forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Maslin Granko
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 04/07/2009 : 10:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote

Pročitao 1. epizodu iz SMG-a #7. Odličan crtež, odličan scenarij, čak i odličan prijevod.

Valjda će ići i u albumima, za razliku od Lincolna, ovog bih kupio i u tom obliku.

Gadarije o SMG-u iznosite na drugom topiku, ovdje se koncentrirajmo na sam strip.

Amo, retro-manijaci i skupljači, koja (ili koje) epizoda je izašla u Caku i koliko stranica su oni preskočili?

www.stripgen.com

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/07/2009 : 12:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Po mojoj oronuloj memoriji, epizoda je prva i jedina. Za preskoke bi mora zavirit unutar korica. Potrudit ću se.
Inače bajkovitu priču Dany je maestralno nacrta ( kasnije čak i pritajeno sexy ). Triba se držati tog stila.
Preporuka svim ljubiteljima klasičnog bedea čiste linije sa smislenim početkom i krajem... bez švercanja.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 04/07/2009 : 12:27:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Po mojoj oronuloj memoriji, epizoda je prva i jedina. Za preskoke bi mora zavirit unutar korica. Potrudit ću se.



Po mojoj oronuloj memoriji, sigurno je bilo nešto i šta nije u ovom SMG-u.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 04/07/2009 : 13:22:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Ovaj prvi album, ako je prvi - Karavela niotkuda - je bio najavljivan za Cak Ekstra. U Caku je issla druga, s onim nekim oblakom, i prekinuta je, tko zna zassto na trijest i nekoj strani.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 06/07/2009 : 08:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell


Pročitao 1. epizodu iz SMG-a #7. Odličan crtež, odličan scenarij, čak i odličan prijevod.



Ja sam se isto oduševio, s tim da je meni ovo prvi susret sa tim stripom. Zna li se tko je prevodilac?

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 06/07/2009 : 16:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message  Reply with Quote
Zna se. Na prvoj stranici, pod naslovom, piše.

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!
Go to Top of Page

TrOMISLAWSKI
Average Member

863 Posts

Member since 16/06/2004

Posted - 06/07/2009 : 18:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send TrOMISLAWSKI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Po mojoj oronuloj memoriji, epizoda je prva i jedina.



Ja sam siguran da ima 4 epizode, a za više ne znam.

Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 06/07/2009 : 20:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Ima ih jedno 12.

http://www.coolfrenchcomics.com/olivierrameau.htm

To jest 11. :)

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/07/2009 : 04:16:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by TrOMISLAWSKI

quote:
Originally posted by Renky

Po mojoj oronuloj memoriji, epizoda je prva i jedina.



Ja sam siguran da ima 4 epizode, a za više ne znam.



Pitanje je bilo za Cak. Tamo je bila jedna ako se ne varam. Sigurno ne 4.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/07/2009 : 11:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
i mene je Maslin oduševio, kupujem SMG ali bi htio album,neznam jel u najavi nekoj?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/07/2009 : 18:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

Ima ih jedno 12.

http://www.coolfrenchcomics.com/olivierrameau.htm

To jest 11. :)

mcn

Ipak ih ima 12. Na Bedetheque piše da je 2005. izašao zadnji album. Valjda ga je Dany napravio prema Gregovim bilješkama.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 13/07/2009 : 08:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message  Reply with Quote
Ja bi to baš rado kupio u nekom integralu, recimo

Of all the things I've lost, I miss my mind the most
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/11/2011 : 18:05:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote


http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.61c7b3aace494230a6ccd391a7297755.maslin-granko-integral-1.aspx

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/11/2011 : 18:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
kakva je ovo fora sa cenama - Maslin G. 219 kuna a Rok 149 kuna za isti broj strana ?????????

inače jako mi je drago da je objavljen ovaj junak, mada pojma nemam kakav je ali ako ga Renki hvali to je onda to!

Ali opet se vraćamo na ono staro - da li su ovi iz BG normalni - SAMO ZAPOČINJU NOVE SERIJALE!!!
Doduše ovde su samo tri integrala u pitanju, pa kraj nije daleko, a i sjajno je to što je u pitanju relativno nepoznat junak na našem tržištu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/11/2011 19:03:11
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8186 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 12/11/2011 : 20:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


Ali opet se vraćamo na ono staro - da li su ovi iz BG normalni - SAMO ZAPOČINJU NOVE SERIJALE!!!
Doduše ovde su samo tri integrala u pitanju, pa kraj nije daleko, a i sjajno je to što je u pitanju relativno nepoznat junak na našem tržištu.



