forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Jeremiah
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 23

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/09/2018 : 00:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Bukgrob


Već dugo želim pitati, čemu ovaj "grob"?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/09/2018 : 00:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa ukopa je brojne serijale:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/09/2018 : 00:26:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Pa ukopa je brojne serijale:)


S obzirom na dosadašnji način rada Nebojše Radića, prije bih rekao da ih je jako usporio.

Dakle, Bukspor.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/09/2018 : 01:29:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kada bi se makar Bukspor ilitiga Bukgrob, zeznuli pa izbacili Buddy Longwaya...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 24/09/2018 : 11:48:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki
Pa ukopa je brojne serijale:)


Npr. Luc Orienta i Conana već sa prvim izdanjem .
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/09/2018 : 12:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Top 5 BG prekinutih serijala:
1.Murena
2.SMG strip revija
3.Luc Orient
4.Ramiro
5.....

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/09/2018 : 12:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Buddy Longway
Natasa
Bruno Brazil
Plave bluze
Bruce J Hawker...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 24/09/2018 13:04:46
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/09/2018 : 14:20:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ajme Murena :( :(
A i Alix Senator ide ultra spooooroooo.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/09/2018 : 15:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Buddy Longway
Natasa
Bruno Brazil
Plave bluze
Bruce J Hawker...



Plave bluze imaju neku najavu da idu dalje.
Vjerojatno za Interliber.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/09/2018 : 16:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Buddy Longway
Natasa
Bruno Brazil
Plave bluze
Bruce J Hawker...



Koliko znam Bruce J. Hawker je kompletiran (2 integrala i to je to).
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/09/2018 : 17:23:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by ivanl

Buddy Longway
Natasa
Bruno Brazil
Plave bluze
Bruce J Hawker...



Koliko znam Bruce J. Hawker je kompletiran (2 integrala i to je to).


Da, tako je.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 24/09/2018 : 17:48:17  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Tunga
Blejk i Mortimer
Žil Žurdan
Kartland
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 24/09/2018 : 20:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message  Reply with Quote
Lincoln na broju 9 a mi ostali na 6-om broju:(
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/09/2018 : 21:24:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by anto

Bukgrob


Već dugo želim pitati, čemu ovaj "grob"?


quote:
Originally posted by jaki

Pa ukopa je brojne serijale:)


neke je ukopo,neke drastično usporio.

dovoljno je što je zavio u crno Linkolna,Natašu,Murenu,Žurdana,Badi Longveja,Maslin Granka,Brazila,Orijenta,Pusena...
Na spisku je bio i Usagi dok ga nije preuzela Udruga CRŠ (koja ga opet ne izvozi u Srbiju),Iznogud (počeo li su da ga rade DW&ČK,ali i to ide nešto kilavo),Pratovi stripovi (koje će raditi možda Markos)...
A i ovo što izdaju,izdaju sramotnim ritmom.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/09/2018 21:29:57
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/09/2018 : 23:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

neke je ukopo,neke drastično usporio.

dovoljno je što je zavio u crno Linkolna,Natašu,Murenu,Žurdana,Badi Longveja,Maslin Granka,Brazila,Orijenta,Pusena...
Na spisku je bio i Usagi dok ga nije preuzela Udruga CRŠ (koja ga opet ne izvozi u Srbiju),Iznogud (počeo li su da ga rade DW&ČK,ali i to ide nešto kilavo),Pratovi stripovi (koje će raditi možda Markos)...
A i ovo što izdaju,izdaju sramotnim ritmom.


Eh, ali ja ne vidim što je tu čudno. Mislim, ok, naravno da je takva poslovna praksa ubitačna, ali ovdje govorimo o izdavačkoj kući koja je imala rupu od 10 godina između dva albuma Blueberryja.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/09/2018 : 06:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Blueberrya naposlijetku ipak imamo. Iako se po logu Bookglobe na hrbatu moze vidjeti sva kalvarija objavljivanja tog serijala...malo jedan, pa drugi i naposlijetku treci logo, kroz te silne godine...
Gila Jourdana mi je bas zao, to ni ne ocekujem da izbacuju, kamoli da se zainate i objave sve...tu ima 40-setak epizoda koje je pisao i crtao Maurice Tillieux, sto on sto drugi....

