forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 198

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 12/01/2016 : 16:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ovo nisam čitao ali postavljam povodom smrti Davida Bowiea.

Ljubitelj glazbe i tvorac Monsieur Jeana, Charles Berberian, je cijeli jedan album posvetio glazbi.
Tu se nalaze Rolling Stonesi, Phil Collins, John Lennon, Elton John pa i pokojni D. Bowie.
Strip se u Francuskoj pojavio 2011, u Njemačkoj mislim 2012.





http://imgur.com/a/eZ8lk

Have mercy
Go to Top of Page

The_PI
Starting Member



66 Posts

Member since 18/12/2015

Posted - 13/01/2016 : 22:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send The_PI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

Nema frke...ako ti se svidjaju takvi stripovi onda obavezno pročitaj:

1. Saga (još traje)
2. Chrononauts (završeno)
3. Descender (još traje)
4. Cooperhead (još traje...završen 2. dio)
5. D4ve (gotovo)
6. Ei8ht (još traje....završen 1. dio)
7. Storm dogs
8. Trillium


....sve odlični SF-ovi







Sagu vec pratim. Vaughan mi je super tako da sam procitala vecinu njegovih stvari. Bacim oko i na ove ostale stvari.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/01/2016 : 20:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Der Weg des Schamanen (Carlsen Verlag 1990, 56 str. / Celui qui est ne deux fois 1983)
U prijevodu Šamanov put

Derib, zapravo Claude de Ribaupierre, je rođen 1944 u Švicarskoj. Objavio je mnoga djela koja su prodana u nekoliko milijuna primjeraka.
Derib je kod nas poznat autor. Dovoljno je spomenuti Buddyja Longwaya. Ne znam je li kod nas još što objavljeno osim Buddyja i Yakaria ali u Njemačkoj su objavljena mnoga njegova djela kao što su: Attila, Die Abenteuer von Pythagoras, Johann und Pfiffikus... Ja bih ipak preporučio Red Road, serijal od 4 dijela koji govori o tužnoj povijesti američkih starosjedilaca i njihovoj tragičnoj sadašnjosti. Čovjek je veliki poznavatelj i ljubitelj indijanaca a zapravo nikad nije kročio na američko tlo osim jedanput u Kanadu.

U ovoj trilogiji švicarski strip autor priča o životu indijanskog vrača „Gewitterregen“ (Pljusak, Olujna kiša) od njegovog dramatičnog rođenja jedne olujne noći do smrti od kugle bijelog čovjeka. Pri tome nam prikazuje mnoge detalje iz indijanskog života i kulture, od jesenjskog lova na bizone preko inicijacije mladih ratnika u ritualnom plesu sunca do šamanskih vizija i njihovog znanja o iscijeljivanju...

Ne znam je li ovo kod nas izlazilo u kakvom magazinu ali ako nije, valjalo bi objaviti. Meni se jako svidjelo.
Ljubitelji indijanaca, širokih prostranstava, divljih životinja, prije svega konja, uživat će sigurno. Preporuka









http://imgur.com/a/J5vnU

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/01/2016 : 21:14:54  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ovdje se može pročitati interview s ovim gigantom stripa vođen u svibnju 2015.
Možete birati njemački, francuski ili talijanski jezik

http://www.swissinfo.ch/ger/derib-ist-seit-50-jahren-cartoonist_die-stille-kraft-eines-giganten-des-comics/41402694

Have mercy
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1557 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 15/01/2016 : 21:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Ne znam je li ovo kod nas izlazilo u kakvom magazinu ali ako nije, valjalo bi objaviti.



Prva epizoda ovog serijala je izlazila u delovima u boji u Spunk magazinu.

Serijal je od 4 dela ili trilogija?
Na bedetheque sajtu ima 7 albuma, ali se samo prva 3 dešavaju u 19. stoleću,
a ostala 4 govore o Indijancima modernog doba u Americi...?

Inače, od Deribovih stripova je izlazio kod nas i Na zapad (Go West) u Eksu,
koji je radio po Gregovom scenariju, ali u onom karikaturalnom stilu, kao prve epizode Badi Longveja.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/01/2016 : 21:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ako sam dobro zapamtio ovo je svojedobno najavio Darkwood.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/01/2016 : 21:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by izivko

Ne znam je li ovo kod nas izlazilo u kakvom magazinu ali ako nije, valjalo bi objaviti.



