forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Nick Raider fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 48

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 11/05/2020 : 16:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
ReemCP, meni također dobra priča. Nekako su mi ti prvi Nickovi bili jako dobri, a onda s vremenom dolazi do nekog zasićenja. Priče su svejedno dobre ali za nijansu lošije od prvih 50-ak.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/05/2020 : 23:12:00  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
@Reem meni je od ovih par epizoda sto imam najbolja prica jedna koja tek tebi dolazi na repertoar (pratim tvoj dnevnik citanja redovno inace) a to je Rendzer u Njujorku #25, mislim da je scenario pisao Medda, a crtao Gustavo Trigo.


Edited by - going going on 11/05/2020 23:13:26
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 12/05/2020 : 00:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Pouzdan izdavac dolazi na red...Tako da sve sto smo imali u hc(i ako je m.vetar ,nik rajder ili demian stvarno jeftin sto se tice libellusa)imacemo i u sc

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/05/2020 : 00:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Demian? Ko ce izdati Demiana?

Objavljivanjem Magicnog, Demiana i Nika Rajdera u ovakvoj formi i po ovoj ceni sve moje dugogodisnje zelje u vezi Bonellija ce biti objavljene.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 12/05/2020 : 02:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Još Pilot i da zaokružimo. :)

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12348 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/05/2020 : 15:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

ReemCP, meni također dobra priča. Nekako su mi ti prvi Nickovi bili jako dobri, a onda s vremenom dolazi do nekog zasićenja. Priče su svejedno dobre ali za nijansu lošije od prvih 50-ak.

Kasnije epizode još nisam čitao pa ne znam kakve su još Ovo zasad je zaista dobro. Tijekom 90-ih, moj jedini susret sa Nickom je bio u ova dva stripa, baš ih danas izvadio iz jedne kutije da vidim jesu li još "na životu":



quote:
Originally posted by going going

@Reem meni je od ovih par epizoda sto imam najbolja prica jedna koja tek tebi dolazi na repertoar (pratim tvoj dnevnik citanja redovno inace) a to je Rendzer u Njujorku #25, mislim da je scenario pisao Medda, a crtao Gustavo Trigo.


Ta mi priča nije poznata, to bi LL trebao objaviti u knjizi 9. Ovo je junak kojeg jedino pratim u LL izdanju, dosta sam povoljno nabavio knjige, a i nije teško za pratiti ovog junaka jer recimo prošle godine nije objavljena niti jedna knjiga. Tako da pomalo i doći će se do tog broja #200, a i veseli me što će i ostali fanovi moći doći do svojih primjeraka kod tog novog izdavača :).

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/05/2020 : 16:00:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sto se mene tice, na pocetku ima nekoliko bombi epizoda, bas odlicnih (origi 4-6, 8-9 itd.), mozda donekle zavisi i od crtaca jer ruku na srce Nick i nije imao srecne ruke sa njima (neki odlicni ali dosta njih prosjecnih da ne kazem sta gore), ali moram reci da su epizode koje nisu izasle u ex-Yu i prvi put ih mozemo citati u Libellusovoj zbirci, dosta dobre. Ima nekoliko odlicnih, i samo nekoliko prosjecnih. No, to je moj pogled od do sada procitanog pola serijala. Sta nas ceka tu od 101 do 199 ne znam (jubilarac i kraj 200 sam citao), ali se svakako nadam da nece opasti kvalitet.

Drukcije zanimljivost - i Nick ima slicno kao Dylan veoma malo duzih prica u 2 epizode.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/05/2020 : 16:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Još Pilot i da zaokružimo. :)



Za pilota se sve nadam da ce Veseli Cetvrtak da se osvesti i uzme u pamet i da nastavi sa barem jednom debelom knjigom godisnje, taman smo medju najboljim pricama na serijalu i oni obustave. Idalje ne mogu da se opasuljim kako nema novih knjiga.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12348 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/05/2020 : 16:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Poli - ove najave sto si stavio.. prva epizoda u knjizi 34 ce biti jubilarna 100-ta, znas li hoce li ta biti u koloru mozda?

