forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 198

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/12/2017 : 23:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@izivko, ti si nam već predstavio silan broj zanimljivih naslova, od kojih su neki kasnije i kod nas objavljeni.

Nije ni čudo da ti je sve teže pronalaziti nove.

Keep up the good work .

Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/12/2017 : 10:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Station 16



Hermann i sin u akciji
Za divno cudo jos jedan dobar Yves-ov strip!

Radnja se odvija na sjeveru Rusije 1997. godine u vojnoj bazi gdje dobivaju poziv upomoc iz druge, napustene postaje gdje su se vrsili nuklearni eksperimenti...
Ne bih nesto previse u detalje jer ovo oneshot, pa neznam koliko mogu reci a da ne spojlam. Strip me bas ugodno iznenadio, malo je spooky, dosta misteriozan i napet do samoga kraja.
Yves je dobro slozio pricu, a Hermann senior je to odlicno nacrtao.

Tople preporuke.

Ja sam citao sken, ima izdanje od DHC-a, a mislim da uopce nema naseg izdanja (hr/sr) ili ima?




-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 19/12/2017 11:00:38
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/12/2017 : 11:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
mislim da je izašao u PZ.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

5ypo
Junior Member

Serbia
446 Posts

Member since 09/03/2017

Posted - 19/12/2017 : 20:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send 5ypo a Private Message  Reply with Quote
Jeste. Izasao je u Politikinom Zabavniku.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/12/2017 : 15:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Četvrta Sila (1-2)



Kada sam vidio da je ovo crtao Juan Gimenez i da je ''psihodelicni'' SF, odlucio sam ga nabavit sto prije.

Poprilicno zanimljiva SF prica koja jako, ali bas jako baca na Jodoverse. U pocetku vidimo da netko otima 4 zene...poslije saznajemo da Kromijanci imaju u planu sve cetiri zene objedinit u jednu i napravit neku vrstu super bica zbog rata kojeg vode stoljecima sa Ujednjenim Planetarnim Državama. Jedna od njih se budi usred postupka i bjezi...

Crtez je predivan, ali da budem iskren Gimenez je ocito u Metabarunima rasturio i ovdje je crtez ipak slabiji. Pricom je ocito probao napravit neku svoju vrstu Jodoversa, Jodo je tu ipak bolji, ali i ovo je odlican strip. Najvise mi se svidja sta ima dosta easter eggova (ili kako to vec da nazovem?).
Npr Bender iz Futurame





Oznaka na vojnicima je jako slicna oznaci colonial marines-a iz Alien fransize:





Oznaka na brodu u stripu je gotovo ista kao znak iz Metroid fransize (fenomenalna SF igra u kojoj je u glavnoj ulozi Samus Aran-isto zena):





Brod iz stripa lici na brod Sardaukara iz filma Dune:





Vjerojatno ima jos toga, ali ovo sam ja primjetio, nadam se da nisu neki spojleri.

Sve u svemu meni se strip svidio i prijevod je odlican, tj da budem precizniji, nema nikakvih nepoznanica i slicno.
Naime, netko je na forumu napisao da je staro ENG izdanje jako lose prevedeno i da se nezna ko pije a ko placa. Ovdje je sve razumljivo

Uzeo sam Komikovo izdanje, izdanje je prva liga, svidja mi se i odluka da se izda u 2 dijela, tako da svaki ima cca 130 stranica (u originalu je izdan u 4 toma, ovdje su po 2 u knjizi). Jest skuplje, ali je lakse za citanje.
Cak mrvu jeftinije ispadne Humanoidsovo izdanje koje je nekim cudom iste velicine (32x24cm), i cak nesto malo jeftinije na Book Depository-u, i sve je u jednoj knjizi(novo izdanje sa novim prijevodom).



Pioniri Nepoznatog



Steampunk strip, moze!
Cim sam vidio naslovnicu, odmah me podsjetila na odlicnu staru igru sa Amige, The Chaos Engine koja je isto steampunk.



Jednog dana Anabele ciji je otac nestao, unajmljuje Đeka Gordona da joj pomogne naci oca...
Ima svega, od super zlikovaca od kojih svaki ima neke svoje moci, do letecih brodova i dinosaura!
Bas fini jednostavan Bonelli za gustat.
Crtez...crtez je fantastican, tu ovaj strip jednostavno briljira, toliko sitnih detalja posvuda...cudo, bas sam se odusevio...podsjetio me na dane kada sam ko mulac citao prve brojeve SD Nathan Nevera koji su isto imali vanserijski crtez (barem tako kaze nostalgija ).


Jedino je kraj malo bzvz, napravljena je priprema za nastavke, a nastavaka ako sam dobro shvatio nece biti.
Steta, meni je strip bas fora i rado bi udomio jos koji strip iz serijala ako ih bude.

Izdanje od ČK je super sto sam vec napisao kod kratkog osvrta na ''Na Izgubljenoj Planeti''.



