forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 198

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/06/2016 : 06:55:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Shaner samo da ti kazem svaka cast na mini recenzijama! Uzivam u tvojim razmisljanjima i tumacenjima!



Hvala.
Drago mi je da jos nekome (osim meni) imaju smisla.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/06/2016 : 15:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Polar – Der aus der Kälte kam (Popcom 2015, 168 str. / Polar: Came from the Cold 2013-2015)

Ovaj serijal izvorno je zamišljen kao webcomic i najprije se pojavio na netu, potom je slijedilo papirnato izdanje, što je i dalje praksa. Razlika je u tome što je digitalno izdanje bez teksta i oblačića koji se poslije nadodaju. Serijal je u Americi pobudio veliku pažnju i već su navodno prodana filmska prava. Početkom 2016 u Njemačkoj je objavljen i drugi album Auge um Auge. Možda bude još.

Victor Santos je rođen 1977 u Valenciji. Iza sebe ima već mnoštvo stripova koji su objavljivani u Španjolskoj, Francuskoj i USA. Radio je s Milesom Gunterom Zombee, s Azzarellom na serijalu Vertigo Crime... Više na http://victorsantoscomics.blogspot.ba/

Bivši tajni agent Black Kaiser nasilno prekida zasluženu mirovinu i postaje progonjen čovjek. Na nišanu je ne samo starom poslodavcu već su mu za petama i rasna, zavodljiva crvenokosa i luđak koji uživa u mučenju. Njegovi progonitelji žele samo jedno: njegovu smrt! A samo se skrivati nije njegov stil. Ide na totalno suočavanje i pokušava spasiti svoju kožu. Njegova misija bit će završena kada bude ubijen ili ohladi sve progonitelje...

Ovdje nema mnogo riječi, one su samo nepotreban teret. Sve se odvija tečno i vrlo brzo. Imao sam osjećaj kao da gledam film čemu je doprinio i ovaj poprečni format (Querformat) ili kako se već zove! Grom gromova, preporuka







http://imgur.com/a/Ulrcz

Have mercy
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/06/2016 : 22:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Battler Britton (Panini 2012, 146 str. / Battler Britton #1 – 5, 2007)

Radi se o integralu koji je objedinjuje epizode koje je izvorno objavio DC. Izdanje je momački urađeno, tu su predgovori obojice autora, razgovor s Collinsom, povijest stripa, ilustracije.

Ovim mini serijalom Ennisu se, kako sam kaže, ispunio san u kojem je oživio lik britanske strip povijesti – lik čvrstog pilota RAF-a, Roberta „Battlera“ Brittona čije avanture su ga očaravale od samog djetinjstva; ratne priče iz 2. svjetskog rata čije težište je bilo na borbama u zraku u napravama za letenje.

Robert „Battler“ Britton je lik kojeg su stvorili Mike Butterworth i Geoff Campion a prvi put se pojavio 1956 u list The Sun.

Dok nacisti šire strah i trepet Europom, savezničke snage u Sjevernoj Africi se povlače. Listopad je 1942 i Rommelovi panceri nzaustavljivo nadiru. Wing Commander RAF-a, Robert „Battler“ Briton, prekomandiran je sa svojom grupom na zabačeno američko uporište kako bi predvodio zajednički napad na Hitlerovu ratnu mašineriju. Saveznici moraju otkloniti svoje obostrano nepovjerenje i surađivati...što je lakše reći nego uraditi!

Nisam baš ljubitelj ovih „letećih“ stripova a i ovaj sam uzeo ponajprije zbog zvučnih imena autora. I nekako mi se svidio. Nezahtjevna, lagana, lijepo ilustrirana priča o časti, odanosti i požrtvovnosti – prava vojnička.




Ennis je oživio još jednog klasičnog junaka britanskih ratnih stripova - Johnnyja Reda. Johnny Red je godinama objavljivan u reviji Battle Picture Weekly.

Titan Comics je do sada objavio sedam epizoda novog serijala.

http://comicsalliance.com/ennis-burns-johnny-red-titan/








Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/06/2016 : 22:43:31  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ovo izgleda još bolje! Kakav crtež!!

