forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Da li je Conan zapostavljen!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 23/09/2009 : 22:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Tajna Konanovog uspeha nije vsamo u dobrom crtezu vec i u fenomenalnim raznovrsnim pricama.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 23/09/2009 : 23:29:13  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco


.Osobno imam dojam da - iako se priča je da je obožavao raditi na Conanu - je on ipak crtao preko one stvari jer imao sam priliku uživo vidjeti par njegovih neistuširanih tabli i to izgleda, blago rečeno, očajno.Sve nekakve grube žvrljotine,tek toliko da postavi crtež i onda ga preda tušerima.Međutim nije to ni tako čudno kad se uzme u obzir koliko epizoda Conana je on nacrtao i u kom vremenu, tako da se sigurno drukčije nije ni moglo.



Ako piše: pencil by John Buscema
ink by Ernie Chane
to znači da je Buscema odradio potpunu olovku (možda ne fanatično detaljnu, kako neki crtači rade, ali ako se radi sa dobrim tušerom nema ni potrebe), a Chane je tuširao.

Ako piše: art by Jon Buscema & Ernie Chane

to znači da je Buscema samo skicirao olovku, bez senčenja i detaljisanja, a da je Chane tuširajući dobrim delom doradio crtež tj crtao, dovršavao crtež!

U prvom slučaju je posao tušera relativno rutinski, a u drugom on utiče na crtež sa olovkarom - 50% : 50%

Ovakvo označavanje funkcija autora/crtača nije 100% uvek poštovano, ali je u principu tako (negde se koristilo breakdowns/ finishes)

Primetio sam na Conan Barberian izdanju da je crtež Johna Busceme odličan sve do epizode gde Belit gine. Od posle te epizode je crtež skoro za klasu slabiji, a crtači ostaju isti (Chane tušira).
Moja pretpostavka je da je od tog meseca Buscema, recimo, od crtanja par naslova (Thor, Conan) prešao na brzinsko skiciranje nekoliko naslova mesečno, pa je kvalitet crteža nešto pao, a uticaj tušera porastao.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 24/09/2009 : 10:59:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Primetio sam na Conan Barberian izdanju da je crtež Johna Busceme odličan sve do epizode gde Belit gine.




To stoji,razlog je vjerojatno onaj koji si naveo,da mu se žurilo.Osobno imam Conane samo do te epizode i više ih neću kupovati (ove u boji od Dark Horsea) jer stvarno se crtež srozava (a pretpostavljam i priče).
A o ovome kako piše imena crtača i kako to izgleda u praksi ,o tome bi se dalo razgovarati jer mislim da ni sami Ameri neznaju kako je to išlo.Početne Buscemine epizode imaju stvarno dobar crtež i detaljnu olovku, ali kasnije ipak to prelazi u neku (površno)rutinu mada naravno ne izgleda loše.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 24/09/2009 : 13:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
Ja sam imao dosta Busceminog orig olovki to jest tabli nacrtane na oko A3 velicine i [konan, tarzan i can indiana jones] i nijedna nije bila detaljna nego skicirana [mozete naci na internet pod John Buscema preliminary pages] koja pokazuje ono najvaznije i najteze u crtezu a to je dinamika, perspektiva gdje stoji koja figura u zamahu itd...znaci neko je ipak morao znati crtati poslije njega. mislim meni je nekako ludo da ja nacrtam sve 100% oovkom i onda dodje neko i samo to pocrni :) sa inkom i digne pola moje plate [ili koliko ne znam] ma to nije dobro zato bi mu i ja crtao skice pa nek se muci hehe,...vidio sam jednom Punisher olovke [cini mi se da sam imao, ne sjecam se] i neke su bile skicirane a neke samo dublje skice, mozda neki crtac koji je izsao poslije njega nije bio dobar pa je bio primoran ko zna ali 100% deteljne olovke ja mislim da nikad nije radio to je gubljenje vremena

sto se tice ovih novih Conana, narod je voilo dosta Conana od dark horsa kad je prvo poceo izlaziti jer su imali drugaciji nacim bojenja [da izgleda kao ulje] -painterly style- i bilo je nesto novo, i meni se boja svidjala ali posto su isli direktno sa olovke u boju nekako su me neke linije u crtezu iritirale,...sad crta neki argentinac Giorello i ok je, samo previse statican tesko mu napraviti dinamiku itd
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 24/09/2009 : 14:36:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

quote:
Originally posted by alexts

Primetio sam na Conan Barberian izdanju da je crtež Johna Busceme odličan sve do epizode gde Belit gine.




To stoji,razlog je vjerojatno onaj koji si naveo,da mu se žurilo.Osobno imam Conane samo do te epizode i više ih neću kupovati (ove u boji od Dark Horsea) jer stvarno se crtež srozava (a pretpostavljam i priče).




