forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 198

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/11/2017 : 19:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Dino Batalja:Čovek iz Nove Engleske (Darkwood)

Sa Bataljom sam se susreo u Makondovim Pričama tajanstva i mašte,i nisam bio impresioniran ni njegovim crtežom ni stilom naracije - tako da nisam žurio sa nabavkom sledeća dva stripa čiji je on potpisnik,a koja su se pojavia u domaćem izdanju,Legionarom i Čovekom iz NE;sticajem okolnosti,na ovogodišnjem Sajmu su mi se složile kockice za nabvku potonjeg,pa rekoh što da ne.
Batalja se u ovom albumu bavi jednom pričicom vezanom za sedmogodišnji rat,koji je vođen polovinom osamnaestog na tlu severoistočne Amerike između engleza,francuza i njihovih domorodačkih saveznika,a što je sve lepo objašnjeno u uvodniku Huga Prata.
Kristofer Najtli,siromašni engleski plemić,bežeći od nevolja dospeva na brod za severnoameričke kolonije,a kako je bez prebijene pare,po dolasku u novi svet,da bi otplatio smeštaj i hranu na brodu, biva prodat traperu koji trguje sa indijancima - vrlo brzo će doživeti sukob, u kojem njegov gazda gine,a on započinje svoju borbu za život sa gomilom urođenika za vratom.

Slično Pričama,ni ovde me Batalja ne "gađa" ni crtežom ni pričom - sve je to fino i zgodno (crtež je ipak bolji segment albuma),lepo za pročitati,još lepše za pogledati (posebno što je samo izdanje sjajno,sa odličnim dizajnom,velikim formatom i besprekornom štampom), ali to bi bilo to.

3.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/11/2017 19:26:46
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 01/11/2017 : 19:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
slažem se...crtež savršen a prića tak tak..

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 01/11/2017 : 23:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Uzeo sam bio taj strip iz biblioteke - i kod mene isto. A da bude još gore, čak mi ni crtež iz jednog ili dva razloga nije baš bio wow (jer se boje čine nekako razmrljane na više mesta). Priču sam zaboravio nekoliko dana nakon čitanja. Ima veoma neupečatljive likove.


Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/11/2017 : 00:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

slažem se...crtež savršen a prića tak tak..


rekao sam da mi je crtež bolji od priče;a daleko mi je od savršenog - tako da nema tu nekog slaganja.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/11/2017 00:00:26
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 02/11/2017 : 02:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
uff Sergio Aragones majstor majstora upoznao sam ga prije nekoliko godina nehotice u Manhattanu kako crta brzo (sa Pelikan nalivperom) za nepovjerovati...obozavam sve sto je izdao do sada smijesno do bola; trbeao je neko da radi (cini mi se dark horse) onaj Groo od pocetkas u mehkim omnibusima istih dimenzij kao neke druge omnibuse sto su izdali Indiana Jones, Star Wars itd..znaci manje dimenzije nego standardni americke strip teke ali hič
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 02/11/2017 : 03:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raymond

uff Sergio Aragones majstor majstora upoznao sam ga prije nekoliko godina nehotice u Manhattanu kako crta brzo (sa Pelikan nalivperom) za nepovjerovati...

Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 02/11/2017 : 15:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Za one koji ne znaju engleski


Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 02/11/2017 : 16:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Čovječe, kako je ovo dobro, koja zajebancija. Baš pravi masakr!












Have mercy
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 02/11/2017 : 18:59:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Dieter Lumpen

Stajaznam, nekakav osrednji strip, ni crtez ni price mi nisu nista posebno. Nije lose, nije dobro.


Gospodari Ječma

Neznam, procitao sam sinopsis i pomislio, pa sta bi ovo moglo bit zanimljivo? Strip o pravljenju piva... Al reko ajd, da procitam, pa sto me kosta; a hrpa ljudi ga hvali, valjda i vrijedi nesto.

Van Hamme- kraljina!

Mene ovo uzelo, ali ono bas me zgrabilo, to je to. Odlicna i napeta prica, fantastican crtez, jednostavno nesto predobro! Procitao sam ga u jedan dan.

Samo da nije bilo onog zadnjeg, 8-og toma...ma ono po meni nije trebalo, taj dio di se objasnjavaju neke rupe, neznam, bolje da nam je autor pustio da sami zamisljamo sto je i kako bilo u tim nekim i ne bas bitnim trenutcima.

Jos nisam procitao los Van Hammeov strip, i nekako mi se cini da bi mi on mogao biti najdrazi scenarist. Isao sam malo prodrljat na internetu i vidim da nisam jedini jer kaze internet da je on jedan od najprodavanijih scenarista, tj njegovi stripovi su najprodavaniji.

