forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 198

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/02/2018 : 16:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Herr Minister (Alpha-Comic Verlag 1990, 48 str. / Monsieur le Ministre 1989 )

Francuzi su objavili ukupno 2 albuma iz života ovog običnog ministra a 2014 i integral.

Christian Binet je francuski strip autor rođen 1947 u mjestu Tulle. Najveći uspjeh je postigao serijalom Les Bidochons (Familie Fleischbauch) u kojem opisuje banalnu svakodnevnicu prosječne francuske obitelji i po kojemu je 1996 snimljen film. Tu je i serijal Kador, priče o psu koji čita Hegela i Kanta, sluša Mozarta, koji ima izvrsne manire i koji je svojim gospodarima duhovno nadmoćan. Za svoj rad primio je najveće francusko priznanje Vitez reda umjetnosti i književnosti Ordre des Arts et des Lettres.

Binet je vjerojatno bio uzor mnogim autorima jer očite su sličnosti Kadora s Rabinovim mačkom i Gospodina ministra s Diplomatskim kronikama.
Binetova djela su po meni bolja.

Partija jedno veliko tijelo a dok se ne dokaže drugačije, glava je ta koja misli.

Sigurno poznajete ovog ljubaznog ministra za meso i mesne prerađevine, gospodina Rudu Velemlada?
U službi naroda ulazi ponovo u politički ring i dijeli i lijevo i desno snažne direkte, iako tu i tamo i sam poljubi pod.
Rudo je inače obavljao razne službe koje je naslijedio od svog oca koji je naslijedio od svojeg djeda koje je imao njegov pradjed…

Koja ironija! Kakav prikaz života jednog političara, priča o podčinjenosti, karijerizmu, ulizivanju, o ponašanju zastupnika u parlamentu, o tome kako puno pričaju a ništa ne kažu, o…
Slika i prilika današnjiih ministara. Ništa se od tada nije promijenilo. Grom gromova! Preporuka



Stranka nosi naziv DDD - Demokratska demokratija demokrata.
Politika je obiteljska stvar: Rudo je predsjednik stranke, njegov brat sjedi u Predsjedništvu, blizak rođak je vođa frakcije, njegova kćer vodi ženski ogranak a zet omladinsku organizaciju.




Prvi potez novog ministra je: Povući sve mjere naših protivnika…onda ćemo vidit dalje.




Vladajuća stranka daje na izglasavanje zakon a njeni zastupnici glasuju protiv kako se ne bi pomislilo da su kao stado ovaca i da svi isto misle.
A onda oporba glasuje za donošenje zakona i iz protesta napušta sjednicu. Daje se stanka te svi zajedno idu na ručak u restoran Sloga…



Prijem kod strane delegacije. Valja predstaviti domaće proizvode.


Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 05/03/2018 : 11:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Die Pioniere des menschlichen Abenteuers (Alpha 1991, 64 str. / Les pionniers de l'aventure humaine 1984)

Album je objavljen 1991 u okviru edicije U-Comix präsentiert pod brojem 53. Iduće godine dobio je u Erlangenu nagradu Max Moritz.
Doslovno Pioniri ljudske avanture.

11 kratkih, apsurdnih, fantastičnih priča koje normalnu ljudsku svakodnevnicu karikiraju bez imalo milosti.
Tako je svakodnevni odlazak na posao prikazan kao borba za preživljavanjem u džungli, tu je i mesar koji od svinjskih polovica i kobasica oblikuje umjetnička djela,
ili priča s Leonardom da Vincijem koji ne može raditi zbog nesnosne buke u podrumu koju prave stanari iz kamenog doba koji slave uspješan lov na mamuta,
ili krdo gnuova dok prelazi „rijeku“ u potrazi za svježom travom… A tu je i najduži, najekstremniji, najupečatljiviji poljubac ikad viđen u nekom stripu.

Crni humor koji osobito danas, u ovo suludo vrijeme, dobija na težini.
Odlazak na posao, odnosno život općenito, suroviji je i teži od puke borbe za preživljavanjem čovjeka iz kamenoga doba. Grom gromova! Preporuka




Krdo gnuova prelazi rijeku



Horst Katzmeier (Jérôme Moucherot) ide na posao. „Ako se ne vratim kući reci djeci da im je otac radije umro kao muškarac nego da živi kao kukavica.“



"Otvori oči i naprijed. Alah te mazo, pleme ljudoždera..."




"Ovu sam nazvao "San ljetne noći"
A ovo dolje je portret žene, neuspio doduše."



