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 04/09/2018 : 11:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

Zato strip agent na nsk katalogu najavio 4,5,6 i 7



Da, onako laički pretpostavljam da su registrirani u NSK ove godine, ali pitanje je kad će u print..... ili će u print svi odjednom, pa u distribuciju u određenim razmacima.... ne znam, ali barem se nešto pokrenulo po tom pitanju....

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page
Page: of 23  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000