forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 198

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/11/2017 : 22:19:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

To je onaj tip stripa di te drugi i onda sam sebe na kraju uvjeriš da je strip dobar, da je životno i neki art na posljetku...


baš to!
ali evo sad sam završio još jedan,gde me,ni drugi ni ja sam,nisu uverili da je strip remek-delo iliti neki art ili šta već:


Alberto Breća:Izveštaj o slepima (Darkwood,Stripoteka broj 1155)

Čuveni argentinski crtač i strip autor je prema tekstu Ernesta Sabata uradio istoimeni strip na 52 stranice, Izveštaj o slepima.
Junak ovog neobičnog horora nesvakidašnjeg crteža,Vidal je opsednut slepima i doživljava ih kao neki poseban svet,svojevrsnu sektu koja živi u podzemnim pećinama,ima svoju hijerarhiju,određen način života...te pokušava da im se približi kada njegov prijatelj doživljava nesreću i ostaje bez vida.
Počinje da ga prati,čekajući trenutak kada će ga neko od njih vrbovati.
Priča - šta znam,ovakve horor priče nisu moja šoljica čaja (preskočio sam skoro sve Jezovnike osim prvog Korbenovog),i ovde mi je najupečatljivija atmosfera koja je zaista jako dobro dočarana.
Crtež - da budem iskren,iako je Breća jedan od velikana devete umetnosti,nikada mi nije prijao - čak sam se i u Mortu Cinderu jedva navikao na njega.A ovde ima neki opičeni stil,slikarski,fantazmagorični,kao da je na nekim haluciogenim opijatima,i tek na momente mi prija,ali u većem delu mi je wtf!

2.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/11/2017 : 01:21:29  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Sartre & Hemingway (Arboris 1992, 48 str)

Strip je objavljen u okviru edicije Graphic-Arts pod brojem 14 od ukupno 26, a koja je izlazila u periodu od 1989-1998.
Tu su našla mjesto djela Schuitena, Prada, Renarda, Ibarrole, Magnina, Kolka, Azpirija, Schrédera, Servaisa…izuzetna edicija.

Dick Matena je rođen 1943 u Den Hagu i smatra se jednim od najpoznatijih nizozemskih strip autora.
U Njemačkoj je poznat po serijalima Peer Viking (Grote Pyr), Alias Ego, Flynn i suradnji na serijalu Storm.
Radio je i stripove za odrasle, jedan od njih je objavljen u ediciji Rote Ohren (Rooie oortjes) u društvu majstora erotike.
Od kasnih 80-tih Matena je uradio nekoliko stripova za Castermana koji se bave povijesnim osobama: Die fünf letzten Tage des Edgar Allan Poe (Carlsen, 1988), Gauguin und Van Gogh - Im Taumel der Farben (Bastei, 1990), Mozart und Casanova (Bastei, 1994) kao i Sartre und Hemingway (Arboris, 1992)…

Godina je 1924. Mladi Jean-Paul Sartre studira u Parizu i slučajno susreće svoju ljubav iz mladosti, Evu, koja je nekoć kao sluškinja radila u kući njegovih roditelja. Ispostavi se da je Eva već ranije srela Ernesta Hemingwaya koji je kao i mnogi predstavnici „izgubljene generacije“ boravio tada u Parizu.
Pred njihovim očima ispunjava se tragična sudbina jedne mlade žene…

Koji kurvari i boemi su se okupljali u salonu Gertrude Stein: Ezra Pound, James Joyce, Jean-Paul Sartre, Salvador Dali, Pablo Picasso, Ernest Hemnigway…
Nezaboravan je dvoboj Hemingwaya i Dalija ispod Eifelovog tornja. Dobro je ovo sve Matena posložio. Preporuka












Have mercy

Edited by - izivko on 28/11/2017 01:23:03
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/11/2017 : 14:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
STARAC LOGAN



Pogledao sam mislim sve MCU filmove, pa tako i Logana koji se bazira kao na ovom stripu. Film mi je bio super, pogotovo malena

I eto, uzeo sam ovaj strip i ocekivao sam nekakav standardni-jednostavni US crtez, a i pricu slicnu onoj u filmu. Em ovo nema bas veze sa filmom, em je crtez odlican. Ovo bi bila mracna verzija Wolverine-a tj cijelog tog svemira. Prica mi je odlicna i strip je napet ko puska do samog kraja. Svidja mi se taj postapokalipticni setting kojeg sam zavolio u Jeremiah-u i Hombre-u, odlicno pase sa ekipom iz stripa (Wolverine, Sokol...) i sa Bannerima.Baš me odusevio strip. To mi je ujedno i prvi X-men strip koji sam procitao.

