forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Nick Raider fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 48

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 20/02/2020 : 01:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Pošto Reem nikako da pređe na broj 17, iskoristiću priliku da pre njega kažem par reči o Ratniku iz metropole.

Koliko dobar naslov i koliko jaka naslovnica, očekivao sam nekog hardkor lika koji jurca po gradu i pravi sranja,
a dobio sam maloletno psihički labilno derište i sranje od priče.
Em što se sve svodi na akciju, i takvi stripovi su okej, al' ovde fali uzbuđenja, nema adrenalina dok čitaš,
em što se ipak sve prebrzo odvija, zaplet još nije valjano ni počeo, a već sledi rasplet.
Možda je to razlog za ravnodušnost pri čitanju, nema neizvesnosti, odmah je sve jasno, od polovine stripa radnja već juri prema kraju.
Ja nisam navikao da čitam brzo, ali oni koji jesu mogli bi da pređu celu epizodu za 15 minuta maksimum.

Dodatni aspekt koji utiče na doživljaj jeste Polezeov crtež.
Ne može se baš reći za njegov crtež da je ružan, ali je suviše običan, nezanimljiv, ne izaziva nikakve emocije kod posmatrača, samo ravnodušnost.
Što bi se reklo, bolje kada neko izazove i negativne reakcije (kao Marafa recimo kod nekih čitalaca), najgora je ravnodušnost.
Sterilna priča + sterilan crtež = najgora priča u prvih 20 (ako ne i šire) epizoda Nika Rajdera.


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/02/2020 : 10:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Reem me svojom tečnom recenzijom natjerao da nakon "sto godina" pročitam jednu epizodu davno zaboravljenog junaka, baš u trenutku kad se i sam bavim nekim kriminalističkim serijalima BD škole. Kao naručeno mi je ovo sjelo. Hvala Reem i hoćemo još! ;-)

Hvala Spock, vidio sam da si ti i ostali tamo komentirali Za Njofru i Hrvoja znam da su fanovi (koji su tamo komentirali), Hrvoje je pisao i recenzije Nicka pa sam se nadao da će oni komentirati :)

Drago mi Spock da ti se svidjela recenzija i što si zbog nje pročitao strip Vidjet ćemo, možda se jednom odlučim na još poneku.

Grofica je isto napisala nekoliko njegovih recenzija, a sad kad se vratila, nadam se da će uzeti jednog Nicka, to bi bilo super.

quote:
Originally posted by Jozzinelli

Sterilna priča + sterilan crtež = najgora priča u prvih 20 (ako ne i šire) epizoda Nika Rajdera.

Evo da sve ne citiram - odličan cijeli komentar, pročitao sam tu priču (ima već neko vrijeme), ali ništa nisam o njoj napisao. Isti dojam je i na mene ostavila, točno si pogodio, nema uopće u toj priči tog uzbuđenja i adrenalina, zaista je najgora dosad od svih priča.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/02/2020 : 09:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Recenzija je odlična! Davno sam mislio i sam recenzirati, pa sam se obradovao da je netko obradio ovu epizodu.
Planiram već dugo početi opet čitati Nicka, ali nikako naći vremena. Godina samo slažem i nosim knjige kao hrčak.
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/02/2020 : 09:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Spock

Reemova recenzija Nicka Raidera. Bravo Reem!

Hvala Spock Drago mi je Nicka vidjet na sajtu, a iznenadio me da je već osvanuo
quote:
Originally posted by velka031

Jako slab scenarij, kraj je toliko trivijalan da sam se nasmijao plus najgori crtač na serijalu, ajme majko.

Da li je stvarno Caramuta najgori na serijalu? Pitam jer sam ga upravo pohvalio u ovoj friško izašloj recenziji, tu mi je bio dobar



Ne znam, meni je Caramuta uvijek bio odličan u Nickovim epizodama! Ima svoj stil, likovi možda jesu malo karikaturalni, ali ne smeta.

Super mi je i Tacconi i na Nicku i Dylanu. Tamo mi je pak odličan i Cossu, a Brindisi nikako nije. Valjda je to do mene i mog pogleda...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 21/02/2020 : 10:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hrvoje23

Recenzija je odlična! Davno sam mislio i sam recenzirati, pa sam se obradovao da je netko obradio ovu epizodu.
Planiram već dugo početi opet čitati Nicka, ali nikako naći vremena. Godina samo slažem i nosim knjige kao hrčak.

Hvala ti Hrvoje Nadam se da ću naći motivacije pa napisati recenziju za još neku epizodu jer serijal mi se jako sviđa. A ima baš dobrih epizoda. Nadam se da ćeš i ti možda naći vremena pa opet obraditi poneku njegovu epizodu

quote:
Originally posted by hrvoje23

Ne znam, meni je Caramuta uvijek bio odličan u Nickovim epizodama! Ima svoj stil, likovi možda jesu malo karikaturalni, ali ne smeta.


