forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 198

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 22/08/2015 : 14:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Nedavno sam, posle nekoliko godina, odlučio da nastavim sa Sendmenom - a stao sam na zadnjoj knjizi Belog puta - i konačno završim ovu stripovsku priču nad pričama, meta-priču, priču o pripovjedačima i činovima sanjanja i stvaranja. Sagu prepunu uznemirujućih, oniričkih (naravno!), beskrajno poetičnih i zamišljenih bisera... sjetimo se samo "24 sata", "Sna hiljadu mačaka", "Igram se tebe", "Lutkine kuće"...

Donekle sam bio razočaran završnom pričom, "Kindly ones". Međutim, razmislivši, sagledavši ostale epizode... i sjetivši se Gejmenovih riječi da suština Sendmena ne leži u velikim događajima i sagama, već u malim, dirljivim, neprimjećenim trenucima... shvatam da se, uprkos svemu, radi o jednom od najinteligentnijih i najpoetičnijih dijela devete umjetnosti, jednom eksperimentalnom, hrabrom, beskrajno šarmantnom radu, kome se možemo vraćati i vraćati, uvijek nalazeći ponešto novo. Tkanja Gejmenovog pripovjedanja su suptilna, višeslojna, dirljiva... karakteristična estetika Sendmena savršeni je pratilac njegove intelektualne suštine; rijetko gdje sam svjedočio uspješnijem prožimanju forme i sadržaja - podjednako briljantnih, nerazdvojivih.

Čini mi se da je ovo jedini BP serijal koji vrijedi ispratiti do kraja; te da je, u svakom smislu, daleko veći strip od svega ostalog što nam je ponuđeno kroz njihove edicije i grafičke novele...

Mnogo toga bi se moglo napisati o Sendmenu, i to bi bio valjan napor, ali utisci se roje, međusobno preklapaju, ne dozvoljavajući formiranje preciznih riječi i slika. Prerano je. Previše je perspektiva, zamisli, nedosanjanih snova i neostvarenih ideja, koji mame, dozivaju. Sendmenu se mora prići posvećeno, studiozno, u odgovarajućem raspoloženju, upijajući njegov duh i atmosferu - ili je bolje i ne prilaziti.

Iskreno, ovaj strip ne dobija dovoljnu pažnju kod naše publike, i ni izbliza se ne spominje i ne cijeni onoliko koliko bi trebao... da, divno je što dobijamo Absolute izdanje od Fibre, što DW nastavlja trejdove i šta sve ne - ali zanemarimo li kolekcionarski aspekt, slaganje po policama, fetišizam kožnih crnih... korica, ostaje nam malo ljubavi i razumijevanja prema ovome stripu. A zaista odskače od onoga što nam uobičajeno nude: po nezainteresovanosti za klasične narative, ili njihovom preispitivanju, oniričnosti, introvertnosti, meta-narativnom pristupu, mračnoj fantazmagoriji i fantastici, moralnim pozicijama i dilemama... Sendmen je atipičan (zanemarimo hrpu imitatora u Vertigo edicijama), stranac, tkanje sna, neuhvatljiv, mnogoznačan i beskrajan. Sendmen je gospodar onoga što nikada neće biti, ne može biti, ne postoji. Dok je većina naših stripova, kao i njegov brat Sudbina, o onome što jeste i što mora biti.
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 22/08/2015 : 15:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Sendmen je odličan, najbolja sveska mi je zasigurno bila "24 sata".
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 22/08/2015 : 15:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
"24 sata" se ureže u sjećanje... strašno, strašno potresno... definitivno najbolja priča u serijalu koja funkcioniše kao čist horor.

Edited by - Mhejl on 22/08/2015 15:07:32
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/08/2015 : 19:08:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

U slobodnom prijevodu „Jedanaest tisuća djevica. Ralfa Königa smo imali u izdanjima Mentora (Osviješteni i Slatko malo) i u izdanju slovenačkog nakladnika Vige Vage knjige (Prototip) ...