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 12/05/2020 : 16:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by wesskowaz

Još Pilot i da zaokružimo. :)



Za pilota se sve nadam da ce Veseli Cetvrtak da se osvesti i uzme u pamet i da nastavi sa barem jednom debelom knjigom godisnje, taman smo medju najboljim pricama na serijalu i oni obustave. Idalje ne mogu da se opasuljim kako nema novih knjiga.



Citiram manhuntera


Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 12/05/2020 : 16:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
ReemCP, evo imaš dva mišljenja, no ni jedan ne negira nastavak dobrih priča. Ni ja ne znam što će biti poslije 100-og broja, za sad je dobro. Meni je prvih 1 - 50 za nijansu bolji od onih od 50 - 100.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/05/2020 : 16:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ekstra je nik ali nije za libelusa
sporo i skupo
pa sam odustao
ovog novog bih podržao i od prvog ili kojeg već broja
samo da riješe distribuciju... da ne moram cimati ljude

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 12/05/2020 : 17:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by wesskowaz

Još Pilot i da zaokružimo. :)



Za pilota se sve nadam da ce Veseli Cetvrtak da se osvesti i uzme u pamet i da nastavi sa barem jednom debelom knjigom godisnje, taman smo medju najboljim pricama na serijalu i oni obustave. Idalje ne mogu da se opasuljim kako nema novih knjiga.




Ti si baš optimista. ;)

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/05/2020 : 19:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

@ReemCP
Da, stotica ce biti u koloru. Sumnjam da bi Libellus nesto ispravljao, valjda ce ostati kao u originalu i kao i kod ostalih serijala kod kojih su vec izdali jubilarce. Zapravo, oba jubilarca kod NR su dosta OK. Recimo, puno bolja nego jubilarci kod Texa (nazalost, za Texa mislim).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 12/05/2020 19:03:23
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12348 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/05/2020 : 19:59:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

ReemCP, evo imaš dva mišljenja, no ni jedan ne negira nastavak dobrih priča. Ni ja ne znam što će biti poslije 100-og broja, za sad je dobro. Meni je prvih 1 - 50 za nijansu bolji od onih od 50 - 100.

Da, u svakom serijalu nekad dođe do pada što je normalno pa znam da ne mogu uvijek očekivati neke vrhunske priče. Ovdje je strahovito puno autora (scenarista i crtača) na početku serijala što je meni kao povratniku stripovima malo teže sve pohvatati odjednom. Ne mogu ih sve popamtiti, naročito jer ispočetka i nisam toliko o tome vodio računa. Ali, zasad mi se sviđa u kom smjeru ide serijal

quote:
Originally posted by Poli


@ReemCP
Da, stotica ce biti u koloru. Sumnjam da bi Libellus nesto ispravljao, valjda ce ostati kao u originalu i kao i kod ostalih serijala kod kojih su vec izdali jubilarce. Zapravo, oba jubilarca kod NR su dosta OK. Recimo, puno bolja nego jubilarci kod Texa (nazalost, za Texa mislim).

Izvrsna vijest onda Mene su u Zagoru razočarali jubilarci (dosad pročitani, nisu bili možda na nivou kakvom sam ja očekivao), pa niti popularna "Džungla" kod Mister Noa nije imala kod mene neki zadovoljavajući osjećaj nakon čitanja.

Ali, kod Nick Raidera zaista to možda bude bolje, jer priče tog junaka su i stvorene za 90-ak stranica što nije slučaj sa junacima koje sam spomenuo. Vidio sam da postoji recenzija te epizode na sajtu i da će Nick otputovati u Italiju, što mi je nekako već kao sama ideja u startu interesantna

https://www.stripovi.com/recenzije/nick-raider-nr-sr-100-aveti-proslosti/751/

Ne znam samo gdje je ekipa (recenzent i komentari) pročitala već taj jubilarac kad nije objavljen kod nas. A prvi komentar (prva njegova rečenica) ispod te recenzije je ..... ma bolje ništa ne komentirati

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 12/05/2020 20:01:16
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/05/2020 : 21:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Mene su u Zagoru razočarali jubilarci (dosad pročitani, nisu bili možda na nivou kakvom sam ja očekivao), pa niti popularna "Džungla" kod Mister Noa nije imala kod mene neki zadovoljavajući osjećaj nakon čitanja.