Mozete mi slobodno prepurciti nesto slicno Marvelovo iz istog svemira

Vidim da se iz ovoga razvio i cijeli serijal, neznam kakav je...jel itko citao?

Izdanje Čarobne Knjige je odlicno, tvrde korice, mekan sjajni papir koji se lako lista. Jedino mi je zao sto strip nije veceg formata jer ovaj crtez to zasluzuje.



RIZNICA BONELLI: NA NEPOZNATOJ PLANETI



Radnja se odvija na ajmo to tako reci zamjenskoj zemlji. Klasicna prica o kolonistima koji su svoju srecu potrazili na novoj planeti.
Ovdje je rijec o malom otocicu gdje protagonisti zive relativno jednostavnim zivotom farmera. Jim i Rose su mladi i zeljni avanture, zele vidjeti sto se nalazi iza vodenog zida koje se nalazi nasred oceana koji okruzuje njihov otok. Jednog dana se na otok nasuce stranac sa modernim jedrenjakom...

Prica je zabavna i u pocetku se dosta sporo odvija, ali kako strip ide prema kraju, radnaj je sve brza i brza. Mozda cak i prebrza na kraju.
Crtez je solidan, na trenutke dosta dobar.
Sve u svemu solidan strip.

I ovo je izdanje ČK-a, i opet je odlicno, tvrde korice, mekan papir (moooozda mrvicu pretanak) , malog formata, lagan. Sto se tezine tice, ovo mi dodje kao odmor nakon Fibrinih grdosija



MARŠAL BASS 1



Volim western, ovo sam kupio bez razmisljanja. I nisam se prevario.
Radnja se vrti oko prvog crnog maršala pravim imenom Bass Reeves.



U stripu mu je ime promjenjeno u ime Bass River i vjerovatno je koristena ''pjesnicka sloboda'' u pisanju njegovih dogodovstina.
Crtez je za 5, ''duplerice'' su jednostavno nevjerovatne, sarene, lijepe i prepune detalja, Igor je to odradio fantasticno! Na kraju knjige ima jako puno njegovih crteza likova iz stripa u tusu; isto su odlicne i jako dobar dodatak (pretpostavljam ekskluzivno za HR izdanje...ili?).
U knjizi su 2 toma i to su 2 odvojene price, za razliku od npr Pogrebnika gdje je jedna prica u 2 toma.
Price su jednostavne, zanimljive i jako pitke.
Druga mi je odlicna i bolja od prve.

Fibrino izdanje je odlicno, veliki format, tvrde korice, debeli mat papir sa vec spomenutim dodatcima na kraju stripa. 5+
Ne promatram bas naslovnice neznam kako, ali dosada mi je ovo uz naslovnicu halo Jones, jedna od najdrazih i najljepsih.

Ako bi ovaj strip usporedio sa npr Bouncerom i Pogrebnikom (jedini moderni westerni koje sam citao), moram priznat da mi je definitivno u ligi sa njima. Sva 3 su mi jako jako dobri.

Nadam se da ce ovaj serijal dogurat daleko i da cemo citat jos puno novih tomova!

Bravo Darko i Igore!



SOS Sreća



Van Hamme, jedan i jedini

Odlican kratki serijal o utopijskom drustvu i cijeni koja se mora platit za tako nesto. U prva dva toma je 6 kratkih prica o raznim situacijama gdje je doslo do zasicenja rigoroznim utopijskim pravailima ''zbog opceg dobra''. U zadnjem tomu je svojevrsna zavrsnica i spoj svih 6 protagonista iz gorespomenutih prica.
Kraj je odlican, premda smatram da prica nebi apsolutno nista izgubila da nema tog 3-eg toma.
Crtez je dosta dobar, realistican.
Fibrino izdanje odlicno, kao i uvijek.
Prica je fantasticna i toplo preporucam svima da barem posude i procitaju strip.

U medjuvremenu sam jos procitao do kraja Skalpirane i Bajke, te drugu knjigu Sage i Samih. Svo cetvero toplo preporucam, pogotovo Skalpirane i Same koji su cudo od stripova!
Vec sam pisao ovdje o prijasnjim knjigama iz ovih serijala pa da se ne ponavljam bzvz.