... a prije 2 mjeseca dobili smo i ovoga Super paradise, cak se djeli besplatno (1.000 kom tiraz).
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/strip-album-album-skuc-1-super-paradiz/33729/0/


I ovaj gore djeluje zabavno, nadam se i nekom "nasem jeziku".

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 22/08/2015 : 19:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ovo sam nekako previdio, ispričavam se.

Have mercy
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/08/2015 : 19:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Donekle sam bio razočaran završnom pričom, "Kindly ones".


Hm, ali The Kindly Ones je predzadnja knjiga. Zadnja knjiga je The Wake.

Naravno, ako gledamo samo glavni serijal od 75 brojeva.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/08/2015 : 20:26:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl
Iskreno, ovaj strip ne dobija dovoljnu pažnju kod naše publike, i ni izbliza se ne spominje i ne cijeni onoliko koliko bi trebao... da, divno je što dobijamo Absolute izdanje od Fibre, što DW nastavlja trejdove i šta sve ne - ali zanemarimo li kolekcionarski aspekt, slaganje po policama, fetišizam kožnih crnih... korica, ostaje nam malo ljubavi i razumijevanja prema ovome stripu.


Pa ne znam baš da ga ljudi ne cijene... Ne znam kako si stekao takav dojam. Vjerujem da većinu odbija na momente "skandalozan" crtež (i na prvu loptu ako se ne zagriješ), no oni mudriji i iskusniji (i znatiželjiji) znaju da nije uvijek sve niti u estetici crteža, formi, ima puno toga u sadržaju i narativi. Tek u ovom novom serijalu Sandman: Overture, konačno su našli pravog crtača kakvog serijal i zaslužuje.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/08/2015 : 20:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Mhejl
Iskreno, ovaj strip ne dobija dovoljnu pažnju kod naše publike, i ni izbliza se ne spominje i ne cijeni onoliko koliko bi trebao... da, divno je što dobijamo Absolute izdanje od Fibre, što DW nastavlja trejdove i šta sve ne - ali zanemarimo li kolekcionarski aspekt, slaganje po policama, fetišizam kožnih crnih... korica, ostaje nam malo ljubavi i razumijevanja prema ovome stripu.


Pa ne znam baš da ga ljudi ne cijene... Ne znam kako si stekao takav dojam. Vjerujem da većinu odbija na momente "skandalozan" crtež (i na prvu loptu ako se ne zagriješ), no oni mudriji i iskusniji (i znatiželjiji) znaju da nije uvijek sve niti u estetici crteža, formi, ima puno toga u sadržaju i narativi. Tek u ovom novom serijalu Sandman: Overture, konačno su našli pravog crtača kakvog serijal i zaslužuje.


Zašto je crtež problematičan?

Po meni, Sandman ima jednu od najboljih selekcija crtača, čiji raznovrsni stilovi sjajno prate teme i ideje koje čine srž ovog stripa.

Serijal je otpočetka imao crtače kakve zaslužuje, a J. H. Williams III je svojim doprinosom nastavio tradiciju.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 22/08/2015 : 21:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Da, shvatio sam da sam pogriješio navodeći Kindly ones kao poslednju Sendmenovu priču. No, to je zato jer taj trejd - za mene - i predstavlja kraj glavne, direktne priče o Sendmenu. The Wake je svojevrsni epilog, razriješavanje nekih narativnih niti, i ne posmatram ga kao samostalni story arc.

Dee, ja sam stekao taj utisak posmatrajući količinu diskusija i tekstova posvećenih drugim junacima, koji su nam predstavljeni na sličan način (npr. kroz edicije Belog puta), i samog Sendmena. Ni izbliza nije dobio onoliko pažnje koliko zaslužuje - naprimjer, zar tvoj tekst o serijalu nije jedini koji se dotiče Sendmena na ovom sajtu? Takođe, prateći ukuse, stripove koje ljudi navode kao najbolje, čak i oni koji prate stranu produkciju... Sendmen se javlja nedovoljno često. Imam osjećaj da je većina kupaca bila zainteresovanija za, recimo, Propovjednika i Grad greha (gledajući BP katalog), negoli za Sendmena, jer su bliži našem stripovskom referentnom okviru.