„Mi ovdje slavimo, razguli dalje, ako nećeš da ti razbijem njušku!“
„Smiri se Roberte. Djeca se plaše. „




"Ženo, jučer su me posjetili duhovi predaka. Odlučili smo pokazati se naprednima.
Kako si se dobro vladala, udijelit ćemo ti slobodu. Ne bilo koju već najljepšu od svih sloboda, slobodu mišljenja...




I za kraj poljubac


Have mercy
Go to Top of Page

Dragan Andjelkovic
Starting Member

Canada
15 Posts

Member since 17/06/2008

Posted - 05/03/2018 : 19:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dragan Andjelkovic a Private Message  Reply with Quote
Pa na kanadskom amazonu je znatno jeftiniji - $78
https://www.amazon.ca/Fantagraphics-Studio-Jaime-Hernandez/dp/1606999966/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1520273492&sr=8-1&keywords=Jaime+Hernandez

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by KuntaKinte

Da ne otvaram novu temu, da li je neko kupio ovu grdosiju?

https://www.bookdepository.com/Jaime-Hernandez-Fantagraphics-Studio-Edition-Jaime-Hernandez/9781606999967?ref=grid-view&qid=1519717055259&sr=1-5



Izgleda zanimljivo i stvarno je grdosija, ali 133 eura za 192 stranice? Ne pada mi na pamet.



Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 10/03/2018 : 15:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ovo danas garant ne bi prošlo jer nije politički korektno.
Margerina bi danas razapeli.

Eh lijepe 80-te, čovjek može samo žaliti za tim vremenima.

Inače scena je iz albuma Die Vorstadtgang (Carlsen 1988) autora Franka Margerina, u Francuskoj izlazilo 80-tih godina u okviru serijala Lucien.
Dugo se nisam ovako dobro nasmijao i zabavio. Serijal obiluje humorom. Grom gromova.

Prvi kadar:
"Jadni moj Brutus je bolestan. Mora da se zarazio nekim prljavim bacilom...sigurno je ugrizao nekog auslendera!"


Have mercy
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 20/03/2018 : 01:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

quote:
Originally posted by Shaner




Nažalost prilično slabo primijećen (bar ako je suditi po ovoj stranici i forumu) skup kratkih priča s pomalo mračnim ali i crno-humornim pogledom na budućnost čovječanstva. Priče osciliraju ali ne pretjerano, a prepoznatljiv Hofbauerov stil garantira vizualni užitak. Preporuka.





Da, niko ne komentira Mister Morgena, a šteta jer je strip dobar i originalan i koliko sam vidio, izaći će i vani, u američkom i francuskom izdanju.Što se priča tiče, kao što si rekao, solidne su, mračne i onirične ali prava poslastica ovog stripa je crtež i pripovijedanje koji su meni fantastični. Kao najbolje bi izdvojio duže priče, onu sa zombijima i Danila.(ako se dobro sjećam)


Knjiga stripova za strpljivog i pažljivog čitatelja. Kafkijanska, orvelovska, karverovska (sve redom veseljaci), depresivna distopijska atmosfera. Punk, anarhija, socrealizam. Estetika Laibacha, undergrounda.
Crtež jednostavan, grub, efektan, inteligentan i racionalan. Crna, bijela i dvije nijanse sive i crvena kad zatreba. Kvaliteta usporediva s radovima svjetskih perjanica  nezavisnog stripa (Charles Burns, Erik Krik..).
Sjetim se odmah mjesečnih programa Močvare, plakata koncerata, Komikaza ili ilustracija u zbirkama priča Eda Popovića i izdanjima Šarenog dućana.
Osim povremene nesigurnosti i nezgrapnosti vješto zamaskirane dopadljivom tehnikom i stilom, grafičkom dijelu ne nalazim značajnije zamjerke. Osvježenje koje kvalitetom izvedbe nesumnjivo trajno obogaćuje domaći autorski strip.

Međutim, radije bi da su priče razumljivije, manje hermetične nego da razbijam glavu pronalazeći smisao i skrivena značenja gdje ih možda niti nema ili su poznata samo autoru. Ponekad je to poezija u slikama, ili specifična nadrealna kompozicija, otvorena, podložna različitim tumačenjima.
No, knjiga definitivno dobro izgleda, iskreno miriše na art i alternativu. Ipak meni ovdje nešto ozbiljno nedostaje, odnosno nečeg možda ima previše.
Nisam siguran da li dobivamo dovoljno ukoliko se udubimo koliko je neophodno. Pretencioznost?
Volio bi u budućnosti vidjeti Hofenbauerove stripove pročišćenijeg narativnog izričaja i pojednostavljene strukture, ali nekako nisam siguran da će se takvo što ikad dogoditi.

