forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Jeremiah
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 23

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 08/10/2019 : 10:10:46  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Džeremaja je većeg formata, za dva tri santimetra, ali je prevod u prvih nekoliko integrala ne baš dobar.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/10/2019 : 14:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nije dobar ni u jednom - u stvari,u zadnjem i u trećem integralu je ok.
ali dobro,nije baš ni toliko loš - može da se "proguta".

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 09/10/2019 : 09:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Hvala, momci - iako samo dva odgovora, ovo mi je i vise nego dovoljno!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/10/2019 : 09:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

Hvala, momci - iako samo dva odgovora, ovo mi je i vise nego dovoljno!



sad ne znam da li ti je tu i sama tabla veca, mislim da je to 2cm belog prostora.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/10/2019 : 10:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Svojedobno sam uspoređivao 1. integral pa pišem ovo po sjećanju.

Čini mi se da je tabla ipak malo veća kod Džeremaje (bez obzira na bijeli prostor).

Koliko se sjećam i boja je malo snažnija, jarkija kod Džeremaje, dok je kod Jeremiaha nešto bljeđa (po meni bljeđa nego što bi trebalo), ali opet nije to nešto za preveliku zamjerku.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 09/10/2019 : 10:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Kod Džeremaje postoji još jedan problem, bar za mene kao picajzlu koja ima malo izoštreno oko za te stvari: u poslednja dva integrala na nekim stranama font nije crne boje, već je sive, nekad čak i svetlije sive i ponekad malo razmazan.
Očigledno je da kad su nešto zajebali kod filmovanja ili u pripremi za štampu. Ako nije u pitanju digitalna štampa, a izgleda da nije, kanal sa fontom su "tretirali" kao sliku i crna nije samo crna već ima i ostalih kanala boje. Ifjunouvotajmin.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/10/2019 : 09:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo vam usporedbe, ČK ima malo veće margine ali je je i crtež ipak veći:





-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 11/10/2019 09:05:49
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/10/2019 : 10:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
cek bre, ko na kraju nosi tog izaslanika ?
sa je mat papir?
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/10/2019 : 11:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

cek bre, ko na kraju nosi tog izaslanika ?
sa je mat papir?



kad se vratim doma bacim pogled, ali kolko ja znam nije, u oba izdanja sjajni papir.

A di je sad Jaki kad ga trebamo?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/10/2019 : 12:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
meni se ck izdanje ne svidja. da je sa jefitin ko ck mozda bih to uzeo ako je prevod dobar
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/10/2019 : 12:35:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

meni se ck izdanje ne svidja. da je sa jefitin ko ck mozda bih to uzeo ako je prevod dobar



Na Interliberu ti je S-A izdanje jeftinije, ali i dalje skuplje od ČK.
Mislim da su prva tri po 100kn, a ostatak 120-140, nisam siguran. Ja ČK izdanja nabavljam preko Osma po 85Kn.
Meni se više sviđa ČK, veće, jeftinije i izlazi redovno, dok je S-A imao veliku pauzu pa su naglo izdali 4 komada, pa sad opet čekanje do ko zna kada...

ČK je ubrzo na 10 integrala, dok je S-A na 7 plus nešto ovih pojedinačnih, ali su dva broja rasprodana pa ih je malo teže naći, ali meni su integrali općenito draži.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 11/10/2019 12:39:37
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/10/2019 : 14:20:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH


kad se vratim doma bacim pogled, ali kolko ja znam nije, u oba izdanja sjajni papir.

A di je sad Jaki kad ga trebamo?


jaki je tu
U SA je mat papir.
Ja sam kupio od SA jer je mat papir,malo manji format od A4(što mi odgovara) i na hrvatskom je jeziku.Na IL se mogu kupiti povoljnije od službene cijene ali je isto malo skuplje od ČK izdanja.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 11/10/2019 : 17:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

cek bre, ko na kraju nosi tog izaslanika ?



Kod ČK je pogrešan prevod, treba izaslanik da nosi dečaka a ne obrnuto :)


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/10/2019 : 17:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by kasper

cek bre, ko na kraju nosi tog izaslanika ?



Kod ČK je pogrešan prevod, treba izaslanik da nosi dečaka a ne obrnuto :)


Nisam ubra

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/10/2019 : 17:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by kasper

cek bre, ko na kraju nosi tog izaslanika ?



Kod ČK je pogrešan prevod, treba izaslanik da nosi dečaka a ne obrnuto :)



celo izdanje ima naopak prevod.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/10/2019 : 18:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by kasper

cek bre, ko na kraju nosi tog izaslanika ?



