forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Dampyr - Dampyr fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 130

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4546 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 21/06/2009 : 16:34:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
"Arhivampiri ili Gospodari Noći, potentni predatori već milenijama kriju svoje postojanje, ubijajući tokom ratova i skrivajući se iza diktatura i tiranija. Oni su vampiri, ali ne onakvi kakve smo dosad znali. Oni se ne boje luka, sunčeva svjetla ili glogovih kolaca. Oni su neranjivi, besmrtni, nepobjedivi... Uz jednu sitnu iznimku. Ukoliko jedan od njih dobije sina sa smrtnicom, stvorio je njihovog prirodnog neprijatelja, Dampyra!"

Scenaristi Mauro Boselli i Maurizio Colombo stvorili su Dampyra 2000. godine, a serijal i dan danas redovno izlazi u Italiji.




Dampyr - tekst o junaku

Dampyr - recenzije

Dampyr - facebook

Dampyr - Sergio Bonelli Editore




Evo na ovom topicu mozemo slobodno pricati o ovom junaku.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway

Edited by - solar on 22/07/2019 21:58:26

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 21/06/2009 : 16:37:17  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Evo na oom topicu mozemo slobodno pricati o ovom junaku.


kad je tako ja sam dympir fan ali posle:
texa,kena,m.vetra,m.noa i zagora.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 21/06/2009 : 16:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
kupujem citam sve se nadam bice bolji

al je smor

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 21/06/2009 : 16:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
KreSo, ne mogu da verujem da si nakon "jedne male provokacije" odmah otvorio topik No, dobro..neka, mozda je bolje tako, ovde ce biti prostora za Dampyrovshtinu!
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 21/06/2009 : 16:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pročitao prvih osam knjiga i nisam baš bio nešto oduševljen sa pričama, ali su crtež i atmosfera čisto ok. Nadam se da će ubuduće i priče doći na neku pristojnu razinu. Čekam da sljedećih 8 knjiga dođe u knjižnice.

No sikiriki
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 21/06/2009 : 16:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

quote:
Originally posted by kreŠa

Evo na oom topicu mozemo slobodno pricati o ovom junaku.


kad je tako ja sam dympir fan ali posle:
texa,kena,m.vetra,m.noa i zagora.



Dampyr - odmah iza DylanA DogA i mister noa!
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 21/06/2009 : 17:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Zašto su mnogi razočarani Dampirom? Teško je reći. Ali, hajde da pokušamo da nabrojimo dobre i loše strane serijala. Prvo dobre:
1. Radnja nije vezana za jedno mijesto, nema puno monotonije, a atmosfera lokacija je izvrsno urađena (u većini slučajeva).
2.Sjajna horor atmosfera, kojom obiluju sve najbolje epizode, a koja često nedostaje drugim junacima (Boseli stvarno zna napraviti atmosferu, pogledajte trodijelnu Zagorovu epizodu Vampir/Tajna Fride Lang/Princ noći).
3. Mogućnost da konačno jedan serijal imamo kompletnog (bez izbačenih stranica i sličnih greški) u jeftinom VČ izdanju, koje ima sasvim zadovoljavajuću opremu i prevod.
4. Raznolika galerija neprijatelja, od kojih svaki ima makar jednu specifičnost, osobenost.
Hajde sada da nabrojim loše strane:
1. Po meni, najgora greška je upravo Harlanov lik, koji je blijed, nedovoljno okarakterisan i pomalo nezanimljiv. Mislim da bi ipak trebalo da više 'osjetimo' nekog junaka, da vidimo od čega je sagrađen, kako razmišlja u teškim situacijama i slično.... Nekog velikog kontuniuteta nema, a mislim da je Markos rekao da do konačnog obračuna sa Hralanovim ocem neće nikada doći. Uz to, meni su Kurjak i Tesla su po meni iritantni pratioci, poludim kad na red dođu njihova prepucavanja.
2. Dampir nije dubokouman strip, strip sa poentom, niti to pokušava da bude (doduše, nisam pročitao praške epizode, pa mogu promijeniti mišljenje). Ako vas zanimaju takve stvari, čitajte Dilana. Kao što je neko rekao: 'Boseli ipak ne spada u istu sortu scenarista kao Sklavi i Kasteli.'. Amin!