Što se tiče crteža - već sam rekao da ne smatram da je loš, i da je prožimanje forme i sadržine izvanredno. Jedine je crtež Kindly ones i Kaliope izazivao u meni jaku antipatiju, ali to je lični vrijednosni sud, nepotrepljen argumentima.

Edited by - Mhejl on 22/08/2015 21:09:16
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 22/08/2015 : 21:31:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Sandman je van svake kriticarsko diskusije..tu se nema sto oduzeti ni dodati...Full Circle ..to je to

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/08/2015 : 16:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Mhejl
Iskreno, ovaj strip ne dobija dovoljnu pažnju kod naše publike, i ni izbliza se ne spominje i ne cijeni onoliko koliko bi trebao... da, divno je što dobijamo Absolute izdanje od Fibre, što DW nastavlja trejdove i šta sve ne - ali zanemarimo li kolekcionarski aspekt, slaganje po policama, fetišizam kožnih crnih... korica, ostaje nam malo ljubavi i razumijevanja prema ovome stripu.


Pa ne znam baš da ga ljudi ne cijene... Ne znam kako si stekao takav dojam. Vjerujem da većinu odbija na momente "skandalozan" crtež (i na prvu loptu ako se ne zagriješ), no oni mudriji i iskusniji (i znatiželjiji) znaju da nije uvijek sve niti u estetici crteža, formi, ima puno toga u sadržaju i narativi. Tek u ovom novom serijalu Sandman: Overture, konačno su našli pravog crtača kakvog serijal i zaslužuje.


Zašto je crtež problematičan?

Po meni, Sandman ima jednu od najboljih selekcija crtača, čiji raznovrsni stilovi sjajno prate teme i ideje koje čine srž ovog stripa.

Serijal je otpočetka imao crtače kakve zaslužuje, a J. H. Williams III je svojim doprinosom nastavio tradiciju.


ne bih se složio sa ovim.

evo,čak i mene,stripofila sa povelikim iskustvom koji priči daje veliku prednost nad crtežom,Sendmen je dugo odbijao zbog svoje vizuelne komponente.I tek na preporuke nekoliko ljudi čije mišljenje izuzetno cenim,prevazišao sam odbojnost prema crtežu,i zagrizao (a veruj mi,mogu da podnesem svakakve crteže,ali ovaj iz Sendmena mi je bio izuzetno nedopadljiv).
Danas mi je Sendmen vrhunski strip,i potpuno sam svikao na njegove crtače i njihove radove na ovom serijalu, i iz današnje perspektive mogu slobodno reći i da mi se sviđaju i da su u velikoj meri adekvatni za ovakvu tematiku,ali i dalje tvrdim da je priča kvalitetom daleko iznad grafičkog prikaza ovog stripa.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/08/2015 : 17:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Epohalno djelo Jasona Lutesa, trilogija o gradu Berlinu, zamišljeno u 24 poglavlja a na kojem radi 20 godina. Ovo je 1. dio trilogije, 2008 je izišao i 2 dio, Berlin – Bleierne Stadt (Berlin. City of Smokes). U međuvremenu u USA izlaze i prva poglavlja završnog 3. dijela (Berlin. City of Lights). U Njemačkoj bi se mogao pojaviti 2017.


Lutes je nedavno u jednom intervjuu otkrio novi plan. Serijal će biti kompletiran u 22 broja, a ne 24.

Ideja je da 22. broj bude objavljen do kraja 2016. godine.

http://www.comicbookresources.com/article/interview-jason-lutes-talks-about-the-final-days-of-berlin

quote:
"Berlin" #1 was cover-dated April 1996. Can you believe you've devoted now nearly twenty years to this series? Is it still plotted out to run 24 issues?

No, I can't. And it's now slated to end with issue #22.

#19 is the first issue since early 2012, over three years ago, and you've produced only three issues in the last seven years. Obviously, the research involved is tremendous, but can I hope that we'll be seeing the final three chapters sooner rather than later?