Vidio sam u jednoj Grofičinoj recenziji da joj se isto nije svidio, a i još nekima. Ja sam ovu priču sa odsječenim rukama išao 3x pročitati i posebno promatrao crtež, detaljno i nije meni on uopće loš Spock je dobro napisao da ima problema u proporcijama likova, ali ovo ostalo je dosta dobro izveo.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/04/2020 : 22:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


19. Otmica

Scenarij: Claudio Nizzi
Crtež: Aldo Capitanio



Ovo je po prvi put da nam se ponovno pojavljuje netko od sporednih likova, a da nije član Odjela za umorstvo ili Alfie. Radi se o onom džeparošu, Sammy "opušak" kojeg smo imali prilike upoznati u 8. epizodi serijala "Okrvavljena torba". Samo što on više nije džeparoš, već sad krade aute. Ili bar pokušava :D. Problem se dogodi kad uspije ukrasti auto, no neznajući da se na zadnjem sjedištu nalazi mala beba. Pa se tako naizgled obična krađa pretvara u otmicu. Ali i niz nekih smiješnih situacija potom. Epizoda je baš genijalna, isto kao i ta epizoda u kojoj se Sammy po prvi put pojavljuje, ovdje je to jako slično u smislu da nema neke istrage naših detektiva već epizoda vrvi non-stop akcijom i to jurnjavom automobilima po najpoznatijim ulicama New Yorka. Humor je ovdje jako kvalitetan, baš sam se dobro nasmijao.



Nevjerojatno, od 47. stranice stripa počinje jurnjava i traje sve skoro do pred kraj stripa (do 90. stranice). Jako uzbudljivo, crtež odličan, iako mi nije poznat ovaj Capitanio. Likovi su mu super nacrtani, a akcijske scene jurnjave tako prezicne i dinamične, baš uživancija. Preporuka za ovu epizodu, iako bi možda bilo zgodno da prije pročitate epizodu 8 kako biste se upoznali sa Sammyem.

(priča: 9, scenarij: 10, crtež: 10, naslovnica: 7) = 94%


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 22/04/2020 : 22:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
ReemCP, odlično.

Mislim kako si pogodio sa ocjenama, jako dobra priča. Ili prevedeno, imamo podjednako mišljenje o toj epizodi.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/04/2020 : 22:46:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Aha, super je priča, akcija + komedija non stop Brzo se čita, a i ne mora se brzo pročitati - mislim na ono, tko želi uživati u crtežu i tim detaljima jurnjave pa može zastati kod određenih vinjeta. Možda sam lud, ali baš sam kod nekih scena se tako uživio da sam čuo škripanje guma tijekom potjere (kako su neke scene bile dobre)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 22/04/2020 : 22:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Istina, prikaz automobila i jurnjave, a i atmosfera odlična. Dosta zanimljiva ideja za priču.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/04/2020 : 22:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Otmica mi je bila top prica sto se NR tice, sigurno sam ju procitao (preskenirao ocima) bezbroj puta jos u SFRJ. Ove prve su zaista vrh (samo da nema kod nekih takvih crtaca, sveukupni dozivljaj bi bio jos bolji).


Da, Capitanio nazalost nije nacrtao toliko epizoda koliko ostali, ali mi je bio tada iznimno drag.
Na srecu je bas njegova epizoda bila u prvoj neobjavljenoj LL knjigi (Granica mislim).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 22/04/2020 23:00:31
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 23/04/2020 : 10:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Novi izdavač iz Niša kreće sa Nikom po sistemu knjiga 3 u 1!
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 23/04/2020 : 11:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Novi izdavač iz Niša kreće sa Nikom po sistemu knjiga 3 u 1!



Znam cuo sam.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/04/2020 : 12:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zna li se odakle, od prvog broja, od kraja Dnevnika, od nekog x broja?



Ali sa Libellusom sam vec daleko odmakao i nema smisla menjati konja za vreme utrke. :D
Plus, Libellusove knjige se mogu naci dosta povoljno (imaju pecat ali meni ne smeta, ionako je samo unutra).


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 23/04/2020 : 12:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ako idu od početka uzimat cu...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/04/2020 : 12:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Ali sa Libellusom sam vec daleko odmakao i nema smisla menjati konja za vreme utrke. :D
Plus, Libellusove knjige se mogu naci dosta povoljno (imaju pecat ali meni ne smeta, ionako je samo unutra).

Istina, tako i kod mene Ali, svakako lijepa vijest i nadam se da će ljudi početi uzimati ovog junaka, pa da nam možda i ova tema malo zaživi.

O izdavaču..Da li se radi možda o onoj udruzi iz Niša (Niški kulturni centar), koja je radila ono kolekcionarsko izdanje Bleka?