Kod ČK je pogrešan prevod, treba izaslanik da nosi dečaka a ne obrnuto :)


o tome pričam - em je ceo prevod malo neprirodan,em ovakvih grešaka nije baš malo.
Vladimir D.Janković bi valajlo da se malo potrudi pri prevođenju.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 21/10/2019 : 08:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Tek sam sad skuzio da ste nastavili diskusiju, u biti ste mi dodatno potvrdili ono sto sam vec odlucio - zahvaljujem jos jednom forumskom trustu stripovskih mozgova
Go to Top of Page

BaldriGk
Starting Member



2 Posts

Member since 06/11/2019

Posted - 07/11/2019 : 20:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send BaldriGk a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav, da li netko ima informacije da li SA planira nastaviti s integralima?! ČK ih sad šije za 3...

“My Lord, I have a cunning plan.”

Edited by - BaldriGk on 07/11/2019 20:09:04
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/01/2020 : 14:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Herman:Džeremaja,deveti tom (Čarobna knjiga)

Nakon sjajnog osmog toma,definitivno pad u ovom devetom;pogotovu u prvoj priči,koja je prilično bezlična,ali i druga je ispodprosečna za standardan kvalitet Jeremije.Najveći problem je definitivno u nedostatku dobrih,svežih ideja.

Epizoda 25:A ako jednog dana zemlja ...
Nakon tri jako dobra albuma iz prethodne knjige,ovaj dolazi kao ladan tuš.Kako spomenuh,glavni problem je u tome što je izgleda u tom trenutku Hermanu ponestalo kvalitetnih ideja pa je počeo da mlati svašta.Džer i Kurdi ostaju bez benzina,i jedna grupica sumnjivih likova im nudi dragocenu tečnost za uslugu zaštite,jer ih proganjaju izvesni ljudi.Tu negde se nalazi i stari Džeremijin neprijatelj,tražeći prigodnu priliku da mu se osveti. 2.5/5

Epizoda 26:Luka u senci

Kurdi spašava neku klinku iz mora,religiozno fanatičnu,i zbog jakog pljuska su prinuđeni da,zajedno sa njom,nađu privremeno sklonište u mestu iz koga je devojčurak.U mestu gde žive žešće budale.I opet Herman vrti već viđene priče,mada je ova epizoda ipak sasvim ok 3.5/5

Epizoda 27:Elzi i ulica

E ovo mi je već stari dobri Džeremaja.Sa devojkom iz prošle priče,Milovom,naši junaci dolaze u Lengton,da posete Martu i Vudija.Tu će se i zadržati neko vreme - Džer,radeći sa Vudijem na popravci krova,Kurdi,obilazeći barove u potrazi za snoškom,a Milova će upoznati interesantnu mladu damu,Elzi.Gospođicu na ivici zakona,koja se zamerila lokalnom gengsta bosu,Blicu.Dolazi do neobične veze Kurdi-Elzi-Milova.
4.5/5

Dijalozi kao i u prethodnim knjigama,mahom konfuzni i nejasni.Naklon za Vladimira Jankovića.Dobro,svestan sam ja da Hermanu pisanje dijaloga nije jača strana,ali dobar prevodilac bi trebao ipak to da ispegla.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/01/2020 : 20:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja sam tek nedavno nabavio prva dva Integrala od Carobne knjige. Nisam jos poceo sa citanjem. Znaci najbolje price su od prvog do osmog integrala?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/01/2020 : 22:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Herman:Džeremaja,deseti tom (Čarobna knjiga)

Sasvim korektan deseti integral,sa dve jako dobre epizode i jednom "zbunjujućom".I naslovnicom kojom Herman kao da kaže "e,sad ću da vam se popišam sa ovom naslovnjačom,a vi ćete samo da plačete!".Mislim ...



Epizoda 28:Ezra je sasvim dobro
Ideja ove epizode je već sto puta viđena u serijalu,ali izvođenje je jako dobro pa praštam Hermanu na kreativnoj lenjosti.Zbog serijskih zločina u jednom gradu,privedeni su svi strendžeri koji su se zadesili na ulicama;u pritvoru,policijski sadista Bart na smrt prebije nekog klošara,Kurdi mu prigovori,a Džer ga opauči pesnicom;što im pandur neće zaboraviti,i sa ortakom Marvinom,čeka pogodan trenutak za osvetom.Tu je i neka pozadinska priča sa odsečenim glavama koja je uglavnom nejasna 4/5

Epizode 29:Uginuo mali mačak
Tu su Lena i njen sinčić,tu je Julije (doduše bez Romee),tu je rudnik sa teškim uslovima rada i gazdin sin koji misli da je svemoćan.Tu su i Kurdi i Džeremaja,pri čemu će ovaj potonji da ispegla bodigarda taticinog sina,a ovaj će iskoristiti Leninog sina za osvetu.
Ima tu par detalja koji mi se nisu dopali (poput Džerovog napijanja koje mi se nikako ne uklapa u njegov kodeks ponašanja), ali definitivno mi se epizoda ipak jako svidela 4.5/5