Prva epizoda ovog serijala je izlazila u delovima u boji u Spunk magazinu.

Serijal je od 4 dela ili trilogija?
Na bedetheque sajtu ima 7 albuma, ali se samo prva 3 dešavaju u 19. stoleću,
a ostala 4 govore o Indijancima modernog doba u Americi...?

Inače, od Deribovih stripova je izlazio kod nas i Na zapad (Go West) u Eksu,
koji je radio po Gregovom scenariju, ali u onom karikaturalnom stilu, kao prve epizode Badi Longveja.


Serijali su zasebni, odnosno nisu povezani. Osim što oba govore o indijancima.

Ovaj o šamanu se sastoji od 3 albuma.

Drugi, Red Road, je u 4 albuma.

Have mercy
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 17/01/2016 : 19:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Tom Strong and the Robots of Doom
Tom Strong and the Planet of peril


Povratak Tomu Strongu nakon dvije godine je kao ponovni susret s dragim prijateljem. Prva priča koriiti poznate likove i motive iz matičnog serijala da na nam ispriča naoko novu priču koja prilično fukcionira.DRuga je nastavak na serijal Terra Obscura gdje se vraćaju likovi iz te opskurne zemkje, šteta što je to najači dio i što je priča zanemariva.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/01/2016 : 19:50:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Osveta grofa Skarbeka.

Prvi album solidan, a onda vas dohvati onaj drugi i shvatite da je prvi samo priprema za the big twist. Dobra priča, nema šta.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/01/2016 : 16:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Procitao sam svih 6 prica u Strip Bumerangu (nazalost u c/b) i jeste, prilicno zabavno. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 19/01/2016 16:41:45
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/01/2016 : 16:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Nisam znao da je ovo izlazilo kod nas. Ne bih postavljao ali svejedno.

Have mercy
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/01/2016 : 16:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Za ostale drzave ex Yu nisam siguran, ali to sto je izasao u Sloveniji (na slovenskom/slovenackom) je skoro pa isto kao da nije jos izlazio. :D


Eto, Treci testament je isto tako bio u Strip Bumerangu (isto u c/b doduse) ali dok nije izasao kao integral u Fibri ... kao da nije.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 21/01/2016 : 17:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Servitude...
Go to Top of Page

kosinusoid
New Member



190 Posts

Member since 30/05/2015

Posted - 21/01/2016 : 18:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kosinusoid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

FENOMENALAN SF.......evo za sve ona kojima se dopala SAGA ovo je jako jako slično i gotovo isto toliko kvalitetno


DRIFTER



Neke prosječne ocjene epizoda:

http://comicbookroundup.com/comic-books/reviews/image-comics/drifter


Ne da mi se objašnjavati radnju pa evo samo prvi link koji mi je pao pod ruke:

http://comicsalliance.com/drifter-advance-review-nic-klein-ivan-brandon/





Prejebeno
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 22/01/2016 : 08:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Metabaruni :)
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 22/01/2016 : 14:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
procitano ovaj mjesec:

Gospodjica Nedirka 10/10
na prvu me odbio crtez, ali vec nakon par stranica savrseno srasten s pricom, procitala sam u jednom dahu, i ja bi jos. ima li nastavak?

Legionar - Battaglia 9/10
Volim ovakve kratke savrseno slozene kolaze, da barem samo malo duze traje.

Hodocasnik zvijezda - Trillo 6/10
onako. kao priprema za Alvara.

Atentat 10/10
savrseno. atmosferom i emocijama koje se mogu napipati u zraku podsjetilo me (neocekivano?) na Rebetiko. sad moram i knjigu pronaci i procitati.

+Chabouteov Omnibus i Vehlmannova Ljepota tame koji mi se nisu previse svidjeli, ali o tome sam vec negdje drugdje nesto pisala.


Edited by - nika331 on 22/01/2016 14:41:29
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 24/01/2016 : 18:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
Thorgal 9 i Thorgal 10
nevjerojatno kako mi je postao dosadan, sve price na isti kalup. odsad ga zaobilazim.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/01/2016 : 13:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Schneekreuzer (Jacoby & Stuart 2013, 272 str. /Le transperceneige 1984-2000)

Njemačko izdanje objedinjuje sva tri francuska dijela. U slobodnom prijevodu Snježna krstarica.

