forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Dampyr - Dampyr fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 130

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 24/06/2009 : 11:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Meni je Dampyr onako, solidan strip... Čitam ga i čitat ću i dalje, ali nije baš da sam oduševljen... Mada se nadam poboljšanju...

Najmanje mi se sviđaju likovi, pogotovo Tesla... Em što je polovica crtača ružno crta, em što ja ne volim cure s kratkom kosom, em što mi se ne sviđa karakterom :) Kurjak može proći mada su i njega mogli malo više približiti čitateljima... S Harlanom su, mislim, namjerno išli na nekakvu tajnovitost, što nije najbolje ispalo... Ne znam, drugi su mi Bonelli likovi dosta draži...

A priče, kako koja... Meni je 'Delta blues', recimo, bio dosadan... Ne znam, fali mi nešto u tim scenarijima što će me držati prikovanog za radnju... Ovako često uhvatim sebe kako odlutam čitajući...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 24/06/2009 : 11:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Panon







ako se ne varam, ovo bi na neki nacin trebao biti nastavak epizode "Vegas" koja je izasla u zadnjoj turi od strip-agenta, gdje se pojavljuje bugsy siegel
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4654 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 24/06/2009 : 18:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva



...Najmanje mi se sviđaju likovi, pogotovo Tesla... Em što je polovica crtača ružno crta, em što ja ne volim cure s kratkom kosom, em što mi se ne sviđa karakterom :)...



Beva,ovo je bilo surovo i bolno!Zbog tebe bacam najgrdju kletvu na Dampira-dabogda ga crtali od sad pa nadalje samo M&G!
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 24/06/2009 : 18:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pajtos

quote:
Originally posted by Beva



...Najmanje mi se sviđaju likovi, pogotovo Tesla... Em što je polovica crtača ružno crta, em što ja ne volim cure s kratkom kosom, em što mi se ne sviđa karakterom :)...



Beva,ovo je bilo surovo i bolno!Zbog tebe bacam najgrdju kletvu na Dampira-dabogda ga crtali od sad pa nadalje samo M&G!


Ja se slažem sa Bevom.
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4654 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 24/06/2009 : 18:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Katapult...
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 24/06/2009 : 18:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Gulp!
Povlačim sve (ne)izrečeno....
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 24/06/2009 : 19:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
genzianella ja najbolji crtac u dampiru,fenomenalan je
Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 24/06/2009 : 20:16:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote
Vi Dampyr fanovi koji ste pročitali ove zadnje knjige koje su izašle - ima li nekih novosti po pitanju kontinuiteta, je li se otkrilo nešto novo vezano za Caleba ili Harlanovog oca?
Go to Top of Page

redbaron
Starting Member



42 Posts

Member since 26/06/2009

Posted - 26/06/2009 : 21:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send redbaron a Private Message  Reply with Quote
Ma dobar je to strip,a i prednost je u tome sto za razliku od recimo mister noa nismo procitali te starije epizode pa ne mozemo kukati kako je serijal krenuo nizbrdo,u slucaj Dampyra mozemo razmisljati pozitivno,odnosno da to zlatno doba tek dolazi.
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 27/06/2009 : 18:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
ne znam, u danasnje vrijeme svi smo digli standarde, mozda bi Dampyr prije 10 god. bio u rangu DyD i MM al sumnjam. Naleti pokoja dobra epizoda, i stvarno rijetko neka odlicna tako da opet kazem standardi su vrlo visoki danas. Prve dve epizode su mi tesko sranje al nemojte me ''quote-ati'' za ovo posto necu odgovoriti.

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/06/2009 : 18:17:23  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Standardi u Bonelliju visoki danas?
Visi nego prije 10 godina?
To mora da je neka sala!?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/06/2009 : 15:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Jel ko cito DP od 20 epizode..... jel se vidi pomak? Koliko sam vido na fumettiju, vremenom ce poceti da rastura...
Vido ima price o Delta blues-u pa i ja da zborim koju o istoj -> neverovatno besmislena, besciljna epizoda. Ugusio me (o)noliki tekst.
Magnus -> mogucno najgori Boselli ikad.
Demonsko platno -> citljivo, dobar crtez dosta pomaze

Edited by - kasper on 28/06/2009 17:27:34
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 28/06/2009 : 15:45:14  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Jel ko cito DP od 20 epizode.....



Naravno da jest,ne kupuju svi VČ.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=33568
Obrati pažnju na nekoliko zadnjih stranica.
Go to Top of Page

aleksa crnobrnja
New Member



276 Posts

Member since 19/02/2009

Posted - 28/06/2009 : 15:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send aleksa crnobrnja a Private Message  Reply with Quote
Grof Magnus - simpatična, jeziva, lovecraftijanska pričica, sjajno nacrtana.

Demonsko Platno - kako odlično priziva u sječanje one dobre stare horrore o Draculi sa Christopherom Reevesom u glavnoj ulozi.

Sve više i više mi se sviđa ovaj serijal. Može se reći kako su priče više-manje na isti kalup... ali ima on onu sjajnu atmosferu, sjajne crtače, jezu, taj klasični, zabavni, nepretenciozni horror koji mi opet počesto nedostaje u Dylanu Dogu u zadnje vrijeme.

