forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 198

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/04/2017 : 16:51:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Marini:Orlovi Rima,knjige I-V (Makondo)

Evropa,prvih godina nove ere.Kao zalog savezništva,Flav,knez Heruska,germanskog plemena,šalje kao taoca u Rim sina Ermanamera.Pod novim imenom Arminije,varvarski plemić dospeva u porodicu Valerija Falkona,prekaljenog ratnika,čiji sin Marko je njegov vršnjak.Dečaci prolaze kroz spartansku obuku, a prvobitna mržnja prerasta u veliko prijateljstvo.Njihove ambicije da se proslave na bojnom polju,pokvariće lepa Patricija u koju se Marko zaljubljuje,ali kako je ona obećana drugom,Marko odustaje od vojne karijere i odlučuje da je otme.Sa druge strane, tu je i jedno staro proročanstvo koje se tiče Arminijeve budućnosti,a koje će odrediti njegov životni put.
Orlovi Rima su epopeja o prijateljstvu i izdaji,časti i ratu;o dekadenciji i veličanstvenosti jednog od najmoćnijih carstva naše civilizacije.
Prelepo nacrtana,odlično ispripovedana.
Možda u prva dva albuma priča deluje tek kao jako dobra zabava,ali sa svakom novom knjigom Orlovi Rima pokazuju da je ovo vanserijsko delo.

za kompletan opus od mene najviša ocena 5+/5 i najtoplija preporuka;a peti album mi je za sada najbolji strip iz tekuće godine.

*najveća mana OR je što se svih pet albuma brzo pročitaju;ili se barem meni čini da je to vreme proletelo.
*nije mi najjasnija smrt Albinije,Markove majke - pretpostavljam da je otrovana,ali ko je to učinio?Lucila?
*prve tri knjige štampa Colorgrafx,a druge tri AMD Sistem;zadovoljniji sam AMD-om i njihovim mat naslovnicama.A i kad vidim da se svaka knjiga po visini razlikuje po par milimetara,što je slučaj sa prve tri,ne znam šta da kažem.
*hrvatski Libelus takođe izdaje strip,samo u troalbumnim integralima - mada domaći naslov Orlovi Rima mi deluje mnogo bolje od Rimskih orlova.
*nadam se da će se u šestom albumu završiti priča.Da se ne krene u komercijalizaciju.
*za Marinija . Velika je stvar kad jedan autor radi i scenario i crtež (pa još ovako dobro)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 22/04/2017 16:51:39
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/05/2017 : 10:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Rabinov Mačak-Joann Sfar

Mislin da san se sa Sfaron do sada susrea samo kroz Tvrđe, a iskreno, tamo i neznan šta je njegovo a šta Trondheimovo. Kako je sve od Tvrđe genijalno, očito je da je šta god od Tvrđi bilo Sfarovo jako dobro i da je Sfar interesantan autor.
E pa Rabinov mačak nije genijalan ka Tvrđe ali je jako dobar strip.
Dovoljno dobar da od njega trnu noge(Inače, strip od kojeg trnu noge je onaj kojeg kreneš čitat na zahodu pa je toliko dobar da se zaboraviš dignit sa zahoda uru vrimena, pa onda imaš problem).
Zabavno štivo o vjeri, ljudima, predrasudama, ljubavi, hrani, običajima, ljudskoj gluposti, časti... U svakon slučaju strip o svemu i svačemu viđenon kroz oči jednog mačka koji govori sve jezike, prijateljuje sa lavon, zmijon i magarcen, a boga mi je pametniji i mudriji od većine ljudi.
Interesantna je fora kad na kraju u Belgijskon Kongu naiđu na većini stripofila poznatog reportera belgijskih novina koji barem po mačkovon mišljenju ima glupog psa.