It's been a hard past few years, no doubt about it. Suffice it to say that no one wants me to be done with this project as soon as possible more than I. My current goal is to have #22 at the printer by the end of 2016.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 23/08/2015 : 20:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Lepage: Jednog prolječa u Černobilu

popotovanje umetnikov v Černobil leta 2008. Risarja, fotograf, pesnik, pevka....ker Černobil ni samo mesto za znastvenike, novinarje, nuklearne fizike in mirovnike.
Lepage je slikar.

Silna ljepota?
....mislio sam, da ču se suočavati sa opasnoću, sa smrti.....

.....a nametnuo mi se ŽIVOT.
:oD :oD



Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 23/08/2015 : 21:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by izivko

Epohalno djelo Jasona Lutesa, trilogija o gradu Berlinu, zamišljeno u 24 poglavlja a na kojem radi 20 godina. Ovo je 1. dio trilogije, 2008 je izišao i 2 dio, Berlin – Bleierne Stadt (Berlin. City of Smokes). U međuvremenu u USA izlaze i prva poglavlja završnog 3. dijela (Berlin. City of Lights). U Njemačkoj bi se mogao pojaviti 2017.


Lutes je nedavno u jednom intervjuu otkrio novi plan. Serijal će biti kompletiran u 22 broja, a ne 24.

Ideja je da 22. broj bude objavljen do kraja 2016. godine.

http://www.comicbookresources.com/article/interview-jason-lutes-talks-about-the-final-days-of-berlin

quote:
"Berlin" #1 was cover-dated April 1996. Can you believe you've devoted now nearly twenty years to this series? Is it still plotted out to run 24 issues?

No, I can't. And it's now slated to end with issue #22.

#19 is the first issue since early 2012, over three years ago, and you've produced only three issues in the last seven years. Obviously, the research involved is tremendous, but can I hope that we'll be seeing the final three chapters sooner rather than later?

It's been a hard past few years, no doubt about it. Suffice it to say that no one wants me to be done with this project as soon as possible more than I. My current goal is to have #22 at the printer by the end of 2016.



Da, razvuklo se to. Vjerovatno nije ni sanjao da će mu taj projekt uzeti na kraju više od 20 godina.

Have mercy
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/08/2015 : 19:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Uh ovaj strip 3 sekunde deluje bas interesantno! Bilo bi lepo kada bio ovo Darkvud ili Fibra ili Komiko objavili kod nas
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/08/2015 : 19:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
I meni ova 2 djela Marc-Antoinea Mathieua djeluju vrlo zanimljivo, intrigantno.

Još jedan glas za njihovo objavljivanje.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/08/2015 : 22:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pridružujem se lobiranju za Mathieua.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 26/08/2015 : 00:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
HAWKEYE BY MATT FRACTION & DAVID AJA

Na poslednji, 22. broj ove sjajne serije čekali smo mesecima, takav delay ne pamtim još od All-Star Supermana... Elem, preko šest meseci odlaganja, da sam na kraju zaboravio da ovo nisam pročitao do kraja. Overih završne #21-22 i imam veoma dobre utiske.



Prvo, ovo je (bio) jedan od najinovativnijih runova u sklopu Marvel NOW!, što crtački (Aja, ali nikako ostali crtači!), što scenaristički. Fraction se podigao na svoj najviši nivo, smestivši superherojštinu, i to ne čak ni pravu superherojštinu, na prvom mestu u - jednu zgradu (iako ima i akcije na putovanjima). Dalje, naslov je mogao da bude i Hawkeyes, jer pratimo Clinta Burtona, ali i Mladu Osvetnicu Kate Bishop, takođe, što je, koliko znam, jedinstven slučaj; Hawkeye Stariji i Hawkeye Mlađi, tj. Mlađa.

Aja se dobrano oslanja na dva najbolja - Millerova, naravno - Batmana. Kompozicija tabli neodoljivo vuče na TDKR, čak i premašuje legendarnih 4x4 kvadrata, kao recimo...



