forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 198

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/04/2018 : 02:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja obozavam Granvila, prva dva albuma sam procitao po tri puta, nabavljeni su i trojka i cetvorka ali jos uvek neprocitani, nadam se da ce Darkvud uskoro da izbaci i peticu pa da slistim sve od pocetka.

Vrhunski strip i scenaristicki i crtacki!
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 05/05/2018 : 16:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Jako sam malo pre citao Texa, pa resih da procitam jednu od njegovih epizoda koju dosta njih hvali:
Zlocin na zaledjenom jezeru
Mogu reci da je lepa pricica za pravo opustanje. Prica je definitivno za dobar western film, sa odlicnom idejom. Jeste cena ovog Libelus izdanja prilicna, ali bas sam uzivao.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/05/2018 : 20:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Četvrti Grandville sa pojavom ljudi (po meni nepotrebnom) mi je scenaristički slabiji od prethodnika koji su za preporuku. Petog još nisam čitao.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/05/2018 : 20:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Četvrti Grandville sa pojavom ljudi (po meni nepotrebnom) mi je scenaristički slabiji od prethodnika koji su za preporuku. Petog još nisam čitao.



Meni ostalo u sjećanju kao da se još u prvom ili drugom broju pojavljuje neki čovjek u pozadini. Inače, prva tri su mi bila vrlo dobra, četvrti i peti još nisam imao priliku pročitati.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/05/2018 : 20:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Provjerit ću, čitao sam ih prije više godina pa mi je možda to promaklo.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 05/05/2018 : 20:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Peyo

Četvrti Grandville sa pojavom ljudi (po meni nepotrebnom) mi je scenaristički slabiji od prethodnika koji su za preporuku. Petog još nisam čitao.



Meni ostalo u sjećanju kao da se još u prvom ili drugom broju pojavljuje neki čovjek u pozadini. Inače, prva tri su mi bila vrlo dobra, četvrti i peti još nisam imao priliku pročitati.





Pojavljuje se, mislim već u 1. i to kao hommage Spirou. ;)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/05/2018 : 21:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Izvrsno, znači da me sjećanje još (donekle) služi.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/05/2018 : 23:43:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Trolodtroje tamo kod nas objavio ovaj... slatkis.

Nesto za Dodsa i slicne (nam) te one duboko u svijetu H. P. Lovecrafta (ajde, recimo ).

Simpaticno!


http://www.belzebubs.com





















Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/05/2018 : 00:04:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Trolodtroje tamo kod nas objavio ovaj... slatkis.

Nesto za Dodsa i slicne (nam) te one duboko u svijetu H. P. Lovecrafta (ajde, recimo ).

Simpaticno!


http://www.belzebubs.com


Genijalan strip.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 06/05/2018 : 07:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
STALJINOVA SMRT



Kratka fiktivna priča o tome što se događalo iza kulisa za vrijeme Staljinove smrti. Iako nema veze sa realnošću, meni se priča svidjela i čak mi je donekle djelovala uvjerljivo sa svim tim komplikacijama oko npr doktora (da ne spojlam sad nešto previše). Baš mogu zamislit da je bilo tako nekako u tom moru birokracije, a nije ni da je nešto bolje kod nas danas
Crtež je jednostavan i lijep.
Kao što sam već rekao, strip mi se svidio, ali ne toliko da ga uvrstim u kolekciju.


OČI I TAMA



Pročitao sam Libelusovo izdanje jer samo njihovo imamo u knjižnici i sviđa mi se ovaj veći format (u odnosu na Riznicu Bonelli od ČK), ali oni mali su mi opet nekako slađi
Pročitao sam prve dve priče iz Riznice Bonelli i sada ovu, ova mi je trenutno najbolja. Priča mi je baš bila napeta i pročitao sam je odjednom. Atmosfera odlična, crtež odličan (premda su npr Pioniri Nepoznatog ipak bolje nacrtani), priča napeta.
Topla preporuka i ovo naravno kupujem u izdanju ČK.
Općenito mi se Riznica Bonelli zasada čini kao pun pogodak!