8/10

Mali dućan smijeha-Pascal Rabate

Za razliku od Rabinovog mačka, ovo nevalja ništa. Budući su mi Rabateovi Potočići jedan od najdražih stripova koje san pročita od "Dućana" san očekiva puno a nisan dobija ništa. Strip san prvi put pročita čin je izaša i kako san ima velika očekivanja osta san razočaran. Kako mi se vrlo često događa da me zbog (nerealnih) očekivanja strip na prvu razočara volin mu dat drugu šansu pa san je tako da i ovome stripu, ali ćorak.
Ne razumin kako čovik koji napravi genijalne Potočiće, odličnog Ibikusa i vrlodobru Zlu berbu može napravit nešto ovako bezvezno.
Da nisan pristojan, uviđavan i dobro odgojen reka bi da je ovaj strip sranje.

Ocjena nakon prvog čitanja je bila 5/10, sad je 4/10.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 08/05/2017 12:30:34
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/05/2017 : 11:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Evo, mozda zbog toga jos uvijek oklijevam oko Malog ducana ... Vec iz prve mi preview nije kliknuo, a kasnije sam mogao procitao tako hvalospjeve (ili blizu toga) kako i totalnu pljuvacku (slicnu Nesvrstanovoj). Ma, morat cu prelomiti i procitat ga jednom. Makar si ga isposudio.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/05/2017 : 11:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Rabinov Mačak-Joann Sfar
E pa Rabinov mačak nije genijalan ka Tvrđe ali je jako dobar strip.
Dovoljno dobar da od njega trnu noge(Inače, strip od kojeg trnu noge je onaj kojeg kreneš čitat na zahodu pa je toliko dobar da se zaboraviš dignit sa zahoda uru vrimena, pa onda imaš problem).



Kada se ne čita u zahodu Rabinov mačak obično dobije i ocjenu više .

Za zahodsko čitanje treba uzeti lakše štivo od kojeg ništa ne trne nego samo lagano klizne.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/05/2017 : 11:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Rabinov Mačak-Joann Sfar
E pa Rabinov mačak nije genijalan ka Tvrđe ali je jako dobar strip.
Dovoljno dobar da od njega trnu noge(Inače, strip od kojeg trnu noge je onaj kojeg kreneš čitat na zahodu pa je toliko dobar da se zaboraviš dignit sa zahoda uru vrimena, pa onda imaš problem).



Kada se ne čita u zahodu Rabinov mačak obično dobije i ocjenu više .

Za zahodsko čitanje treba uzeti lakše štivo od kojeg ništa ne trne nego samo lagano klizne.


Ma samo zadnji album.
Taj zadnji ima 80 stranica, zato je i ispa problem.
Nisan moga prestat čitat a nakon uru vrimena noge više ne osjećaš.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/05/2017 : 13:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Dovoljno dobar da od njega trnu noge(Inače, strip od kojeg trnu noge je onaj kojeg kreneš čitat na zahodu pa je toliko dobar da se zaboraviš dignit sa zahoda uru vrimena, pa onda imaš problem).



ista priča i kod mene,ali ti si tu pojavu sjajno definisao!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/05/2017 : 15:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
A ostatak obitelji se u gaće ....
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/05/2017 : 15:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
srećom pa su tu dva kupatila.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 08/05/2017 : 21:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote


Hellboy vol. 1-7 + Hellboy/Batman/Starman (u sveskama System Comics-a) C/B

Interesantno mi je bilo poređenje Minjolinog rada na Hellboy-u sa haiku poezijom, nekako najplastičnija moguća asocijacija. I to ne samo što se tiče crteža, koji je sveden i naizgled prejednostavan (a zapravo govori mnogo više nego neka detaljna izdrkavanja, kao što i skriva dovoljno da čitalac dobije gotovo opipljiv osjećaj onostranog, drugih svjetova koji nas gledaju u oči, dok smo mi nemoćni da uzvratimo pogled, već možemo samo da osjetimo sugestivnu jezu na potiljku i vratu), već i priče, koja ne zamotava ništa, koja ne razvlači, koja nam u glavu baca novi zadatak, zaplet, akciju, rješenje, bez puno palamuđenja. A opet, što sam već spominjao u vezi crteža, ostavlja nas sa brojnim pitanjima, toliko koliko i treba, jer kakva bi u tim misterijama, legendama, predanjima koja se provlače kroz serijal uopšte bila čar da nam se sve razotkrije, učini stvarnim koliko i svijet koji vidimo oko sebe...
1944. godine grupa nacista eksperimentiše sa onostranim, s ciljem da preokrene tok rata u Hitlerovu korist. Rezultat je prizvanje Helboja, naizgled demona iz Pakla, koji ipak pada u ruke saveznika i počinje da radi s njima na čišćenju raznih karakondžula koje prijete opstanku svijeta. Minjola u bućkuriš ubacuje mitove, legende, predanja iz svih krajeva svijeta, od onih opštepoznatih iz Grčke, do onih opskurnih, npr. iz Malezije, a onda doda koje zrno svoje mašte i zamiješa, ubacujući Helboja i ostalu bratiju u smješu. Naravno, tu su i nezaobilazni Lavkraft, Hodžson i drugi pisci skloni zavirivanju i grebanju po nedokučivom i stranom, kojima Minjola, sa očitom razigranošću, daje omaž i duboko poštovanje.
Sjajan serijal, zabavan, pametan, maštovit, jeziv, i atmosferičan u 3 majčine...



Hard Boiled 1-3 (System Comics) C/B

Frenk Miler je već operisan od bilo kakve sugestivnosti, misterioznosti i sličnog. Njegove priče su baš hard boiled, od a do b, brutalna mačo vožnja. Ovo je jedna dobra priča o vještačkoj inteligenciji, dobu konzumerizma i pitanju koju od onih ponuđenih pilula iz Matriksa izabrati, ali fokus ipak odlazi na crtež Džefa Deroua koji je abnormalno perverzan u svojoj detaljnosti, opsesivno. Koliko god je u c/b vidljivija krajnost do koje Derou ide, toliko je bez boje nemoguće do kraja razaznati šta je šta na pojedinim kadrovima. Takođe preporuka...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/05/2017 : 09:17:15  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Potočići-Pascal Rabate

Nakon Malog dućana smijeha jednostavno san mora ovo opet pročitat.
U ovih skoro 10 godina od kada je ovaj strip izaša sigurno san ga pročita 5,6, moža i više puta, i mislin da ću ga još najmanje toliko puta ponovo čitat.
Neću ništa pisat o stripu, samo ocjena.
Lažno objektivnih 9/10
Meni 10/10

Nevjerovatno da nakon ovoliko vrimena ovo nije rasprodano. Pogotovo šta je već 100 godina na akciji i košta 80 Kn.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 11/05/2017 10:41:38
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 11/05/2017 : 09:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Pa bas si subjektivan! Potocici, pa 9/10? Majko mila :)
Sjecam se da sam pomislila da je crtez strasno zbunjujuc, u jednom trenu covjek nije siguran jel baba u bazenu odapela dok je ronila, ili je samo iznenađena :)
Prica je odlicna do onog trena kad se starkelja pretvara u hipi komunjaru na nekoliko dana, skupa s onim mladim uzgajivacima konoplje. Slatko, jako slatko, ali 9/10? Ti si Francuz u duši :)
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/05/2017 : 10:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Ne pretvara se on u hipi komunjaru niti na tih nekoliko dana. On tamo ne priča skoro ništa, uglavnon je promatrač i nakon par dana produži dalje.
Dida je veća legenda od onog ćelavog iz dućana 100 puta.
Eto ti.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 11/05/2017 10:20:17
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 11/05/2017 : 10:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Moderatori! Molim da se NESVRSTANI preimenuje u NEURACUNLJIVI!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/05/2017 : 17:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Kililana Song