EDIT: Malo korigirao pravopis i gramataiku





-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 29/11/2017 15:49:01
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/11/2017 : 15:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sjajni prikazi Diskach!!
samo nastavi,uvek rado čitam tvoje mini osvrte.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 29/11/2017 16:29:40
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 30/11/2017 : 09:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
OKO SOKOLOVO



Kao sto sam vec spomenuo pogledao sam mislim sve MCU filmove.
Hawkeye mi se uz Black Widow nekako najvise svidio kao lik.
Mozda je to jer mi je Jeremy Renner drag kao glumac

Prvo po naslovu nisam uopce skuzio da se radi o doticnome, onda kad sam skuzio i procitao privju...odusevljenje i kupovina.

Radnja tece oko toga sto Sokol radi kada nije sa Osvetnicima, tj da budem precizniji sto Sokoli rade u ''slobodno vijreme''.
Uz Clinta Bartona, u stripu upoznajemo i njegovu zamjenu, Kate Bishop.



Pratimo paralelno njihove dvije price koje se isprepilcu i na kraju tvore jednu cijelinu. Ne bih previse u detalje da ne spojlam, citajte ljudi

U pocetku mi se strip cinio bzvz, cak mi i crtez nije bio nesto posebno. Na kraju je to se skupa dosta dobro ispalo.

Zanimljiva prica prozeta blagim humorom i minimalisticki crtez koji je u nekim poglavljima odlicno koncipiran i slozen.
Ima nekih poptuno ludih poglavlja (npr sa psom, opet necu spojlat previse), i bas je bilo osvjezenje procitati nesto ovako neozbiljno.
Humora ima, ali mi je nekako blag, kad ga drze na povodcu, tu mi je Hitman npr puno jaci (jedva cekam da se bacim na Deadpool-a, da opet strip koji sam kupio zbog odlicnog filma).

Sve u svemu jako fina pricica na 500+ stranica.

Fibrino izdanje; pa ne moram ni spominjat da je kvalitetno.
Inace, mozda bi bilo dobro da Fibra uz ovakve mrcine ponudi i neki kupon sa popustom na clanarinu u teretani?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 02/12/2017 : 00:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Die Odyssee (Ehapa 2012, 74 str. / La odisea 2007)

Za 25-godišnjicu objavljivanja u časopisu Metal Hurlant Norma Editorial je 2007 uskrsnuo ovaj klasik španjolskog stripa.

O junaku mi kazuj, o Muzo, o prometnom onom,
Koji se mnogo naluto razorivši presvetu Troju;


Tako Homer počinje Odiseju, priču o oduženom povratku lukavog trojanskog junaka Odiseja svom domu na Itaki gdje ga željno očekuju vjerna Penelopa i sin Telemah.

Preporuka!









Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 02/12/2017 : 12:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Das Teleskop (Salleck 2016, 88 str. / Le Télescope 2009)

Zajedno njih petorica imaju 300 godina. Preko puta, na dohvat njihovog teleskopa mlada 25-godišnjakinja. Njih petorica bez ikakvih iluzija a ona još nije imala vremena stvoriti neke.
Njih petorica prilično švorc a ona voli dragulje i luksuzne restorane. Ona voli voditi ljubav svaki dan a oni nisu u stanju ispunjavati joj želje. Ukratko, kao stvoreni da se upoznaju.
Pet protiv jedan, neravnopravna igra a ona ju je dobila u 6 tjedana. I onda finale…

Van Hamme je ovo napisao kad je imao 70 godina. Htio nam je reći da s 60 godina tek počinje pravi život, najbolje godine tek slijede. Nikad nije kasno za ispunjenje snova.
Priča o prijateljstvu, ljubavi, sexu, napeta, duhovita. Ovo je po meni bolje od Starih furuna. Preporuka.












Have mercy

Edited by - izivko on 02/12/2017 13:21:06
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 02/12/2017 : 13:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiva fabula ali je crtež očajan.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/12/2017 : 17:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
s' obzirom da sam oduševljen ovim Texoneom,moram ostaviti i ovde utiske:



Faraci&Breccia:Tex-Capitan Jack (Strip-Agent,Tex Gigant 31)