Uzmi još 13. i 14. trejd, tako ćeš imati prvih 10 godina CTB-a i ujedno i epizode koje potpisuje Thomas (u tom prvom cugu), a uz to je A war of wizards jedna jako dobra priča.

Posle toga... Imam neke skenove, čitao sam, ali nešto nemam želju ni ja dalje da kupujem...

Inače, evo možda i jedinog covera koji je Buscema uradio (oslikao):



Ne mogu da pronađem sad u računaru, a i nemam vremena, neke Buscemine crteže Surfera i Thora... No, ako nekog to zanima, tu je:
http://www.amazon.com/John-Buscema-Sketches-Emilio-Soltero/dp/097413323X

Ima i ovde dosta Busceminih skica (mada ne Conana):
http://rapidshare.com/files/223864171/Stan_Lee_-_How_To_Draw_Comics_The_Marvel_Way.pdf

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture

Edited by - Gil-galad on 24/09/2009 17:02:57
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 24/09/2009 : 17:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu da nađem te crteže... Bilo je skenirano iz neke prastare knjige...

U suštini, Buscemin crtež iz SsoC se donekle razlikuje od onog u CtB pre svega jer je SsoC išao crno/beli, dok je u CtB veliku ulogu imala boja. Pa se tako Markosov i Alcalin tuš, ili de Zunigin, nebitno, razlikuje od sjajnog Chanovog u CtB, jer je puno detaljniji crtež, a i zbog većeg formata, takođe. A opet, koliko mi se čini, Chan je kasnije radio i olovku, pa je tu tek bilo genijalnih tabli...

Ne znam... Meni je CtB puno bolji, iako će mnogi reći da su priče i crtež "mekši", tj. da je ScoC žešći i brutalniji - što stoji, a odličan recolor Dark Horsea je učinio da ova edicija zablista u punom sjaju. Meni ta bajkovitost kojom pleni CtB savršeno leži za čitanje, čemu doprinosi taj i takav Buscema/Chan crtež onoliko koliko i sama priča.

Crtež iz SsoC bi do punog izražaja došao na kvalitetnijem papiru, o čemu se jako dugo već šuška (naše izdanje, naravno)... Mora to uskoro da se pojavi!

Neverending-story-of-Conan...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture

Edited by - Gil-galad on 24/09/2009 17:27:16
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 25/09/2009 : 13:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raymond

sto se tice ovih novih Conana, narod je voilo dosta Conana od dark horsa kad je prvo poceo izlaziti jer su imali drugaciji nacim bojenja [da izgleda kao ulje] -painterly style- i bilo je nesto novo, i meni se boja svidjala ali posto su isli direktno sa olovke u boju nekako su me neke linije u crtezu iritirale,...sad crta neki argentinac Giorello i ok je, samo previse statican tesko mu napraviti dinamiku itd



Misliš na seriju koju je pisao Busiek i crtao uglavnom Nord?Ispočetka mi je bilo ok,ali onda nakon 3 trejda sam odustao.Nekako mi je to previše mekano bilo,nije to sword&steel Conan kakvog znamo,mada znam ljude koji se ta serija jako svidjela.I crtež mi je ispočetka bio super,baš pravo osvježenje,crtao je u stilu Frazetta,ali eto nakon nekog vremena mi ni to nije bilo baš dobro.

Zanima me kakva je ova nova serija, "Conan" , za koju je Cho čini mi se napravio naslovnicu prvog broja?

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 25/09/2009 : 13:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

A opet, koliko mi se čini, Chan je kasnije radio i olovku, pa je tu tek bilo genijalnih tabli...

Ne znam... Meni je CtB puno bolji, iako će mnogi reći da su priče i crtež "mekši", tj. da je ScoC žešći i brutalniji - što stoji, a odličan recolor Dark Horsea je učinio da ova edicija zablista u punom sjaju. Meni ta bajkovitost kojom pleni CtB savršeno leži za čitanje, čemu doprinosi taj i takav Buscema/Chan crtež onoliko koliko i sama priča.

Crtež iz SsoC bi do punog izražaja došao na kvalitetnijem papiru, o čemu se jako dugo već šuška (naše izdanje, naravno)... Mora to uskoro da se pojavi!




E vidiš meni je Chan na olovci živi očaj,njegov Conan izgleda kao polu-majmun i generalno je njegov crtež meni osobno previše statičan i odbojan.Buscema je možda površno to odradio,ali kad treba nacrtati Conana u pokretu i borbene scene,tu je bez premca.

A ovo da izađe neka lijepa edicija Savage Sworda,to bi bilo super.Ja imam prvih 5 Essentiala i ma kako se ispočetka činilo da će to biti dobra edicija,jer to su ipak super epizode,pa još kronološki i sa naslovnicama,ipak je malo "prejeftino" izdanje na onom papiru a la telefonski imenik.Treba to izdati na jedan bolji način i domaće izdanje bi baš leglo..