A sam crtež nalikuje Mazzucchellijevom iz Year One... Međutim, zahvaljujući idejama iz scenarija, Aja se odvaja od istog i iskoračuje u jedan posve eksperimentalan izraz. Recimo, jedan broj čitamo očima jednog - psa! Drugi je na jeziku gluvonemih, treći je nalik starim arkadnim video-igrama, itd., što je zahtevalo da se crtač ozbiljno zamisli kako bi odgovorio izazovu, tj. pomenutim aspektima pripovedanja.



Još, ove inovacije nisu tu tek da bi se dešavalo nešto drugačije, već su na veoma lep način "upakovane" u celinu, premda su drugi crtači "popunjavali" prostor, kako bi Aja mogao na miru da se posveti ključnim brojevima i tu Hawkeye ozbiljno škripi, jer neke brojeve kao da su crtala deca predškolskog uzrasta. Mene oduševljava usvajanje sveprisutne indie poetike u Marvelovo okrilje, ali nekada su postojali kriterijumi... Ipak, da se preživeti.

Scenaristički, ovo je nešto što bih nazvao superherojština iz komšiluka... Clint se na početku oporavlja od povrede, spašava jednog psa i ulazi u naizgled bezazlen sukob s lokalnom ruskom mafijom, koja na prevaru dolazi u posed čitavog bloka zgrada, osim jedne; tu kupuje Hawkeye i manje-više primat u priči odnosi borba stanara, na čelu sa Purpendicular - neće se Deep Purple naljutiti, I guess... - Strelcima... Odnosno, od jednog trenutka, StrelcEm, jer Kate napušta Clinta i odlazi da radi solo (kao privatni detektiv) na drugi kraj SAD, čime Fraction na sjajan način evocira seriju West Coast Avengers. Dalje, ovde Kate opravdano dobija drugog crtača, odnosno crtačicu, Annie Wu. (A onda opet Strelcima - jer se pojavljuje Clintov brat...)

Još jedan vrhunski aspekt ove serije je kolor, za koji je bio zadužen najbolji kolorista out there, Matt Hollingsworth. On je veoma jednostavnom, ljubičasto-žutom paletom (ko je rekao Asterios Polyp i još jednom David Mazzucchelli...) zaokružio gotovo drugarsku atmosferu u kojoj se priča odvija, a valja pomenuti i sjajne, sjajne naslovne strane, takođe.

Ovo je, uz Captain Marvel Kelly-Sue DeConnick, Ms. Marvel G. Willow Wilson, pa i - početnog makar - Waidovog Daredevila, neki-novi-Marvel koji "pije vodu". (Ovo što rade sa glavnim junacima me odavno ne zanima...) Dakle, preporuka. Odlična zabava i svojevrsno osveženje.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/08/2015 : 14:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

ovo neka 3pcina 3 sekunde



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/08/2015 : 04:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Prvo, ovo je (bio) jedan od najinovativnijih runova u sklopu Marvel NOW!, što crtački (Aja, ali nikako ostali crtači!), što scenaristički.

Još, ove inovacije nisu tu tek da bi se dešavalo nešto drugačije, već su na veoma lep način "upakovane" u celinu, premda su drugi crtači "popunjavali" prostor, kako bi Aja mogao na miru da se posveti ključnim brojevima i tu Hawkeye ozbiljno škripi, jer neke brojeve kao da su crtala deca predškolskog uzrasta.

On je veoma jednostavnom, ljubičasto-žutom paletom (ko je rekao Asterios Polyp i još jednom David Mazzucchelli...) zaokružio gotovo drugarsku atmosferu u kojoj se priča odvija, a valja pomenuti i sjajne, sjajne naslovne strane, takođe.

Ovo je, uz Captain Marvel Kelly-Sue DeConnick, Ms. Marvel G. Willow Wilson, pa i - početnog makar - Waidovog Daredevila, neki-novi-Marvel koji "pije vodu". (Ovo što rade sa glavnim junacima me odavno ne zanima...) Dakle, preporuka. Odlična zabava i svojevrsno osveženje.


Ne znam, meni su se ostali crtači prilično dobro uklopili u cjelinu. Istina, njihova je glavna zadaća vjerojatno bila da omoguće Aji što više vremena za crtanje, ali ne mogu reći da povremena rotacija stilova nije imala svoju svrhu. Pogotovo u pojedinim epizodama.