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 09/06/2016 : 20:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Neonomicon (Panini Comics 2011, 160 str. /Avatar Press 2003, 2011)

Ovaj integral objedinjuje Mooreove novele The Courtyard 1-2 i Neonomicon 1-4

Povod nastanka ovog sveska je neobičan. Moore je očekivao nadoplatu poreza i trebao je lovu. Iz Avatar Pressa su mu predložili da za njih napiše serijal od 4 dijela na što je Moore pristao. Već je ranije razmišljao o tome da podrobnije ispriča o onome što je započeo u svojoj horor priči The Courtyard koja je nastala 1994 naslanjujući se na Lovecraftove priče o cthulhu mitu.

Priču The Courtyard je 2003 adaptirao Antony Johnston a crtač je bio Jacen Burrows.

Dva FBI agenta istražuju seriju identičnih ali međusobno nepovezanih ritualnih ubojstava. Tijekom istrage nailaze na jednu subkulturu rock glazbe, droga i seks klubova povezanih oko cthulhu mita...

Zajebano je ovo, svega ovdje ima. Ledeni znoj me oblio, svaka dlaka mi se digla dok sam ovo čitao. Samo za one 21+!







http://imgur.com/a/ocYfC

Have mercy
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 09/06/2016 : 20:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Sutra se ovaj kupuje.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Kornboy
Senior Member



Croatia
2936 Posts

Member since 07/06/2002

Posted - 09/06/2016 : 21:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Kornboy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Zajebano je ovo, svega ovdje ima. Ledeni znoj me oblio, svaka dlaka mi se digla dok sam ovo čitao. Samo za one 21+!



Upozorenje definitivno na mjestu, negdje na pola ovo postaje iznimno uznemirujuće.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/06/2016 : 21:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kornboy

quote:
Originally posted by izivko

Zajebano je ovo, svega ovdje ima. Ledeni znoj me oblio, svaka dlaka mi se digla dok sam ovo čitao. Samo za one 21+!



Upozorenje definitivno na mjestu, negdje na pola ovo postaje iznimno uznemirujuće.



Istog sam mišljenja. Mada mi se tumačenje Cthulhu mita jako dopalo.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 09/06/2016 21:22:55
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 09/06/2016 : 21:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
i kim kardashian comics production
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 16/06/2016 : 12:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Spirit, Vol 1
by W Eisner
adaptacija Dwayne Cooke i ostali

Strip za odraslu djecu. Eisnerove originalne štorije adaptirane od strane nedavno preminulog Dwayna Cooka. Spirit nije klasični heroj sa supermoćima, nego samo mladi detektiv Denny Colt jr, navodno ubijen u akciji, koji se skriva iza maske i šešira. Priče su uglavnom borbe Spirita kao vigilanta protiv raznih kriminalaca - prikaz američke krimi scene izpred 50-60 godina. Duh koji prožima iz stripa je naravno posledica izjemnog retro stil crtanja Dwayna Cooka, kakav smo navikli iz Parkera. S tim, da je malo više vragolast nego u robatom Parkeru.

Primer fenomenalne risbe:


Pa navihanosti Spirita:


Je pa strip po vsebini in obliki za velike otroke:


Samo još iznimno crtanje Cooka vuče me ka gledanju Vol2.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/06/2016 : 01:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Dschinn Dschinn (Rowohlt Verlag 2005, 176 str.)

Radi se o dva sveska po 160 stranica objavljenih 2005 i 2006. Prvi dio nosi naslov Shabbarova čarolija.

Poslušajte priču o ljepoti i pohoti zatvorenoj u starom čajniku, o raskošnim guzovima mladića u haremu velikog vezira, okrugli i puni kao dva svijetleća mjeseca...a prije svega poslušajte priču o bogobojaznom muli u pustinji Jammerjall koji je dao svu ženskadiju prekriti velom tako da su žene kao pod vrećama za smeće udarale u zidove kuća i zidine i tu je bio kraj trbušnom plesu i treperenju trepavicama! ... o dolasku izaslanstva iz Bagdada na dvoru Karla Velikoga gdje se divilo slonovima ne sluteći da se u prtljagu kamile broj 57 u neuglednom čajniku nalazi nešto čudesno... Očepite uši!