VELIKA ŠNINKELOVA MOĆ



Vjerovatno se opet ponavljam, ali Van Hamme
Taj frajer što se mene tiče još nijednom nije fulao, sve njegovo što sam čitao je fantastično!
Priča je odlično ispričana, likovi su jako maštoviti, crtež predivan.
Naslovnica je predivna!
Strip me podsjetio dosta na Gospodara Prstenova i na Tolkienov svijet.
Šninkeli mi baš bacaju na Hobite
Sve u svemu, neću ništa spojlat, strip je fenomenalan i kupujem ga za kolekciju


BATMAN: MRAČNA POBJEDA




Treći Batmanov imenik kako je netko napisao na forumu
Prva, Millerova knjiga mi se nije nikako svidjela, em meni loš crtež, em priča...jao. Druga, Duga Noć Vještica je OK, pristojna priča i OK crtež.
Ovo je direktni nastavak na drugu knjigu. Crtež opet samo OK, i iskreno nije mi jasno zašto se Markos odlučio na veliki format sa crtežom koji bi IMHO izgledao puno bolje u formatu Skalpiranih, Bajki...
A priča je čisto OK ali ništa spektakularno, dosada od pročitanog iz Batmanovog svijeta su mi se svidjeli samo The Joker i The Killing Joke. Tj stripovi gdje je Joker u glavnoj ulozi.
Moram još pročitat Godinu Prvu, ali to sam gledao crtani i koliko se sjećam, bio je dobar.
Meni je ovaj serijal za jednom pročitat i to je to.




PETAR PAN



Malo drugačija verzija Petra Pana smještenog u Dickensov svijet Olivera Twista. Zapravo, sram me priznat da nikad nisam čitao Petar Pana, samo sam gledao film sa Robin Williamsom
Strip nije za djecu, ima tu lijepih stvari, no ima i ružnih. Priča je čisto OK, ali nekako mi nešto fali (sad će me Anto razapet ), ne znam što, ali kao da je sve to skupa malo nedorečeno.
Možda je mrvu i predug, prerastegnut.
Svidio mi se realan prikaz likova, koji su i ružni i lijepi, mršavi i debeli...a ne idealni kao što su npr u 99% hollywoodskih filmova.
Crtež je vrhunski i bilo mi je baš gušt čitat i upijat detalje.

Sve u svemu, nije mi žao vremena potrošenog na čitanje, ali zasada ipak neće u kolekciju.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/05/2018 : 09:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH




Prva, Millerova knjiga mi se nije nikako svidjela, em meni loš crtež, em priča...jao. Druga, Duga Noć Vještica je OK, pristojna priča i OK crtež.
Ovo je direktni nastavak na drugu knjigu. Crtež opet samo OK, i iskreno nije mi jasno zašto se Markos odlučio na veliki format sa crtežom koji bi IMHO izgledao puno bolje u formatu Skalpiranih, Bajki...
A priča je čisto OK ali ništa spektakularno, dosada od pročitanog iz Batmanovog svijeta su mi se svidjeli samo The Joker i The Killing Joke. Tj stripovi gdje je Joker u glavnoj ulozi.
Moram još pročitat Godinu Prvu, ali to sam gledao crtani i koliko se sjećam, bio je dobar.
Meni je ovaj serijal za jednom pročitat i to je to.



Malo drugačija verzija Petra Pana smještenog u Dickensov svijet Olivera Twista. Zapravo, sram me priznat da nikad nisam čitao Petar Pana, samo sam gledao film sa Robin Williamsom
Strip nije za djecu, ima tu lijepih stvari, no ima i ružnih. Priča je čisto OK, ali nekako mi nešto fali (sad će me Anto razapet ), ne znam što, ali kao da je sve to skupa malo nedorečeno.
Možda je mrvu i predug, prerastegnut.
Svidio mi se realan prikaz likova, koji su i ružni i lijepi, mršavi i debeli...a ne idealni kao što su npr u 99% hollywoodskih filmova.
Crtež je vrhunski i bilo mi je baš gušt čitat i upijat detalje.


