forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najgori Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/07/2009 : 20:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Leo, vrijedjas inteligenciju svih onih kojima se broj 100 ne svidja.
Cisto sumnjam da ima ljudi koji nisu "shvatili" sta se tamo radi, nema tu nikakvih zagonetki.Stvar je bila jasna, tekst ,slike ,prica, sve je tu, nije potreban prirucnik.Neke stvari su pokusale da se ...pogresno je reci objasne, mozda bolje reci pojasne u drugim pricama nakon ove, pogotovo u broju 250 je Sclavi pokazao kako je moguce da je Dylan rodjen prije 400 godina a zivi u danasnjici.To da li se ljudima dopalo ili ne da je ova prica u DD kontinuitetu, to je ono sto odlucuje.Kao Dylanov fan mogu reci da bi mi najdraze bilo da je prica dobila "elseworld" status, medjutim to kako znamo nije slucaj.Meni je ta prica uzasna i bilo bi mi draze da su odabrali neku normalniju liniju,ovako "po meni" presli su sve granice ako je to bilo uopste u DD moguce.Meni i jednom dijelu citaoca ne valja, tebi,Djoletu i drugom dijelu je dobro, to ne odlucuje da li se prica shvatila ili ne.

Edited by - King Warrior on 15/07/2009 20:27:27
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/07/2009 : 20:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Ma sorry čovječe.
Vruće je i nervozan sam.


Nemas za sta da se izvinjavas
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/07/2009 : 21:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Pridruzujem se taboru kome je DD 100 DNO DNA. Ne znam kako je uspeo, posle dobrih brojeva Morgane i Price ni o kome, cela prica oko Dilana (ko je, sta je) mi je (hm) nebitna.. da ne kazem nesto gore

Edited by - kasper on 15/07/2009 21:26:52
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 15/07/2009 : 21:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message  Reply with Quote
@King Warrior:

Ma, taman posla, ne zezaj:) Nikada ne bih rekao ni za one koji je nisu shvatili da su naprosto glupi, kamoli za one koji su je analizirali pa im se nadjeno nije dopalo. No, slozices se da ima i onih koji unapred dizu ruke, a ja o tom aspektu ovde pricam. E, sad, kad smo kod toga - ne secam se na osnovu cega smo i kada zakatancili zakljucak da prica nema upravo 'elsewhere' status: sve sto je metastripovsko valjda ga po difoltu u isto vreme i ima i nema: nema, jer je to i dalje svakako strip i radnja se u njemu odvija, izmedju korica, a ima, jer je upleteno mnogo toga van vinjetica. Pa i sam zavrsetak upucuje da je to jedan moguci kraj koji bi se jednom mogao desiti - dakle, moze, ali i ne mora. E, sad, sto ti kazes, jednima ce to biti pravi kraj, a drugi ce cekati povezivanje u kontinuitet i nesto koherentnije: btw, to ti nije u # 250, nego u dvobroju #241/242. Cini mi se da je tek to pravo mesto za izbor svakog citaoca - da li mu se svidja takav nategnuti Barbato - kontinuitet, ili sklavijevski metastripovski/postmodernisticki/konceptualni kontinuitet. A on postoji i, najjednostavnije, glasi ovako:

"Levitiranje između dva sveta (Ritorno al crepusculo, Storia di nessuno, Morgana), dva vremena (Ultimo uomo sulla Terra, Ho ucciso Jack lo squaratore), dva života (Finche morte non vi separi, Ho ucciso Jack lo squaratore, L’incubo dall’indagatore) mogli bi biti i odjek Sclavijevih lečenja od depresije elektro-šokovima (da, zaista se podvrgavao tome), za vreme kojih je kasnije pričao da mu je izgledalo kao da ima dva života koja su totalno nespojivi."
(iz jedne Djoletove recenzije)

Covek je konceptualista - citavim opusom pokusava da nam, izmedju svega ostalog, kaze i da covek ni u sta ne moze biti siguran, da je nase secanje na proslost stvar naseg trenutnog stanja uma i, samim tim, prilicno promenljiva kategorija koja onda ima svu slobodu da izgubi vezu sa realnim, jer nikada pouzdano ne znamo sta je realno i sta ga odredjuje. Tu je, kazem, stvar izbora i licnog afiniteta - hocemo li da simpatisemo ovakav pogled na zivot (to jest, njegov nacin, vestinu i velicinu zamaha da izrazi taj i takav svoj pogled)ili cemo, pak, to sve da smatramo slabasnim izvlacenjem od odgovornosti za licnu nesposobnost da se napravi kontinuitet u serijalu koji je zavisio samo od njegove volje i, prema tome, niko ga drugi nije sapleo ni ometao u tome do njega samog. Ja, naravno, glasam za opciju pod a, jer, budimo realni, Dilanov plot je prilicno jednostavan i ima svega nekoliko glavnih niti koje mozes da sjebes samo namerno, u pokusaju da time nesto kazes.

A o tome koliko Sklavi namerno i STALNO ide u alterniranje proslosti mozemo do sutra: na stranu taj najocigledniji primer s brojem sto, eno ga DD #121, koji opet nudi dva kraja, dve verzije onoga sto se dogodilo sa Lili i Dilanom - covek na tome naprosto insistira svaki put i na svakom mestu gde se kopa po Dilanovoj proslosti.

Kazem, sve je do afiniteta citalaca: demistifikacija koju manje ili vise vesto, uz duzno postovanje prema Paoli Barbato, moze da napise i mnogo ko drugi (jer je sve to "Zagor prica" fazon), ili citav opus posvecen jednoj vecoj i dubljoj (premda i istripovanijoj) poruci jednog coveka, umetnika (premda i depresivca i uglavnom pesimiste).