Šta reći a ne zaplakati?!?!?
Za "Kapitana" sam još pre samog izlaženja imao dojavu da je reč o vanserijskom crtežu,ne samo u nekom boneli stripu,već uopšte;i da je samo zbog njega ovaj Teksone vredan nabavke.Onda videh da je Farači zadužen za priču,što me je malo rastužilo,jer je Tito kod mene odavno izgubio poverenje (osim prve epizode Bred Berona i jednog Dilana,sve ostalo su prosečne,ispodprosečne i loše priče).
Al' zajeba mi Tito - jeste da je sve ovde,priča,scenogarfija...podređeno velikom Enrikeu (a verujem da je i sam Breća na svoj način učestvovao u su-kreiranju storije),ali ništa gospodin Farači ovde nije zeznuo.Možda je malo dao više Teksu po "rambovštini" u puškaranju u Lava Bedsu,ali nije to ništa naškodilo priči koja je sjajna,ozbiljna i sa odličnim poveznicama istorijskih događaja sukoba Modoka i plavih bluza sa događajima opisanim u ovom Texoneu.
Elem,Kuka Džim,negativac iz plemena Kapetana Džeka,sa svojom bandom pobunjenih Modoka pobija celu porodicu bivšeg rendžera,a njega ostavlja u životu,tek da kaže ko je taj zločin izvršio,ali i da obaveže svog prijatelja (i dužnika) Teksa,da mu osveti ćerku i unuka.
Teks,jebeniji nego ikad,ne može da pogazi reč koju je dao čoveku na umoru,i kreće u Lava Beds,gde je vojska opkolila kalifornijske urođenike.
A crtež - MAJKO MILA,pa ovo je praznik za oči.I ponavljam,praznik za oči - pa ovde je Breća 50% bolji nego u Alvar Majoru - svaki hebeni kadar je čista vizuelna uživancija.
I kad se tome pridoda priča,koja je prilično nesvakidašnja za SBE produkciju,dobija se jedno remek delo - iz mog ugla.
Kapetan Džek mi je jedan od najboljih boneli stripova,ali i jedan od kandidata za najbolji strip godine (možda ne za vrh liste,ali sigurno će mi upasti u top 10)- što mi je bilo nezamislivo do sada.

5+/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/12/2017 17:11:50
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/12/2017 : 20:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

s' obzirom da sam oduševljen ovim Texoneom,moram ostaviti i ovde utiske:

ovde je Breća 50% bolji lošiji nego u Alvar Majoru



S obzirom da pišeš svašta, moram te i ovdje ispraviti.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/12/2017 : 21:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ajd' nek ti bude :)
(dobro,pod utiskom ovog sjajnog Teksa sam stvarno preterao;50% nije,niti mogu sad da ocenim to matematički,ali iz mog ugla,za klasu mi je bolji nego u Alvaru).

Nego,kad se dotičemo Breće,meni je sve do sada bio on malo i prehajpovan,ali sad nakon Kapetana Džeka + što sam malo guglao i video još neke njegove radove (koje nisam imao prilike pre upoznati),moj najdublji naklon ovom crtaču.
Čovek je genije.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/12/2017 21:53:10
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/12/2017 : 23:56:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ajd' nek ti bude :)
(dobro,pod utiskom ovog sjajnog Teksa sam stvarno preterao;50% nije,niti mogu sad da ocenim to matematički,ali iz mog ugla,za klasu mi je bolji nego u Alvaru).

Nego,kad se dotičemo Breće,meni je sve do sada bio on malo i prehajpovan,ali sad nakon Kapetana Džeka + što sam malo guglao i video još neke njegove radove (koje nisam imao prilike pre upoznati),moj najdublji naklon ovom crtaču.
Čovek je genije.



Jabuka ne pada daleko od stabla.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 06/12/2017 : 20:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Essai (Carlsen 2016, 88 str. / L'essai 2015)

Povijesno dokazani događaji o anarhističkoj zajednici imena Essai – u prijevodu pokus, proba, pokušaj.
U dodatku stripa su razne fotografije koje svjedoče o ovome.

Ako samo jedan sanja, onda je to samo san.
Ako mnogi isto sanjaju, onda je to početak nove stvarnosti…


Nitko ne može biti sretan dokle postoji netko nesretan.

Godine 1903 Fortunè Henry doseli u planinske krajeve Ardena. Lokalno stanovništvo je uznemireno jer stranac s istomišljenicima osniva anarhističku zajednicu: bez Boga, bez gospodara, sloboda za svakog pojedinca. Mir je pomućen kada u opticaj krene jedan komustički manifest te revolucija u Ardenima naprasno završava…

Utopija o idealnom društvu ostat će samo utopija. Uvijek će zapeti na ljudskoj prirodi. Preporuka!











Have mercy
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 06/12/2017 : 20:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Tex,Visoravan kostura
Odlicna prica,Ticci legendaran
Najvise mi se svidilo kako je naubija ona 2 lika kod zapovjednika pa poslije jos onog sto ih je potplatia na lazno svjedocenje
Obavezno stivo za sve ljubitelje ovog zestokog rendera

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 06/12/2017 : 20:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

Tex,Visoravan kostura
Odlicna prica,Ticci legendaran
Najvise mi se svidilo kako je naubija ona 2 lika kod zapovjednika pa poslije jos onog sto ih je potplatia na lazno svjedocenje
Obavezno stivo za sve ljubitelje ovog zestokog rendera



I ona priča KLOPKA U RUDNIKU od Teksa šta si mi posla prijatelju je odlična
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/12/2017 : 20:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@izivko

Ovaj Essai izgleda odlično vizualno, a i sadržaj mi se čini obećavajućim.