Edited by - aleksa crnobrnja on 28/06/2009 15:51:08
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 28/06/2009 : 15:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ah, kad sam pročitao 'Demonsko platno', pola dana sam na vikipediji tražio podatke o Romerovim zombi-filmovima, a bogami i o ostalim horor-filmovima. 'Nosferatu' zanimljivo izgleda....

Što se tiče serijala, već sam rekao da je on solidan, a možda će mi biti i vrlo dobar kad pročitam epizode u Pragu. Prema ovome što sam pročitao, izgleda da su scenaristi propustili par zanimljivih pravaca za serijal.
Volio bih da serijal ima neku epizodu koja je posvećena zombijima, zombijima i samo zombijima.
Takođe, trebalo bi da ubace više čudovišta iz raznih mitologija (grčka, keltska, aboridžinska...), kako čitaoci ne bi bili zasićeni vampirima.
Horor-forma ne bi trebala da bude osnov svake epizode. Trebalo bi eksperimentisati, mijenjati žanrove....
Serijalu bi dobro došlo više kontinuiteta i povezanosti, da bismo imali osjećaj jednog dobro zamišljenog i izgrađenog svijeta (ali ne toliko kao u Martiju i Natanu, gdje kontinuitet zna biti naporan).
Mislim da bi sve ovo značajno poboljšalo serijal. Na kraju krajeva, uvijek imamo nadu da će dio ovoga biti izveden u sledećim epizodama.

Čitav serijal je pred nama.

Edited by - Mhejl on 28/06/2009 16:01:49
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4546 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 28/06/2009 : 15:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
U kojim se sve pricama srecu Dampyr senior i junior?

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 28/06/2009 : 16:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

U kojim se sve pricama srecu Dampyr senior i junior?


Senior nije dampyr.
Dampyr mu je sin.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4546 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 28/06/2009 : 16:10:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Dobro Harlan i njegov otac
Zna li neko u kojim pricama se srecu

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 28/06/2009 : 16:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Mislim da će se sresti u priči koja se odigrava u Transilvaniji, koju će VČ uskoro objaviti.
Go to Top of Page

okudzava
Average Member



500 Posts

Member since 03/06/2009

Posted - 28/06/2009 : 23:23:29  Show Profile Show Extended Profile  Send okudzava a Private Message  Reply with Quote
"one dobre stare horrore o Draculi sa Christopherom Reevesom u glavnoj ulozi."

- Christopher Lee (od pre par dana odlukom kraljice - Sir)

Ovaj tvoj je igrao Supermena :)
Go to Top of Page

okudzava
Average Member



500 Posts

Member since 03/06/2009

Posted - 28/06/2009 : 23:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send okudzava a Private Message  Reply with Quote
"'Nosferatu' zanimljivo izgleda...."

- moja preporuka: Herzogova verzija iz 1979. sa sjajnim Kinskim.
Go to Top of Page

aleksa crnobrnja
New Member



276 Posts

Member since 19/02/2009

Posted - 29/06/2009 : 09:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send aleksa crnobrnja a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by okudzava

"one dobre stare horrore o Draculi sa Christopherom Reevesom u glavnoj ulozi."

- Christopher Lee (od pre par dana odlukom kraljice - Sir)

Ovaj tvoj je igrao Supermena :)



LOL!

Ali poštujem i jednog i drugog.
Zato ih valjda konstantno brkam. :)
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/06/2009 : 16:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Dobro Harlan i njegov otac
Zna li neko u kojim pricama se srecu


Oci u oci, po prvi put u broju 22.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 29/06/2009 : 16:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Sada sam opet razmišljao o Dampiru. Opet sam smislio par interesantnih ideja:

Recimo, preživjeli Gospodari noći bi mogli oragnizovati 'veliki lov' na Dampira. Imali bismo seriju epizoda u kome bi Dampir samo spasavao živu glavu, gdje ne bi bio gospodar situacije. Potjera bi se odvijala preko pola svijeta, sa finalom u nekoj zabačenoj pustari.

Nisam čitao prve epizode, pa mi odgovorite na ovo:'Zašto Telsa pomaže Dampiru u njegovoj borbi protiv njene sopstvene rase?'. Mislim da bi epizoda u kojoj se Tesla bori protiv vampiriskih nagona(ubijanje, mučenje), a time i protiv same sebe, bila zanimljiva.

Ovako mi se čini da su autori našli isplativu 'formulu' i ne namjeravaju da je bitnije mijenjaju. Dobro, možda će me iduće epizode razuvjeriti.


Edited by - Mhejl on 29/06/2009 16:40:57
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/06/2009 : 17:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl


1. Nisam čitao prve epizode, pa mi odgovorite na ovo:'Zašto Telsa pomaže Dampiru u njegovoj borbi protiv njene sopstvene rase?'.

2.Mislim da bi epizoda u kojoj se Tesla bori protiv vampiriskih nagona(ubijanje, mučenje), a time i protiv same sebe, bila zanimljiva.




1. Harlan ju je oslobodio njenog gospodara posto ga je ubio. Sa time niko vise ne komanduje sa vampirom,ali zedj je jos uvijek tu.
Situacija je takva ispala da nije imala drugog izbora,poslije su joj proradili i osjecaji za Dampyra.

2. Bice i toga, samo strpljenja.U jednoj epizodi izmedju ostalog je vezu nbeki tipovi i ostave je samu sa jednom djevojkom...

Edited by - King Warrior on 29/06/2009 17:02:16
Go to Top of Page
Page: of 130 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000