König je majstor svog zanata a njegove glavne teme su kao i uvijek: ljubav i religija. Ovdje se pozabavio i fenomenom radikalnog islama. Nevjerovatni dijalozi, izbor riječi - Mula muftija Abdullah Abba Schachmatt iz Perispersilom, prodavač cipela Salmonela, latex-burka i sl. Smijeh zagarntiran. Ne može bolje! Preporuka







A evo i jedan pokušaj prijevoda jedne table, malo šaljiv, na dalmatinski. Neka se ne uvride Dalmatinci.



- Mislin, ća ovi na Orintu kompliciraju! Alo! Kad se smrkne, kokoši idu u ćumez na štangu...
a kad se svane zakukuriče pivac?!! Čemu miriti vrime?!
- E, tvoj sin ima pravo, moj care! I zašto mirit duljinu dok god čovik dok oda drži oba oka otvorena da ne upane u kakvu rupu?!
- A i svetogrđe je prema Bogu svemogućem oskrvnjivat zvizde i svod nebeski da bi istraživali jerbo oholost je smrtni grih, moj care!
- E! A i super meki tariguz je dibidus pederski!! Valja i pliva i listovi!
- Vidiš, Isače, upozoria san te. Okružen san samim piscima i filozufima. Ća nan kalif more ponudit osim pripametne budalešćine?

http://imgur.com/a/jB48g


Have mercy

Edited by - izivko on 27/06/2016 01:10:21
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/07/2016 : 07:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Najava za ovaj album,sa obzirom da se radi o adaptaciji književnog dela,a što u principu nije moja šoljica čaja,me je ostavila potpuno ravnodušnim;iako sam od nekih prijatelja čuo dosta pozitivnog mišljenja o Rifu Rebsu.
A onda sam pre nekoliko dana motajući se po striparnici Darkvud uzeo u ruke Morskog vuka,prelistao i jako prijatno iznenadio crtežom,te odlučio da ipak postanem njegov vlasnik.

Morskog vuka nisam dosada čitao,a čini mi se da sam od Džeka Londona samo pročitao Belog očnjaka (ako sam i njega;što je sramota sa obzirom na kolekciju izabranih dela koja stoje na polici devojačkog stana moje supruge).Hamfri Van Vejden,ugledni književni kritičar i pripadnik višeg sloja iz San Franciska,osoba koja kroz život ide lagano,doživljava brodolom,pri čemu ga kupi škuna kapetana Volfa Larsena,koja je pošla prema obalama Japana u lov na foke.Kapetan,neverovatna ličnost,fizički superioran,krajnje surov,lišen svake moralnosti,književno potkovan,na svom brodu drži disciplinu na ivici torture.Biće to šok za mladog Hamfrija nenaviknutog na težak život da se uklopi u takvu sredinu.

Rif Rebs je sjajno adaptirao i nacrtao ovaj roman.Strip me je zaista prijatno iznenadio, i iskreno bih ga svakome preporučio.

9/10

Vidim nekih ne tako pozitivnih mišljenja o završnici - meni je ona sjajna.

samo bih izneo još dva zapažanja:
1.odmah mi je palo u oči da je pomalo šteta što album nije većeg formata,sa obzirom na maestralan Ribsov crtež - ali to bi sigurno značajno podiglo cenu i dovelo u pitanje prodaju,tako da verujem da je B5 varijanta bolji izbor.
2.malo sam upoređivao skenove na bedeteci sa BK izdanjem,i nijanse francuskog albuma su nešto svetlije,što je,moram priznati lepše;e sad,da li je to zbog računara ili ekipa iz Forme B nije najbolje odradila posao,ne znam,a generalno nije ni mnogo bitno.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 07/07/2016 : 09:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto



Najava za ovaj album,sa obzirom da se radi o adaptaciji književnog dela,a što u principu nije moja šoljica čaja,me je ostavila potpuno ravnodušnim;iako sam od nekih prijatelja čuo dosta pozitivnog mišljenja o Rifu Rebsu.
A onda sam pre nekoliko dana motajući se po striparnici Darkvud uzeo u ruke Morskog vuka,prelistao i jako prijatno iznenadio crtežom,te odlučio da ipak postanem njegov vlasnik.