*Betmen - slažem se i za LH i DV,kao i da je to komotno moglo u manjem formatu,ali Povratak mračnog viteza je istinsko remek delo,i toplo ti preporučujem da mu daš još jednu šansu.
Meni je on kad sam ga čitao prvi put bio malo bezveze,ali stvar je u tome da se strip mora čitati sa punom koncetracijom i tek onda se vidi kakav je ovo masterpis.Odmazda mračnog viteza je već druga priča.
Godina prva je još jedan prejeben strip.

*Petar Pan - a šta ćeš;100 žena 200 sisa.
Možda kad ga budeš ponovo čitao za desetak godina ukapiraš o kakvoj se stripčini radi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 06/05/2018 09:59:31
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/05/2018 : 10:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
SMRT CARU




Još jedna simpatična, kratka priča od autora Staljinove Smrti.
Cretž je isti, jednostavan i lijep.
A priča mi je bila čisto OK, Staljin mi je recimo puno bolje legao i više sam iščekivao kraj, dok sam ovaj strip čitao ''na rate'' kroz jedno 4-5 puta . Sve u svemu pristojno štivo, ni po čemu posebno.



ALDEBARAN




Ovo je SF po mojoj mjeri.
Crtež je jednostavan, neobičan i jako dobar. Nevjerovatna autorova mašta sa florom i faunom strane planete me jednostavno oduševila.
Atmosfera tog više-manje vodenog svijeta me skroz uzela, odmah me podsjetilo na knjigu koju sam čitao pre par godina: Vjetrovito Utočište od Lise Tuttle i George R.R. Martina (neamjerno nju na prvo mjesto jer se svugdje forsira Martin na prvo mjesto ili se Lisa čak izostavlja ) koja mi je odlična, i isto se radnja odvija na stranoj, većinom vodom prekrivenoj planeti.

Strip sam posudio u knjižnici i sada se stvarno toplo nadam da će Fibra ovo reprintat da ga mogu kupit.
Vidio sam da ima još dva nastavka, ali nažalost Betelgeuse-a nije bilo za posudit, pa ga još nisam čitao, a na treći nastavak nisam htio navalit prije nego pročitam drugi.

Moram li napomenut da još jednom da mi se ovaj strip jako svidio?
Nemoram, ali hoću

Topla preporuka

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 16/05/2018 : 18:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Zenobija (Morten Dürr & Lars Horneman)

Neobično i zanimljivo, no prilično kratko i nekako površno djelo. Zenobija govori o djevojčici koja na prenapučenoj barci bježi iz ratom zahvaćene Sirije, te se prisjeća događaja koji su ju do toga doveli. Strip sadrži jako malo teksta, te glavnu ulogu u pripovijedanju ima prilično jednostavan no efektan te specifično obojen crtež. Uglavnom je riječ o sličici ili dvije po stranici, a pri kraju su česti i prizori koji se protežu preko dvije stranice. Upravo zbog tih prizora drugi dio stripa ostavlja i jači emocionalni utisak. S druge strane, mali broj sličica i još manja količina teksta onemogućavaju dublju karakterizaciju likova, koji ostaju gotovo na razini simbola. Što je, pretpostavljam, autorima bila i namjera. Nakon prvog čitanja to me prilično smetalo, vjerojatno jer sam iz nekog razloga očekivao bogatiju priču, ali ako strip promatramo čisto na simboličkoj razini, on zapravo dosta dobro funkcionira. Pogotovo je upečatljiv kraj, kad se uvidi dvosmislenost naslova. Ne pamtim da me kraj nekog stripa toliko dotakao još od Coseyevog Putovanja u Italiju. Usprkos kraju i dalje sam podvojenih osjećaja prema Zenobiji. S jedne strane mi smeta nedostatak izgrađenih likova, siromašna radnja i pretjerana jednostavnost, no s druge strane čini se da ga upravo ta jednostavnost i ogoljenost čine efektnim. U svakom slučaju, vrijedi ga pročitati.