Ipak, kada se sagledaju sve dobre i loše strane Dampira, imamo više dobrog nego lošeg. Ne vjerujem da ima puno ljudi kojima je Dampir omiljeni junak, ali je to ipak strip za razbibrigu, zabavan i lagan za čitanje. Svakako vrijedi dva eura mjesečno! Epizode koje sam pročitao kod mene u prosjeku imaju ocjenu 7/10, što uopšte nije loše. Dakle, ne vidim razloga za bilo kakvo pretjerano pljuvanje.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4546 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 21/06/2009 : 17:11:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Zašto su mnogi razočarani Dampirom? Teško je reći. Ali, hajde da pokušamo da nabrojimo dobre i loše strane serijala. Prvo dobre:
1. Radnja nije vezana za jedno mijesto, nema puno monotonije, a atmosfera lokacija je izvrsno urađena (u većini slučajeva).
2.Sjajna horor atmosfera, kojom obiluju sve najbolje epizode, a koja često nedostaje drugim junacima (Boseli stvarno zna napraviti atmosferu, pogledajte trodijelnu Zagorovu epizodu Vampir/Tajna Fride Lang/Princ noći).
3. Mogućnost da konačno jedan serijal imamo kompletnog (bez izbačenih stranica i sličnih greški) u jeftinom VČ izdanju, koje ima sasvim zadovoljavajuću opremu i prevod.
4. Raznolika galerija neprijatelja, od kojih svaki ima makar jednu specifičnost, osobenost.
Hajde sada da nabrojim loše strane:
1. Po meni, najgora greška je upravo Harlanov lik, koji je blijed, nedovoljno okarakterisan i pomalo nezanimljiv. Mislim da bi ipak trebalo da više 'osjetimo' nekog junaka, da vidimo od čega je sagrađen, kako razmišlja u teškim situacijama i slično.... Nekog velikog kontuniuteta nema, a mislim da je Markos rekao da do konačnog obračuna sa Hralanovim ocem neće nikada doći. Uz to, meni su Kurjak i Tesla su po meni iritantni pratioci, poludim kad na red dođu njihova prepucavanja.
2. Dampir nije dubokouman strip, strip sa poentom, niti to pokušava da bude (doduše, nisam pročitao praške epizode, pa mogu promijeniti mišljenje). Ako vas zanimaju takve stvari, čitajte Dilana. Kao što je neko rekao: 'Boseli ipak ne spada u istu sortu scenarista kao Sklavi i Kasteli.'. Amin!

Ipak, kada se sagledaju sve dobre i loše strane Dampira, imamo više dobrog nego lošeg. Ne vjerujem da ima puno ljudi kojima je Dampir omiljeni junak, ali je to ipak strip za razbibrigu, zabavan i lagan za čitanje. Svakako vrijedi dva eura mjesečno! Epizode koje sam pročitao kod mene u prosjeku imaju ocjenu 7/10, što uopšte nije loše. Dakle, ne vidim razloga za bilo kakvo pretjerano pljuvanje.



Brad i Leo ti idu u jeftinom izdanju, a Dylan i Zagor u skupom
Te "praske" epizode nisu nesto dubokoumne, epizode kao i svaka druga.
A ako imas "Izgubljena dusa"-u, onda si procitao jednu "prasku" pricu. U njoj mi se svidela metafora kojom je Dampyr predstavljen kao piun u igri. Zasigurno jedna od najboljih, ako ne i najbolja prica.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 21/06/2009 : 17:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ne, nemam 'Izgubljenu dušu'. Ma, kolekcionarska izdanja mi ne pada na pamet da uzimam (od HC uzimam samo Kena, i finito!), a Bred mi se ne dopada. Lea Pulpa nisam ni probao da čitam.
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4654 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 21/06/2009 : 17:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Kurjak i Tesla su odlicni likovi(Tesla pogotovo ).Ima u jednoj epizodi kad je Kurjak startuje polupijan,a ona kao kidne u setnju sa komentarom u sebi:"...ko zna sta bi moglo da se desi...?" Odlicno!
Go to Top of Page

Cancerman
New Member



106 Posts

Member since 03/05/2009

Posted - 21/06/2009 : 17:45:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Cancerman a Private Message  Reply with Quote
sto se mene tice, dampyr je zaista dobar strip. ne mogu reci da odlican ali mi je iznad proseka.

zasad, najbolje su price s pocetka, praske, i ove poslednje dve sto su izasle od VC - grof magnus i demonsko platno...

sve u svemu, isplati se izdvojiti koji dinar i za njega. :)
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 21/06/2009 : 17:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
Da se upišem u fanove. Dampyr rulz!!!!!

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 21/06/2009 : 17:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cibalia

Da se upišem u fanove. Dampyr rulz!!!!!


Da li si čitao nove epizode od Bookglobea?
Mislim da ljubitelji Dampira (među kojima sam i ja, naravno), imaju čemu da se raduju. U budućnosti većinu priča piše Boseli, ima nekolikio dvodijelnih, a za divno čude, ocjene epizoda su jako solidne čak i na strogom uBC-u. Izgleda da najbolja vremena tek dolaze.

Edited by - Mhejl on 21/06/2009 18:01:22
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/06/2009 : 18:28:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
moze li mi netko objasniti ono sa mocima koje dampyr poprimi vampira koje ubije
trebao bi biti nesto jaci, a u sljedecoj epizodi je jednak kao i ranije
jel to samo na kratko ili sto???
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 21/06/2009 : 18:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
Ah, evo ga. Topic o Dampyru standardiziranog debilnog naziva, koji svima na stripovi.com označava da je to onaj pravi. No dobro, neka. Ja sam fan, jasno, ultimativni čak.
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 21/06/2009 : 19:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

moze li mi netko objasniti ono sa mocima koje dampyr poprimi vampira koje ubije
trebao bi biti nesto jaci, a u sljedecoj epizodi je jednak kao i ranije
jel to samo na kratko ili sto???