Priču je prvotno trebao crtati Alexis ali je umro 1977. Lob se onda opredjelio za tada mladog crtača, početnika, Rochettea.
Za Loba je priča bila završena nakon prvog poglavlja. Deset godina nakon njegove smrti Rochette se odlučio za nastavak koji je napisao Benjamin Legrand.

Jacques Lob je rođen 1932 u Parizu a umro je 1990. Lob je u početku radio kao crtač dok se na savjet Charliera nije opredjelio za posao scenariste.
Pisao je za Mézièresa, Jijéa (Jerry Spring), Druiletta, Picharda (Brigitte)...1986 dobio je nagradu Grand Prix de la Ville d’Angoulême.

Jean-Marc Rochette je rođen 1956 u Francuskoj. Slikar, ilustrator i crtač stripova. Živi i radi u Berlinu, Parizu i Južnoj Francuskoj. Rochette, tada na početku karijere, odabran je u konkurenciji jakih crtača kao što su Loisel ili Schuiten. U Njemačkoj su mu objavljeni još Claudius Vigne i Edmund das Schwein.

Interview s Rochetteom http://blog.miriam-pharo.com/interview_jean-marc-rochette_snowpiercer/

Po priči je 2013 snimljen film Snowpiercer https://youtu.be/gThh26P4PaQ

Posljednje utočište čovječanstva.
Budućnost. Nakon neuspjelog pokušaja kako bi se zaustavile klimatske promjene zemlja zapada u novo ledeno doba. Jedan bijeli, smrtonosni svijet.
Ono malo preživjelih ljudi nalaze sklonište u jednom beskrajno dugačkom vlaku, snježnoj krstarici. Perpetuum mobile, spas i tamnica u isto vrijeme.
U vlaku se utemeljilo klasno društvo: U vagonima prvog razreda vlada luksuz i obilje dok u nižim razredima vladaju skučenost i bijeda.
Kada se Proloff, putnik iz stražnjeg dijela vlaka, pojavi u zabranjenom području biva odmah uhićen. Pomaže mu Adeline i započinje ljubavna priča i borba za preživljavanje...

U priči su vidljivi strahovi iz vremena u kojem je ona nastala.
Sama priča je zanimljiva i napeta a preporuča se čitanje u vlaku.







http://imgur.com/a/4RWk1

Have mercy

Edited by - izivko on 27/01/2016 13:20:59
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 30/01/2016 : 10:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Po prvi put na njemačkom jeziku, avant-verlag 2016, integral HC, 392 str




Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 02/02/2016 : 14:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Strip autorica iz Berlina Katharina Greve gradi na internetu zgradu i puni je duhovitim komentarima o aktaulnom stanju.
Uvijek utorkom dođu bauštelci i zgrada naraste za jedan kat i istovremeno za jednu epizodu u kojoj Greve komentira
međuljudske odnose, socijalna i politička pitanja.



Ovdje možete pogledati kako je tekla "izgradnja": http://www.das-hochhaus.de/

Have mercy

Edited by - izivko on 02/02/2016 14:14:47
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 05/02/2016 : 20:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Zadnji mjesec se čitao Boucq, uglavnom ono što je objavljeno u Njemačkoj, pa evo 2 iz njegove rane faze.

Die Frau des Magiers (Alpha-Comic Verlag 1988, 88 str. / La femme du magicien 1986)

Strip se u Njemačkoj izvorno pojavio 1988 u magazinu Schwermetall u brojevima 14 i 15, 2015 Splitter ga je objavio u luksuznom integralu.
Album je svojevrstan početak Boucqovog impresivnog puta u stripu. 1987 je nagrađen kao najbolji album na festivalu u Angoulêmeu.
Doslovno Madžioničareva žena.