Edited by - zarmix on 20/03/2018 01:38:40
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/03/2018 : 00:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Unsichtbare Hände (Avant 2014, 216 str. / Näkymättömät kädet 2011)

U prijevodu Nevidljive ruke.

Fincu je ovo treća grafička novela a na ovoj je radio pet godina. Vrijeme je provodio u Maroku i Španjolskoj u istrazi i razgovoru s prognanicima, migrantima, radnicima na crno, graničnim službenicima i krijumčarima ljudi. Djelo je u Finskoj izazvalo kontroverze, pokrenulo mnoge debate o migrantskoj politici EU,
postalo bestseller i dobilo najveću nagradu za kulturu - Finlandia.

Još par zanimljivosti: Objavljivanje stripa je sufinancirala država što je praktično jer ovako umjetnik zna koje teme odabrati kako bi dobio potporu i medijsku pažnju. Što bi se reklo politika. Dio prihoda od prodaje (2 €) ide organizaciji Pro Asyl. Niko u Španjolskoj nije htio objaviti strip. Nije teško pogoditi razlog.
Koga više zanima, ovdje ima interview s autorom
https://www.morgenpost.de/kultur/article128280954/Ich-wollte-ich-koennte-meine-Alptraeume-kontrollieren.html

Ovdje nemate imena i lica…samo ruke.

Za prijevoz noću samo nekoliko kilometara širokih Gibraltarskih vrata koja dijele Maroko i Španjolsku, Afriku i Europu, krijumčari traže 2.500 eura.
U siromašnim četvrtima Tangera u svakodnevnoj borbi za život Rashid toliko zaradi u dvije godine kao nadničar i krojački pomoćnik.
Ali utvrda Europa mami: „Kad se nešto toliko čuva, onda mora da vrijedi?“ Kako bi zbrinuo obitelj, Rashid se odluči na „harragu“, ilegalan ulazak u Europsku zajednicu.
Za san o boljem životu Rashid založi svoju budućnost: Kao dužnik bez ikakvih prava mora odraditi troškove puta u plastenicima u Almeiri gdje se pod neljudskim uvjetima proizvodi hrana za zapadnoeuropske kompanije…

Opširno prikazana životna borba migranata na njihovom put u utvrdu Europu, jedna od mnogih priča koje se svakodnevno događaju.
Ujedno priča o čežnji za novom zemljom, za ljubavlju, pravdom, dokazivanjem.
Crtež mračan, mračni tonovi, uostalom kao i sama priča. Sve djeluje sumorno i ne ostavlja mjesta nadi. Za većinu sigurno nimalo lako štivo.
Što se meni najviše svidilo? Osim što je poučan - čovjek ponešto nauči o ovom nesalomljivom narodu, o njihovom teškom životu, o karakteru ljudi, o njihovoj vjeri, o njihovom pogledu na zapadni svijet, - strip je i jako duhovit i pun je nekih životnih mudrosti. Preporuka, posebno izdavačima!





Europa…skoro da se može dohvatiti rukom i zagrabiti zlatni pijesak…




„Znate li onaj, hvale se Skandinavac, Turčin i Marokanac.
Skandinavac se hvali ljepotom žena, Turčin kvalitetom svojih tepiha.
Marokanac se nema čime pohvaliti osim možda velikom kitom kojom na Turčinovom tepihu skandinavskim kurvama razvali guzice„




Požuda za slatkim životom donijela joj je smrt.




Amina ti neda zguza?







U Božjim rukama…


Have mercy

Edited by - izivko on 25/03/2018 00:23:03
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/03/2018 : 18:42:53  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Iz stripa, mali dio onoga što se meni svidilo

. Bog nas ljude pati neostvarivim željama…
. Europske žene…paradiraju kao rasne kobile…ne kao naše, zamotane tegleće mazge
. Muškarac postane muškarac tek kad mu otac umre.
. Snova i duhova se ne možeš osloboditi. Moraš naučiti živjeti s njima.
. Stari i bogati ljudi sa sjevera i mladi i siromašni s juga, moraju se izmiješati kao što se miješaju elementi. Mi se brinemo da svijet nađe svoj neminovni red.
. Kako uplašiti čovjeka kojemu glad tutnji ne samo u njegovim zgrčenim crijevima nego i u jadnim trbusima njegove djece?
. Na što žene danas padaju: novac ili velika kita. A ja inisam bogat
. Imam dobrog muža, ne tuče me a i ne vara.
. Kad ti se se trbuh objesi i kosa otpadne i ti ćeš se bojati Boga i početi moliti
. ...bolje nego živjeti kao kozar sa smradom mokre vune na kiti..
. Ako te peče pri mokrenju, moraš spavati s ženom crnom kao noć. Njena vagina je vruća i brže usisa blokirano sjeme iz tvog tijela.
A ako to ne pomogne, onda žena s dlakavim nogama.