Epizoda 30:Fifti-fifti
Ovu priču je Herman garant dao sinu da napiše,ne znam šta drugo da kažem.Kurdiša i Džeriša su na tragu izvesnim dijamantima čiju lokaciju je Kurdiju otkrio neki Bili na samrti,a oni se nalaze na mestu označenom na mapi u gradu koji je poplavljen.Tu su i krokodili,neki ljudski reptili,ali i tipovi koji prate naše junake ne bi li im preuzeli dragocenosti kad ih nađu.
Uh, klimav scenario sa dijalozima za koje vam treba tumač,ali ima tu i finih delova epizode,da budem iskren.Znači,nije odron,ali ispod očekivanog kvaliteta 2.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/01/2020 : 22:48:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da je Ante zaboravija srpski...Sve mu je naejasno:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/01/2020 : 23:19:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Procitao prvi broj Dzeremaje iz prvog integrala CK. Za sad odlican crtez i boje, prica okej, malo zbunjujuca u jednom trenutku posle sredine, ali fina krvava zavrsnica.
Cudne su mi recenice i konstrukcije istih.

7,5/10
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/07/2020 : 21:05:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote



Herman:Džeremaja,jedanaesti tom (Čarobna knjiga)
Herman:Džeremaja,dvanaesti tom (Čarobna knjiga)

Evo me na kraju puta (mada ne konačnom,pošto matori još šljaka na serijalu;prošle godine je izbacio 37.album,za koji kažu da je kvalitetniji od zadnjih nekoliko,a ove se očekuje i 38.).I mogu reći,da taj pad na serijalu,sad tek konačno vidim - i zaista,ovih šest priča u 11. i 12. tomu,osim 31.,Zmijsko leglo (koja je donekle sačuvala taj neki duh serijala) su baš ispod nivoa skoro svih prethodnih epizoda.Jednostavno,očigledno je da je Hupen izgubio maštu,ako tako mogu reći,za scenario,dok mu je crtež standardno dobar.
Zbog njega (crteža),kao i respekta prema minulom radu na Džeru,biću malo darežljiviji u ocenjivanju;to je prosto jače od mene.

Zmijsko leglo - najpre da kažem,ova priča je obojena u maniru onih starih,gde je Frejmond bio zadužen za taj segment rada.Kako rekoh,ovaj Jeremija mi ima taj neki šmek ranijih dobrih albuma;Dž&K upoznaju mladu i zanosnu Veronu,a usput i bogatu,te ih ona vodi na luksuzno porodično imanje,gde upoznaju ostatak familije,ali i bivaju uvučeni u neke zločinačke događaje oko njenog oca i strica;nisam ukapirao kraj 3.5/5

Bos - ovde kreće nemaštovist,bezidejnost...;K&Dž ostavljaju motore kod mehaničara,te bivaju uvučeni u obračun dva lokalna ganga,u njihovoj borbi za prevlast,a koja se odigrava u starom zabavnom parku 2.5/5

Veliki pas sa plavušom - ovo je prvi put da je epizoda sa Stounbridžom,a da me nije pogodila;Kurdi je otet,Džer ga traži,neka zgodna plavuša pokušava da namami Džeremaju u krevet.Dosta nejasno zbog čega je Kurdi kidnapovan,misi'm,nekako je to loše pojašnjeno,i to je najveća mana epizode 3/5




Grad džungla - opet naši junaci umešani u sukob dva zaraćena ganga,sa tim što je ovde borba oko vode,kao najvažnijeg resursa koji obezbeđuje lovu i moć;kradu im motore,Džer mlati neke opasne momke,tu je i neka lepuškasta Maja;sve u svemu i nije tako loša ova priča 3/5

Kurdi Maloj i mama Olga - uh,ovo mi je najgori album serijala;priča iz Kurdijeve mladosti,gde on odlazi u neki zatvorenički kamp,da bi našao nekog ko zna gde je nek blago,pritom se šteka kod mame Olge čija je farma u blizini kampa... 2/5

Ma nek se nosi - a možda mi je ova priča najgora;Kurdiju i Jeremiji gore motori,tu su neki panduri koji povezuju Maloja sa nekadašnjim ubistvom mama Olge,oni pale sa lica mesta,i dolaze u neku ludu vilu (tako da se izrazim,mada je to u stvari kompleks zgrada) sa još luđim ljudima koj tu obitavaju;a koji ne znaju ko su u stvari naši junaci,strahujući da nisu neki panduri,pa ih lepo ugošćavaju. 2/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/07/2020 08:52:56
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/07/2020 : 05:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
:D Nisam jedini koji voli Hermannov crtež. ;)
Meni je njegov crtež baš super, a vidim većina ga pljue. :(

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 23  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000