Morskog vuka nisam dosada čitao,a čini mi se da sam od Džeka Londona samo pročitao Belog očnjaka (ako sam i njega;što je sramota sa obzirom na kolekciju izabranih dela koja stoje na polici devojačkog stana moje supruge).Hamfri Van Vejden,ugledni književni kritičar i pripadnik višeg sloja iz San Franciska,osoba koja kroz život ide lagano,doživljava brodolom,pri čemu ga kupi škuna kapetana Volfa Larsena,koja je pošla prema obalama Japana u lov na foke.Kapetan,neverovatna ličnost,fizički superioran,krajnje surov,lišen svake moralnosti,književno potkovan,na svom brodu drži disciplinu na ivici torture.Biće to šok za mladog Hamfrija nenaviknutog na težak život da se uklopi u takvu sredinu.

Rif Rebs je sjajno adaptirao i nacrtao ovaj roman.Strip me je zaista prijatno iznenadio, i iskreno bih ga svakome preporučio.

9/10

Vidim nekih ne tako pozitivnih mišljenja o završnici - meni je ona sjajna.

samo bih izneo još dva zapažanja:
1.odmah mi je palo u oči da je pomalo šteta što album nije većeg formata,sa obzirom na maestralan Ribsov crtež - ali to bi sigurno značajno podiglo cenu i dovelo u pitanje prodaju,tako da verujem da je B5 varijanta bolji izbor.
2.malo sam upoređivao skenove na bedeteci sa BK izdanjem,i nijanse francuskog albuma su nešto svetlije,što je,moram priznati lepše;e sad,da li je to zbog računara ili ekipa iz Forme B nije najbolje odradila posao,ne znam,a generalno nije ni mnogo bitno.



Prrpisujem sve sto si napisao...kupio sam ga tek posle prelistavanja u Darkwoodu.Odlican strip sa sjajnim crtezom. Jos jedan "pun pogodak" Besne kobile.Slazem se da je steta sto format nije malo veci.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/07/2016 : 01:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Dakle Morski vuk se stavlja na listu za kupovinu.

Bas sam pre neki dan kupio od Besne Kobile strip Korporativni pandemonijum, deluje vrlo interesantno i kafkijanski. Javljam utiske kada procitam.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/07/2016 : 18:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Buffalo Runner (Splitter Verlag 2015, 88 str.)

Album je lijepo urađen, s dodatcima na kraju - skice, razgovor s autorom. Sve de luxe.

Tiburce Oger je rođen 1967 u mjestu La Garenne-Colombes kod Pariza. Studirao je tri godine na Ecole des Beaux-Arts d'Angoulême. Jedno vrijeme je radio u studiju crtanog filma na serijama Tortues Ninjas i Denver le dinosaure. 1992 izišao je prvi album njegovog fantasy serijala Gorn. Od 1993 do 2010 izišlo je ukupno 11 albuma. U Njemačkoj su mu još objavljeni western trilogija, zapravo „dvologija“ jer treći album nije nikad objavljen, Die Fährte der Dämonen, Alles Gute 2001 (La Piste des Ombres für Vents d'Ouest); zatim 2009 Canoë Bay i 2010 Die Herberge am Ende der Welt (L'Auberge au Bout du Monde) oba u izdanju Splittera.

Kulturni utjecaj na njega su imali redatelji Fritz Lang i Alfred Hitchcock kao i roman The Picture of Dorian Gray irskog pisca Oscara Wildea. Od stripova posebno voli Plave bluze, Blueberryja, Comanchu. Kolekcionar je starog oružja, voli konje i autentični western. Uh, ostatak u intervjuu

1896. na jugu Teksasa, u blizini granice s Meksikom. Jedan otac je sa svoje dvoje djece na putu za Kaliforniju. Nikada neće stići tamo. Očevidac napada je stara kost Ed Fisher i on će pobiti desperadose koji su masakrirali obitelj ali uspjet će spasiti samo kćerku. Sada je zaglavio u ovoj pustinji a zna da ga negdje vani čekaju kompanjoni ubijenih bandita. Počinje duga noć čekanja...
Kako bi ostao budan, priča djevojci kako je to bilo – jednu sažetu priču o Divljem zapadu kakvu ne prikazuje Hollywood...