Have mercy
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 25/03/2018 : 20:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Bogami, sjajno izgleda (sjajno, naravno, u smislu kako je nacrtano, ne na motiv price)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/03/2018 : 20:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Uživao sam ove sedmice čitajući dva odlična novinska stripa - Popaja (drugu knjigu) i Lensa (sve četiri).
S moje strane,sve preporuke za oba naslova.



Sigar:Popaj,knjiga druga (Komiko)

"Brige me more iz dana u dan...Zar ti nikada ne brineš?"
"Ko,ja?Da brinem?Vrag da me nosi,jok ja!Kad se pojavi neka
prepreka,ja je sklonim - to je ono što čini život int'resantnim."


Joj koliko je meni drag ovaj strip,pa to nije normalno.Da stvar bude još bolja,svideo se i mojim klincima (11 i 7 godina),pa smo ga par večeri zajedno čitali - e to je ono što se zove neprocenjivo.
U drugoj knjizi se nastavljaju doživljaji prvog stripskog superheroja (po Mortu Vokeru) - tamo gde se završila prva knjiga,sa Morskom vešticom,pa preko misterije Braunston Hila i Viltsonove tajne,pa malo akcijanja na Divljem zapadu,finansijskih špekulacija i jednosmernoj banci do finala u ratu između Nazalije i Krajnikovije,malenih državica na Ždrelnim ostrvima Tihog okeana.
Kvalitet priča mi je pomalo varirao - i dok mi je završnica sa Morskom vešticom i obračun sa Glintom Gorom bio manje uzbudljiv,misterija Braunston Hila,jednosmerna banka i pacifički rat su mi otkidali.
Ilija Čanak - eh,to je već posebna priča.Cenim da će Ilija prevodom Popaja ući u anale strip izdavaštva na ovim prostorima.MAESTRALNO!!!

E.K.Sigar - a ovaj čovek je bio (najmanje) pola veka ispred svog vremena.

"Samo pomisli!Rat bez žrtava!Gde je u tome čar?"
"Možda bi mogli da ubijemo nekog od naših."


Voren Tafts:Lens,knjiga prva (Makondo)
Voren Tafts:Lens,knjiga druga (Makondo)
Voren Tafts:Lens,knjiga treća (Makondo)
Voren Tafts:Lens,knjiga četvrta (Makondo)

Kad sam uzeo pre neki dan da se podsetim prve dve knjige,najpre bacih pogled na sopstveni komentar od pre neku godinu,i začudih se kad sam video da su mi bile odlične.Nakon dve i po godine pauze,sećanja su isčilela,i nešto sam bio ubeđen da mi se prva dva albuma nisu toliko dopala.
Drugo čitanje,ovaj put kompletnog Lensa,mi je samo potvrdilo da se radi o odličnom stripu.Dobro,možda nije baš za čistu peticu,našlo se tu i tamo ponešto što i nije baš leglo,ali kompletan utisak je sjajan.
Lens - jednom rečju,Princ Valijant na Divljem zapadu (tridesetih godina XIX veka).Lens je poručnik 1.Dragonskog puka,hrabar,lep,pametan i beskompromisan.Zajedno sa narednikom Blejzom i još par stalnih pratilaca (između ostalog Velikim Felonom i Kitom karsonom) učestvovaće u mnogim misijama bitnim za državu i osvajanje novih granica - pronalasku rute za Oregon,smirivanju indijanskih pobuna,osvajanju Kalifornije...Tu će biti i nekih njegovih ličnih avantura,što vojnih što ljubavnih.
U svakom slučaju,predivno nacrtan i lepo ispripovedan avanturistički strip,koji ujedno predstavlja i labudovu pesmu nedeljnih stripova preko čitave stranice.

Jedina zamerka koju imam je što oni dnevni kaiševi nisu išli na dve stranice.ali pitanje je da li se to i moglo učiniti od strane Makonda.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/03/2018 : 20:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pa brzopoteznih, danas sam malo upogonio tablet pa sam iščitao nešto skenova.

The Walking Dead (163-177)



Kirkman...ne znam kako tom čovjeku to uspijeva, ali ovaj serijal je i dalje sve bolji tj ne gubi na kvaliteti ni malo.
Jednostavno prezarazno i predobro
Neću ništa više zbog spoilera.