Prvo sto me ostavilo bez daha je tako jednostavan, a tako predivan crtez. Drugo je savrseni ugodjaj primorskog sela u Africi.
Prva asocijacija mi je bila spot od TBF-a za pjesmu Ales Gut, ili uvod u film Duboko Plavetnilo.
Doslovno sam osjetio miris ribe sa gradela kad sam vidio isto u stripu.
Setting je bas bas savrsen. Prica je prilicno dobra, i napeta. Kraj je jako dobar,dalje necu komentirat da ne spojlam ali imam neko svoje misljenje i o tome.
Upoznajemo dosta likova i svi su posebni na svoj nacin, ali mali Naim i njegovo pripovjdanje kroz strip su mi odlicni, on je glavna zvjezda a i najzanimljiviji mi je. Obozavam inace i filmove o odrastanju i slicno, u ovom stripu necemo bas saznat sto se dogadja sa odraslim Naimom, ali cemo provest jedno ljeto sa njime.



Price likova se na kraju ispreplicu i saznajemo kako je tko utjecao na koga, jako zanimljivo. Strip se jako brzo cita, neznam za koliko sam procitao, ali je meni tih 260ak stranica proletjelo.

Predivan strip koji bi preporucio svima, a posebno sada kada nam dolazi ljeto zbog posebnog ugodjaja


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/05/2017 : 03:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Potočići-Pascal Rabate

Nakon Malog dućana smijeha jednostavno san mora ovo opet pročitat.
U ovih skoro 10 godina od kada je ovaj strip izaša sigurno san ga pročita 5,6, moža i više puta, i mislin da ću ga još najmanje toliko puta ponovo čitat.
Neću ništa pisat o stripu, samo ocjena.
Lažno objektivnih 9/10
Meni 10/10

Nevjerovatno da nakon ovoliko vrimena ovo nije rasprodano. Pogotovo šta je već 100 godina na akciji i košta 80 Kn.


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/05/2017 : 11:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Vječni Rat



Ovo je ''ustripovljena'' istoimena poznata SF knjiga Joe-a Haldemana.
Autor je dobio inspiraciju nakon sto se vratio Vietnamskog rata.

Strip govori o apsurdu rata, kako se narodu pumpaju cesto lazne i potpaljujuce vijesti koje sire jos vecu mrznju prema neprijatelju... Vojnike se stimulira na razne nacine i cini ih se strojevima za ubijanje...
U ovom stripu je to sve dovedeno na nekkav maksimalni, i mozda pretjerani nivo, ali vjerujem da se autor zanio sa razlogom zanio u svoj toj mrznji prema ratu.

Opisuje nam vojnu karijeru Williama Mandelle, a i njegove suborkinje Marygay Potter.
O tome kako rat fizicki i psihicki utjece na njih i sve oko njih.
Mandella i Potter-ica su svjesni svog tog apsurda i besmisla, i samo zele miran i normalan zivot negdje daleko od tog ''vjecnog rata''.

Crtez je predivan i onako lagano me podsjetio na Moebiusa, a puno vise na crtani Heavy Metal (iz 1981-e) kojeg cu po neznam koji put opet preporucit svima koji jos nisu gledali, da kao stripoljupci OBAVEZNO pogledaju. Crtan je malo drukcije, ima te neke kao filmske sekvence koje su jako efektne, svidja mi se i dizajn svemirskih brodova, oruzja, neprijatelja, planeta...



Jako dobra prica, jos bolji crtez, odlicno Fibrino izdanje, preporucam svima koji vole SF. I posto mi se strip jako svidio, sad ''moram'' procitat i knjigu.


Vidim da se jako slabo pise u ovoj temi: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=48725, pa sam mozda dosao do krivog zakljucka, a to je da je jako malo ljudi citalo ovaj strip. Dajte ljudi, skinite bar privju i probajte, strip je odlican!

