forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Da li je Conan zapostavljen!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 14/03/2020 : 19:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Tocno, Bookglobe je u pitanju. Prenosim iz njihovog newslettera:

U proljeće 2020. Bookglobe lansira još jednu ambicioznu ediciju strip-albuma: CONAN CIMMERIJANAC!

Francuski nakladnik Glenat poduhvatio se 2018. godine u strip-albume pretočiti niz pripovijetki i novela Roberta E. Howarda o barbarskom ratniku Conanu koji je, zahvaljujući ponajprije stripovskim i filmskim adaptacijama, postao suvremenom pop ikonom. Do sada je adaptirano osam naslova, a Bookglobe će u Hrvatskoj objavljivati po četiri albuma godišnje.

Valja istaknuti kako su urednici i nakladnik Glenat u kreaciji ovog posve novog serijala o Conanu preuzeli na sebe višestruk rizik: s jedne strane nerazriješena je zavrzlama oko autorskih prava na ime, lik i sam REH-ova djela (donedavna progledavalo se kroz prste svima koji su nešto petljali oko Conana sve dok se u samom naslovu djela – bez obzira u kojem je mediju kreirano – nije spominjalo ime junaka), s druge velika je konkurencija stripovskih adaptacija ovog karaktera (moćna korporacija Marvel koja je prva razvila stripove o Conanu ponovo je aktivirala licencu i nekoliko atraktivnih strip serijala), s treće odlučili su se slijediti, barem za sada, isključivo kanon autorovih priča te su – u konačnici – kreativne uzde za svaki novi naslov prepustili individualnim autorima i njihovoj viziji ovog karizmatičnog karaktera, odbacujući stripu omiljen stereotip mišićavog heroja kakvog su nametnuli dvojica dominantnih ilustratora Frank Frazeta i John Buscema koji su nametnuli prototip Conanova lika što ga većina crtača štuje i slijedi do današnjih dana.

Uspjeh projekta znatno je veći nego li je njegov odjek. Svaka storija, bez obzira što je zadana dobro poznatim Howardovim predloškom, ipak – u rukama novih i različitih autora – oživljava na poseban i originalan način. Dok to pojedinim opsesivnim kolekcionarima stripa, kojima nekontrolirano gospodari potreba da stalno iznova ponavljaju jedno te isto iskustvo koje su već stekli, može djelovati kao nedostataka svima ostalima – onima što žele iskušati nešto novo i uzbudljivo – to će biti glavni razlog da zavire među korice četiri albuma što ćemo ih objaviti u svibnju ili lipnju ove godine.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 20/03/2020 : 08:07:26  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Raspravljao sam s burazom neki dan o Conanu. Sto je Conan tocno po pravopisnoj nacionalnosti na hrvatskom? Da li je Cimmerijanac, Simerijanac, Cimerijanac ili Kimerijanac?

Nakon diskusije i malo prckanja po netu, zakljucili smo da bi pravilan prijevod na hrvatski morao biti Konan Kimerija(na)c. Kako se REH za svoj zemljopis inspirirao stvarnim toponimima, drevni narod koji je stvarno postojao povijesno se nazivaju Kimerijanci ili Kimerijci.

Ali smo isto tako zakljucili da nam se najvise svidja Conan Simerijanac

Ajde, di je Curunir?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 17:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Interesantno pitanje!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/03/2020 : 18:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

Ajde, di je Curunir?


Danas izlazi, pa ce valjda navratiti. Edit: ups, pardon, tek za 6 dana.


A Howardove knjige, da li je neka prevedena na hrvatski do sada (ako je, kako je tamo prevedeno)?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 20/03/2020 18:31:08
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 23/03/2020 : 08:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Ima Howardovih knjiga prevedenih na hrvatski, ali ne sjecam se kako je prevedeno, a ovo novo izdanje nisam ni vidio.

Cekamo da Curunir izadje iz karantene!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 23/03/2020 : 09:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Conan se vratio u Marvel, i to u velikom stilu.

Conan the Barbarian: The Life and Death of Conan Book One

Jason Aaron prica epsku pricu koja se proteze kroz 12 sveski, od kojih je prvih 6 skupljeno u ovom trejdu. Prica se proteze tokom citavog Conanova zivota, od tinejdzerskih dana do kraljevanja u Akviloniji. BLAGI SPOILERI. U prvome broju hapa ga Grimizna Vjestica jer zeli njegovom krvlju dozvati crno bozanstvo Razazela. No Conan je pobijedi, ali samo naoko. Jer Vjestica se vraca desetljecima poslije, kad je Conan vec kralj, i opet ga otima, uz pomoc dvoje grimizne djece. Sada je Conanova krv zrelija, mocnija. A izmedju toga protezu se vinjete iz Conanova zivota, koje nam daju do znanja da Conan nikada nije bio sam.

O Aaronu kao scenaristu ne treba trositi suvise rijeci, ovo je besprijekorno odradjeno. Znam da se nekome svidja, nekome ne, ali meni su i Scalped i Southern Bastards i War of Realms fenomenalni, pa tako mi je i Conan sjeo. Mahmud Asrar isto pase, a jednu pricu koja podsjeca na superjunake nacrtao Gerardo Zaffino, i ta stilski odudara od cjeline. Naslovnicar Esad Ribic - i njegov autorski Conan: Exodus ce doci na red!




Savage Sword of Conan: The Cult of Koga-Thun


Marvel je ozivio i Divlji mac Simerije. Prvi trejd skuplja jednu pricu od pet brojeva, a pristup je drugaciji nego u sestrinskom, gore opisanom izdanju. Divlji mac je kao sto mu ime kaze, divlji - pripovijedanje je naglaseno vizualno, replike brze i kratke. Conan pratimo u potrazi za nevidjenim blagom, koje takodjer zeli zli carobnjak Koga-Thun. Dakle, prica sadrzi sve sastojke (zlobnici bi rekli kliseje) na koje smo od Conana navikli.