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 25/09/2009 : 21:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Uzmi još 13. i 14. trejd, tako ćeš imati prvih 10 godina CTB-a i ujedno i epizode koje potpisuje Thomas (u tom prvom cugu), a uz to je A war of wizards jedna jako dobra priča.




Može;-))

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 29/09/2009 : 19:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Zanima me kakva je ova nova serija, "Conan" , za koju je Cho čini mi se napravio naslovnicu prvog broja?



Conan the Cimmerian je meni puno bolji od prethodnih 50 brojeva (izuzetak je Born on the battlefield arc).

Cimmeria arc je vrlo dobar, po senzibilitetu je to već dosta bliže Savage swordu, ali je meni bilo potrebno vreme da se naviknem na to "slikanje"... Čitavu priču (da ne spoilam) dosta vade vukovi koje obožavam, a koji su lepo ukompnovani u ovaj arc. Cimmeria je zaista prikazana kao sumorno mesto, "...land of darkness and deep night".

Težak i spor crtež ide tome u prilog, ali zato fali dinamičnost (ko je rekao Big John), pa je crtež nekako kao zamrznut. Ima zaista lepih kvadrata, ali generalno mislim da bi takav crtež više (i jedino) odgovarao nekoj one shot priči... Tu su flashbackovi o Conanovom dedi, koje je radio Corben, kao kontrast Giorellu i Villarrubiji - lagani i jednostavniji, koji se smenjuju sa prethodnim kao zima i leto i to je najveći plus ovog story arca, ta promena atmosfere. Priča je fina, ali najlošiji deo je scenario.

Pročitao sam Cimmeriu dva puta i nakon drugog čitanja jako mi je lepo legla, jer posle prvog mi je taj Corbenov rad izgledao neozbiljno i smešno.

Sledi 6 epizoda koje čine Black colossus arc, a poslednja, 14-a nas vraća u Cimmeriu. U Black colossusu je crtež već mnogo življi, to je deo Conanovog života koji započinje kao plaćenik, a ubrzo napreduje... Tu je jedan stigijski čarobnjak, jedna princeza, što je dovoljno za zanimljivu priču. Zbog inovacija u crtežu, manje sam koncentrisan bio na priču, ali i tu ima poboljšanja.

Overi skenove, pa ako ti se dopadne, lako ćeš uzeti štampano izdanje. Evo ovde jedan preview:
http://www.comicbookresources.com/prev_img.php?pid=2124&pg=1

Meni je naveći problem to što su krenuli od samog početka i što se nakon Thomas/Buscema Conana (i svih ostalih autora), a i samih Howardovih priča, po treći put s time susrećem. A iako je reč o mom omiljenom junaku, što je mnogo - mnogo je, iako sveže, novo i sasvim drugačije. Tako da, da bih zadovoljio radoznalost, pičim po skenovima, ali ne kupujem. Nekim ljudima je ovo najbolji stripski Conan do sada, a ja mislim da je trebalo kreirati novog junaka i prilično sam indiferentan. Ovo je već previše. Ima svežih ideja, ali generalno se prepliću jedni te isti motivi, što ne da nije čudno - nego jedino tako i može.

Pa kome se svidi... (Al' sam se sad nalupetao... Generalna ocena: može - al' ne mora!)

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 29/09/2009 : 22:59:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Pa jel ima negde hronoloski spisak Konanovih naslovnica.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 30/09/2009 : 02:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Conan the Barbarian naslovnice (275 brojeva):
http://www.comicvine.com/conan-the-barbarian/49-2471/?page=4


PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture

Edited by - Gil-galad on 30/09/2009 02:18:17
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 30/09/2009 : 21:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Hvala.Nadam se da je ovo sve sto je izaslo od Konana.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 01/10/2009 : 18:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Pa, sve što je izašlo u toj ediciji...

Nego, ovo ne može da prođe nezapaženo, kad već pričamo o novom DH Conanu:
http://www.darkhorse.com/Comics/16-637/Conan-the-Cimmerian-The-Weight-of-the-Crown-one-shot

Crtač Transmetropolitana Darick Robertson je kompletan autor ovog one shota, koji će se hronološki naći između Cimmeria i Black colossus priča... Deluje i više nego obećavajuće!






PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture

Edited by - Gil-galad on 01/10/2009 18:08:10
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 01/10/2009 : 22:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
hm, Robertson mi je oduvijek bio dosta odbojan, no s druge strane volim Conana pa će vjerojatno to prevagnuti kod kupnje.

usput, pitanje na čiji odgovor nikad nisam naletio: kako se zapravo čita Buscema?
isto me je mučilo i sa npr. Buscemijem (glumac), tek nedavno sam čuo da mu netko izgovara prezime ([Bušemi], jel, skroz drugačije nego sam mislio :)

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 01/10/2009 22:17:27
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 01/10/2009 : 23:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

hm, Robertson mi je oduvijek bio dosta odbojan, no s druge strane volim Conana pa će vjerojatno to prevagnuti kod kupnje.

usput, pitanje na čiji odgovor nikad nisam naletio: kako se zapravo čita Buscema?
isto me je mučilo i sa npr. Buscemijem (glumac), tek nedavno sam čuo da mu netko izgovara prezime ([Bušemi], jel, skroz drugačije nego sam mislio :)



To je dobro pitanje. Nekada smo ime ovog crtača izgovarali Bušema.

Kasnije su po tekstovima počeli da pišu Bjusema/ Busema/Basema a nekadašnji strip kritičar BMĐ nas je ubeđivao u jednom tekstu da se čita Baskema (ovo je kao školski i garantovano netačno!)

Danas, na osnovu Stiva Bušemija, sklon sam da pomislim da je prvobitno Bušema (kao što je pisalo u Eksu u jednom tekstu o njemu) ispravno.

Edited by - alexts on 01/10/2009 23:45:24
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 02/10/2009 : 00:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
A posto vise nije 1985, to se lako da naci na netu...
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 02/10/2009 : 03:23:15  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
ima nas koji živimo u 1984oj :)
nego, nije da nisam tražio, pitam čisto onako jer se ni preko bare ne mogu dogovoriti o tome pa nisam vidio definitivan odgovor.
recimo:
http://goodcomics.comicbookresources.com/2008/04/09/how-to-pronounce-buscema/

(hahaha, a kakvu tek pomutnju unosi Đurđević :)


Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 02/10/2009 : 18:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Osamdesete su najbolje godine stripa,ujedno i njihov vrhunac i kraj.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

THeMiSFiT
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 02/07/2006

Posted - 03/10/2009 : 19:41:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit THeMiSFiT's Homepage  Send THeMiSFiT an ICQ Message  Send THeMiSFiT a Private Message  Reply with Quote
eto još jednog trezvenog i argumentiranog stava, nema što - živjelo izmišljanje bolje prošlosti

Strip Knjižara Palach / WEB SHOP: http://www.strip-knjizara.hr/
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 03/10/2009 : 19:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

ima nas koji živimo u 1984oj :)
nego, nije da nisam tražio, pitam čisto onako jer se ni preko bare ne mogu dogovoriti o tome pa nisam vidio definitivan odgovor.
recimo:
http://goodcomics.comicbookresources.com/2008/04/09/how-to-pronounce-buscema/

(hahaha, a kakvu tek pomutnju unosi Đurđević :)





Po ovima definitivan odgovor bi bio BUSIMA. Što bi značilo da kod nas 80-ih niko nije pogodio.

Ipak, speech funkcija u windowsu izgovara BASIMA.

Edited by - alexts on 03/10/2009 19:54:05
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 24/01/2010 : 17:41:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Overio ovaj novi one shot The Weight of the Crown, no nije mi se neshto posebno svideo... Pricha bleda, ali vredi pogledati Robertsonov crtez, jako je lepo uradio uvodne scene borbe i barem na kratko uspeo da povrati sjaj starih epizoda, shto je i jedini plus ove epizodice.

U svakom sluchaju, dobro za uz kafu...
http://www.mediafire.com/?3tx3g1nztxj


PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 04/03/2010 : 22:45:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Beli Put: Konane podseti me sta to bese ljubav i kazi zasto me ostavi. Citaoci se mole svakog dana da im neko kaze ima lki leba od tog Konana.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 19/10/2017 : 19:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Jedno pitanje za znalce, zanima me odnos americkih izdanja Conana i Darkwoodovog Konana. Gledao sam popis ovdje na sajtu, ali nisam nesto posebno pametniji.

Uglavnom, Darkwood "Konan hronike" prati americki "The Chronicles of Conan", ali obuhvaca vise americkih knjiga. "Divlji mac Simerije" prati "Savage Sword of Conan", ali je takodjer obimom deblji. "Kralj Konan" ce pratiti "The Chronicles of King Conan", ali ce takodjer biti deblji. Makondo je objavio cetiri knjige "Divlji mac Atlantide" u kojima je skupljen kompletni kralj Kull. Jesam li dobro sve pohvatao ili nisam i znamo li koliko ce Darkwoodovih knjiga sveukupno biti u svakom pojedinom izdanju?

Takodjer, zna li tko planira li Darkwood takodjer objaviti i Conanove dnevne pasice?

Hvala na odgovoru!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/10/2017 : 20:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
King Conan?
zar Darkwood planira još jednu Conanovu ediciju?
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000