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/09/2018 : 15:44:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Blueberrya naposlijetku ipak imamo. Iako se po logu Bookglobe na hrbatu moze vidjeti sva kalvarija objavljivanja tog serijala...malo jedan, pa drugi i naposlijetku treci logo, kroz te silne godine...
Gila Jourdana mi je bas zao, to ni ne ocekujem da izbacuju, kamoli da se zainate i objave sve...tu ima 40-setak epizoda koje je pisao i crtao Maurice Tillieux, sto on sto drugi....


to je francuska edicija od 6 knjiga;iz koje su prve dve objavljene - znači,ostalo je još 4 (i nisu sve sa ŽŽ)

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by anto

neke je ukopo,neke drastično usporio.

dovoljno je što je zavio u crno Linkolna,Natašu,Murenu,Žurdana,Badi Longveja,Maslin Granka,Brazila,Orijenta,Pusena...
Na spisku je bio i Usagi dok ga nije preuzela Udruga CRŠ (koja ga opet ne izvozi u Srbiju),Iznogud (počeo li su da ga rade DW&ČK,ali i to ide nešto kilavo),Pratovi stripovi (koje će raditi možda Markos)...
A i ovo što izdaju,izdaju sramotnim ritmom.


Eh, ali ja ne vidim što je tu čudno. Mislim, ok, naravno da je takva poslovna praksa ubitačna, ali ovdje govorimo o izdavačkoj kući koja je imala rupu od 10 godina između dva albuma Blueberryja.


pa čudno svakako nije;ali je zato dosta bezobrazno i još više neprofesionalno - zato im (kao i mnogi koje znam) više ne kupujem ništa,osim ako nije jednopuc ili nešto što je kompletno.Recimo,sad ću kupiti XIII.
sad baš bacih pogled,zadnje od Bukgroba sam kupio drugu knjigu Brodolomaca vremena,pre neke tri i po godine (samo izdanje je iz 2014.)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 25/09/2018 15:52:14
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/10/2018 : 12:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A što kažete na ovo:
5 eura za dva albuma Jeremiaha na bonelli formatu u boji:
http://cosmoeditoriale.fumetto-online.it/index.php?EDITORE=COSMO%20EDITORIALE&COLLANA=JEREMIAH&vall=1


https://it.wikipedia.org/wiki/Editoriale_Cosmo

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 06/10/2018 13:27:29
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/10/2018 : 12:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

A što kažete na ovo:
5 eura za dva albuma Jeremiaha na bonelli formatu u boji:
http://cosmoeditoriale.fumetto-online.it/index.php?EDITORE=COSMO%20EDITORIALE&COLLANA=JEREMIAH&vall=1

Hermann i bonelli format... ne, ne i ne.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/10/2018 : 14:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto
Hermann i bonelli format... ne, ne i ne.



+1

Samo bih dodao nešto u vezi boja koje su vrlo važne u Jeremiahu.

Nisam baš zadovoljan ni sa Strip-agentom gdje su mi boje malo presvijetle, ni sa Čarobnjacima gdje su mi malo pretamne.

Ipak ta odstupanja nisu tolika da bi me odvratila od kupnje (uz napomenu da nisam vidio baš sve brojeve, možda su noviji bolje odrađeni).

Edited by - Peyo on 06/10/2018 14:17:22
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 07/10/2018 : 08:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ma da, pa ovo nema smisla na tako malom formatu, baš bi volio vidit jednog uživo.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 07/10/2018 08:24:35
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/10/2018 : 15:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Tonto
Hermann i bonelli format... ne, ne i ne.



+1

Samo bih dodao nešto u vezi boja koje su vrlo važne u Jeremiahu.

Nisam baš zadovoljan ni sa Strip-agentom gdje su mi boje malo presvijetle, ni sa Čarobnjacima gdje su mi malo pretamne.

Ipak ta odstupanja nisu tolika da bi me odvratila od kupnje (uz napomenu da nisam vidio baš sve brojeve, možda su noviji bolje odrađeni).


boje u 5. i 6. knjizi u izvođenju Čarobnkaka su čak i malo presvetle - verovatno kao kod SA kako kažeš.jer ih nisam video uživo.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/10/2018 : 14:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Mozda je do papira?
Jučer sam baš malo uspoređivao SA Integrale sa c/b Strip Artom.
Neke stranice su puno lijepše u boji a neke i obratno.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 14/10/2018 14:37:19
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/11/2018 : 15:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Herman:Džeremaja,peti tom (Čarobna knjiga)

Epizoda 13:Padaju kegle

U izvesnom gradiću Dž&K su našli isplativu zanimaciju - Džer se kugla,Kurdi se kladi i ubire pare.Glavne lokalne baje i kompanjerosi su vlasnik kuglane i guru sekte koja vabi mlade devojke.Protiv njih je pastor koji će naći dokaze koji mogu da ih unište.