Scenarist Gerry Duggan, crta Ron Garney, naslovnicar legendarni Alex Ross. Mislim da Duggana i Garneya bas nesto i nisam citao, ali ova prica je super solidna. Prvi broj mi je fenomenalan, puknuo me u glavu, bas onako Conan za nove generacije. Dalje mi je dojam nekako splasnuo, vjerojatno zato sto je prica prilicno tipicna. No, tko voli Conana, nece ostati razocaran.




Nastavit cu s ovim prikazima recentnih Conana, s napomenom da citam samo trejdove. Iduca je na redu Bêlit, prije neki dan je dosao drugi Divlji mac, a na putu je drugi CTB i Avengers: No Road Home, kojim je Conan uveden u Marvel-616 pa kasnije sparen u Savage Avengerse - i to ce doci na dnevni red. (U potonjem kontinuitetu je i tekuci Serpent War, u kojem figuriraju i Solomon Kane, Dark Agnes te Moon Knight.)

Sad kad vidim koliko se Conana izdaje, fakat ga ima ko pljeve. Ja sretan

Edited by - fandango on 06/08/2020 08:50:41
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 24/03/2020 : 09:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Nastavljamo:

Age of Conan: Bêlit

Da razrijesimo odmah fakte. Ne sjecam se vise gdje sam tocno procitao, ali pamtim da se Bêlit cita Bejlit, a ne Belit. Dalje, Age of Conan je popularna MMORPG kao i igra na ploci, a Marvel je vjerojatno uzeo ime za svoje stripove u kojima figuriraju likovi iz Conanova doba da bi ediciji podigao prepoznatljivost.

Ovaj trejd sakuplja mini-serijal koji prica o tome kako je Bêlit postala Kraljica Crne Obale, dakle njezin prequel prije nego sto je upoznala Conana. Kci pirata koji se skrasio, poludjela majka, otac koji je zivotom platio svoj piratski dug, Bêlit koja postaje kapetanica Tigrice te mini-serijal zavrsava konacnim obracunom sa stigijskim svecenikom Apheruom.

Serijal je napisala Tini Howard, a nacrtala Poljakinja Kate Niemczyk. Ovo mi je prvo sto citam od obje i moram priznati da mi je krajnji dojam tako-tako, najvise zato sto mi se cijeli mini-serijal cini nekako zbrckan. Sto god citam, trudim se citati otvorenog uma, ali prve tri i pol sveske su me dobrano iziritirale. Rekao bih da me najvise smetala prtljava karakterizacija likova. Razumijem ja da su htjeli naglasiti da se Bêlit ponasa svojeglavo i razmazeno, da je u pocetku u pitanju tinejdzerka kojoj divljaju hormoni, ali nekako brijem da bi u Hiborijanskom dobu takvi tinejdzerski ispadi bili kaznjeni prebijanjem i silovanjem, posebno nakon sto joj pirati u prvim sveskama otmu Tigricu. A ovako, oni gledaju njezine ispade i ne maknu ni malim prstom da bi je kaznili. Je li to mozda kako se ponasaju milenijalci i njihovi roditelji? Tu je i bas lose rijesena transformacija takve tinejdzerke u Kraljicu Crne Obale, prvo kada prodje desetak godina pa Bêlit ubije starog kapetana i njegovu prvu casnicu, place da je morala ubiti prijatelje, ali nazalost preskoceno je upravo to kako se to prijateljstvo sklapalo i na cemu se to njihovo medjusobno postovanje zasnivalo. No kazem, dojam popravlja zadnja sveska i pol, to vec vise nalikuje onoj Bêlit na koju smo navikli.

Ne znam, mozda je problem u meni, da sam navikao na onu staru Thomas-Busceminu Bêlit pa mi je ovo malo meh. Ja bih radije umjesto ovih grandioznih epskih scena i hormonskih ispada mlade Bêlit citao minimalisticke sveske koje se usredotocavaju na medjuljudske odnose pa kulminiraju u jednom velikom obracunu. Ovako je jedino obracun preostao.

Dojmu mi nije pomogao ni crtez. Opet kazem, mozda je problem u meni, ali u americkom stripu ne preferiram ovakav crtez koji mi vuce na karikaturu i djecji strip. To ruku na srce funkcionira u BD i u stripovima radjenim po animiranom Batmanu, ali ovdje (meni barem) bas i ne, pogotovo zato sto je crtez i statican i sterilan, ali i opet u prve tri sveske, dok je u cetvrtoj i petoj Niemczyk dobila pomoc pa to bolje izgleda. Ali zato je Sana Takeda rasturila naslovnice. Ras-tu-ri-la. Genijalne.


Edited by - fandango on 06/08/2020 08:50:59
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/03/2020 : 10:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Nisam htio citati osim naslova da si ne spojlam😎 nego drago mi za Conana imam 20-tak knjizica chroniclesa,jedan "savage sword",par onih "song of death","demon of khitay"..
Htio sam dalje kupovati "savage sword", ali propustio dalje kupovati i rasprodani.
Kad izadje komplet ovih prica onda uletavam.
Hvala decki na trudu i informaciji!😉

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 24/03/2020 : 15:24:24  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Ajde bar netko cita moja piskaranja - odnosno, barem pregleda naslove

Nemoj previse cekati s novim Conanovim izdanjima i reizdanjima da si nadopunis kolekciju, neka su vec rasprodana!