EDIT: Eh, zaboravio sam napomenut kako strip ima i jako dobar autorov predgovor.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 15/05/2017 13:48:59
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/05/2017 : 13:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Bouncer (CRŠ Integral-tomovi 8 i 9)



Evo procitao sam i Buncera, rekao bih klasican vestern.
Bouncer je poluindijanac, jednoruki revolveras, koji ima tronogog psa i voli pravdu.
U ovom integralu prica se vrti oko ubojstva trudna indijanke, zapravo zene njegovog prijatelja. On saznaje sto se dogodilo i krece u lov za ubojicama.
Jako dobra i zanimljiva prica popracena odlicnim Boucq-ovim crtezom.
Strip necenzuriran, ima psovanja i malo krvavijih scena, ali nema pretjerivanja kao u US stripovima (npr Skalpiranima).
Prica je zaokruzena i nema filinga da ista fali, ili da nesto neznam posto nisam citao prvih 7 tomova.



Posto sam relativno nedavno procitao i Pogrebnika (Fibra), moram priznat da mi je Pogrebnik ipak mrvu bolji, ali su mi oba super.

Samo izdanje udruge CRŠ je odlicno, kvalitetno, lijepa naslovnica, kvalitetan debeli papir, prosivene stranice i iznutra je fini bijeli papir bas stvoren za posvetu i crtez, pa sam tako saznao, nakon sto sam procitao strip da sam unutra dobio crtez Crnog Sokola

Preporuka ljubiteljima vesterna.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/05/2017 : 14:31:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH
Jako dobra i zanimljiva prica popracena odlicnim Boucq-ovim crtezom.
Strip necenzuriran, ima psovanja i malo krvavijih scena, ali nema pretjerivanja kao u US stripovima (npr Skalpiranima).



kako to mislis nema preterivanja, pa jodorowsky i ne radi nista drguo do preteruje. ili se strip u ovih 10 godina od kako sam ga procitao izmenio
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/05/2017 : 14:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pa bacio sam usporedbu sa Skalpiranima i tamo je svaka druga rijec psovka, u ova 2 toma je jedan lik psovao ko lud, a durgi je mislim jednom opsovao.
Mislimda je i puno vise psovanja bilo i u privjuu Transmetropolitana od kojeg sam procitao samo Fibrin privju.

Meni je Jodo super, jedino di mi malo ide na zivce je ''paleo ovo, paleo ono''

Sad cu se vjerovatno bacit na Juan Solo-a pa i o njemu javim dojmove

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 15/05/2017 14:40:51
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/05/2017 : 15:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pa bacio sam usporedbu sa Skalpiranima i tamo je svaka druga rijec psovka, u ova 2 toma je jedan lik psovao ko lud, a durgi je mislim jednom opsovao.



a pa psovke mi sad dodju kao nesto prirodu, sve mu jebem
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/05/2017 : 08:14:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Juan Solo



Ajmo dalje, malo pomaknuti strip meni odlicnog Jodo-a.

U pocetku upoznajemo glavnog lika koji je kao beba ostavljen u smecu jer je ima defekt u obliku repa. Nalazi ga patuljak tranvestit Pola Litre koji ga odgaja, medjutim brzo umire. Juan odrasta u nezaustavljivog surovog ubojicu kojem nista nije sveto...

Ovaj integral se sastoji od 4 toma istimenog stripa, i prva dva su jos ajmo reci normalni, onako mozda malo klasicna mafijaska prica ala Goodfellas (fenomenalan film, obavezno gledat ko nije), dobro mozda i nije bas kao taj filma, ali u tom smislu...ali nakon toga...slijedi potpuno ludilo. Nebi nista spojlao, kraj je odlican.



Crtez je jako dobar, Jodo-ov pretjerani scenarij isto tako.
Prevladavaju zuto-narancasti tonovi i zbog toga strip djeluje toplije.
Ima malo teksta i dobar dio radnje je objasnjen kroz slicie tako da se jako brzo cita.
Strip nikako nije za mladje jer ima svega i svacega.

Sto se mene tice opet pun pogodak, neznam, razmisljam kako mi se toliko tih stripova svidja...ili imam niske standarde ili su stvarno svi dobri ?!