A kaze isto tako da su Gospodari Ječma i Velika Šninkelova Moć zapravo njegovi najslabije prodavani stripovi...kakva steta je ovo ne procitat (Šninkela sam samo procitao privju).

Posudite ovo barem u knjiznici i procitajte (kao ja ), strip je jednostavno predobar i zasluzuje da ga sto vise ljudi procita!


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 02/11/2017 19:00:24
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/11/2017 : 19:15:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Meni je Šninkel daleko bolji od Gospodara ječma, a i Dieter Lumpen kad smo kod toga.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/11/2017 : 06:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Meni je Šninkel daleko bolji od Gospodara ječma, a i Dieter Lumpen kad smo kod toga.





Šninkela jos nisam citao, samo privju i da, svidja mi se. A Dieter me se nije uopce dojmio, neznam, nekako mi je bzvz, nije los, ali ne lezi mi.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 03/11/2017 : 08:24:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
@Diskač: Ako ti je Van Hamme toliko sjeo onda pročitaj SOS Sreću. Asap!

I sad si baš razmišljam kakav mi je Dieter i uopće ne znam kakav mi je a pročitao sam ga relativno nedavno. Ne sjećam se da me nešto razočarao ali očito ničim ne odskače, zato vjerojatno i jest lako zaboravljiv.

Šninkel je zato sjajan, kao i Gospodari ječma. Oba su dovoljno lako čitaju ali opet ne oskudijevaju materijalom za više čitanja.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/11/2017 : 08:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

@Diskač: Ako ti je Van Hamme toliko sjeo onda pročitaj SOS Sreću. Asap!

I sad si baš razmišljam kakav mi je Dieter i uopće ne znam kakav mi je a pročitao sam ga relativno nedavno. Ne sjećam se da me nešto razočarao ali očito ničim ne odskače, zato vjerojatno i jest lako zaboravljiv.

Šninkel je zato sjajan, kao i Gospodari ječma. Oba su dovoljno lako čitaju ali opet ne oskudijevaju materijalom za više čitanja.



Srece nema u Rijeckoj knjiznici, tako da to sigurno kupujem na IL, ako se ne izjalove planovi. Procitao sam privju i sjeo mi je ful


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 04/11/2017 : 16:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Batman: Duga Noć Vještica

Odlican, odlicna atmosfera, napet, cita se ultrabrzo jer nema previse teksta. Nakon Millerovog Mračnog Viteza ovo mi je pravo osvijezenje.
Polomio se od tezine i velicine stripa, i misljenja sam da ovako jednostavan crtez bas i ne zasluzuje toliki format, vise bi mu pasao format Hitmana/Bajki.
Sve u svemu, ''Šiško'' me odusevio

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 05/11/2017 : 06:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Mi, Mrtvi

Jako dobar strip. Totalno pomaknuta prica o alternativnoj povijesti gdje je neka vrste kuga poharala europu i vecinu stanovnista pretvorila u zombije...
Pocetak je mrvicu naporan, ali poslije strip postaje sve bolji i bolji, da bi kraj opet bio mrvu losiji.
Crtez je OK.
Sve u svemu jako solidan strip.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/11/2017 : 10:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jako dobar ili jako solidan strip?
dobar i solidan nemaju isto značenje :)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 05/11/2017 10:23:46
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 05/11/2017 : 10:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

jako dobar ili jako solidan strip?
dobar i solidan nemaju isto značenje :)



Solidno dobar.

Onako, ajmo reci ako bi dao ocjenu to bi bilo 7/10.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/11/2017 : 10:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
comprende

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 05/11/2017 10:33:56
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/11/2017 : 23:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


dobar i solidan nemaju isto značenje



Koja bi po tebi bila razlika?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/11/2017 : 10:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
dobar je bolje od solidnog

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 06/11/2017 : 10:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Po meni solidan i dobar imaju isto značenje - osrednje. Na skali od 1 do 5 to bi bila ocjena 3. Zatim ide vrlo dobar i odličan :)
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/11/2017 : 12:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

Po meni solidan i dobar imaju isto značenje - osrednje. Na skali od 1 do 5 to bi bila ocjena 3. Zatim ide vrlo dobar i odličan :)



Slažem se.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 06/11/2017 : 15:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
dobra žena je bolja od solidne. isto i strip

Have mercy
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 06/11/2017 : 15:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Vukajlija to najbolje objasni -

Solidno

- Kad nešto može proći, ali nije vrh.

- Solidan je i konj, ali koristiš taktor.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/11/2017 : 18:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Dali ste solidna objašnjenja.
Go to Top of Page
Page: of 198 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.61 seconds. Snitz Forums 2000