Sastavit cu ja detaljnu listu svega sto Marvel trenutno izdaje, za orijentaciju. Ionako je imam za sebe
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/03/2020 : 15:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

Ajde bar netko cita moja piskaranja - odnosno, barem pregleda naslove

Nemoj previse cekati s novim Conanovim izdanjima i reizdanjima da si nadopunis kolekciju, neka su vec rasprodana!

Sastavit cu ja detaljnu listu svega sto Marvel trenutno izdaje, za orijentaciju. Ionako je imam za sebe


Kao klinac sam citao Conana od Marvela,cak i one sto je Slobodna.Dalmacija izbacila,ali meni nekako vuce da su DarkHorseri izbacili vise manje skoro sve. Kao stariji decec sam poceo kupovati ove jos u SNK u Zgbu,pa polako ih skupio,stao sam na broju 22 ili 23 nisam siguran… htio sam samo one Buscemine,pa se poslije nisam vise interesirao. Ali zanima me sta je bilo sa kraljevstvima razbacanim kao dijamanti po crnom satenu.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 25/03/2020 : 08:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Mene je na Conana navukao stari, od njega sam bastinio Stripoteke pa u njima citao Conanove avanture (i zarazio se nordijskom mitologijom preko Thora). Kasnije sam redovno kupovao i citao Slobodnu Dalmaciju. Kad su DH Kronike i Divlji mac izlazili, bio sam u cudnom zivotnom razdoblju, ni na nebu ni na zemlji, pa su mi promakli, a kad sam se sjetio da postoje, pola ih je vec bilo rasprodano. Ovo sto Marvel sad radi mi je super jer je kompletnije i u puno boljoj opremi od Dark Horsea.

Eh da, ako se sjecas izdanja Slobodne, unutra su bile po dvije epizode u svakom broju. Jedna Buscemina stara i onda su stavili novije epizode iz osamdesetih i devedesetih. Tako da si u principu i saznao sto se dogodilo kasnije :)
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 25/03/2020 : 08:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
CONAN – PREGLED NOVIH MARVELOVIH IZDANJA - ULTIMATIVNI VODIC ZA SKUPLJANJE


Marvel izdaje maltene sve sto je do sada izaslo od Conana – stari Marvel, Dark Horse i novi Marvel

STARI MARVEL

1. Sakupljeni originalni “Conan the Barbarian” Roya Thomasa i supergrupe crtaca (Barry Windsor-Smith, Gil Kane, Buscema, Ernie Chan) – ovo je isto sto i Kronike, ali s originalnim kolorom i masom, ali stvarno masom dodatnih materijala i prethodno izostavljenih izdanja

Conan the Barbarian: The Original Marvel Years Omnibus Vol. 1 (rasprodano)
Collecting: Conan the Barbarian (1970) 1-26; Material from Chamber Of Darkness (1969) 4; Savage Tales (1971) 1, 4

Conan the Barbarian: The Original Marvel Years Omnibus Vol. 2 (rasprodano)
Collecting: Conan the Barbarian (1970) 27-51, Annual (1973) 1, Giant-Size Conan (1974) 1-4 and Material From Savage Sword Of Conan (1974) 1, 8 And 10

Conan the Barbarian: The Original Marvel Years Omnibus Vol. 3 (rasprodano)
Collecting: Conan the Barbarian (1970) 52-83, Annual (1973) 2-3, Giant-Size (1974) 5, Power Records 31

Conan the Barbarian: The Original Marvel Years Omnibus Vol. 4
Collecting: Conan the Barbarian (1970) 84-115, Annual (1973) 4-5 & What If? (1977) 13

Conan the Barbarian: The Original Marvel Years Omnibus Vol. 5
Collecting: Conan the Barbarian (1970) 116-149, Annual (1973) 6-7, Conan of the Isles (1988), What If? (1977) 39

Conan the Barbarian: The Original Marvel Years Omnibus Vol. 6
Collecting: Conan the Barbarian (1970) 150-171, Annual (1973) 8-9, What If? (1977) 43

Conan the Barbarian: The Original Marvel Years Omnibus Vol. 7
Collecting: Conan the Barbarian (1970) 172-194, Conan the Barbarian Annual (1973) 10-11

Conan the Barbarian: The Original Marvel Years Omnibus Vol. 8
Collecting: Conan the Barbarian (1970) 195-213, Conan the Barbarian Annual (1973) 12, The Official Handbook of the Conan Universe (1986) 1

Conan the Barbarian: The Original Marvel Years Omnibus Vol. 9
Collecting: Conan the Barbarian (1970) 214-240 and material from What If? (1989) 16

Conan the Barbarian: The Original Marvel Years Omnibus Vol. 10
Collecting: Conan the Barbarian (1970) 241—275 and material from What The--?! (1988) 12



1A. Alternativno izdanje – isto, ali mekih korica i bez dodataka

Conan the Barbarian: The Original Marvel Years Epic Collection - The Coming of Conan
Collecting: Conan the Barbarian (1970) 1-13 and Material from Chamber of Darkness (1969) 4

Conan the Barbarian: The Original Marvel Years Epic Collection - Hawks from the Sea
Collecting: Conan the Barbarian (1970) 14-26

Conan the Barbarian: The Original Marvel Years Epic Collection - The Curse of the Golden Skull (3 August 2021)
Collecting: Conan the Barbarian (1970) 27-42; material from Annual (1973) 1

Conan the Barbarian: The Original Marvel Years Epic Collection - Queen of the Black Coast
Collecting: Conan the Barbarian (1970) 43-59, Giant-Size Conan (1974) 5 (cover only), material from Savage Sword of Conan (1974) 1