-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/12/2017 : 12:21:12  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Maggy Garrisson (Schreiber & Leser 2017, 48 str.)

Za kraj godine mali predukus onoga što je Fibra najavila.
Francuzi su na trećem, Nijemci na drugom albumu, treći je u pripremi.

Ponekad dobiti znači ne izgubiti.

Malo pankerica, malo popunjena, hladnokrvna i domišljata kao nijedna druga, to je naša Maggy. Pravi izdanak londonskog East Enda.
Tri tjedna pred Božić najzad ima neki posao, mjesto tajnice kod totalnog gubitnika, privatnog detektiva Anthonyja Wighta….

Priča te odmah povuče jer sve djeluje stvarno, vjerodostojno. A tome najviše doprinose likovi, počevši od glavnog pa do sporednih.
Maggy je na početku tridesetih, prosječna izgleda, ni osobito lijepa ni zgodna, pa ipak je simpatična i privlačna. Mirna, sabrana, nikad ne gubi glavu,
osamljenost i tugu sapire pivom, ukratko žena sa životnom školom. Rado bih cugao s njom u nekom pubu.
Crtež izražajan, dojmljiv, tečno prati priču, sve djeluje skladno.

Pravo osvježenje, sudeći po prvom albumu ovo bi mogao biti pravi hit. Pun pogodak Fibre. Preporuka










Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/12/2017 : 14:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Maggy je najavio BUSHIDO već 2014:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=3&TOPIC_ID=29141#1727703

Edited by - Peyo on 26/12/2017 14:10:44
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/12/2017 : 14:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Na drugoj tabli kaže barmen Maggy: Bacchus je utopio više ljudi od Neptuna.

Ovu filozofsku misao valja zapamtiti.

Have mercy
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 26/12/2017 : 14:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Bas mi izgleda zanimljivo Maggy, odmah sam to rekao kad je Markos objavio plan. Drago mi je čuti da je priča dobra.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/12/2017 : 12:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
DEDPUL-Mrtvi Predsednici i Druge Prodane Duše



DEDPUL-Za Jastučnicu Dolara



Pogledao sam film i uz Logana mi je naj MCU film.
Reko strip mora bit jos bolji pa sam odmah kupio oba dosada izasla na nasem jeziku.
Nije to to, prva knjiga mi je bila osrednja, druga je bolja tj price su bolje, pogotovo ona ozbiljnija, ali humor je bas bzvz.
Ocekivao sam puno vise, recimo Hitman mi je tu vrh, dosta bolji strip na temu superjunacke zahebancije.
Prijevod mi je odlican, tu su odradili odlican posao, bas su mi se svidjeli i oni sazetci sa chiby Deadpool-om.
Crtez je dosta dobar, saren, lijep.
I tako, steta, nije strip toliko los koliko me razocarao nakon filma.

Darkwoodovo izdanje tj izdanja su za 5.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 29/12/2017 15:53:11
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/12/2017 : 13:04:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pogledao sam film i uz Logana mi je naj MCU film.



Deadpool i Logan nisu MCU filmovi.

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Jel pisemo ovdje i o knjigama?



http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=30344

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/12/2017 : 14:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam da je sve Marvelovo MCU.
Ugl oba filma odlicna :D
Fala za info, editirat cu post kasnije na kompu, nezgodno mi to radit na mobu.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 29/12/2017 14:56:59
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/12/2017 : 15:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Mislio sam da je sve Marvelovo MCU.


Marvel Cinematic Universe (MCU) je franšiza koju čine filmovi nastali u produkciji kompanije Marvel Studios, koja je u vlasništvu Disneyja.

Wolverine i Deadpool jesu Marvelovi likovi, ali njihovi filmovi ne spadaju u MCU, jer su nastali u produkciji studija 20th Century Fox.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 03/01/2018 : 08:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Najbolji stripovi 2017. po izboru TCJ-a:

http://www.tcj.com/the-best-comics-of-2017/

Promaknulo mi je da je Pazienzin Zanardi objavljen na engleskom. Ima jos dobrih stvari na popisu.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 03/01/2018 : 10:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Posudio sam Zanardija Markosu ali mu se nije baš svidjeo. Nadajmo se da će neki drugi izdavač to objaviti. Pazienza je praktički nepoznat avtor na ovim prostorijama.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 03/01/2018 : 15:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

Pazienza je praktički nepoznat avtor na ovim prostorijama.



Sto je velika steta s obzirom na to koliko je utjecao na neke druge autore. Zanardi na engleskom je vec narucen.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 04/01/2018 : 12:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

Najbolji stripovi 2017. po izboru TCJ-a:

http://www.tcj.com/the-best-comics-of-2017/

Promaknulo mi je da je Pazienzin Zanardi objavljen na engleskom. Ima jos dobrih stvari na popisu.


Na više listi je i "The Customer Is Always Wrong" Mimi Pond, nastavak (?) fenomenalnog "Over Easy". Ja naručio.

Mnogi pominju "Songy Of Paradise" Gary Pantera. Meni ga oko nikad nije hvatalo, nikad ništa njegovo nisam čitao. Grešim?