Odlična priča, bez holivudskog preseravanja i uljepšavanja. Sirova, brutalna, onakva kakva po meni i treba biti. Sve ono što čini dobar western je tu: indijanci, bizoni, banditi, bogati rančeri, ljubav, osveta...Ovo ja zovem westernom, ovo je vrh u svakom pogledu, grom gromova!









Evo još par tabli plus intervju za one koji znaju njemački.

http://imgur.com/a/v5yGz

Have mercy
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/07/2016 : 21:08:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Kako bi ostao budan, priča djevojci kako je to bilo – jednu sažetu priču o Divljem zapadu kakvu ne prikazuje Hollywood...

Odlična priča, bez holivudskog preseravanja i uljepšavanja.



Hm, čini mi se, ili ne gledaš baš često filmove?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/07/2016 : 21:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ne gledam zadnjih 20-30 godina

Have mercy
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/07/2016 : 22:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Ne gledam zadnjih 20-30 godina


Hm, a zašto onda iznosiš takve usporedbe?

Bilo mi je čudno, jer znam popriličan broj filmova koji pobijaju tvoje tvrdnje.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/07/2016 : 22:43:52  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Pogledam ja tu i tamo neki na preporuku.

Onaj s K. Russellom u kočiji je dobar

Have mercy
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 09/07/2016 : 22:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote


GREYSTORM 1-12
Jedno od većih razočarenja. Na osnovu preporuka na forumima i sinopsisa, mislio sam da će ovo biti nešto bar solidno, ali nije ni to. Ne znam od čega da krenem: da li od neorginalne i predvidljive priče, plastičnih likova i dijaloga, totalnog odsustva ijedne upečatljive scene (bar u prvih 11 nastavaka, ovaj 12-i, ocrnjeni, je i imao momenat-dva), zbrzanog i mlitavog kraja, crteža koji je čisto prosječan, dosadan, zanatski (i gdje je opet najviše pokazala ona treba što je crtala središnju priču u 12-ici)... Svijetla tačka: naslovnice, stvarno odličan posao Kocija, bravo. Strip je teški prosjek, 5/10.

Edited by - swamp thing on 09/07/2016 22:21:28
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/07/2016 : 16:01:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Lupano&Panaccione:Un ocean d'amour (Okean ljubavi) (Delcourt)

Kada je okačena najava ovog stripa u temi BD noviteti,upalo mi je u oko ime Vilfreda Lupana i njegova izuzetno zanimljiva bibliografija - nije tu bilo nešto previše naslova,ali svi su bili izuzetno lepo nacrtani i sjajno ocenjeni.Tada su otprilike i počele da se nižu želje za objavljivanjem njegovih satripova;prvi se za to pobrinuo Makondo,izdavši Stare furune,a i Fibra je najavila par naslova.

Okean ljubavi je strip na 222 strane,bez ijedne reči.Koliko se sećam,osvojio je neku od nagrada Anguleuma 2014.godine (možda čak i glavnu,ali se ne bih smeo zakleti).Ovo francusko izdanje sam našao na Komikovom štandu pre par sedmica na kragujevačkom strip festivalu,i kad sam video da je bez teksta + što mi ga je Vuk ponudio po povoljnoj ceni,nisam se mnogo razmišljao da ga uzmem.