Conan the Barbarian: The Original Marvel Years Epic Collection - Of Once and Future Kings
Collecting: Conan the Barbarian (1970) 60-71, Annual (1973) 2-3, Power Records 31



2. Sakupljeni originalni “The Savage Sword of Conan” Roya Thomasa i raznih crtaca – ovo je isto sto i SSOC u izdanju DH, ali na superfinom papiru i s gomilom popratnih izdanja, no izostavlja druge junake (Crvenu Sonju, Solomona Kanea, Kulla)

The Savage Sword of Conan: The Original Marvel Years Omnibus Vol. 1
Collecting: Savage Tales (1971) 1-5; The Savage Sword of Conan (1974) 1-12, Special (1975) 1

The Savage Sword of Conan: The Original Marvel Years Omnibus Vol. 2
Collecting: The Savage Sword of Conan (1974) 13-28 and Marvel Comics Super Special (1977) 2

The Savage Sword of Conan: The Original Marvel Years Omnibus Vol. 3
Collecting: The Savage Sword of Conan (1974) 29-44 and Marvel Comics Super Special (1977) 9

The Savage Sword of Conan: The Original Marvel Years Omnibus Vol. 4
Collecting: The Savage Sword of Conan (1974) 45-60

The Savage Sword of Conan: The Original Marvel Years Omnibus Vol. 5
Collecting: The Savage Sword of Conan (1974) 61-72

The Savage Sword of Conan: The Original Marvel Years Omnibus Vol. 6
Collecting: The Savage Sword of Conan (1974) 73-87, Marvel Comics Super Special (1977) 21

The Savage Sword of Conan: The Original Marvel Years Omnibus Vol. 7
Collecting: The Savage Sword of Conan (1974) 88-101

The Savage Sword of Conan: The Original Marvel Years Omnibus Vol. 8
Collecting: The Savage Sword of Conan (1974) 102-116, Marvel Comics Super Special (1977) 35

The Savage Sword of Conan: The Original Marvel Years Omnibus Vol. 9 (7 Nov 2023)
Collecting: The Savage Sword of Conan (1974) 117-132, Conan: The Witch Queen of Acheron GN


3. Omnibusi originalnog Marvelovog Kralja Conana

Conan the King: The Original Marvel Years vol. 1
Collecting: King Conan (1980) 1-19


4. Ostali Howardovi junaci

Solomon Kane: The Original Marvel Years Omnibus
Collecting: Marvel Premiere (1972) 33-34; Solomon Kane (1985) 1-6; Material from Conan Saga (1987) 50, Dracula Lives! (1973) 3, Kull And The Barbarians (1975) 2-3, Marvel Preview (1975) 19, Monsters Unleashed (1973) 1, Savage Sword of Conan (1974) 13-14, 18-20, 22, 25, 26, 33-34, 37, 39, 41, 53-54, 62, 83, 162, 169, 171, 219, 220

Kull: Savage Sword The Original Marvel Years Omnibus
Collecting: Kull and the Barbarians (1975) 1-3; Savage Tales (1971) 2; Savage Sword of Conan (1974) 1-3, 7, 9, 14-16, 19, 23, 34, 39, 42-43, 52, 55, 61, 119-122, 124-141, 143-145, 147-152, 158-159, 161, 165, 169-170, 172-173, 177, 182-183, 186, 190-194, 196-199, 202, 213, 215, 229-233; Savage Tales Annual (1975) 1, Marvel Previews (1975) 19; Bizzare Advantures (1981) 26; Conan Saga (1987) 13, 25, 47, 57, 97

Kull the Destroyer: The Original Marvel Years Omnibus (7 September 2021)
Collecting: Kull the Conqueror (1971) 1-10, Kull the Destroyer (1973) 11-29, Creatures on the Loose (1970) 10, Monsters on the Prowl (1971) 16; material from Kull and the Barbarians (1975) 1-3, Savage Sword of Conan (1974) 9, Conan the Barbarian (1970) 10, Conan the Barbarian Annual (1973) 3, FOOM (1973) 14

Kull the Conqueror: The Original Marvel Years Omnibus (5 October 2021)
Collecting: Kull the Conqueror (1982) 1-2; Kull the Conqueror (1983) 1-10; Kull: The Vale of Shadow (1989); Marvel Team-Up (1972) 111-112

Adventures of Red Sonja Omnibus (12 Sept 2023)
Collecting: Marvel Feature #1-7, Red Sonja #1-15 and a collection of issues from the original Marvel Comics series “The Savage Sword of Conan"


5. Popratna izdanja – moze se s njima, moze se i bez njih

The Marvel Art of Conan the Barbarian
This hardcover highlights the very best covers, pages and pinups from legendary titles such as Conan the Barbarian, Giant-Size Conan, King Conan and more

Conan: The Hour of the Dragon – strip-adaptacija jedinog romana o Conanu, sva izdanja se nalaze u gore navedenim omnibusima, osim sto je ovdje obojano ono sto je bilo c/b
Collecting: Giant-Size Conan (1974) 1-4, Savage Sword of Conan (1974) 1, 8 and Conan the Barbarian Annual (1973) 4-5

Fantastic Paintings of Frazetta
Discover, or return to, the world's greatest heroic fantasy artist, Frank Frazetta in this landmark art collection entitled, Fantastic Paintings of Frazetta.
Napomena: Ovo nije Marvel vec izdavac Vanguard, ali ovakvo luksuzno izdanje Frazette jednostavno mora biti na ovome popisu.

The Marvel Art of Savage Sword of Conan
The majestic art of the legendary black-and-white magazine, The Savage Sword of Conan, is represented in a deluxe hardcover art book worthy of Crom himself!