Baš za Fibru!

Mali preview:

https://www.bdgest.com/preview-1695-BD-essai-l-recit-complet.html?_ga=2.149049398.1871151332.1512589172-1294056616.1506084303
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 06/12/2017 : 20:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Djeluje fibrastično.

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/12/2017 : 11:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
podseća na Bratstvo,nedavno objavljeno od Makonda.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/12/2017 22:34:53
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 08/12/2017 : 01:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by markotamara

Tex,Visoravan kostura
Odlicna prica,Ticci legendaran
Najvise mi se svidilo kako je naubija ona 2 lika kod zapovjednika pa poslije jos onog sto ih je potplatia na lazno svjedocenje
Obavezno stivo za sve ljubitelje ovog zestokog rendera



I ona priča KLOPKA U RUDNIKU od Teksa šta si mi posla prijatelju je odlična


bit ce toga jos

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 08/12/2017 : 08:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Essai (Carlsen 2016, 88 str. / L'essai 2015)


zanimljivo
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 12/12/2017 : 19:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Indeh, autor je glumac Ethan Hawke a crtač Greg Ruth. Strip sam nabavio u striparnici u Bruxellesu u siječnju i tek sad sam ga pročitao. HC, crno- bijeli, 226 stranica, o indijanskom poglavici Cochisu, njegovom sinu Nachisu i Geronimu i borbi Apača protiv vojske. Strip je povijesna fikcija, stvarne povijesne ličnosti, stvarne lokacije i dogadjaji su uključeni u priču, pricano iz perspektive Indijanaca.

Strip sam dosta olako shvatio kad sam ga počeo citati ali kako je priča u principu istinita i ima dosta likova, morao sam se cesto vraćati u nazad kako bi pohvatao tko je tko od Indijanaca i vojske. Crtež mi je neobičan, na trenutke mi je odličan, detaljan na momente a na trenutke kao da namjerno želi biti površan i grub. Neke kadrove nisam bas uspio najbolje razumijeti, zato je izabrana odredjena perspektiva a lakše bi bilo za citati strip da je povremeno dana naznaka kod kojeg plemena, na kojoj lokaciji, se radnja odvija i u kojem vremenskom slijedu, ovako bas treba paziti dok se čita.

U središtu price je Cochise, kao poglavica, iako se u početku Geronimo postavlja u prvi plan. Po meni je autor uspio uhvatiti taj neki spori ritam indijanske filozofije i načina izražavanja u pripovijedanju sto daje odličan stih stripu. Strip je autentičan, rekao bih . Sve u svemu, strip ozbiljna sadržaja, moja preporuka, uzivat ćete i naučit ćete dosta o povijesti Apača.








Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/12/2017 : 15:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Gotlib

Sto mu gromova!
Prvi put čujem frajera da govori!


Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/12/2017 : 21:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Durchbruch (Carlsen 1990, 72 str.)

Album je u isto vrijeme objavljen u 12 zemalja, a nastao je povodom pada Berlinskog zida.
U njemu je 30 autora iz 12 zemalja, i s obje strane Zida, dalo svoje viđenje ove velike predstave 20tog stoljeća.
Svoj prilog su dali i dvojica autora s naših prostora. (Kerac i Pahek)

U glavama je još zidova.

Ima ovdje jako zanimljivih i veoma kritičkih pogleda.
Kako reče Victor Mora: "Nisu svi zidovi još pali. Moraju pasti i oni u Washingtonu, Parizi, Londonu, Rimu..." Preporuka











Kerčev strip, 4 table, ovdje

https://imgur.com/a/tX5x9


Pahekov strip, 6 tabli, ovdje
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=45629&REPLY_ID=2104304

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/12/2017 : 22:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Imam to na engleskom:

https://www.goodreads.com/book/show/166581.Breakthrough

Meni onako ...

Više propaganda, manje strip ...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/12/2017 : 22:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Meni odlično.

Nisam znao za ovo, znaš da kasnim 20 godina.

Dobro bi došla kakva preporuka da se ne "patim" tražeći.
Ovako pročitam 20 loših i 5 solidnih dok ne naletim na jedan jako dobar.

Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 198  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000