Preporuka ljubiteljima teme o mafiji, Scarface-a i slicnih prica

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/05/2017 : 22:31:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Istin&Nenadov:Legenda o Isu (Komiko)

Nisam se zaleteo sa kupovinom Legende o Isu,malo zbog činjenice da mi ovaj žanr,nekada jedan od omiljenih,danas nešto i ne leži,nešto zbog toga što mi se Slejn nikako nije dopao pričom (a mislio sam da je ovo tu negde),a jednim delom što mi je Konjan dosadio u DW produkciji,a Gradlon je pljunuti on (pa sam očekivao i strip u tom duhu).

Ali ipak,što zbog brojnih pohvala i dobrih kotiranja po listama najboljih stripova za prošlu godinu,što zbog fenomenalne cene na Komikovoj akciji,odlučih da ga uzmem,i ni malo se nisam pokajao.

Gradlon je neka BD verzija Konjana,a Legenda o Isu je više priča o stvarnim ljudima,osveti,ljubavi ..., a manje o čudovištima,čarobnajcima,magiji i ostalim stvarima koje uglavnom ne varim.

Kralj Gradlon priča hrišćanskom svešteniku svoj život,kroz koji kazuje i povest legendarnog grada Isa - govori mu o svom odrastanju u Piktskom plemenu,borbi za prevlast,o bratovljevoj izdaji,o ljubavi,tragediji i osveti.I o njegovoj ćerci Ahes,koja će povratiti slavu legendarnog grada.

I priča i crtež su mi jako dobri;nisam pao na dupe ni zbog jednog ni drugog,ali sam veoma zadovoljan viđenim i pročitanim.
Nisam najsrećniji samom završnicom.

4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 16/05/2017 : 23:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

a manje o čudovištima,čarobnajcima,magiji i ostalim stvarima koje uglavnom ne varim.




Sta bi sad rekli Trondheim i Sfar da te cuju.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/05/2017 : 13:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

(m)Is me lepo iznenadio, mada sam trebao malo vremena da se naviknem na crtez. No, na kraju je sve selo na svoje mesto. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/05/2017 : 10:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
100 Metaka (Knjige 1 i 2/Fibra)



Da ste pojedinac koji je u zivotu dozivio nepravde, i ondav am jednog dana dodje misteriozna osoba i ponudi kovceg sa 100 metaka kojima se nemoze uci u trag i dokazima o tome zbog koga vam se desila barem jedna od nepravdi...sto bi ste napravili?

Tako nekako kreca ova zapetljana prica gdje u samo pocetku upoznajemo misterioznog agenta Gravesa i mladu curu Dizzy koja je upravo izasla iz zatvora i vraca se doma. Graves joj ponudi gorespomenuti kovceg i na njoj je da odluci sto ce i kako dalje.

U prvoj knjizi je dosta sve jos misteriozno i polako upoznajemo siru pricu i kako se ove manje price ispreplicu. U nijednom trenutku mi strip nije priustio neki vau momenat, ali je prica tako prokleto zarazna i vuce te da citas dalje i dalje.

U drugoj knjizi se vec saznaje dosta vise, ali i dalje nije to to, i dalje me vuce da citam dalje, zasto se desilo ovo, zasto ono, ko je ovaj lik, ko je onaj lik, napetost i dalje ne popusta.

Bas bi volio vidjet ovu pricu na filmu/seriji i to u reziji Tarantina, mislim da bi to bio pun pogodak

Crtez je dosta jednostavan, a klasicno americanski, u nekim momentima Risso briljira, u nekima kao da mu se nije bas dalo, ali sve skupa izgleda odlicno. Ima jedan dio u drugoj knjizi ako se ne varam, gdje mnogi poznati crtaci crtaju Risso-ve likove i tu sam ostao fasciniran kako su neki fantasticno nacrtani (nadam se da ovo nije neki spojler).

Za pricu sam vec napisao da je napeta ko puska i vuce na daljne citanje sve dok ne dodjes do zadnje strane, a onda hladan tus...ko ce sad docekat ostale 3 knjige?!



Eto, jos jedan pun pogodak sto se mene tice, a kupio sam strip naslijepo

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 198 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000