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/05/2018 : 18:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Čovjek koji je ubio Luckyja Lukea (Matthieu Bonhomme)

Moram priznati da Taličnog/Luckyja nisam čitao još od djetinjstva, a i to što sam nekada čitao sam praktički u potpunosti zaboravio. Sjećam se da mi je bio zabavan, čak sam imao i nekakav album s markicama koje su se lijepile i činile priču, no to je to. Nisam dakle imao tu povezanost s likom koja je, čini mi se, ipak potrebna da bi ovaj strip ostavio neki jači utisak. Meni je to bila samo još jedna već viđena, jednostavna vestern priča simpatičnog crteža. Izdvojio bih jedino odličan running gag s nestašicom duhana. Na kraju, po meni je u pitanju strip koji se, unatoč tome što ga je izdao Bookglobe, savršeno uklapa u Fibrin slogan.

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

lsvemir
Junior Member



Croatia
433 Posts

Member since 06/12/2001

Posted - 30/05/2018 : 11:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lsvemir a Private Message  Reply with Quote
- gdje se ovo zadnje može kupiti ?

Lp.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/05/2018 : 11:51:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lsvemir

- gdje se ovo zadnje može kupiti ?

Lp.


Ovaj BG ima npr. u SNK-ju.
https://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.1ce0c5b352c9444cbce2aa9d222f9739.covjek-koji-je-ubio-luckyja-lukea.aspx



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lsvemir
Junior Member



Croatia
433 Posts

Member since 06/12/2001

Posted - 30/05/2018 : 11:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lsvemir a Private Message  Reply with Quote
- thnx. na brzom odgovoru :)
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/05/2018 : 14:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Imaš i u knjižarama Znanja.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 30/05/2018 : 22:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Verfolger (Edition Kunst der Comics 1990 / Persecución 1989)

Isti izdavač je objavio i album Homero koji je nastao u suradnji s Antoniem Guiralom.
U prijevodu Progonitelji.

U 7 kratkih priča Rubio prikazuje apokaliptične vizije budućnosti. Priče su žestoke, tvrde, beskompromisne ali i jako duhovite.
Autori sve sami meštri španjolske strip scene: Giménez, Trillo, Guiral, Nieves, dvije priče potpisuje i Rubio.
Crtež je precizan, realističan, izražajan, detaljan; kolor odličan. Meni se ovo jako svidilo. Preporuka!




1.U priči Ljudski nemilosrdni robot-progonitelj pada tek na ženske čari, najmoćnije oružje.





2.U priči Pilatoriam odmetnika Lucky Bulla za kaznu transmutiraju na planetu Sudnjeg dana. Ako preživi, za nagradu dobit će doživotnu.







3.U potrazi za Ukradenim bogom s planete Zemlje informacije se naplaćuju u ejakulaciji, na klasičan način i na licu mjesta. Čisto lihvarenje.


Have mercy
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/05/2018 : 09:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dobro ovo izgleda, ko neka luda mjesavina Hombrea i Inkala. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 31/05/2018 : 18:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Dok sam ovo čitao, jedan naš autor mi je stalno bio u mislima.

Ovaj oblik kratkih priča, sam žanr, roboti s ljudskim manama, humor pa čak i crtež.

Tko bi to mogao biti?

Evo još jedna tabla.





Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 31/05/2018 : 20:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ž.P.?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 31/05/2018 : 20:28:16  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ž.P.?


Kako si pogodio?

Have mercy
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 31/05/2018 : 20:42:45  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Peyo

Ž.P.?


Kako si pogodio?



pa kad vidiš ovaj crtež lebdećeg grada..njegova klasika... sve je jasno nije teško pogoditi tko je to

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 31/05/2018 20:58:08
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 31/05/2018 : 20:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Peyo

Ž.P.?


Kako si pogodio?



Šapnuo mi Papa Štrumpf .
Go to Top of Page
Page: of 198 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.38 seconds. Snitz Forums 2000