forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Nick Raider fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 48

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/06/2009 : 13:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by badseed

Nick mi je uvijek ostao u dobrom sjećanju od kada sam kao mulac ljetujući na Cresu na kiosku nabasao na njegovo prvo izdanje. Tada sam pročitao cirka 6-7 slijedećih brojeva i to je to. MIslim se sada iz sentimentalnin vrijednosti vratiti "giallo nicku", ali me zanima samo jedna stvarčica.

Vidio sam na Libellusu ova HC izdanja Raidera, tipa prve tri priče u vol1 i onda neki vol17, i 18. Može li me netko samo prosvjetliti oko ovoga, gdje su ovi "međubrojevi"?


tu ima objasnjenje:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=34210
Go to Top of Page

badseed
Junior Member



308 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 28/06/2009 : 13:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send badseed a Private Message  Reply with Quote
Hvala na informacijama, kako bi rekao Todor Fedoru (ili naopako) Sada Znam ;)
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/06/2009 : 15:03:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Pa Libellus ide sa principom 3 knjige sa novim epiyodama i jedna knjiga sa starim.
Ove nove idu od broja gde je Slobodna Dalmacija stala, a stare od broja 1



i to je super odabir


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 28/06/2009 : 15:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GeneziS

Meni se k'o klincu sviđao NR.
I posle sto godina, prvi Nik mi je pao u šake pre neki dan. I to Libellusov drugi almanah. Prva priča o nekim piromanima. Dosadno i naivno, al radnju bi još i svario nekako, međutim srtež je žešći kriminal, tako da sam batalio na pola... I hajd reko, ima još jedna priča... Kad tamo isti taj zlotvor. Ja gori crtež odavno nisam vidio. Dotični crtač se zove J. E. Caramuta :S



Pa gde se bas za njega uvati
Ne verujem da se svidja i najokorelijim NR fanovima. Ja sam u kategoriji onih koji mogu da svare takav crtez samo zato sto vole NR,ali da je los los je.
Nadji ako mozes knigu 15 gde prvu prica crta Capitanio - razbio ga je covek...a i treca je dobra - crta Ramela.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 28/06/2009 : 17:34:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
uzmi prvi almanah - prva pricha baj Nici+Brindizi. pa ako ti ta ne valja, batali Nika. :)
Go to Top of Page

Goblin
New Member



Serbia
182 Posts

Member since 09/07/2008

Posted - 28/06/2009 : 18:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Goblin a Private Message  Reply with Quote
Nisam citao ni jednu epizodu koju je crtao ovaj Mastantuono, a cini mi se da je on crtao covere za vecinu kasnijih epizoda, deluje mi dosta zanimljivo njegov crtez.
Moram da izdvojim Janni-a, crtao epizodu 37, Hladnokrvni ubica, odlican posao.
Nisam znao da je izasao bilo koji special piratski, da li je to Sta se dogodilo sa Meri Roz ili neki drugi?
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 28/06/2009 : 18:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
Taj je!

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 28/06/2009 : 22:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

uzmi prvi almanah - prva pricha baj Nici+Brindizi. pa ako ti ta ne valja, batali Nika. :)



uh... ima daleko, daleko boljih raidera u regularnoj seriji...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 29/06/2009 : 01:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Le Samourai

uzmi prvi almanah - prva pricha baj Nici+Brindizi. pa ako ti ta ne valja, batali Nika. :)


uh... ima daleko, daleko boljih raidera u regularnoj seriji...


Ima, samo sam ih mnogo davno chitao. Ovo mi je prvo palo na pamet, a i ipak je tu Brindizi.
Go to Top of Page

Goblin
New Member



Serbia
182 Posts

Member since 09/07/2008

Posted - 02/07/2009 : 00:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Goblin a Private Message  Reply with Quote
Postavljao sam ranije pitanja na nekom drugom forumu, ali posto su ovde bas ultimate fanovi Nicka (u koje se valjda i ja ubrajam), mozda vi znate.
Naime, da li je mozda bilo vec diskusije o 33. epizodi originalnog izdanja Blizanci, odnosno da li se ja varam ili Dnevnik nije nikada objavio poslednju stranicu price? Secam se da sam svojevremeno kupio nekoliko primeraka iste epizode, jer sam mislio da samo kod mene fali, ili je mozda samo licni utisak zato sto nema ono Kraj Epizode, ali ja definitivno nisam shvatio sta se na samom kraju desilo. I tako vec verovatno ima od toga 15 godina. Jeste da nikada nisam kapirao sta Caramuta hoce da pokaze, ali mislim da je sa ovakvom zavrsnicom definitivno preterao.
Da li neko jos misli kao ja?
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 02/07/2009 : 01:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Le Samourai

uzmi prvi almanah - prva pricha baj Nici+Brindizi. pa ako ti ta ne valja, batali Nika. :)



uh... ima daleko, daleko boljih raidera u regularnoj seriji...



Granica,Capitanio,koja ludnica od crteza.
A sve price iz 1 i 15 knjige(tolko procitao zasad) su i vise nego dobre.
A i treci almanah,bez obzira na Karamudov crtez su sjajne + poslastica u vidu tekstualnog dodatka o mafijasima,a usput se dotako malo i Jazz i uloga mafije u popularizaciji istog
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 02/07/2009 : 01:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Goblin


Naime, da li je mozda bilo vec diskusije o 33. epizodi originalnog izdanja Blizanci, odnosno da li se ja varam ili Dnevnik nije nikada objavio poslednju stranicu price?