Samo na kratko. Inače imam dojam da Boselli i Colombo nisu baš bili sinkronizirani na Dampyrovim počecima, a niti posve sigurni kojim moćima da obdare Harlana. Tako i to s tim ujedanjima. Previše je to vuklo na Highlandera. I Boselli je to očito skužio, jer sam pročitao da se ujedanje nakon br.4 više nikad nije ponovilo, a sada su na br.111.
Druga nesinkronizirana stvar su fightovi Harlana sa Gospodarima noći. Kod Colomba Harlan sa njima ima klasične dvoboje i ne doima se ništa sporiji ili slabiji od njih. Kod Bosellija, a to je puno važnije, on je potpuno inferioran. I Gorka i Vathek su se poigravali njime; raskomadali bi ga u sekundi da on nije Dampyr. Colomba ćemo se uskoro riješiti tako da će ostati Bosellijeva verzija, ona prava.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 21/06/2009 : 19:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam samo prva dva broja i tu stao,jednostavno ne ide...
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 21/06/2009 : 19:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
Otprdi onda.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 21/06/2009 : 19:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Džedson

Otprdi onda.

Svakako i ostavljam te da uživaš u mirisu...
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 21/06/2009 : 20:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
... uh, meni je ovaj strip poprilicna uvreda za inteligenciju... eto procitao sam prvih 15ak epizoda, na silu, u nadi da ce postati bolje, ali sipak, tako da sam odustao od dalje kupovine... ovo mi je vece sranje cak i od Zagora i Teksa.... uzas...


Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 21/06/2009 : 20:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li je u pitanju (s)trip,ali meni je Dampir serijal sa najupečatljivijim kadrovima u Boneliju.Pažnju na to su mi skrenule dve scene u broju 10.Prva na str.16 kad onaj klinac trči niz stepenice,a komšije mu govore "Idi u podrum Ibi..",a druga na str 35 kad se svetla u zgradi popale,a Harlan i Viktor ukapiraju da ih svi stanari gledaju sa prozora.I kasnije,u narednim epizodama,sam zapazio neke moćne kadrove.Naravno,Praške priče ne treba ni spominjati,to se podrazumeva..
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/06/2009 : 20:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Meni je Dampyr takodjer dobar strip. O crtezu da i ne govorim.
Ima naravno, kao i ostali junaci i losih prica. Ali zato je kad bi se usporedivao s Dylanom, po meni, cisti horror-strip. Naravno, i Dylan je,to se podrazumijeva, ali ipak on ima previse filozofsko detektivskih pricica.
Kad usporedjujem Dampyra sa recimo Demianom, jer oboje su relativno novi junaci, i manje nam svima poznati, Dampyr je daleko ispred...
Go to Top of Page

gibica
Junior Member



Serbia
488 Posts

Member since 22/03/2009

Posted - 21/06/2009 : 21:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send gibica a Private Message  Reply with Quote
@profesor-inz @Duh_koji_hoda
Da li ste procitali naziv topika : Dampyr fanovi.

Strip je pravo osvezenje. Pored Dilana ovo je najbolji strip od onih koje VC objavljuje u mesecnom ritmu.

I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 21/06/2009 : 23:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Da, Dampir je sjano osvježenje, a i utješno je vidjeti da je jedan (relativno) nepoznat serijal našao svoje mjesto pod suncem. Zna li neko koliki je VČ tiraž i kako se prodaju Bookglobe knjige?
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 21/06/2009 : 23:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by profesor-inz

Pročitao sam samo prva dva broja i tu stao,jednostavno ne ide...



Meni su prva dva broja očajne, dosadne i teško čitljive priče. Svakim sljedećim brojem Dampyr mi je sve draži junak.
Ostrvo veštica, Kuća krvi, Ispod kamenog mosta...sve odlične epizode.
Probaj pročitat još kojeg, pa ako ne ide ne ide

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

LK
Starting Member



86 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/06/2009 : 00:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send LK a Private Message  Reply with Quote
Zagor mi je postao previse naivan (sto mi ranije nije uopste smetalo), Dilan danas totalno neiteresantan, Teks koji je praznik za oci tematski je ograničen (čitajte fali mu fantasticnih priča koje su bile odlika Zagora i Malog rendzera), Marti zna da mi bude dosadan, Natan me je svojevremeno odusevio ali se ne cita dok se ne nabave brojevi koji fale. Nove epizode pilota takodje se gomilaju na polici a prema onome sto citam na forumu o njima ni one skoro nece doci na red. Miki, Blek i Mark su davno prevazidjeni.

Pored Magičnog, Dampira danas čitam sa najvecim zadovostvom. Sjajna atmosfera i veoma dobar crtež su glavni razlog za to. Od 17 pročitanih brojeva inajupečatljivija mi je bila "Iz Tmine". Nju godišnje pročitam bar jedanput.

U životu postoje razlicite tacke gledišta. Verujemo da stvarnost odgovara našem pogledu, ne sumnjajuci da je pogled lican i da ga ne dele i ostali.
Go to Top of Page
Page: of 130 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000