Inače, slažem se sa ostatkom, ovo je zbilja odličan serijal. A naslovnice zaslužuju da ih se posebno istakne.

Inače, mislim da još nekoliko Marvelovih serijala zaslužuje preporuku. The Unbeatable Squirrel Girl, Aaronov Thor: God of Thunder, Gillenov Journey Into Mystery, Edmondsonova i Notova Black Widow, The Superior Foes of Spider-Man i Gillenov i McKelviejev Young Avengers.
























Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/08/2015 : 08:50:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
izivko, hvala za informaciju o ovom Zepovom stripu. Super mi je takva zezancija.

Bushido, slažem se s tobom da su ovo izvanredne naslovnice. Pravi su užitak za oči. Ako strip nije na toj razini, što se mene tiče rado bih kupio knjigu sa takvim i sličnim naslovnicama za povremeno guštanje.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 28/08/2015 : 13:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ne znam, meni su se ostali crtači prilično dobro uklopili u cjelinu. Istina, njihova je glavna zadaća vjerojatno bila da omoguće Aji što više vremena za crtanje, ali ne mogu reći da povremena rotacija stilova nije imala svoju svrhu. Pogotovo u pojedinim epizodama.




KuntaKinte se na DW forumu odlično setio i Chrisa Warea, kao očite inspiracije Aji... Svejedno, odlično ukomponovano sve to "eksperimentalno", makar za jedan mainstream strip. A glede drugih crtača, meni je Annie Wu odlična i skroz je fora što su "spin-off" sa Kate dali jednoj autorki; pa ono jedan broj Clint, drugi Kate, takođe odlična zamisao. Ostali, onaj Pulido... Meh... Isto kao i crtač Ramon Perez na aktuelnom, Lemireovom runu. Previše nekako "emo", da ne kažem nešto drugo... No, dobro, i druga neka vremena, druga i drugačija publika, pa da ne tupim. Sad, crtež Wuove je dosta sličan, ali kad ženska ruka nacrta nešto "mekano" i kada to ima smisla - avanture Mlade Osvetnice - to je prihvatljivo i na mestu. Kao i ovo što je u Marvel uneo Aja, razumljivo, Ribić na Thoru, Rivera na DD-u, itd. Jesam za inovacije, ali ne da crtež bude kao Pulidov...

Pomenuo bih još Sanu Amanat, sjajnu mladu urednicu, koja je baš iza Hawkeyea, Daredevila, Ms. Marvel, Captain Marvel...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture

Edited by - Gil-galad on 28/08/2015 13:33:10
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 01/09/2015 : 12:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
MArk Long i ostali majstori: Rubicon

Priča, scenarij i naracija super. Samo crtanje nij ena nivoju ostalih parametra.

5 Navy Seals specijalaca u Afganistanu na prašinarskoj misiji. Vaški starešine zamole jih, da jim pomaže obraniti selo i žetvu opija pred Talibanims. T-bani kidnapuju žene i decu (žene za relaxaciju, decu ubijaju) u zamjenu za samoubilačke bomb napade na ameriške jedinice. Pobiju jih taman tolko, da još mogu obradit polja maka.
i tako se amer specijalci odluče, da obrane vas pred napadom cca 250 Tbana. Uz pomoč seljaka i naravno američku taktičku podršku iz vazduha.

Scenarist: Christopher McQuarrie (Oscar za The Usual Suspects)
Zgodba: ustanovni član elitne SEAL Team Six: Dan Capel
Napisal: New York Times best-selling author Mark Long (The Silence of Our Friends)
Risanje: Mario Stilla

priča je "remake" Akira Kurosawinih 7 Samurajev. Dobra. Resno.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 04/09/2015 : 22:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Over Easy, autorka Mimi Pond, izdanje D&Q - odličan.
Mrzi me da stavljam slike, koga zanima nek gugla.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/09/2015 : 14:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Fantastičan crtež.
Go to Top of Page
Page: of 198 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000