Davno je to bilo kad je krenuo raspad YU,pucanje stripova a ja ih nazalost sve prodao.
A ako Libellus ne ubrza ritam nacekacemo se na taj odgovor osim ako neko nije sacuvao Dnevnikova izdanja?
Go to Top of Page

stirling
New Member



Croatia
174 Posts

Member since 22/10/2008

Posted - 02/07/2009 : 18:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send stirling a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Goblin


Naime, da li je mozda bilo vec diskusije o 33. epizodi originalnog izdanja Blizanci, odnosno da li se ja varam ili Dnevnik nije nikada objavio poslednju stranicu price?



Davno je to bilo kad je krenuo raspad YU,pucanje stripova a ja ih nazalost sve prodao.
A ako Libellus ne ubrza ritam nacekacemo se na taj odgovor osim ako neko nije sacuvao Dnevnikova izdanja?


U pravu si, priča Blizanci nije dovršena. Nisu objavljene stranice 97 i 98, iz talijanskog izvornika Gemelli di sangue (jer priča talijanskog Raidera počinje na stranici 5). To bi u izdanju Dnevnika bile 95 i 96 jer se počinjalo s trećom stranicom.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/07/2009 : 19:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
a ja mislio kod mene fali listova

dakle sva izdanja su takva?

u čemu je bila kvaka :D sto ne povukose tiraz
i sto je kod nas broj 34
:D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

stirling
New Member



Croatia
174 Posts

Member since 22/10/2008

Posted - 02/07/2009 : 19:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send stirling a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

a ja mislio kod mene fali listova

dakle sva izdanja su takva?

u čemu je bila kvaka :D sto ne povukose tiraz
i sto je kod nas broj 34
:D


Mislim da samo u broju 33 nedostaju te dvije stranice. Svi ostali Dnevnikovi Raideri bi trebali biti kompletni kao u talijanskom izvorniku. Zašto nedostaju baš u broju 33 teško je reći, jer strip ima na kraju dvije stranice s reklamama taman koliko je trebalo za cijeli strip. Broj 34 u izdanju Dnevnika nosi naslov Živ ili mrtav.
Ako netko želi mogu mu poslati na mail skenove tih dviju stranica iz talijanskog izdanja Blizanaca.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/07/2009 : 20:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
u mene su blizanci broj 34
niš ne kontam

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

stirling
New Member



Croatia
174 Posts

Member since 22/10/2008

Posted - 02/07/2009 : 20:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send stirling a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

u mene su blizanci broj 34
niš ne kontam


U pravu si, broj 34 su Blizanci, ali kako je rasprava ranije počela o Blizancima kao broju 33 nisam primjetio pogrešku. Broj 33 je Sajgon i njemu su sve strane na broju.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/07/2009 : 20:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Stirling, ako ti nije tesko, molim te, posalji mi te 2 stranice na macpoli@hotmail.com. Zahvaljujem! :)

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/07/2009 : 21:03:26  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
jesu prevedene te talijasnke stranice ak jesu salji na

zeljkoo @ yahoo.com

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 02/07/2009 : 21:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stirling

Broj 33 je Sajgon i njemu su sve strane na broju.

Uf, Sajgon. Ta mi je ostala u secanju kao fenomenalna epizoda.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/07/2009 : 21:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
I jeste! Mada je crtez tako-tako...
Ove LIB knjige 15-17 mi bas paaassssuuuu, super je ponovo citati pandurcica. :)

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/07/2009 : 21:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
@stirling, primio! Super se vidi, thanx! :)
Sad samo, da saljem prijatelju, da mi prijevede, nazalost mi talijasnki i nije neka... eeeee.... ovaj, nista. :)

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

stirling
New Member



Croatia
174 Posts

Member since 22/10/2008

Posted - 02/07/2009 : 22:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Send stirling a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

jesu prevedene te talijasnke stranice ak jesu salji na

zeljkoo @ yahoo.com


Nisu prevedene. Prevesti ću ih pa ti ih šaljem uz prijevod.
Go to Top of Page

stirling
New Member



Croatia
174 Posts

Member since 22/10/2008

Posted - 02/07/2009 : 22:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send stirling a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

@stirling, primio! Super se vidi, thanx! :)
Sad samo, da saljem prijatelju, da mi prijevede, nazalost mi talijasnki i nije neka... eeeee.... ovaj, nista. :)


Napraviti ću ja prijevod za te stranice pa ti mogu poslati (supruga je profesor talijanskog pa mi ima tko pomoći).
Go to Top of Page

Goblin
New Member



Serbia
182 Posts

Member since 09/07/2008

Posted - 02/07/2009 : 23:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Goblin a Private Message  Reply with Quote
Stirling brate, salji i meni te skenove, da posle 15 godina procitam strip do kraja.
Mail je dex.st.john@gmail.com, mogu i ja da prevedem znam italijanski onako, ali ako ces ti onda ekstra.

Hvala ti puno!
Go to Top of Page
Page: of 48 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000