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/04/2020 : 12:47:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nije li Golconda iz Nisa?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 23/04/2020 : 13:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Nije.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/05/2020 : 23:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Imam par starih Nik Rajdera u izdanju Zlatne Serije kod kuce. Preturajuci po silnim planinama sacinjenim od stripova naisao sam na ovu epizodu koju pojma nisam imao da je posedujem, a i uveren sam da je nisam citao nikad. Pa sam se odmah bacio na citanje.

Nik u ovoj epizodi ima malo vise srece nego pameti, jer su drugi ljudi resili problem umesto njega kad je dospeo u corsokak. Sem te zamerke, epizoda se cita s lakocom i vrlo je zabavna. Tome doprinosi i jako dobar crtez Fiorentiniija i Sgattonija za koje, pre ovog stripa nikad nisam cuo. Naslovna strana je mogla biti bolja.
U svakom slucaju Nik Rajder je jako zabavan i opustajuc krimi strip koji odise atmosferom 80ih i policijskih filmova i serija tog doba.

Jedva cekam da taj novi izdavac iz Nisa krene sa objavljivanjem Nika u trobrojima. U meni imaju sigurnog kupca.

Prica:7
Scenario: 8
Crtez: 8
Naslovna strana: 7

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/05/2020 : 23:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Zna li se ista vise
Ti iz nisa

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/05/2020 : 14:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

quote:
Dado A., 7. 5. 2020

S iznimnim zadovoljstvom donosimo vam informaciju da je naš dragi prijatelj i genijalni autor Darko Perović nacrtao nove četiri naslovnice za naše izdanje Nicka Raidera, a kako izgleda ona za knjigu 34 možete vidjeti upravo sada!

Naravno, to ujedno znači i da u prodaji uskoro možete očekivati nove knjige ovoga beskompromisnog detektiva!










quote:
Dado A., 9. 5. 2020

Kao što već rekosmo, naš dragi prijatelj Darko Perović isporučio je novi kontingent naslovnica za našu ediciju redovne serije Nicka Raidera, a danas možete vidjeti kako izgleda ona za knjigu broj 35!

Majstor je majstor, što drugo reći!










quote:
Dado A., 10. 5. 2020

Nove ekskluzivne naslovnice maestralnog Darka Perovića za knjige broj 34 i 35 Nicka Raidera već smo objavili, a večeras je vrijeme da vas upoznamo s fenomenalnom naslovnicom koja će ići na 8. knjigu našega redovnog serijala!







Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

jasar123
Starting Member

73 Posts

Member since 22/02/2008

Posted - 11/05/2020 : 14:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jasar123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Novi izdavač iz Niša kreće sa Nikom po sistemu knjiga 3 u 1!



Ako su oni isti što su počeli i Natana i stali posle 2 broja možda i bolje i da ne kreću sa Nikom.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/05/2020 : 14:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Arkona ili kako se vec zvali?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

jasar123
Starting Member

73 Posts

Member since 22/02/2008

Posted - 11/05/2020 : 15:07:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jasar123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Arkona ili kako se vec zvali?






Da.

Mislim, svaka čast, nemam ništa lično protiv njih, ali jednostavno nemam poverenja.

Nadam se da nisu oni.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/05/2020 : 15:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Poli - ne mogu vjerovati za najave Hvala što si stavio

@Going - drago mi da ti se sviđa ta epizoda, meni je isto bila dobra :) Evo moj komentar za tu ep:



11. Opasna vrpca

Scenarij: Claudio Nizzi
Crtež: Eugenio Fiorentini & Giuseppe Sgattoni

U ovoj priči upoznajemo starog suca Jamesa Dickinsona koji je bolestan i ostalo mu je svega još par tjedana života. Prije nego se rastane sa svojim pomoćnicama, mlađoj Peggy ukratko kaže da kad ga više ne bude, da joj ostavlja u nasljedstvo svu glazbenu opremu, ploče, vrpce. Odmah nakon njihovog odlaska, sudac počinjuje samoubojstvo..

Naizgled već riješen slučaj, čini se da Nick i ekipa ovdje nemaju ništa za istraživati. Sve do trenutka kad Nick dobiva poziv od mlade Peggy da je našla jednu vrpcu koju je nasljedila od suca, a na njoj je priznanje samog suca da je lažirao jedno suđenje prije 4 godine u korist mafijaša..

Odlična priča, jedna od boljih dosad u serijalu! Na samom početku i nije imalo potencijala za nešto više. Ali upravo kad saznamo za kompromitirajući sadržaj na spomenutoj vrpci, radnja postaje napeta. U ovoj epizodi Nick se sukobljava sa svojim šefom do te mjere da daje otkaz! I odluči sve sam istražiti, pošto su umiješane velike face. Alfie je naravno opet tu nakratko da mu pomogne. Sam kraj priče nije mogao bolji ispasti, totalno luda završnica! Kao u onom filmu "The Departed". Tko je gledao, znat' će.

(priča: 10, scenarij: 10, crtež: 8, naslovnica: 8) = 90%


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 11/05/2020 : 15:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Nisu oni, 99% sam siguran.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 48 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000