forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 198

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 19/05/2017 : 10:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Opa, ocito se uzima!

EDIT: A kad pomislim da me uopce nije zanimalo!

Edited by - Mrkva on 19/05/2017 10:40:33
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 19/05/2017 : 10:57:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
Nisam najsrećniji samom završnicom.

E sad si me baš.....
I ja ga nedavno uzeo i spremio u policu, a sad ga baš odoh ponovo naći. 😉

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/05/2017 : 16:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Gejman&Kjubert:Betmen - Šta li se zbilo sa mračnim vitezom? (Darkwood,Stripoteke broj 1148,1149)

Gotam,zadnja soba jednog bircuza;održava se bdenje za mračnog viteza.Prisutni su svi bitniji likovi iz njegovog života - Alfred,komesar Gordon,Robin,Selina Kajl,Džoker,Supermen,Pingvin,...
Na pitanje da li neko želi da kaže neku reč o pokojniku,jedan po jedan od prisutnih prilazi i pripovedaju priče o Betmenu.Priče o njegom životu i smrti.A duh zaštitnika Gotama,koji je tu u prostoriji, sluša sve te neobične priče.

Strip mi se više dopao u prvom delu;čini mi se da je ovo ipak strip namenjen prevashodno za one koji prate i poznaju stripove o Betmenu,nego za one koji tek ponekad utrče u njegov svet.

3/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/05/2017 17:02:35
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11583 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/05/2017 : 00:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Hera zum Ruhm (Schreiber & Leser 2012, 112 str. / La gloire d'Héra 2002)

Ovaj integral sadrži oba francuska albuma, interview s autorima plus razne crteže i skice.
Inače S&L je objavio i Tiresias, drugo djelo istih autora. Doslovno Heri u slavu.

Sin vrhovnog boga Zeusa i smrtnice Alkmene ne bi trebao imati prepreka na putu ka mirnom životu. Ipak Alkid ima za protivnicu Heru.
A ona svom mužu Zeusu nije oprostila ovaj sudbonosni preljub. Iako je morala obećati da neće ubiti Alkida, njenoj žeđi za osvetom nisu određene granice….

Na dosta smiješan način ispričana tragedija o Alkidu koji na koncu, nakon što se pročisti, postaje Heraklo „Herina slava“.
Meni se ovo jako svidilo a najbolji lik mi je kentaur Agrios, ratnik, kurvar, kockar. Preporuka








Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/05/2017 : 11:49:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Peters&Levi:Kule od peska

Kule od peska je prilično zajeban strip.Pročita se u dahu,sa wtf reakcijom na kraju,a onda se počinje razmišljati o pročitanom - barem se to tako kod mene izdešavalo.
Razjašnjavanje se uglavnom dobija iz predgovora,alžirčeve priče i naše sopstvene mašte.
Kule od peska se inače dešavaju na peščanoj morskoj uvali,gde su tražeći odmor i razonodu došle dve porodice (kasnije im se priključuje još jedna grupica ljudi),zatekavši alžirskog imigranta i leš u moru.Svi oni će se naći u jednoj zatvorenoj prostornoj dimenziji u kojoj je vremenska skala poremećena u priči u tipa Zone sumraka.
Sjajan filmski scenario Pjera Oskara Levija,sa odličnim dijalozima i ništa manje lošijom psihologijom likova,prati autentičan Petersov crtež.
Strip o kome se razmišlja i kome ću se još dosta puta vraćati;i još jedna potvrda Petersovog kvaliteta,makar on samo bio crtač - interesantno je da uvek nalazi scnariste sa ovako opičenim storijama (setimo se recimo Kome).