Oblivion Song (1. broj)



A ne znam, 1 broj (40-ak stranica) je ipak premalo za donijeti nekakav sud, ali iskreno ovo malo viđenog mi se baš i ne sviđa, ali pročitat ću i daljne brojeve da vidim u kojem smjeru ide strip.
Crtež mi je totalno fora i prva asocijacija mi je Siročad, isti crtač, sličan crtež, glavni lik koji malčice baca na Ringa...


Star Wars: Vader's Quest



Ovo sam prvenstveno išao čitat zbog Gibbonsa, volim njegov crtež.
A onda krenu čitat i vidim Macan scenarist
Ako zbog ničeg drugog vrijedilo ga je pročitat em zbog odličnog crteža, em zbog imena nekih planeta i likova (možda malo djetinjastvo, ali svejedno me nasmijalo), em zbog nekako totalno uvrnutih naslovnica. Mislio sam prvo da nisu Gibbonsove, ali jesu, nekako odudaraju od njegovog crteža u samom stripu.
Sve u svemu fora kratka pričica.


Chrononauts



Kratka priča o nestašlucima dvojice znanstvenika i jako dobrih prijatelja koji putuju kroz vrijeme.
Crtež...a ne znam, nit je dobar, nit je loš, čisto OK.
Priča je isto onako.
Ne znam, nije mi žao vremena koje sam potrošio na strip, ali neću ovo više nikad pročitat. Fire and forget.
Čisto OK, za ubit malo vremena.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 27/03/2018 20:12:54
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/03/2018 : 22:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Yiya (Bunte Dimensionen 2016, 48 str.)

Serijal je završen, ukupno 2 albuma.



Evo što njemački izdavač BD kaže o autoru:
Vukašin Gajić rođen je 1970 u Beogradu. Počinje crtati već u mladim danima nakon što se u školi upoznao s Conanom. Postati umjetnik u to vrijeme u Jugoslaviji nije bio baš prvi odabir. Stoga je odabrao studij. Nakon što je više godina radio kao grafički dizajner, vratio se svojoj prvobitnoj strasti, crtanju.
Autor je serijala Experiment Alpha (Splitter, 2007) i crta serijal Yiya u suradnji s Danielom Pecqueurom.


Povezani platonskom ljubavlju Yiya i Rogo proživljavaju svakodnevnicu punu odricanja u malom ruskom lučkom gradu.
Rado prihvate zadatak tajanstvenog stranca Shuna i unatoč gadnoj oluji isplove na pučinu – nimalo dobra nakana jer prilikom zaronjavanja sve troje izgube život.
Ali to nije kraj već početak jednog fantastičnog putovanja punog magije i vremenskih skokova…

Neka mješavina avanturističkog fantasyja i SF; potraga za blagom u nepoznatom svijetu ispod površine mora gdje vlada neka humanoidna rasa koja je skoro istrijebila ljude.
Iskreno rečeno i nije nešto napeto a ni zanimljivo. Priča dosta zbrkana, rekao bih i nelogična. Previše nekih vremenskih putovanja u prošlost pa u budućnost, pa curik u sadašnjost.
Crtež je bolji dio stripa, skladan kolorit, lijepi zimski i podvodni kadrovi. Dobro su prikazane borbe, potjere, likovi se lako raspoznaju, fine linije, puno detalja.








Rogo je Yiyu pokupio na ulici







Dobra stara giljotina...





Dobra stara Venecija...


Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/03/2018 : 23:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Uskoro i drugi Vukašinov strip Experiment Alpha. Večeras ga čitam...

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 31/03/2018 : 00:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Experiment Alpha (Splitter 2007, 48 str. / Le monde Alpha 2006)

Francuski nakladnik Soleil je obustavio serijal nakon prvog broja. Koliko sam uspio saznati, navodno je od strane Nijemaca bilo interesa
da se stupi u kontakt s autorom i nastavi sa serijalom jer prodaja nije bila loša.
Vukašin je stariji burazer slabo poznatog Alekse Gajića.

Ujedinjena Amerika godine 2051.
TV-kamere upravo prikazuju uživo jedan poseban pokus čiji rezultati bi čovječanstvu mogli donijeti veliki napredak. Kada eksperiment krene po zlu,
znanstvneici posumnjaju da je 15.000 pokusnih osoba bilo pod utjecaem droge. Posljednje slike prijenosa prikazuju kako specijalna vojna postrojba upada u laboratorij
i priređuje strašno krvoproliće. A onda neko puca u kameru…

Teško je reći nešto pametno nakon samo jednog broja. Uglavnom priča me se nije nešto dojmila a to je već stvar ukusa. Tko zna kako bi se dalje razvijala da je uslijedio planirani nastavak. Crtež je izražajan i dinamičan i odgovara uz ovakvu priču, ali kako sam ja konzervativnih osjetila, više mi se svidio onaj u Yiyi.







