forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Nick Raider fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 48

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/05/2019 : 13:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by nikotin







Ko ima ovoliko brojeva?


Preprodavač nepoznat široj javnosti.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 06/06/2019 : 22:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Luigi Sinis


https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 07/06/2019 : 01:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
kad ce novi libelus nik rajderi
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/06/2019 : 08:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja bih volio da sto prije bude, ali mislim da ce bit tek u 12.mjesecu. Tamo negdje u zadnjoj turi godine.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/06/2019 : 16:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


13. Prijetnja iz prošlosti

Scenarij: Gina D'Antonio
Crtež: Renato Polese

U novoj krimi priči našeg detektiva, sam naslov "Prijetnja iz prošlosti" nam sugerira da bi se u ovoj priči mogao pojaviti neki lik iz prošlosti, kojem se na neki način zamjerio naš glavni junak. Saznajemo da se radi upravo o bivšem policajcu, pod nadimkom "Spider", nadimak koji nosi iz svog služenja u Vijetnamu (helikopter mu je tako tad nosio taj naziv). Spider je jako dobar vozač i upravo se preko jednog kolege koji radi na auto-otpadu "skompao" sa još nekim zlikovcima koji namjeravaju opljačkati jednu banku. Ali pljačka banke i ne ide baš po planu, iako u zadnjem trenutku pri bijegu, zločinci kradu jednu torbu punu love koja je bila kraj pulta u banci, a upravo ta krađa torbe će im donijeti još veće nevolje od policije..

Dobra priča, nešto akcije, nešto romantike, nešto humora, a i nakratko se Alfie pojavljuje. Meni osobno sasvim dovoljno za zadovoljenje apetita s ovim junakom.

(priča: 7, scenarij: 8, crtež: 8, naslovnica: 8) = 78%

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 09/06/2019 16:18:38
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/10/2019 : 01:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Claudio Nizzi potvrdio je da se Nick Raider vraća sa novim epizodama, točnije bit će to 10 komada a prvu novu epizodu crtat će Giovanni Freghieri!
Nove detalje očekujemo u sljedećim danima i svakako tijekom Lucca comicsa.
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 17/10/2019 : 07:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
odlično
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 17/10/2019 : 08:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
10 novih komada..izvrsno...ako izađu kao zasebna serija , nadam se da se u izdanje navedenih bude ubacio neki drugi izdavač

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/10/2019 : 09:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
I meni je ovo lijepa vijest

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/10/2019 : 13:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ekstra
oće na kiosk :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 17/10/2019 : 13:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Idealno bi bilo da ovo ide u Zlatnoj seriji.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/10/2019 : 13:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
To je to Wesskowaz dosta nam je više reprinta Zagora i po tisućiti put jedna te ista epizoda. Dajte nam nešto novo, dajte Nick Raidera u tom ZS ruhu, ove nove epizode

Ili ako oni neće, onda neka ovaj novi izdavač Golconda to izda

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 17/10/2019 : 17:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Prvu je napisao on, ostalih 9 nije.
Meni je drago, Nick Raider je meni u djetinjstvu bio bitan.Nakon toga ga vise nisam citao, ko zna valja li sta.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/10/2019 : 18:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Zivio u italiji a nije kupovao nika na kiosku
Ti svaku zabavu moras pokvarit

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 17/10/2019 : 19:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Baš čitam Nicka od početka. Početne epizode su čak dosta nasilne ali mi ne smeta unatoč tome što krimiće ne volim niti malo.
Osjeti se da ga je vrijeme prilično nagrizlo ali ima šarma.
Podsjeća me na neka ljepša vremena, ljetno ferije i vrećice pune stripova. Između ostalog našao se tu i pokoji Nick. Pa onda odmah ujutro stripovi, igranje fejk Nintenda s placa dok adapter ne počne smrdit i onda popodne bicikliranje okolo. Fun times.