Priča se vrti oko jednog starog ribolovca,niskog rasta i ogromne dioptrije, i njegove žene,krupne i pobožne domaćice,koja jako voli svog muža i brine o njemu kao o malom detetu.
Jednog jutra,sa svojim radnikom na malenom brodiću Maria,kreću u svakodnevno ribarenje.Na pučini pored njih prolazi ogromni prekookenski ribarski brod,o čijem trupu vise gigantske mreže, u koje se upliće Maria.Dvojica ribolovaca bezuspešno pokušavaju da dozovu nekog sa palube,te matori šalje radnika na pomoćni gumeni čamac,a on ostaje na brodiću,rešen da se nekako iskobelja.Ali sudbina će se vrlo surovo poigrati sa njim i odvesti ga na neobična putešestvija.
Sa druge strane,žena od njegovog pomoćnika koji se domogao obale saznaje šta joj se desilo sa suprugom, i pokušava na sve načine da ga nađe,a u tim pokušajima i sama će se otisnuti na jedno zanimljivo putovanje.

Lupano lepo vodi priču bez ijedne reči,što definitivno nije ni malo lako,a Panaccione je odradio grafički deo jednako sjajno.
Sve u svemu odličan strip,kome je jedina mana što se prebrzo pročita/pregleda.
Album je otprilike veličine Konanovih hronika (za pola cm manje i dva šire),i ako ste u mogućnosti da ga nabavite,toplo vam preporučujem.

lagana 9/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/07/2016 16:09:49
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/07/2016 : 00:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Rohrkrepierer (Carlsen Verlag 2015, 300 str.)

Najnovija grafička novela najpoznatije njemačke strip autorice Isabel Kreitz rađena po istoimenom autobiografskom romanu Konrada Lorenza. U slobodnom prijevodu Gubitnici.

St. Pauli je naslavniji kvart u Hamburgu a poznat je u cijelom svijetu po ulici Reeperbahn koja je dugačka 930 metara i koja nudi svaku vrstu užitka i nosi epitet kao „najgrešnija milja“ na svijetu.

Djetinjstvo u „St. Pauliju“ u poslijeratno vrijeme je nešto posebno: i prljavo, gladno, ograničeno i s onu stranu uobičajene građanske moralnosti.
Ali je kao i svugdje u Njemačkoj u to vrijeme: Majke vode borbu za svakodnevno preživljavanje, djeca se igraju u ruševinama. Nedostaju očevi. A oni koji se i pojave su teško traumatizirani. Izrasta nova generacija, gladna života koja se zanima za kino i džez i koja svoju seksualnost otkriva u jednom svijetu u kojemu neoženjeni ne mogu dobiti sobu u hotelu. Ni u St. Pauliju.

Moja obitelj je živjela u susjednom kvartu Altona pa sam kao mulac, s nekih 15-16 godina, znao s ekipom tu i tamo skoknuti do Reeperbahna jer je bilo dobrih diskoteka. Čak sam imao i slično iskustvo u ulici Herbertstraße kao na ove dvije table. Bilo nas je četvorica a jedna punija dama nam je predložila da uđemo svi i obećala nam popust...

Ovo je ulaz u Herbertstraße: Zabranjen pristup ženama i mlađim od 18 godina



Inače jako lijepa priča, preporuka!







http://imgur.com/a/G84Iv

Have mercy
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 15/07/2016 : 08:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Buffalo Runner (Splitter Verlag 2015, 88 str.)

Album je lijepo urađen, s dodatcima na kraju - skice, razgovor s autorom. Sve de luxe.

Tiburce Oger je rođen 1967 u mjestu La Garenne-Colombes kod Pariza. Studirao je tri godine na Ecole des Beaux-Arts d'Angoulême. Jedno vrijeme je radio u studiju crtanog filma na serijama Tortues Ninjas i Denver le dinosaure. 1992 izišao je prvi album njegovog fantasy serijala Gorn. Od 1993 do 2010 izišlo je ukupno 11 albuma. U Njemačkoj su mu još objavljeni western trilogija, zapravo „dvologija“ jer treći album nije nikad objavljen, Die Fährte der Dämonen, Alles Gute 2001 (La Piste des Ombres für Vents d'Ouest); zatim 2009 Canoë Bay i 2010 Die Herberge am Ende der Welt (L'Auberge au Bout du Monde) oba u izdanju Splittera.