Meni govoriš...jel to ti meni govoriš?



eko-teroristi...





Have mercy
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 31/03/2018 : 08:47:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Taj Experiment Alpha izgleda odlično!

Lethal Lullaby (Berceuse Assassine-orig naslov)



Ovaj strip je netko ovdje na forumu preporučio već pred neko vrijeme, pa reko ajd da pročitam pošto su samo 3 toma.
Odličan vizualni stil koji me podsjetio na Spielbergovu Schindlerovu Listu, sve je u sepia tonu, samo su neki detalji žarko žuti, sve skupa izgleda jako efektno.

Radi se o taksistu Telenku kojem je dosta života sa njegovom ženom u kolicima koja ga svakodnevno izluđuje sa svojim zahtjevima i on ju odlučuje ubit jednog dana...

Priča je odlična, a pogotovo način na koji je sve ispričano i na kraju sklopljeno u cijelinu. Jako me podsjeća na Tarantina po tom pitanju.
Strip mi je fenomenalan i rado bi ga uvrstio u kolekciju ako ga izda neko od naših (čitao sam sken)

Topla preporuka svima da bace na oko na ovo odlično djelo, vrijedi ga pročitat




EXO



Još jedan strip koji se sastoji od 3 toma.
Humanoidsi su ga dosta izreklamirali na internetima pa sam bacio oko.
Crtež je odličan, boje su mi stvarno prekrasne, nije superdetaljan, ali opet ima daleko više detalja nego u većini US stripova.

Priča se vrti oko toga kako je NASA napokon pronašla planet pogodan za život zemljana. Gotovo u isti tren, meteor probija svemirsku stanicu u zemljinoj orbiti...

U početku sve kreće jako misteriozno i tu je priča odlična (1. tom), ali kasnije kako sve postaje jasnije, meni je bila malo slabija.
Sve u svemu, strip je OK, prosječan. Ko voli SF i predivan crtež, neka baci oko.




Motor Crush (6-10)



Već sam pisao o ovom stripu kod kojeg me se najviše dojmili ludi vizuali. Sve je u ludim pastelno neonskim bojama.

Priča se vrtio oko Domino Swift koja voli motore i utrkuje se, što ne legalnom prvenstvu, što u ilegalnim noćnim utrkama.

Priča je OK, malo neobična, opet, teško mi je išta procjenit iz samo 10 brojeva (20-ak stranica po broju) koji još izlaze i jako sporadično. Prvih 5 je izašlo po 1 mjesečno, pa je bila pauza od par mjeseci, pa je izašlo još par brojeva pa kratka pauza, pa još koji broj i sad je već 2-3 mj pauza. Pretpostavljam da se ili ne prodaje, ili su autori spori pa zato sve ide tako kako ide.

Zasada je strip čisto OK, ali čini mi se po smjeru u kojem je priča krenula da bi mogao biti jako klišeiziran, ali opet izvlači ga totalno kul vizualni stil.
I još sam primjetio da su neki likovi kroz par brojeva rekli Bože, moj Bože i slično, tako da očito ima neko naš ko radi na stripu.

A preporuka ili ne? Ne znam, probajte




-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 03/04/2018 : 14:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Zoo (Carlsen 2001-2008, 224 str. / Zoo 1994-2007)

Trodijelni serijal koji se razvukao na više od 20 godina. Prave stvari valjda trebaju više vremena.
Strip je 1996 u Erlangenu dobio nagradu Max-und-Moritz za najbolje izdanje godine.

Frank Pé rođen je 1956 u Briselu gdje je studirao kiparstvo na Akademiji likovnih umjetnosti. Prvi radovi na stripu objavljeni su mu 1973 u časopisu Spirou,
a narednih godina slijede serijali Brousaille, u Njemačkoj izlazio koncem '80-tih pod imenom Jonas Valentin (Carlsen 1987-1990), i Elan.
1993 počinje s radom na serijalu Zoo. Zoološki vrtovi i životinje su u njegovom životu igrali veliku ulogu. Radio je umjetničke projekte za nekoliko zooloških vrtova u Belgiji i Francuskoj prikazujući vezu umjetnosti i prirode. Uzgajao je mnoge vrste gmazova, među ostalim i krokodile.
Frank je dobitnik mnogih međunarodnih priznanja, između ostalih Prix Alph'Art i Max i Moritz.

Njegovi radovi na izložbi u muzeju stripa u Briselu.
https://www.cbbd.be/de/die-gro-en-wechselausstellungen/frank-pe
Web-stranica https://frankpe.com/

Noć je mračna kao život bez nade, kao planinska sjena u snježnoj pustinji.