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 16/07/2009 : 00:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
King Warrior, imaš punu podršku. Općenito, od svi ljudi na forumu, primjetija san da ti i oni prof inc imate meni najsličnij ukus.

Inaće soulfly, ok, poštujen tvoj topic, al meni je "Pakleni pas" il kako već se zove, izvan svake konkurencije.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/07/2009 : 15:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Sclavi je stvarno neuracunljiv! Vec sljedeca prica moze da bude remek-djelo ili nesto gdje covjek samo odmahne glavom.Znao sam da mu nesto fali, droga,alkohol ili elektro-sokovi. Pa koji je genije vec normalan?!
Zar ovi ljudi izgledaju "normalno" i dusevno zdravi :





Alan Moore, Jodorowsky, Moebius.





Edited by - King Warrior on 16/07/2009 15:59:54
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 16/07/2009 : 17:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message  Reply with Quote
Auh! Jodorowskog jos nijesam vidjao... strava... Moebius jos izgleda najnormalnije.
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 16/07/2009 : 17:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
DD ima par losijih perioda u regularnoj seriji... od 1-100, od 101-200 i od 201-274. Ostalo je OK.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4546 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 16/07/2009 : 17:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Znaci ova najnovija sa Aborima je OK?

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/07/2009 : 18:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

A zar sam ja jedini kojem se 'Kraj svijeta' svidio?



meni je odlican
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/07/2009 : 18:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leo Charm

...E to vam je slucaj sa DD #100 i DD #200 - ko hoce demistifikaciju uz porciju banalizacije, eno mu dvestotke, ali ko bi da malo mucka glavom i analizira simboliku - stotka je ta koja nam stvarno prica Dilanovu pricu...


meni je DD 200 puno bolja od 100
čini se da mi bolje stoji bananalizacia nego razmišljanje
Go to Top of Page

aleksa crnobrnja
New Member



276 Posts

Member since 19/02/2009

Posted - 16/07/2009 : 19:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Send aleksa crnobrnja a Private Message  Reply with Quote
Same here... radije mi paše jedna "lagana" Barbatina demistifikacija od simbolike i analiza jednog introvertiranog, bezobraznog, olinjalog starog perverznjaka.
Go to Top of Page

alanford70a
Starting Member



38 Posts

Member since 24/03/2008

Posted - 16/07/2009 : 20:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send alanford70a a Private Message  Reply with Quote
A gde je ovde "Pobuna automobila", najgori DD ikad?

Kad ce Ken Parker u mekom povezu, od prvog broja?
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 16/07/2009 : 20:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Alan Moore


Umra mu je frizer.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 16/07/2009 : 21:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
KANAL 666
Go to Top of Page

soulfly tribe
Average Member



Croatia
752 Posts

Member since 26/02/2009

Posted - 16/07/2009 : 21:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send soulfly tribe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alanford70a

A gde je ovde "Pobuna automobila", najgori DD ikad?



Ma to je jedna solidna,emotivna epizoda
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 17/07/2009 : 00:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
meni je simfonija smrti genijalna i genijalno joj paše crtež!
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 17/07/2009 : 07:52:55  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by profesor-inz

KANAL 666

Daj ne zezaj ta je odlicna!

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/07/2009 : 13:41:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nika331

meni je simfonija smrti genijalna i genijalno joj paše crtež!




katastrofa epizoda!


quote:
Originally posted by soulfly tribe

quote:
Originally posted by alanford70a

A gde je ovde "Pobuna automobila", najgori DD ikad?



Ma to je jedna solidna,emotivna epizoda



meni ova epizoda nije ni losa, iako vidim da, blago receno, nije baš omiljena na forumu
Go to Top of Page

Deki86
Average Member



Croatia
842 Posts

Member since 07/02/2006

Posted - 17/07/2009 : 17:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Deki86 a Private Message  Reply with Quote
Ups. Ja sam mislio da je ovo topic Najgori (je) Dylan Dog.
Onda ništa. Pardon na uznemiravanju.
Go to Top of Page

soulfly tribe
Average Member



Croatia
752 Posts

Member since 26/02/2009

Posted - 17/07/2009 : 17:46:54  Show Profile Show Extended Profile  Send soulfly tribe a Private Message  Reply with Quote
Druze, ono za zatvaranje topika je bila sala, naravno

Ono sto nije sala je da Dilan nema lose epizode

[/quote]

Ma kužim ja,kužim
I meni je Dylan najomiljeniji Bonelli strip (i jedini kojeg čitam,uz Texa naravno),ali stvarno ima podosta promašenih priča,zbog kojih mi sve više postaje dosadan (pogotovo brojevi iz ludensove ''obične'' serije)

Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 17/07/2009 : 23:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by nika331

meni je simfonija smrti genijalna i genijalno joj paše crtež!



katastrofa epizoda!




genijalna!!!
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 18/07/2009 : 22:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Nesmiljeni Hook je prilično loš,ali i Da umreš od ljepote nije dobar.u svakom slučaju najbolji su prvi brojevi.

Edited by - bvagner3 on 18/07/2009 22:24:07
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 20/07/2009 : 11:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nika331

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by nika331

meni je simfonija smrti genijalna i genijalno joj paše crtež!



katastrofa epizoda!




genijalna!!!



žene...
Go to Top of Page

ciprijani
New Member



Serbia
180 Posts

Member since 03/08/2008

Posted - 20/07/2009 : 22:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ciprijani an AOL message  Send ciprijani a Private Message  Reply with Quote
meni je ova prva prica iz novog superbooka sranje tesko

Grobar Do Groba!!!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000