Conan the Barbarian by Kurt Busiek Omnibus
Award-winning writer Kurt Busiek reinvents the Hyborian Age with a gritty new take on Conan the Barbarian!
Collecting: Conan: The Legend (2003) 0; Conan (2004) 1-28, 32, 39, 45-46; Conan: Book of Toth (2006) 1-4
Napomena: Pojedinacni brojevi sakupljeni su u DH Epicima, ovdje u deluxe omnibus izdanju

Roy Thomas: Barbarian Life: A Literary Biography of Conan the Barbarian (Volume One, Volume Two, Volume Three)
In thousands of four-color panels for Marvel Comics, Roy Thomas told the tale of Robert E. Howard’s greatest creation, Conan the Barbarian. Now, in this definitive biography and analysis, Roy chronicles Conan’s comic-book life, issue by issue, plot by plot, and artist by artist.




DARK HORSE CONAN – U EDICIJI MARVEL EPIC

(kronoloskim redom izdavanja, glavni serijali i popratne zbirke mini-serijala)

Conan Chronicles Epic Collection: Out of the Darksome Hills
Collecting: Conan: The Legend 0, Conan (2004) 1-19

Conan Chronicles Epic Collection: The Heart of Yag-kosha
Collecting: Conan (2004) 20-39

Conan: The Jewels of Gwahlur and Other Stories
Collecting: Conan and The Jewels of Gwahlur 1-3, Conan and the Daughters Of Midora, Conan and the Mad King of Gaul, Conan: The Weight of the Crown

Conan Chronicles Epic Collection: Return to Cimmeria (rasprodano)
Collecting: Conan (2004) 40-50, Conan the Cimmerian 0-7

Conan Chronicles Epic Collection: The Battle of Shamla Pass
Collecting: Conan the Cimmerian (2008) 8-25

Conan: The Book of Thoth and Other Stories
Collecting: Conan: Book Of Thoth (2006) 1-4, Conan the Barbarian: The Mask of Acheron (2011) 1

Conan Chronicles Epic Collection: Horrors beneath the Stones
Collecting: Conan: Road Of Kings (2010) 1-12, Conan the Barbarian (2012) 1-6

Conan Chronicles Epic Collection: The Song of Bêlit
Collecting: Conan the Barbarian (2012) 7-25

Conan: The Songs of the Dead and Other Stories
Collecting: Conan and the Songs of the Dead (2006) 1-5, Free Comic Book Day 2006: Conan, Conan: Trophy (2008) 1, Conan: Kiss of the Undead (2010) 1, Conan: Island of No Return (2011) 1-2, Material from Age of Conan: Hyborian Adventures (2006) 1

Conan Chronicles Epic Collection: Shadows over Cush
Collecting: Conan the Avenger (2014) 1-19

Conan: The People of the Black Circle and Other Stories
Collecting: Conan and the People of the Black Circle (2013) 1-4; Conan: Children of the Sun (2012) 1; Conan: Exiles (2017) 1; material from Robert E. Howard's Savage Sword (2010) 1-4, 6-10; Dark Horse Presents (2014) 21

Conan Chronicles Epic Collection: Blood in His Wake (18 January 2022)
Conan's chronicles conclude!
Collecting: Conan the Avenger (2014) 20-25, Conan the Slayer (2016) 1-12

King Conan Chronicles Epic Collection: Phantoms and Phoenixes (16 August 2022)
Collecting: Conan and the Midnight God (2007) 1-5, King Conan: The Scarlet Citadel (2011) 1-4, King Conan: The Phoenix on the Sword (2012) 1-4, Conan: The Phantoms of the Black Coast (2012) 1-5, material from Age of Conan: Hyborian Adventures (2006) 1



NOVI MARVEL
Conan se vratio u Marvel 2019. Dolje je pregled izdavanja trejdova, prvo po edicijama, zatim kronoloski


1. Conan the Barbarian

Conan the Barbarian: The Life and Death of Conan Book One
Collecting: Conan the Barbarian (2019) 1-6

Conan the Barbarian: The Life and Death of Conan Book Two
Collecting: Conan the Barbarian (2019) 7-12

Conan the Barbarian: Into the Crucible
Collecting: Conan the Barbarian (2019) 13-18

Conan the Barbarian 4 (9 November 2021)
Collecting: Conan the Barbarian (2019) 19-25


2. Savage Sword of Conan

Savage Sword of Conan: The Cult of Koga-Thun
Collecting: Savage Sword of Conan (2019) 1-5

Savage Sword of Conan: Conan the Gambler
Collecting: Savage Sword of Conan (2019) 6-11

Conan: Exodus and Other Tales
Collecting: Conan the Barbarian: Exodus (2019) 1, Savage Sword of Conan (2019) 12, King-Size Conan (2020) 1


3. Age of Conan

Age of Conan: Bêlit
Collecting: Age Of Conan: Bêlit 1-5

Age of Conan: Valeria
Collecting: Age of Conan: Valeria 1-5

Robert E. Howard's Dark Agnes: La Danse Macabre (????)
Collecting: Dark Agnes (2020) 1-5
Napomena: Tehnicki, nije ni Conan niti Age of Conan, ali sam je stavio ovdje kao jos jednu Howardovu junakinju

Bêlit & Valeria: Sword vs. Sorcery
Collecting: Bêlit & Valeria: Sword vs. Sorcery 1-5 (Ablaze)




4. Conan Marvel 616 – Conan je transportiran u Marvelov svemir 616

Avengers: No Road Home
Collecting: Avengers: No Road Home 1-10

Savage Avengers by Gerry Duggan Omnibus (1 Nov 2022)
Collecting: Free Comic Book Day 2019 (Avengers/Savage Avengers) 1 (Savage Avengers Story), Savage Avengers (2019) 1-28, Savage Avengers Annual (2019) 1, Savage Avengers (2019) 0 [including Uncanny X-Men (1981) 190-191]
(Divlje Osvetnike cine Conan, Wolverine, Elektra, Punisher, Doctor Voodoo i Venom)

Conan: Serpent War
Collecting: Conan: Serpent War (2019) 1-4, Supernatural Thrillers (1972) 3

Conan: Battle for the Serpent Crown
Collecting: Conan: Battle for the Serpent Crown (2020) 1-5

5. King Conan

King Conan Vol 1 (5 Jul 2022)

Edited by - fandango on 04/07/2023 07:49:59
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 25/03/2020 : 14:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Okay, fino si poslozio, samo ovaj reprint SSworda koji imam..