Kratko pred Prvi svjetski rat sudbina je mladu, tjelesno obilježenu Ruskinju Annu dovela u zatvoreni zoološki vrt negdje u Normandiji.
Odluči zadržati se u ovome mjestu mira i skupa s liječnikom Célestinom, njegovom posvojenom kćerkom Manon i kiparom Buggyijem
hraniti i brinuti se o ono malo preostalih životinja. Suočeni sa znakovima vremena i unotač svim teškoćama nastoje održavati zoološki vrt što od sviju zahtijeva zadnje atome snage…

Mala skupina ljudi stvara vlastiti raj na zemlji; ljudi i životinje u izvornoj slozi. Priča lagana, s malo teksta i s malo dijaloga, jezik malo liričan, nerijetko prikriven.
Crtež izrazito realističan kad su u pitanji životinje i priroda dok je kod ljudi lagano komičan. Rijetko viđen sklad priče i crteža. Prava poslastica. Preporuka!





Svakoj životinji se odsječe njuška i objesi kako bi je svi mogli vidjeti. Jer u njoj je skrivena duša životinje. Ovaj čin je svet.



Djedice…, …psi su rastrgali lice vučice. Bila je mrtva, ali i nekako živa.









Život i smrt...



Neobuzdana ljubav…u korjenju prastarog stabla…


Have mercy
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 03/04/2018 : 16:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Niko u Španjolskoj nije htio objaviti strip. Nije teško pogoditi razlog.


Zato sto mu opis odgovara opisu 99% profila na socijalnim mrezama: "Ako oduzmemo politicko-socijano-svjetonazorsku "angaziranost", posve je prazan i dosadan te ne nudi nista osim pokojeg golog supka"?

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.

Edited by - culture vulture on 03/04/2018 16:09:47
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 03/04/2018 : 19:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Na stranu politička dimenzija i masu predrasuda, strip ima svojih kvaliteta. Da se ne ponavljam.
Pogledaj samo crtež!

Španci (Zapad općenito) su ovdje prikazani kao robovlasnici, neljudi, normalno da to niko nije htio objaviti.

Nijemcima to nije smetalo. Oni sebe smatraja najpametnijim, iznad ostalih, vole dijeliti lekcije...

Ne bi me čudilo da ovo neko objavi kod nas. Mogla bi pasti potpora.

Have mercy
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 03/04/2018 : 21:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Na stranu politička dimenzija i masu predrasuda, strip ima svojih kvaliteta. Da se ne ponavljam.
Pogledaj samo crtež!

Španci (Zapad općenito) su ovdje prikazani kao robovlasnici, neljudi, normalno da to niko nije htio objaviti.

Nijemcima to nije smetalo. Oni sebe smatraja najpametnijim, iznad ostalih, vole dijeliti lekcije...

Ne bi me čudilo da ovo neko objavi kod nas. Mogla bi pasti potpora.




Hm, ocito za crtez imamo dijametralno suprotan ukus... a o ukusima se ne raspravlja... a o ostalom se ne raspravlja jer te inace mladjo izbaci. Tako da idemo dalje...

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 04/04/2018 : 09:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Eine geheimnisvolle Melodie (Egmont 2017, 64 str. / Une mystérieuse mélodie ou comment Mickey rencontra Minnie 2016)

Tajanstvena melodija ili Kako je Miki upoznao svoju Mini.

Ideja je pustiti europske strip umjetnike da ispričaju svoje priče iz ovog univerzuma.
Ovu je napisao i nacrtao Švicarac Cosey. Svoj stil prilagodio je kako bi što bolje nalikovao ranim Disneyevim pričama.

Cosey o Disneyu i o tome kako je priča nastajala.
https://www.youtube.com/watch?v=n5Uyasb7Wr8

Miki je uspješan pisac scenarija. Šef traži od njega dramatičnu ljubavnu priču u stilu Shakespearea.
Miki nema ideju što i kako napravit a onda u vlaku susretne misterioznu strankinju. U međuvremenu zaspe a kad se probudio nema ni nje ali ni rukopisa.
U sjećanju mu je ostala samo neka melodija…

Ideja je dobra i tko zna što će se tu sve izroditi. Ovdje se radi o tipičnoj priči o upoznavanju junaka koja sigurno ima neki svoj šarm, samo kako ja nisam fan, ostao sam ravnodušan.
Vidjet ćemo sutra kakva je ova Trondheimova.




Omlet sa sirom ili biljem? Sa sirom...



Priča o ljubavi! Gadno...



Samo fali da legne na mene... Mogla je rezervirati cijeli kupe



Pa to je melodija iz vlaka...


Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 04/04/2018 : 10:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi baš dobro izgleda.

Ima neku posebnu atmosferu i šarm.

Scena sa Donaldom Duckom neprocjenjivo ...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/04/2018 : 11:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ovo mi baš dobro izgleda.

Ima neku posebnu atmosferu i šarm.

Scena sa Donaldom Duckom Paja Patkom neprocjenjivo ...


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 04/04/2018 11:26:18
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 04/04/2018 : 11:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Zna netko što je bilo s IDW-ovim izdanjima? Znam da je izašao Trondheimov Craziest Adventures i ovaj Coseyev Mysterious Melody. Loiselov Cafe Zombo nije izašao. To je na nekoj pauzi ili su odustali zbog loše prodaje prethodna dva albuma?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 05/04/2018 : 15:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Mickey's Craziest Adventures (Egmont 2017, 48 str. / Mickey's Craziest Adventures 2016)

Ovo je druga, po redoslijedu izlaženja prva, priča serijala koji u Francuskoj ide pod nazivom Mickey (collection Disney).

Nijemci su objavili prve 4 od ukupno 6.

Ako je vjerovati predgovoru, Trondheim i Keramidas su na buvljaku na Jakuševcu pronašli nekoliko rijetkih stranica Disneyevih klasika iz 60-tih godina koje su pale u zaborav.
Oduševljeni ovim pronalaskom nisu htjeli uskratiti javnosti svoje otkriće te je tako nastao ovaj album.

A radnja: Hromi Daba dočepa se stroja za smanjivanje Profesora Profe, smanji trezor Baje Patka i ispari s blagom.
Zaboravi da učinak ne traje dugo te se njegov zrakoplov sruši negdje u džungli.
Miki i Donald krenu u potragu koja ih odvede u najudaljenije krajeve po cijeloj planeti, pa čak i na Mjesec…

Ono što stoji u predgovoru je, naravno, samo dobra zajebancija. Ali time je stvorena iluzija kako je priča nekompletna.
U albumu nedostaju neka poglavlja, stranice su izlizane, neke i nepotpune.
Očekivao sam da će ovo biti bolje i jeste bolje. Zbog Trondheima, čovjek ima smisla za humor.

Ne znam jesam li pogodio imena likova na hrvatskom.




- Ovo je popis onoga što si mi dužan.
- A što ti znači ovo: Nove šlape zbog istrošenosti?



Pecanje ti nije jača strana. Zagrize li išta, pojest ću metlu.



Pojeli miševi na tavanu...



Neka budala baca kamenje...



Have mercy

Edited by - izivko on 05/04/2018 15:10:34
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/04/2018 : 16:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Vrhunski izgledaju ova izdanja Mikija i Paje. Bas bi bilo dobro kad bi ovo neko kod nas objavio.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 12/04/2018 : 01:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
GRANDVILLE - FORCE MAJEURE



Tiberius Koenig



Velika završnica, rekao bih jednog od najpodcjenjenijih stripova na ovom forumu. Ne vidim da se igdje piše o njemu, a bome dođe mi da pokrijem i čitav serijal recenzijama.

Nisam mogao čekati na Darkwoodovo izdanje, pa sam odmah naručio s bd-a.

LeBrock se konačno sukobljava sa svojim Moriartyjem, Napoleonom zločina, okrutnim mafijaškim bossom, Tiberiusom Koenigom (poznati rimski tiranin i "koenig" što znači kralj) koji je T-Rex (tyrannosaurus rex - kralj tiranin).

Osim sukoba s pokretačem "najvećeg vala zločina koji je Paris/Grandville ikad vidio", doznajemo i detektivski origin inspektora LeBrocka, a mentor mu je nitko drugi do Stemford Hawksmoore, koji je još direktnija aluzija na Sherlocka Holmesa, ne samo po inicijalima, već i poznatoj odjeći. ;)

Svakako završnica dostojna ovog izvrsnog serijala, koji prestaje taman kad i treba. Sve se obradilo u ovih 5 brojeva:

1. Kult Napoleona i urota protiv Britanije
2. Zastrašujući demoni prošlosti, u vidu serijskog ubojice i izdajice vlastite domovine
3. Moćnici koji pokušavaju spriječiti nužne reforme nakon Napoleonove smrti
4. Kult koji se pretvara u ukronijsku verziju nacista, te poigravanje s religijom u svijetu Grandvillea
5. Organizirani kriminal kao posljednja zapreka normalnom i sigurnom životu u Grandvilleu, kao i Londonu

Apsolutna preporuka!

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 12/04/2018 01:26:26
Go to Top of Page
Page: of 198 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.69 seconds. Snitz Forums 2000