Kulturni utjecaj na njega su imali redatelji Fritz Lang i Alfred Hitchcock kao i roman The Picture of Dorian Gray irskog pisca Oscara Wildea. Od stripova posebno voli Plave bluze, Blueberryja, Comanchu. Kolekcionar je starog oružja, voli konje i autentični western. Uh, ostatak u intervjuu

1896. na jugu Teksasa, u blizini granice s Meksikom. Jedan otac je sa svoje dvoje djece na putu za Kaliforniju. Nikada neće stići tamo. Očevidac napada je stara kost Ed Fisher i on će pobiti desperadose koji su masakrirali obitelj ali uspjet će spasiti samo kćerku. Sada je zaglavio u ovoj pustinji a zna da ga negdje vani čekaju kompanjoni ubijenih bandita. Počinje duga noć čekanja...
Kako bi ostao budan, priča djevojci kako je to bilo – jednu sažetu priču o Divljem zapadu kakvu ne prikazuje Hollywood...

Odlična priča, bez holivudskog preseravanja i uljepšavanja. Sirova, brutalna, onakva kakva po meni i treba biti. Sve ono što čini dobar western je tu: indijanci, bizoni, banditi, bogati rančeri, ljubav, osveta...Ovo ja zovem westernom, ovo je vrh u svakom pogledu, grom gromova!




Evo još par tabli plus intervju za one koji znaju njemački.

http://imgur.com/a/v5yGz




Izvrstan....mogu potvrditi

Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 16/07/2016 : 13:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Mechner + Pham: Templar

Del zgodovine iz 14 stoletja, ki opisuje zaton in propad reda Templarjev povezan s škandalom, ko je francoski kralj Filip IV, pravzaprav njegov prvi minister G de Nogaret, s pomočjo papeža Clementa razpustil red, spravil večino templarjev za zapahe, jih mučil, jim sodil in.....
Milina od stripa:





Skoraj požrl na ex - 9/10


Trillo + Mandrafina: The Big Hoax


Klasična zelo dobra Trillo in Mandrafina. Nič prav posebnega. 8/10

Saverio Tenuta: Legend of Scarlet Blades

Mistika, samuraji, ljubezen, bogovi.....japonska legenda izpod peresa italijanskega risarja japonskih korenin. Čudovito risanje, barve, detajli, dinamika, obleke....vse samo poudarja mističen pravljičen daljni vzhod.







Strip Revija VL br. 34


Jomar (Peko&Davidenko) - dobra zgpdba, ki obeta zanimivo nadaljevanje
Bubnjar Thomas - meni nepoznana klasika
Malvazija in brancin - kratko, dobro (tipičen Kolle in tipičen Ninel), with a twist
Crne priče - klasični Font
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/07/2016 : 20:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Groo – Der intelligentsete Mann der Welt (Dino 1999, 116 str. / The Most Intelligent Man In The World, Dark Horse)

Ovo je prvi od tri integrala koje je izdao Dino Verlag od 1999-2000. U Njemačkoj je objavljeno još 5 albuma u izdanju Interparta 1984-1985 (Groo der Wanderer)
a 4 je objavio i Condor 1990 (Groo der Blahbar).

U normalnim okolnostima ima IQ juhe iz vrećice, ali uzimanjem čudesnih bobica postaje „najinteligentnijim čovjekom na svijetu“! Ali kako Groo ostaje uvijek Groo, tako će ovaj lutalica i kao inteligentni klin svojim nemilosrdnim gegovima čitatelje garant nasmijati do suza!

Mislim da je ovaj junak kod nas nepravedno zapostavljen. Koliko sam vidio, izlazio je samo u Superstrip Maxiju, ne znam za Ex-Yu? Na forumu se o njemu ne može naći skoro pa ništa! Evo dva dana čitam i valjam se od smijeha, zabolilo me iza ušiju! Moji me gledaju i vrte glavom. Jebo Asterixa, Lucky Lukea i ostale, Groo ih šije za dva koplja! Bolje od ovoga ne može, ovo je grom gromova!



Evo glavnih junaka


A ovo su spredni junaci


Evo kako mještani reagiraju na njihov dolazak



U potapanju brodova Asterix i Obelix su mala djeca za njega...










Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 198 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000