Ima 554 stranica, a onaj novi reprint duplo vise,ono bogatiji popratnimsadrzajem,bolji papir,sjajniji(ima na youtubeu- https://www.youtube.com/watch?v=rp56NjoX7-o ) ali je 88 eura!!!
Kad sam kupio prvi Ssword vec sam bio mislio i dalje kupovati, ali poceli su biti nedostupni, vise-manje sam isao preko Bdepoa i onda sam se koncetrirao na kronike. Ne znam sad napamet gdje sam stao,ali mislim na oko 20-ti i neki broj.
Znam da je DH imao los papir,ali je ipak bio dostupniji i svaki primjerak za po do 15-17eura,100-tinjak kuna,ali ovo za oko 650kn/88 eura previse.
Znaci ovi Sswordovi su i dalje c/bijeli,ostavili su kako je i bilo, cista klasika.

Gledam na youtubeu ove omnibuse,tj. reprinte onih chroniclesa sto imam, razlika je sto u ovom reprintu imaju ubacene c/b price iz Ssworda, na primjer na 2:50 je "curse of the undead man".
O cemu je sad fora? Kombiniraju kronike i Ssword u jednom izdanju,ali da je kronoloski ili samo random best of?
Ima tu dosta materijala,nekako mi se cini da Marvel ne bi mogao izgurati sve ovo sto je Dhorse izdavao,pa idu na sigurno da prezentiraju samo bestoff-ove.
Za kolekcionara koji nema nista u svojoj biblioteci, bar onoj papirnatoj super dodje, ali sa ovim epic collection ne bih duplao.
Vec duze vremena pokusavam citati "road to King" i "Cimmeriana",ali sad kad smo u izolaciji imamo vremena,nemam tablet,nazalost razbijen.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 25/03/2020 : 15:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Okay, fino si poslozio, samo ovaj reprint SSworda koji imam..



Ima 554 stranica, a onaj novi reprint duplo vise,ono bogatiji popratnimsadrzajem,bolji papir,sjajniji(ima na youtubeu- https://www.youtube.com/watch?v=rp56NjoX7-o ) ali je 88 eura!!!
Kad sam kupio prvi Ssword vec sam bio mislio i dalje kupovati, ali poceli su biti nedostupni, vise-manje sam isao preko Bdepoa i onda sam se koncetrirao na kronike. Ne znam sad napamet gdje sam stao,ali mislim na oko 20-ti i neki broj.
Znam da je DH imao los papir,ali je ipak bio dostupniji i svaki primjerak za po do 15-17eura,100-tinjak kuna,ali ovo za oko 650kn/88 eura previse.
Znaci ovi Sswordovi su i dalje c/bijeli,ostavili su kako je i bilo, cista klasika.

Gledam na youtubeu ove omnibuse,tj. reprinte onih chroniclesa sto imam, razlika je sto u ovom reprintu imaju ubacene c/b price iz Ssworda, na primjer na 2:50 je "curse of the undead man".
O cemu je sad fora? Kombiniraju kronike i Ssword u jednom izdanju,ali da je kronoloski ili samo random best of?
Ima tu dosta materijala,nekako mi se cini da Marvel ne bi mogao izgurati sve ovo sto je Dhorse izdavao,pa idu na sigurno da prezentiraju samo bestoff-ove.
Za kolekcionara koji nema nista u svojoj biblioteci, bar onoj papirnatoj super dodje, ali sa ovim epic collection ne bih duplao.
Vec duze vremena pokusavam citati "road to King" i "Cimmeriana",ali sad kad smo u izolaciji imamo vremena,nemam tablet,nazalost razbijen.




Marvel ce navodno isfurati sve, tutto completo. Naravno, zavisno od prodaje, ali za sada su im ove dvije serije omnibusa na vrhu najprodavanijih izdanja, tako da nije iznenadjenje sto idu punom parom. Za razliku od DH izdanja, Marvel ce imati i graficke novele, i jednopuce, i epizode koje su bile razasute i vamo i tamo, i ovo i ono, kompletno i kronoloski. Dakle, nije ovo nikakav best of.

To sto u ponekom omnibusu CTB idu price iz SSOC je zato sto su medjusobno povezane, pa da citatelj ima na jednom mjestu, da ne mora uzimati kontra-ediciju samo zbog dvije-tri epizode.

Edicija Epic sakuplja tutto completo sve Conane u produkciji DH, samo tu se jos moraju pratiti ovi posebni trejdovi koji skupljaju jednopuce i mini-serijale izvan glavnih serijala.

Znaci, ultimativnu kolekciju cine CTB omnibusi, SSOC omnibusi i Epic koji skuplja DH. (Kasnije bi onda trebali doci omnibusi Kralja Conana i tome slicno.)

Edit: Da, jebga, znam, tim je omnibusima cijena paprena, a Conani idu ko pomahnitali.