5/5

*par mojih zamerki se odnosi na sledeće stvari:
-strip mi je za nijansu nedorečeniji nego što bih ja to voleo - iako je očigledno je da je i na nama samima,kako ćemo ga protumačiti.
-u predgovoru Levi piše kako mu je jedan čitalac protumačio scenu kad je Feliks video nekoga kako ih posmatra,i to tako da je i sam Levi ukapirao o čemu se radi (da je taj čovek u stvari sam čitalac ovog stripa),koju je iz nekog razloga nesvesno uradio - hmmmm...;malo mi je to previše apstraktno za moj ukus.
-šta je značila ona scena kad neko puca na Hozea ??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11583 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/05/2017 : 12:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Der alte Mann und das Meer (Knesebeck 2016, 136 str. / Le Vieil Homme et la Meer 2014)

Nakon Stranca evo još jedne strip adaptacije poznatog književnog djela.
Starac i more je zasigurno najpoznatije djelo Ernesta Hemingwaya, objavljeno 1952 a za koje je 1953 dobio Pulitzera a godinu dana kasnije i Nobelovu nagradu.

Thierry Murat rođen je 1966 u Périgueuxu, Francuska. Za vrijeme studija primijenjenih umjetnosti otkrio je ljubav za ilustracijom.
U početku radi kao grafički dizajner u Bordeauxu, a 2002 objavljuje svoju prvu knjigu za djecu. Od tada je Murat nacrtao više stripova a dva su objavljena i u Njemačkoj, Elle ne pleure pas elle chanté (Lauras Lied) i Larmes de l'assassin (Der Mörder weinte), oba 2011 u izdanju Schreiber & Leser.

„Čovjek može biti uništen ali ne i pobijeđen“
Kuba, početak 1950-tih. Prošla su 84 dana kako se stari Santiago nije vratio kući s ribom. Onda se otisne na more dalje nego ikada prije.
I zagrize ogromni marlin. Epska borba velike ribe i starca trajat će tri dana i tri noći.

Po meni jako uspješna adaptacija. Jednostavan crtež, s malo detalja, koji se koncentrira na ono najnužnije i izbor boja dobro dočaravaju atmosferu; sunce, samoća, borba, sve je to lijepo prikazano. Tekst bez oblačića, pisan nekim starim strojem je po meni isto dobar izbor. Ove adaptacije su dušu dale za lijenčine kao ja. Preporuka







http://imgur.com/a/BpzHU

Have mercy
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 21/05/2017 : 19:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Okačio sam prije dvije godine, isto nešto o Paco Roca.


http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=44587&REPLY_ID=1908078

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/05/2017 : 21:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Baru:Razjaren (Komiko)

Anton Vitkovski je mladić iz siromašne porodice,ne baš pametan ali neverovatno talentovan za boks.U njemu vidi izlaz iz geta i bede;popularnost,slava i društveni status su mu nebitni,samo je lova ono što ga zanima.I nju će juriti kao razjaren.Dok ga život ne klepi po glavi.

Razjaren je pravi vizuelno-narativni spektakl!
Prelep crtež,predivne boje,sjajna priča - pa još spakovano u odlično izdanje.
Strip u kome uživaš i gledajući ga i čitajući.Možda jedino u par momenata nisam odmah ukapirao šta je pisah hteo reći (rečima ili crtežom) - tek toliko da ne bude sve savršeno.
I završnica,kako to samo Baru može napraviti.
U svakom slučaju,od mene za Razjarenog najtoplija preporuka;za sada mi je ovo favorit za najbolji album ove godine.


5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 22/05/2017 22:08:22
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/05/2017 : 20:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Punisher 1 i 2 (Fibra)



O da, akcija do maksimuma. To bi bio bio najjednostavniji opis doticnog stripa. Ima krvi do koljena, ima nasilja, ima psovanja...ima svega.

Prva knjiga pocinje odmah sa meni jednom naj prica iz ove dvije knjige.
''Rođen'' je prica u kojoj upoznajemo glavnog lika Franka Castlea i tu nas odmah priprema na covjeka koji ne preza ni pred cim da bi ostvario svoj naum. On jednostavno voli ratovati...

Ostale price su isto odlicne, ali ova mi je nekako najupecatljivija, plus mi je tu i crtez najbolji. Svaku pricu crta drugi crtac i to mi se jako svidja jer mozemo vidjeti svacije vidjenje Punishera i njegovog svijeta. Zna biti i stvarno gadnih prizora u stripu, kao npr ovo:



Inace nisam bas od stripova o superjunacima, ali Frank Castle je samo jedna totalno poremecena i osvetoljubiva individua bez supermoci i to mi se svidja u ovom stripu.