François Boucq je rođen 1955 u Lilleu. Prve crteže je objavio 1974, a radio je između ostalog i ilustracije za Playboy.
Od 1983 radi za časopis À Suivre gdje je i nastala ova priča. Od mnogih njegovih čudesnih djela od kojih je veliki broj objavljen i u Njemačkoj da spomenem samo neke:
Teufelsmaul (Charyn), Mondgesicht (Jodorwsky), Die Abenteuer des Herrn Nachbarn, Bouncer (Jodorowsky) i od novijih Janitor (Sente) i Little tulip (Charyn).
1998 dobio je nagradu za životno djelo - Grand prix de la ville d'Angoulême.
Na našim prostorima je koliko ja znam objavljeno samo 4 albuma Izbacivača (Dagda) i Janitor u časopisu Večernjeg lista. Šteta

Nadrealna priča o bizarnoj ljubavnoj vezi madžioničara Edmonda i mlade Rite koja je svojoj majci suparnica ne samo na pozornici...

Stvarnost i mašta se znaju izmiješati tako da nije primjetljiva razlika, na čitatelju je da odluči. Jako dobro. Preporuka







http://imgur.com/a/v0tDA

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 05/02/2016 : 20:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Teufelsmaul (Edition Kunst der Comics 1991, 128 str. / Bouche du Diable 1990)

Strip je prvi put objavljen 1991. Koncem 2015 Splitter je objavio luksuzno HC izdanje. U prijevodu Vražja njuška.

Jerome Charyn je američki pisac rođen 1937 u New Yorku. Objavio je preko 30 knjiga a pisao je uglavnom kriminalističke romane.
Od 1995 do 2010 predavao je filmsku umjetnost na American University u Parizu. S Boucqom je radio tri puta, posljednji put na stripu Little tulip.

Nakon što se njihovo prvo zajedničko djelo pokazalo izuzetno uspješnim, ovaj dvojac umjetnika je nastavio suradnju i nastao je album Teufelsmaul.
Ovaj put se radi o snažnom trileru s političkom pozadinom. Boucq i Charyn su razvili uzbudljivu priču i smjestili je u vrijeme Hladnog rata.
Obučen za špijuna od strane sovjetske tajne službe, Juri, zbog zečje usne nazvan Vražja njuška, u Americi bježi na suprotnu stranu i mora se u New Yorku
obraniti od nemilosrdnih ubojica KGB-a...

Furiozno! Klasik! Preporuka







http://imgur.com/a/Nz6Fa

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/02/2016 : 15:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Der fünfte Beatle (Panini Comics 2014, 184 str. / The Fifth Beatle 2013)
Album sadrži popratne tekstove, dokumente te je na kraju lijepo zaokružen mnogobrojnim skicama.

Vivek J. Tiwary je višestruko nagrađivani producent na Broadwayu (Green Day’s American Idiot, The Addams Family).
Za velikog fana Beatlesa i Epsteina ovo je bila prva grafička novela. Napisati priču o Epsteinu je kako sam kaže „bila njegova životna zadaća“.
Ovim djelom mu je podigao spomenik.

Andrew C. Robinson je odrastao na farmi krumpira u St. Augustineu, na Floridi. Nakon mature otišao je u vojsku kako bi zaradio za studij umjetnosti.
Na zadnjoj godini studija na Savannah College of Art and Design počeo je crtati kratke priče za Dark Horse. Od tada je radio za sve velike izdavače u Americi.
Radio je naslovnice za Supermena, Starmana, Hawkmana, The JSA i King Conana. Ponosan je na svoju western junakinju Dusty Star.
Ovo mu je najambiciozniji projekat u njegovoj dvadesetogodišnjoj karijeri.

„Ako je neko bio peti Beatle, onda Brian“. – Paul McCartney

Peti Beatle pripovijeda istinitu, nepoznatu povijest o Brianu Epsteinu, vizionaru koji je otkrio Beatlese, bio im menadžer i vodio ih do tada nedostižne zvjezdane slave i usput promijenio pravila biznisa u pop glazbi. Istovremeno Brian Epstein je bio autsajder koji je stalno bio u potrazi za mjestom u životu kojemu pripada – i koji je u 32 godini života umro usamljen.

Ispričano iz Epsteinovog pogleda, Beatlesi su ovdje manje više samo statisti što nimalo ne smeta. Čovjek je bio gay što je u ono vrijeme u Engleskoj bilo kažnjivo.
Crtež magičan, samo što ne propjeva! Ocjena: Sjedi 5! Preporuka







http://imgur.com/a/mCZ6p

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/02/2016 : 21:14:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47382
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/02/2016 : 21:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi je promaklo. Je li Makondo ovo objavio?

Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 198 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000