Jel zna neko ko je ova Andrea Lukic sa "Journal of Smack"?

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 05/01/2018 : 19:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Godina brzo prođe.
Masu toga se pročitalo, više od 600 albuma i magazina. Možda i previše ali tko će stati kad je najslađe.

Generalno mogu reći da se nova izdanja kvalitetom onoga između korica ne mogu nositi sa starim.

Bože nam zdravlja i ove godine.

Top 10 za 2017.

1. El Cid (Palacios)
2. Das Narrenschiff / La nef des fous (Turf)
3. Big Man Plans (Powell & Wiesch)
4. Stratos (Prado)
5. Maggy Garrisson (Trondheim & Oiry)
6. Mezolith (Haggarty & Brockbank)
7. Ein letztes Wort zum Kino / Pour en finir avec le cinema (Blutch)
8. Die Söhne des Südens / Les fils du Sud (Ferrandez)
9. Herzklopfen / Colin-Maillard (Cabanes)
10. Not Quite Dead (Shelton & Pic)

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/01/2018 : 20:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Cabanes ti je star kao Grčka.

Čitao sam još 1991. Xpressovo izdanje.

http://www.europeancomics.net/index.html?a=a&b=Max_Cabanes

Mislim da je to naslov baš za Fibru, a moguće i ovaj Fatale.


Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 05/01/2018 : 20:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Je, ali je i izvanremenski.

Fatale je iz 2015.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=1932845

Have mercy
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 05/01/2018 : 20:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte
Jel zna neko ko je ova Andrea Lukic sa "Journal of Smack"?





dzuboks + manson... hm

https://www.format.com/magazine/galleries/art/andrea-lukic-art-portfolio-illustration

http://dominobooks.org/journalsmack.html

http://lukicandrea.tumblr.com/

Edited by - Vlaadisha on 05/01/2018 20:50:02
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 06/01/2018 : 09:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sinoć Batman: Noel. Super crtež i još bolja boja, vizualno jako lijep strip. Svidja mi se detaljan crtež, Naprimjer čizme i odijelo kod Batmana, nikad prije nisam išao za tim, zatim kadrovi grada, kada provaljuje u dućan sa igračkama, groblje, jak crtež zaista. Priča, iako obrada, isto sasvim u redu, na zanimljiv nacin predstavlja tu tamnu stranu kodBatmana, dio sa Supermanom odlično ocrtava njihove odnose. Potražit ću još od Bermeja radi njegova crteža a Batman mi je sve bolji sto ga vise čitam.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 11/01/2018 : 19:39:57  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Die Frau aus dem Delta (Comicplus+ 2003, 80 str. / La fille aux ibis 1993)

U prijevodu Žena iz delte.

Album je objavljen u okviru edicije Collection Cabrio pod rednim brojem 1 od ukupno 4.
Dvojica autora su surađivali još nekoliko puta a jedan njihov zajednički rad najavila je i Fibra (Kolorka 101, Azrayen').

Rumunjska na kraju Čaušeskove ere. Nakon deset godina provedenih u zatvoru mladi učitelj Stoian Mirtzu je u potrazi za svojom nekadašnjom ljubavi.
A ona kao da se krije od njega. I otkud njezina slika krasi poštansku marku koja je posvećena junakinji iz prošlog rata?

Utjecaj političkog sustava jedne zemlje na život njenih građana. Priča je uvjerljiva, a lako je mogla biti smještena i negdje u bivšoj nam državi. Slična su nam iskustva.
Romantizam, na neki način. Crtež zanatski ali dobro prenosi atmosferu, osjeti se duh tog vremena. Preporuka.













Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 11/01/2018 : 19:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Leonid – Abenteuer eines Katers (Popcom 2016, 48 str. / Leonid 2015)

Dosad su objavljena dva albuma a možda bude još.

Frédéric Brrémaud je u Njemačkoj postao poznat po serijalu Love. Izuzetan strip o ljepoti prirode i vječitoj, surovoj borbi za preživljavanjem, bez riječi i bez ljudi. https://www.bedetheque.com/serie-28285-BD-Love-Bertolucci.html

Leonid i njegovi prijatelji mački i cucki žive ugodno na selu. Tu i nema nekih događanja, život teče mirno. Sve se mijenja kada na pašnjaku pronađu zaklanu janjad.
Diže se uzbuna a mačke moraju dobro pripaziti jer svakog trena bi moglo postati vučarno ako seljakovi psi njih označe kao krivce!
Tko se krije iza ovih strašnih ubojstava?

Napeta, zanimljiva i duhovita priča o detektivu mačku, jednoj lijepoj dami, mišu alergičnom na mačke, psima ovčarima…
Da djeca čitaju stripove, ovo bi im se sigurno svidjelo. Preporuka.











Have mercy
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 12/01/2018 : 10:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ovaj sa macom izgleda super!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 198 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.81 seconds. Snitz Forums 2000