Moram priznat da mi se se nisu svidjele naslovnice originalnih svescica jer mi nelzi taj stil da se nesto fotografira pa onda nekakvim filterima prebacuje u stripovski izgled, vise volim rucno crtane naslovnice.U ''Rođen-om'' su naslovnice odlicne, ali ostatak, barem ovo sto je trenutno dostupno su te obradjene fotografije, ili barem tako izgleda, mozda sam fulao?

Sve u svemu fantastican strip sa po meni iznadprosjecnim crtezom za ono sto ja volim zvat ''tipicni/genricni USA crtez'', nevjerovatnom dozom nasilja i odlicnim i zanimljivim pricama.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/05/2017 : 21:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ima Punisher supermoć. Smrt ga čuva za kraj (zadnji čovjek). Dakle ne može ga se ubiti...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/05/2017 : 22:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Što se mene tiče žestoki sam protivnik ovakvih degutantnih prizora u bilo kojem mediju.

Ali eto, američka djeca su barem zaštićena od prizora golih žena u stripovima (opće je poznato da se od toga ostaje trajno traumatiziran), a ipak srećom mogu uživati u ovakvim "mljac" prizorima.

U kombinaciji sa sličnim igricama to predivno djeluje na izgradnju mladih bića, pa još ako im se i pravi pištolj nađe pri ruci sreći neće biti kraja.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/05/2017 : 22:20:47  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Što se mene tiče žestoki sam protivnik ovakvih degutantnih prizora u bilo kojem mediju.

Ali eto, američka djeca su barem zaštićena od prizora golih žena u stripovima (opće je poznato da se od toga ostaje trajno traumatiziran), a ipak srećom mogu uživati u ovakvim "mljac" prizorima.

U kombinaciji sa sličnim igricama to predivno djeluje na izgradnju mladih bića, pa još ako im se i pravi pištolj nađe pri ruci sreći neće biti kraja.



zato ne volim takve stripove..
ona tabla raznesenog lica je...odvratna...zašto bi to čitao?
bojim se da to klince privlači ko prva prića Kapetan Mikija....nikako.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/05/2017 : 22:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Što se mene tiče žestoki sam protivnik ovakvih degutantnih prizora u bilo kojem mediju.

Ali eto, američka djeca su barem zaštićena od prizora golih žena u stripovima (opće je poznato da se od toga ostaje trajno traumatiziran), a ipak srećom mogu uživati u ovakvim "mljac" prizorima.

U kombinaciji sa sličnim igricama to predivno djeluje na izgradnju mladih bića, pa još ako im se i pravi pištolj nađe pri ruci sreći neće biti kraja.


Serijal Punisher MAX - kao i ostali naslovi iz MAX etikete - nije namijenjen maloljetnicima.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/05/2017 : 07:38:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ima Punisher supermoć. Smrt ga čuva za kraj (zadnji čovjek). Dakle ne može ga se ubiti...



A vidis, nisam znao

Kad ne citam bas te superjunacke, procitao sam prije ovog samo nesto sitno Batmana i cijelog Hitmana.

Nego, posto Marvelov svijet poznajem iskljucivo iz filmova, vidim ovdje da je Nick Fury bijelac i to po osobnosti dosta drukciji od Samule L Jacksonovog Fury-a.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 23/05/2017 07:40:23
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/05/2017 : 08:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote

pa ono i jeste, on ce ostati poslednji covek
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 23/05/2017 : 12:54:20  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
Pa mozda punisher nije namijenjen maloljetnicima ali vjerojatno ga cita puno vise tinejdjera nego ljudi od 45godina.
Amerikanci imaju puno zlostavljanih smokljana koji isfuravaju fantazije na tim odvratno nasilnim stripovima, puno je to drukcije nego kod nas znate i sami kakve si stvari rade klinci po njihovim skolama, daleko je to od nasih okolnosti.
Plus sto su 90 posto serija od 40 minuta o kopanju po unakazenim truplima i uzasnim ubojstvima, to je svijet u kojem zivimo, odnosno koji je amerika svima stvorila.
Nick Fury je bio bijelac i bio je super cool sto se sjeca svatko tko je citao 90tih spidermana od slobodne dalmacije.
Necu uopce ulazit u te promjene rase, da su lika koji je desetljecima crnac promijenili u bijelca mislim da bi 50 udruga prosvjedovalo.
Baxter Stockman iz ninja kornjaca je u prvoj seriji promijenjen u bijelca jer su se bojali stavit crnca kao negativca, pogledajte bilo koju policijsku seriju od 200 epizoda, u 197 je bijelac negativac, sto naravno nije super realno

Edited by - iggyk23 on 23/05/2017 12:58:05
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/05/2017 : 14:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Je je, Ameri malo previse isfuravaju sad tu neku svoju izmisljenu ''politicku korektnost'', em se svi nesto lako vrijedjaju, nesmijes slucajno nekog krivo pogledat, em su sto ja najzalosnije izmedju ostalog oni ti koji i dalje gnjave i nevole crnce u svojoj drzavi...

EDIT: I krenuo sam citat Topredo sad nakon Punishera i moram priznat da nisam bas ovako zamisljao Torpedo, dosta su slicni samo se bore na suprotnim stranama i u torpedu nema gadnih scena (i ima puno puno vise sexa ). Ugl i Topredo mi se ful svijda, pogotovo prekrasan c/b crtez!

EDIT 2: Uf nakon jos procitanih torpeda, vidim da je Punisher za njega mala beba.
Najsovinistickiji strip koji sam citao, frajer valjda bas mrzi zene...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 23/05/2017 15:35:33
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 23/05/2017 : 18:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by iggyk23

Pa mozda punisher nije namijenjen maloljetnicima ali vjerojatno ga cita puno vise tinejdjera nego ljudi od 45godina.
nope
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/05/2017 : 10:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Torpedo



Evo procitao sam sve sto sam imao, a da ne nabrajam koliko ih imam, fali mi brojevi 2,11,12 i 15 (ako se netko zeli rijesit S-A izdanja, neka me kontaktira na PM).

Torpedo je opaki i okrutni gangster u doba prohibicije u Americi, tj on je placeni ubojica koji izvrsava zadatke za gangstere/mafiju.

Frajer je bez imalo savjesti i ikakvog postovanja prema zenama, ne da ih gleda kao predmete, nego ih cesto i tuce, pisa po njima...

A autori su to sve uspijeli zapakirat u humoristicni noir prikaz, pa mozda ja to shvacam preozbiljno?

A i volio bi da Torpedo nagrabusi na kraju stripa, cisto da dobije sto je zasluzio E sada, da li je tako, neznam jer nemam zadnji broj, ali nekako cisto sumnjam.



Crno-bijeli crtez je predivan, daje jos bolju tu noir atmosferu kojoj pridonosi i Torpedova naracija kroz vecinu stripa.

Strip je jako dobar, jedino mi nije sjelo to nepostivanje zena.

I zao mi je sto nisam uzicao Berneta barem potpis na CRŠ-u

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/05/2017 : 19:04:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Clowes:Strpljenje (Komiko)

Dobro je ludilo ovo Strpljenje;pravo dobro.Koliko sam bio razočaran "kultnim" Svetom duhova,toliko sam ovde prijatno iznenađen.
Džek i Pejšns se sjajno slažu,istinski vole i čekaju bebu.On se jedan dan vraća kući i zatiče dragu mrtvu,ubijenu.Optužuju ga i zatvaraju,ali vrlo brzo i puštaju.Sedamnaest godina kasnije (2029.godine,btw),ostareli i izgubljeni Džek,sreće prostitutku,koja će mu spomenuti da je jedan od njenih klijenata izmislio vremensku mašinu - što u njegovoj glavi rađa sjajnu ideju.
Miks romanse,trilera,SF-a i svašta još nečega;fino nacrtano i sjajno obojeno!I ovde Klouvs ume da malo pretera sa introspektivnom kenjažom i korišćenjem reči "jebeno" (kao da je 90% amerikanaca koriste kao svaku petu reč),ali generalno,Strpljenje je sjajna i luda vožnja.
Tekst na kraju stripa nisam ukapirao.
Preporuka.
4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 01/06/2017 : 00:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote


serija mi je grešni užitak, ali ovakve stvari su mi i dalje nečitljive, besmislene štoviše. #onokad scenarista može da stavi u scenarij sve gluposti koje mu padnu na pamet istovremeno#, crtež dobar.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 01/06/2017 : 09:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo


Ali eto, američka djeca su barem zaštićena od prizora golih žena u stripovima (opće je poznato da se od toga ostaje trajno traumatiziran), a ipak srećom mogu uživati u ovakvim "mljac" prizorima.



Ajde, golo žensko tijelo još nekako, ali prizor muškarca kao od majke rođenog je BIG NO NO - od tog prizora se ide ravno na funny farm.

Amerikancima su cenzura i razni odredi za čudoređe u bilo kojem mediju omiljeni sport odvajkada. Pritom se nekako uvijek pokazivalo da ih seks brine puno više od nasilja.
Zato daj ti meni radije Južnoamerikance, Talijane i Francuze, oni nemaju tih problema :)
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 01/06/2017 : 10:06:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Peyo


Ali eto, američka djeca su barem zaštićena od prizora golih žena u stripovima (opće je poznato da se od toga ostaje trajno traumatiziran), a ipak srećom mogu uživati u ovakvim "mljac" prizorima.



Ajde, golo žensko tijelo još nekako, ali prizor muškarca kao od majke rođenog je BIG NO NO - od tog prizora se ide ravno na funny farm.

Amerikancima su cenzura i razni odredi za čudoređe u bilo kojem mediju omiljeni sport odvajkada. Pritom se nekako uvijek pokazivalo da ih seks brine puno više od nasilja.
Zato daj ti meni radije Južnoamerikance, Talijane i Francuze, oni nemaju tih problema :)


Hm, čine li seks, golotinja i eksplicitno nasilje nužno neki strip boljim? Ja sam vidio dosta primjera gdje to nije nužno slučaj.

Uostalom, u današnje vrijeme po tom pitanju nema neke pretjerane razlike između stripova objavljenih u SAD-u, i onih objavljenih u Francuskoj, Italiji ili Južnoj Americi.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 01/06/2017 : 10:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Razlika se ipak da primjetiti, čak i u današnje vrijeme. Kako u stripovima, tako i filmovima ili serijama. Francuzi su naravno tradicionalno najotkopčaniji po pitanju seksa. Znam da ti sloviš za hodajuću enciklopediju foruma, pa možda možeš pronaći primjer u američkom mainstream izdanju prizora poput onog Kordejevog u Srcu bitaka: Goli, mokri, mišićavi crni apolon u punom sjaju preko cijele stranice stripa?

Južnoamerikanci i Talijani su također puno otvoreniji od Amerikanaca po pitanju seksa, no ipak malo više homofobniji, njih primarno zanimaju gole žene. Talijane pritom tradicionalno najviše muči katolička krivnja, pa to stvara zanimljiv pristup zabranjenog voća.

Ps: Nitko nije rekao da ijedan od pobrojanih elemenata čine neki strip nužno boljim ili gorim.

Edited by - vukozec on 01/06/2017 11:02:16
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 01/06/2017 : 11:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Imaš primera svuda, evo samo par koja mi padaju na pamet:
Saga je mejnstrim amer gde imaš sve i svašta, bilo je ovde puno diskusije.
U Love & Rockets, pre svega Betovim stripovima, naročito onim u poslednjih 10ak godina, imaš svašta, a Birdland ti je čist pornić.
Magnusova 101 pilila je pornjava umotana u priču kao iz 1001 noći

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page
Page: of 198 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000