Edited by - fandango on 25/03/2020 15:14:42
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 25/03/2020 : 19:23:56  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Da, istina, dosta prica koje su povezane,doduse ne toliko da se ne mogu citati zasebno,ali su u nekoj toj hiborijskoj kronologiji povezane.
Kad sam citao SSword1 naletio sam na neke teme,likove,radnje toliko slicnim pricama iz kronika da sam pomislio da je to neki spinoff,reboot,sad nesto malo drugacije kako Pythonovci kazu😊.
Znas u cemu je frka sad, dosta ih je raprodano omnibusa prvih 6,a onu ciporeks ciglu od 88€ ako jos nadjem i da je uzmem-duplam si stripove.
Prvi dio ima dio kronika i dio Ssworda,tako da bi mi prvih nekoliko buca pokrilo prvi Ssword i dosta kronika,ima dosta tu bonusa o izradi,crtanju,skica…
Ah, ne znam lijepo izgleda,ali vec imam stripova u podrumu u desetak kutija nazalost,nema placa.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 25/03/2020 : 21:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Biće verovatno Epic Collection-a i za SSoC, kao za CtB. Prvi sam rekao ostvarenje sna za BWS-a na CtB-u u jednoj knjizi, a onda ipak zastao s kupovinom. Uskoro će dva Epic-a koštati kao pola omnibusa. Biće i SSoC-a, samo još malo strpljenja...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture

Edited by - Gil-galad on 25/03/2020 21:32:10
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 25/03/2020 : 21:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
...a i ovo, glede nedostajućih tekstova u Epic-u...



July 2020 - 84 FULL-COLOR pages
Back Issue #121 is our Conan and the Barbarians issue, celebrating the 50th anniversary of Roy Thomas and Barry Windsor-Smith’s Conan #1! The Bronze Age Barbarian Boom, Top 50 Marvel Conan stories, Marvel’s Not-Quite Conans (from Kull to Skull), Arak–Son of Thunder, Warlord action figures, Gray Morrow’s Edge of Chaos, and Conan the Barbarian at Dark Horse Comics. Joining Roy Thomas are Kurt Busiek, Ernie Colon, Chuck Dixon, Mike Grell, Ron Randall, Dann Thomas, Timothy Truman, Marv Wolfman, and many more. Featuring the never-before-published alternate cover for Marvel’s Conan #9, from 1971. Edited by Michael Eury.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 25/03/2020 : 23:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Prokletstvo, gledam sad malo o tom prvom SSoC omnibusu
i mislim da ću se baciti u nabavku ..
ne mogu si pomoći, od bilo koje kombinacije Buscema/Alcala/Chan na kvalitetnom papiru
(i na sreću, bez ružnog kolora) mi sline cure.

Krenuo sam s onim DH reprintima davnih dana,
ali kao siromašan student nisam daleko stigao -
rasprodalo dok sam skupio pare ..
a nisam se poslije previše trudio nabavljati ostatak
jer mi je tisak bio ružan;
stranice toliko tanke da se vidi druga strana, itd.

Doduše, bolji od Dnevnikove Conan Sage - ali jbg, manji format.

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 25/03/2020 23:10:32
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 26/03/2020 : 07:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Evo, nadopunio sam listu, taman su izasle nove najave za listopad i studeni. Ma slazem se da je velika vjerojatnost da i SSOC krene u Epicu, Conan je Marvelu trenutno zlatna koka. Procitao sam negdje da je u svim kategorijama (Omnibus, Epic, redovni) jedino Spider-Man prodavaniji od Conana tako da ce ga sigurno cijediti dokle se moze.

A prefrigrani su u Marvelu, znaci potpis Roya Thomasa im garantira prodaju, a ovaj peti omnibus sakuplja dio redovne serije koji je pisao DeMatteis. Eh, ali da im zato prodaja ne padne, stavili su unutra dva Annuala Roya Thomasa i onako malo izvan kronologije nikad nigdje skupljenu graficku novelu Conan of the Isles Roya Thomasa i Busceme. Prefrigrano.

Hvala Gil-galad na informaciji za ovaj casopis, idemo dalje komentirati Conana. Sad citam druge stvari, ali iduci tjedan nastavljam s recenzijama, bit ce na redu Valeria pa onda i ove knjige sto su na putu kad stignu, ako BookDepository uspije dostaviti. A listu cu redovno azurirati.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 06/04/2020 : 12:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

Conan se vratio u Marvel, i to u velikom stilu.

Conan the Barbarian: The Life and Death of Conan Book One

Jason Aaron prica epsku pricu koja se proteze kroz 12 sveski, od kojih je prvih 6 skupljeno u ovom trejdu. Prica se proteze tokom citavog Conanova zivota, od tinejdzerskih dana do kraljevanja u Akviloniji. BLAGI SPOILERI. U prvome broju hapa ga Grimizna Vjestica jer zeli njegovom krvlju dozvati crno bozanstvo Razazela. No Conan je pobijedi, ali samo naoko. Jer Vjestica se vraca desetljecima poslije, kad je Conan vec kralj, i opet ga otima, uz pomoc dvoje grimizne djece. Sada je Conanova krv zrelija, mocnija. A izmedju toga protezu se vinjete iz Conanova zivota, koje nam daju do znanja da Conan nikada nije bio sam.

O Aaronu kao scenaristu ne treba trositi suvise rijeci, ovo je besprijekorno odradjeno. Znam da se nekome svidja, nekome ne, ali meni su i Scalped i Southern Bastards i War of Realms fenomenalni, pa tako mi je i Conan sjeo. Mahmud Asrar isto pase, a jednu pricu koja podsjeca na superjunake nacrtao Gerardo Zaffino, i ta stilski odudara od cjeline. Naslovnicar Esad Ribic - i njegov autorski Conan: Exodus ce doci na red!