Ko zna, da ovo novo ide na kiosku po normalnoj cijeni možda bih čak i kupovao.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 17/10/2019 : 21:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Ma Nick je zakon. Dobre krimiće vrijeme ne može pregaziti. A što kolega Cromwell kaže, taj strip baš ima neki šarm.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/11/2019 : 10:11:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


14. Lice u noći

Scenarij: Claudio Nizzi
Crtež: Gustavo Trigo

Gospođi Graham netko krade dragulje iz kuće i usput je ubije. Jedino što znamo na početku da je gospođa Graham poznavala ubojicu budući da ga je prepoznala i zadnje rekla prije smrti "Ti?!". Kućna pomoćnica Nolan sutradan je pronalazi i zove policiju. Muž, gospodin Graham je na službenom putu u Dallasu. Nema puno likova, a ta pomoćnica i muž su zadnji na koje bi čovjek posumnjao, jedna je svetica, a on je imao alibi budući da nije uopće bio tu. Sve upućuje da se radi o običnoj pljački, a Nick i ekipa moraju odnekud krenuti sa istragom..

Meni je ova priča jako dobra bila, jedino mi crtež od Triga nikako ne paše. Previše varira i likovi nekad budu zaista užasno nacrtani. Ni približno kako bi trebali izgledati naši junaci. Nizzi dobro vodi priču, daje nam nekoliko sumnjivaca koji su iznenada isplivali na površinu tijekom istrage, sumnjamo na jednog, pa više ne, pa opet da. Da bi na kraju krivac bio potpuno neka druga osoba. Kraj isto dosta dobro napravljen, zaista jedna dobra priča, osim crteža koji malo umanjuje zadovoljstvo tijekom čitanja.

(priča: 8, scenarij: 8, crtež: 6, naslovnica: 6) = 72%

-
-



15. Neumoljiva osveta

Scenarij: Claudio Nizzi
Crtež: Jose Eduardo Caramuta

Sharon Shelby je voditeljica vijesti i uvijek skoro kasni na posao. Ovaj put će skroz zakasniti, ali ima valjan razlog - netko ju je oteo! Taj manijak, zove se Joe Rasko, čovjek koji je već pozna otprije. Ovdje odmah upoznajemo glavnog negativca priče, pa su i postavke ove krimi priče pomalo drugačije od uobičajnih gdje do zadnjih stranica ne znamo tko je počinitelj. Joe Rasko je u međuvremenu ubio i jednog taksistu, čime nam je ukazao da je jako lak na obaraču i ne preza od nikoga. Ali upravo je to ubojstvo taksiste na neki način početak istrage koju vodi naš Nick i koji će na neki način pronaći put do otmičara, a i ubojice.

Solidna priča, radnja ide laganim tokom, a pred kraj čak pomislimo da su naši junaci počinili veliku grešku. Nizzi "spašava" stvar, preokreće situaciju, a i "Ćao draga" na smiješan način ostaje "kratkih rukava" čime je Nizzi baš oduševio i napravio pravi potez na kraju. Crtež Caramute je puno bolji od Triga. Pomalo me zbunjuju ti crtači budući da ih još ne poznam, a prilično ih se izmjenjuje u svakoj priči, pa mi je i teško pohvatati sva imena i njihove stilove. Tek odnedavna sam počeo taj dio malo više "proučavati" pa ću ih valjda zapamtiti i možda jednog dana formirati svoje favorit crtače ovog serijala. Naslovnica savršeno odgovara priči. Ovom pričom završava ujedno i LL knjiga 5.

(priča: 6, scenarij: 8, crtež: 8, naslovnica: 7) = 73%

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 14/11/2019 23:54:41
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 15/11/2019 : 10:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
kad ce novi nik u izdanju libelusa?
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/11/2019 : 15:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Mozda u zadnjoj turi godine. Tako je bilo prosle godine, pa se toplo nadam da ce i ove godine biti takva praksa.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/11/2019 : 06:48:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


16. Zagonetka lutaka

Scenarij: Michele Medda
Crtež: Eugenio Fiorentini & Giuseppe Sgattoni

Nalazimo se u avionu i upoznajemo stjuarda Larrya Howella. Na njemu se vidi odmah da ima nečistu savjest i da se želi riješiti nekakve robe prije nego slete u NY. Tu je i njegova kolegica Sally Tucker kojoj se povjerava pa pretpostavljamo da je i ona u sve to upletena. Ubrzo se događaju i dva ubojstva čije se metode razlikuju i na prvu, ne bi se reklo da su povezani. Fotorobotom dolazimo do slike na kojoj je pljunuti Larry! Da li je Larry stvarno taj ubojica ili netko jako sličan njemu?