Ma , daji ih u kurac , skoro kod svega su na prvoj trečini

Hvala na odgovoru za nepostavljeno pitanje

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

zkne
Junior Member

481 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 12/11/2011 : 22:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zkne a Yahoo! Message  Send zkne a Private Message  Reply with Quote
Bio na interliberu, vidio integrale, Rock Derby ima 140-tak strana, mislim da su 3 albuma unutra, tako da nije isti broj strana Derbyja i Granka
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/11/2011 : 23:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
greška je na sn2 sajtu onda.
Sad sam proverio , integral RD ima samo 104 stranice (a ne 204 kao na sajtu sn2).Onda je to ta cena.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/11/2011 00:02:57
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/11/2011 : 14:21:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Rock Derby albumi imaju po 30 stranica. Sedam albuma zajedno trebalo bi imati oko 200 stranica. Ako integral ima stotinjak stranica, tada je to tek pola serijala. Znači da bismo trebali dobiti još jedan integral.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/11/2011 : 20:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
http://www.stomugromova.com/album-izdanja/maslin-granko-integral-1?Itemid=15


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/11/2011 : 22:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Malo je čudno da je Olivier Rameau preveden kao Maslin Granko, a Rock Derby je ostao Rock Derby a ne Đoka Kraka, a u izdanju se navodi kao genijalan prevod iz Panorame.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/11/2011 : 22:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Rock Derby albumi imaju po 30 stranica. Sedam albuma zajedno trebalo bi imati oko 200 stranica. Ako integral ima stotinjak stranica, tada je to tek pola serijala. Znači da bismo trebali dobiti još jedan integral.


RD nema sedam albuma već tri, ostala 4 koliko vidim su neka sprdnja ili šta već.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 13/11/2011 : 22:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
e super za ove integrale..moram ovo uzeti plus one sto nisam jos kao Gil Jourdan , Plave Bluze i sve te kartunaste karaktere..tu mi se crtez i price najvise svidjaju...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/11/2011 : 08:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Malo je čudno da je Olivier Rameau preveden kao Maslin Granko, a Rock Derby je ostao Rock Derby a ne Đoka Kraka, a u izdanju se navodi kao genijalan prevod iz Panorame.


Vjerojatno zato što Maslin Granko odgovara duhu hrvatskog jezika, dok Đoka Kraka baš i ne.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/11/2011 : 08:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Rock Derby albumi imaju po 30 stranica. Sedam albuma zajedno trebalo bi imati oko 200 stranica. Ako integral ima stotinjak stranica, tada je to tek pola serijala. Znači da bismo trebali dobiti još jedan integral.


RD nema sedam albuma već tri, ostala 4 koliko vidim su neka sprdnja ili šta već.


Nastavimo ovo u drugoj temi.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/11/2011 : 09:07:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Maslin Granko je prijevod iz splitskog CAK-a 70-ih godina, a Đoka Kraka iz novosadske Panorame iz 60-ih godina.

Rock Derby je Gregov klasik u 7 epizoda (jedna od onih koji nisu u ovom integralu je objavljena u Denisu broj 143 čini mi se) i te epizode nisu nikakva sprdnja. Ovaj integral je u istoj seriji kao i Krcko (kojeg je Bookglobe objavio), što znači da nisu izašli integrali nakon toga (zasada ni u Francuskoj, a prošlo je nekoliko godina) nego su ovo neka zasebna izdanja.

Nažalost, ovaj Maslin Granko je objavljen na nešto slabijem papiru i ispranih boja. Preporučujem revijalna SMG izdanja.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 14/11/2011 : 18:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo



Nažalost, ovaj Maslin Granko je objavljen na nešto slabijem papiru i ispranih boja. Preporučujem revijalna SMG izdanja.



To je propast ovih integralnih izdanja Bookglobea i Strip Agenta...da papir u jednom casopisu,prvenstveno zamisljenom kao reklamni katalog izdavaca,bude bolji papir nego u skupom integralu!?!...propast,kazem ja...svaka cast za Brodolomnike i pojedinacne albume,ostalo je tesko razocaranje...e,da,i dizajn integrala je za svaku pohvalu...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000