Uh treba onda da citas Teksove jubilarce, oni su jako losi.
Mister NOova Dzungla je nista specijalno, slazem se, sem pojavljivanja Patrise i oldicnog Disoovog crteza nije nista posebno. #200 nisam citao, zeznuo sam se sto nisam na vreme nabavio onaj strip agentov maxi sa jubilarcima, a #300 je isto okej epizoda ali nista specijalno za jubilarac.

Dok kod Zagora je meni situacija dosta bolja Sclavijev #200, Bosselijev #400 Dugin most i Burattinijeva #500 Vecna magija su mi svi jako dobri. Toninelijev #300 mi je drag iako sama epizoda nije toliko dobra, a najslabiji su mi Nolitin #100 i Rauchov #600.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12348 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/05/2020 : 09:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Da, kod Zagora sam pročitao samo 3 jubilarca dosad, upravo ovaj zadnji pročitani (#300) mi je bio i naj dosad od njegovih. Za ove kasnije još ne znam što očekivati.

Najavio LL i četvrtu knjigu

quote:
A evo i kako izgleda četvrta fenomenalna naslovnica Nicka Raidera iz tekućeg kontingenta!Smile Naravno, ova će ići ekskluzivno na našu knjigu 36, a do njezina izlaska uživajte u genijalnosti i majstorstvu jedinstvenog Darka Perovića!Smile



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/05/2020 : 10:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Covjek naprosto voli veelike deebele reevolvere. Cevcina ftw!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 13/05/2020 10:45:02
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/05/2020 : 15:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ništa nije predebelo ako stane u predviđenu futrolu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/05/2020 : 15:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Salu na stranu, treba i znati drzati takvu cevcinu, nisaniti i nositi se sa odsunom/trzajem kod pucanja.

Ali da je masivna cevcina, jeeesteee! :D


Dirty Harry approves! 8)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 14/05/2020 : 07:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Dogovorio sam neku razmjenu i na pomolu je moj prvi susret s Nickom... obradujte me i recite da je ova "Pogodba" zaokružena cjelina, bez "nastavit će se".
https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/nick-raider-nr-sd-1-pogodba/9630/0/

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 14/05/2020 07:30:23
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 14/05/2020 : 10:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li je Nick uopšte imao te "nastaviće se" priče.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/05/2020 : 11:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Da, "Pogodba" je zavrsena prica. Nick je imao svega par duzih prica koje su isle u 2 nastavka. Trenutno sam na poslu pa nemam vremena pogledati, ali mislim da je prva tek u ovim LIB knjigama od br. 15 dalje (za sada mislim da sam 2, mozda 3 puta naletio na njih... pricam napamet).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/05/2020 : 11:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
23. O holivudu je nastavak
Bas je dobra

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12348 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/05/2020 : 13:45:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Baš je to i mene zanimalo, da li su priče kompletne ili ima to "nastavlja se...", isto sam ovdje pitao: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34611&REPLY_ID=2186145

Pa je Željko odgovorio da možda u dvije, tri priče imaju taj nastavak. Da su kao nešto duže priče. Inače, tih 90-ak stranica su zaista sasvim dovoljne za Nicka da se radnja lijepo razvije i da zadovolji apetit čitatelja što se tiče ovakvog detektivskog žanra. Nekad se zaista pročita strip dosta "brzo", naročito kad neka priča obiluje akcijom. Ja mislim da tko god voli 80-e godine (filmove, glazbu i ost. što se tiče 80-ih) i sve što one nose, da bi im se Nick kao strip zaista trebao dopasti. Ja obožavam to razdoblje i volim nekada tako, kroz strip, film, pa i muziku, "otputovati" u to vrijeme i nakratko preseliti se u taj svijet.

Ova "Pogodba" koju spominjete je #39 broj originala. A vidim da je to i ujedno zadnji broj koji je Dnevnik objavio pod nazivom "Nova Sparta".

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 14/05/2020 13:49:40
Go to Top of Page
Page: of 48 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000