Dobra epizoda koja obiluje sa dosta humora. Jedan od najsmješnijih situacija je bila prilikom izrade fotorobota, kad je svjedok dao jako detaljno objašnjenje oko osobe koju je vidio na dan ubojstva, pa nije bio zadovoljan sa slikom i uzeo ju te sam nacrtao čovjeka kojeg je vidio. Ispalo je da je taj svjedok crtač stripova! Nick je dosta "poludio" u ovoj epizodi, Marvin je non-stop nešto provaljivao. Alfie se isto pojavljuje i njegova uloga nije prošla nezapaženo, isto je dao svoj doprinos. Crtež je dobar, jedino nisam bio zadovoljan sa prikazom Marvina. Ispada da je tog lika svima nekako problem za nacrtati. Marvin je nastao po liku Eddija Murphyja u ulozi Axela Foleya iz filma "Beverly Hills Cop", ali ne liči toliko na njega. Ono što je bilo zanimljivo ovdje, da ga je jedan dječak "prepoznao" i rekao Marvinu da je gledao sve njegove filmove, one sa radnjom na Beverly Hillsu!

(priča: 6, scenarij: 6, crtež: 7, naslovnica: 7) = 64%

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/01/2020 : 16:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Dugo nisam čitao Nicka i onda se jučer uhvatim almanaha Piromani (Nogara/Caramuta)... Jako slab scenarij, kraj je toliko trivijalan da sam se nasmijao plus najgori crtač na serijalu, ajme majko.
Jasno je da se u almanahe svih SBE junaka guraju loše priče, pa ajde, jedva 2/10.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 18/02/2020 : 23:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Zašto li su LL preskočili specijale i krenuli na almanahe?

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 19/02/2020 : 07:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Reemova recenzija Nicka Raidera. Bravo Reem!

quote:
Originally posted by solar

Prva recenzija Nick Raidera još od 2017. godine i drugi Reemov izlet van utvrde Malog Rendžera...

https://www.stripovi.com/recenzije/nick-raider-nr-lib-1b-tajna-odsjecene-ruke/2382/



Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/02/2020 : 10:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Reemova recenzija Nicka Raidera. Bravo Reem!

Hvala Spock Drago mi je Nicka vidjet na sajtu, a iznenadio me da je već osvanuo
quote:
Originally posted by velka031

Jako slab scenarij, kraj je toliko trivijalan da sam se nasmijao plus najgori crtač na serijalu, ajme majko.

Da li je stvarno Caramuta najgori na serijalu? Pitam jer sam ga upravo pohvalio u ovoj friško izašloj recenziji, tu mi je bio dobar

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 19/02/2020 : 21:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


Nick Radier SR 2: Tajna odsječene ruke

Reem me svojom tečnom recenzijom natjerao da nakon "sto godina" pročitam jednu epizodu davno zaboravljenog junaka, baš u trenutku kad se i sam bavim nekim kriminalističkim serijalima BD škole. Kao naručeno mi je ovo sjelo. Hvala Reem i hoćemo još! ;-)

Epizoda je dosta jednostavna i jednosmjerna, ali lagana i jako zabavna. Zbog malo teksta čita se u trenu, ali ono što je najbitnije - nema nakon čitanja onog osjećaja da sam uzalud izgubio vrijeme.

Završni dio uzdiže priču iz standardne kolotečine i taj dio je Reem lijepo obrazložio u recenziji. Iznenađujuće i odlično scenaristički odrađen završetak, a to nije baš česta pojava.

Crtež OK, iako loš u dinamici i katastrofalan u proporcijama likova.

Ukratko, pitka krimi priča koja ne zahtjeva nikakvo predznanje o serijalu i likovima. Preporuka!

(priča: 7, scenarij: 9, crtež: 6, naslovnica: 7) - 73%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 19/02/2020 21:09:15
Go to Top of Page
Page: of 48 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000