Volim Konana, volim i Scalped pa sam dao priliku ovom trejdu ali ga na kraju nisam završio. Izživcirala me Konanova nepobjedivost - u ovom stripu je previše jak, pa mi se to čini kao pretjerivanje. Nije to ono Blekovsko, simpatično pretjerivanje nego ful ozbiljno. Priče nisu loše, ali šta ja znam, nema mjere.
Trenutak koji je bio previše je bio na početku treće (ili četvrte?) sveske kad Konana vješaju o neko veliko, debelo drvo. U tom trenutku debela grana pukne, vezani Konan tom istom granom koja mu sad visi na vratu satare par stražara, a onda sruši to pogolemo drvo (vezan) koje onda satare još par stražara.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 07/04/2020 : 12:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Interesantno, meni je bas ta svescica s vjesanjem i puknulom granom bila onako fino cinicna.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 07/04/2020 : 12:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Avengers: No Road Home

Koliko sam shvatio, ovo je nastavak price ‘Avengers: No Surrender’ te sam je, iako ne preferiram stripove o Avengersima, procitao jer uvodi Conana u Marvelov svemir 616. BIT CE I SPOILERA.

Uglavnom, u sredistu ovih deset svescica je grcka mitologija, vise-manje Heraklo, a glavna negativka je bozica noci Nikta. Kad Avengersi predvodjeni Heraklom stignu na Olimp, otkrivaju da su Olimpljani masakrirani, a da su za to krivi Nikta (noc) i njezina djeca Hipno (san), blizanci tricksteri Apata i Dolos te Ojza, insektolika boginja malodusja i depresije. Niktina glavna motivacija je osveta na Zeusom koji ju bacio u vjecnu tamnicu, a nakon pokolja citavim svemirom prosiri vjecnu noc te krene u potragu za tri kamena koje je Zeus bio razdvojio po razlicitim paralelnim svemirima, a koji bi joj ponovno spojeni dali neogranicenu moc. Tu se sad Avengersi podijele na manje grupe ne bi li je zaustavili. A kako je jedan dio tog kamena ili kristala u Conanovu svijetu, Wanda Maximoff se nadje tamo, dok se Hulk, Rocket i Hawkeye zajedno s (Nocnom) Morom bore protiv Hipna. Zadnja sveska odlazi prema meta-stripovskom smjeru.

Uglavnom, meni je ovo stripovski pandan recentnim filmovima o Avengersima. Mislim da su paralele ocite i da ih ne moram naglasavati. A bas kao i filmovi, i ova prica pati od slicnih nedostataka i prednosti. Prednosti: Izvedba na zavidnoj visini, sto se tice i scenarija (Waid, Zub, Ewing) i sto se tice crteza (Medina, Izaakse, Putri). Kad sam je citao, navela me da jos jednom razmislim o tome kako su superjunaci u biti ekstenzija mitoloskih prica i tako su se i nordijska i grcka mitologija uklopile u Marvela bez vecih problema. Sto se nedostataka tice, u pitanju je epska prica koja prati mnogo, mnogo likova pokusavajuci ih uklopiti u jednu cjelinu i istodobno im dati nekakvu dubinu, sto je klasicni Marvel, ali je ipak nekako povrsno. Naglasak je ipak na epskoj avanturi. Meta-rasplet, ne znam, takva su rijesenja bila nova prije 30-40 godina, danas je i to izraubano.

Kako se Conan uklapa u ovo? Pa, ne znam bas. Sto se tog dijela tice, nisam imao visoka ocekivanja pa se nisam pretjerano ni razocarao. Funkcionira, ali je vjerojatno moglo i bez njega. Kao sto sam ocekivao, u pitanju je izlika da ga se transportira u 616 pa da ga se kasnije moze i tamo eksploatirati. Sto u konacnici ne mora nuzno biti lose.

Sve u svemu, globalno gledajuci, vrlo zadovoljavajuce.



Edited by - fandango on 06/08/2020 08:52:23
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 17/04/2020 : 22:29:17  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

Prokletstvo, gledam sad malo o tom prvom SSoC omnibusu
i mislim da ću se baciti u nabavku ..
ne mogu si pomoći, od bilo koje kombinacije Buscema/Alcala/Chan na kvalitetnom papiru
(i na sreću, bez ružnog kolora) mi sline cure.




Stigao mi debeli jutros -
odmah sam se bacio na čitanje, sve ostalo ode na čekanje


Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 04/05/2020 : 13:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

quote:
Originally posted by fler

Prokletstvo, gledam sad malo o tom prvom SSoC omnibusu
i mislim da ću se baciti u nabavku ..
ne mogu si pomoći, od bilo koje kombinacije Buscema/Alcala/Chan na kvalitetnom papiru
(i na sreću, bez ružnog kolora) mi sline cure.




Stigao mi debeli jutros -
odmah sam se bacio na čitanje, sve ostalo ode na čekanje





Najs

Da te pitam samo, kakav si spram papira, jel te smeta sto je sjajni? Meni je osobno super, ali fali mi onakav zuckasti roto-papir, da dozivljaj bude pravi. Ovo ce barem duze trajat.

Skuzio inace da mi susjed preko puta isto voli Konana i nabavlja omnibuse i Epike. Prva liga.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/05/2020 : 15:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Mene smeta
SSOC bi trebalo nabaviti u magazinima ali to je sport koji mi se ne da raditi.Od debeljuca SSOCa DH sam ostavio brojeve 2-5 gdje su mi najbolje priče.Novi Conan me baš ne zanima osim ako koji ne iskače lijepim crtežom.Ove BD Conane sumnjam da ću kupovat po BG cijenama.
Možda jednog dana ako budu na rasprodaji

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000