4.5/5


Epizoda 14:Vratio se Simon


Sebastijan je bogati i ekscentrični poljoprivrednik,koji se bavi usput i gajenjem maka te prodavanjem droge,a Simon mu je rođeni brat,tek izašao iz ludare,u kojoj je bio zbog silovanja i ubistva.
Sticajem okolnosti,tom istom ludaku dospeva u ruke Azra,koju on ofarba i tako izazove bes jednog drugog ludaka - Kurdija.
A u priču se uključuje i naš stari znanac Lesli (Sekta) koji je pandur i sa dvojicom kolega želi da dođe glave Sebastijanu,te u akciju uključuje naše junake.

4/5


Epizoda 15:Aleks


Aleks je zgodna i sposobna mlada plavuša bujnog poprsja,kojoj se nakon 20 godina ponovo spaja porodica.Njoj i ocu se vraćaju majka,debeljuca dugog jezika i brat,uplašeni i načitani klinac;tu su i njene šimpanze,ali i nepoznati uniformisani vojnici žute rase,koji nsu prijateljski nastrojeni.
Na scenu stupaju Dž&K.

4/5

Sve po starom - tenkalije korektne,boje/otisak na nekim mestima malo kilavi,prevodilac "D." još kilaviji.
Mislim,nije to toliko skandalozno,ali Hermanu inače dijalozi nisu jača strana,pa za prevođenje takvih rečenica je ipak trebalo angažovati sposobnijeg prevodioca.
U 14.epizodi se na bojenju uključuje i Pahek,a 15.album je kompletno ofarbao on.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/11/2018 : 18:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
I,napokon su došle epizode koje nisam nikad čitao;jedva sam dočekao da ih overim - i mogu reći da su mi u klasi predhodnih.
Za početak,u devedesetim je Herman malo promenio svoj crtački stil - uneo je nekakav "slikarski mod" (da se tako laički izrazim) u svoj stil,koji će kasnije razviti još više,a koji mom oku baš prija.

Epizoda 16:Crvena linija
Ova priča je počela sa odličnom postavkom scenarija;i taman kad sam pomislio da je Herman poboljšao ne samo crtež,već i priču,došao je 'ladnjikavi (neću reći 'ladan,jer nije toliko strašno) tuš u vidu blage konfuznosti iste.
U nekom gradu su dve klase - treševi i lordovi;svaka od njih ima svoje borce na koje se klade,i trenutni šampion lordova preti da unese veliki jaz koji bi mogao da nanese ogromnu štetu pravom vladaru grada.
Sa druge strane,Kurdi se zaljubljuje u žensku jednog od lordova,što će skupo da ga košta.
Kako rekoh,postavka ove epizode je sjajna,međutim,Herman se pomalo izgubio u tom pokušaju kompleksnosti.
Na primer,gazda na početku kaže da se osoba x ukrcala,misleći na Frenka,ali se kasnije ispostavlja da je osoba zadužena za dovođenje stanja u red Finli - taj deo mi je totalni zbun.Šteta,mogla je biti ovo kultna priča tipa Juliusa i Romee.

3.5/5


Epizoda 17:Tri motora ... ili četiri


Džer je kod Marte i Vudija,i pomaže im u pravljenju kuće.Nekoliko motorista kruže gradom u potrazi za nekim.Invalid Vinston se udvara konobarici Dejzi.Kurdi premlaćuje izvesnog Montanu,pa tako navlači nevolje,jer ovaj baja ima opasne ortake,a malo kasnije sreće starog poznanika Stounbridža,koji se oid nekog krije.
Svi događaji se slivaju polako u jedan veliki pičvajz.

4/5

Epizoda 18:Ave,Cezare

Ludak sa vojskom i tenkom bombarduje grad nedaleko od njega.Dž&K nailaze na leš kojeg pokušavaju da se otarose u pogrešnom trenutku.I tako se nađu između pandura bombardovanog grada i vojske novog Cezara.

4/5

Što se mene tiče,Džeremaja savim lepo gura - radujem se novim knjigama.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 23  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000