forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 198

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 10/11/2018 : 19:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Slažem se s Tontom. Crno bijelo izdanje iz Strip arta je bilo izvrsno.
Hoćemo li vidjeti domaće izdanje, makar obojano?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/11/2018 : 19:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by anto
Meni je Smogi jedina "domaćica" koju željno priželjkujem u albumskom izdanju - samo još da ga Delić završi


Meni nikad prežaljeni (ni završeni) Kljunovi...


šta je to?


Odličan humoristički strip koji su Darko Macan i Robert Solanović objavljivali u Q stripu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/11/2018 : 19:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Slažem se s Tontom. Crno bijelo izdanje iz Strip arta je bilo izvrsno.
Hoćemo li vidjeti domaće izdanje, makar obojano?


Teško, jedino ako se rasplete zavrzlama oko prava. I ako Delić bude imao volje da završi strip.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/11/2018 : 22:26:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Odličan humoristički strip koji su Darko Macan i Robert Solanović objavljivali u Q stripu.


aha;nisam čitao.
probaću naći to.
quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Teško, jedino ako se rasplete zavrzlama oko prava. I ako Delić bude imao volje da završi strip.


uf,baš tako - i kao što rekoh,velika šteta,jr je ovo stvarno jedan opako sjajan strip.Maestralnog crteža (ne bih se bunio ni ds ga vidim crno belog u tom albumskom izdanju,ali u boji je puno lepši ) i lucidnog scenarija!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/11/2018 22:29:15
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/11/2018 : 22:30:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko



Trenutno pečem rakiju (jabukovaču) pa kad se malo otriznim

Strip je stvarno dobar, a i njemački prijevod je grom gromova, po mom ukusu. Da ponovim nisam čitao original.

Meni se boja ovdje dopada. Možda je bolji c/b ali ovo je stvarno dobro obojano.


ajde kad se otrezniš,obavezno utisci!!!!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 10/11/2018 : 22:31:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Unterm Sternenzelt (Splitter 2017, 104 str. / À coucher dehors 2016)

U slobodnom prijevodu Pod zvjezdanim nebom.

Trisomija 21 ili Downov sindrom.




Hvala na preporuci, nabavit ću ovo, imam sestru sa Down sindromom
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 10/11/2018 : 22:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by izivko



Trenutno pečem rakiju (jabukovaču) pa kad se malo otriznim

Strip je stvarno dobar, a i njemački prijevod je grom gromova, po mom ukusu. Da ponovim nisam čitao original.

Meni se boja ovdje dopada. Možda je bolji c/b ali ovo je stvarno dobro obojano.


ajde kad se otrezniš,obavezno utisci!!!!!!



Za jedno dva-tri dana
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11581 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 13/11/2018 : 19:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivke80

quote:
Originally posted by izivko

Unterm Sternenzelt (Splitter 2017, 104 str. / À coucher dehors 2016)

U slobodnom prijevodu Pod zvjezdanim nebom.

Trisomija 21 ili Downov sindrom.




Hvala na preporuci, nabavit ću ovo, imam sestru sa Down sindromom


Što reći? Život je borba, znate najbolje ti i tvoja obitelj.
Osobno poznajem dvije obitelji koji imaju dijete s Downovim sindromom (daljni rođaci).
U međuvremenu odrasle osobe, 40 i 26 godina.

Što se tiče samog stripa nemoj previše očekivati. Prvi album je puno bolji, poslije su se autori malo udaljili od glavne teme, da ne kažem odlutali su.
Ali u svakom slučaju preporuka.




Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11581 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 13/11/2018 : 19:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by raic1922

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by izivko



Trenutno pečem rakiju (jabukovaču) pa kad se malo otriznim

Strip je stvarno dobar, a i njemački prijevod je grom gromova, po mom ukusu. Da ponovim nisam čitao original.

Meni se boja ovdje dopada. Možda je bolji c/b ali ovo je stvarno dobro obojano.


ajde kad se otrezniš,obavezno utisci!!!!!!



Za jedno dva-tri dana


Bit će prije 2-3 tjedna.
Slijedi kolinje a taj se posao zna razvući.

U međuvremenu, Antuka, pročitaj priču u Strip Artu!

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/11/2018 : 21:36:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
tako ću na kraju i uraditi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 18/11/2018 : 22:45:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
Frano Gotovac, "Crni biser", Vedis 2008.

Ništa novo u odnosu na preostala četiri Gotovčeva stripa reprintana u posljednjih deset godina, i to je ono najbolje! Par impresija...

Zlatko Gall: "U vrijeme izvornog objavljivanja (1956) Gotovčeva se vjernost postulatima strip avanture i naracije činila nazadnjačkom..." Ha? Redovni sam kupac "Strip revije" i onda se spram tih stripova, lijeno pisanih i zbrzano crtanih ističe Gotovac kao nazadnjački? I onda mi dođe iz dupeta u glavu: tekst ispod crteža, bez oblačića. Ne bih se ni na mukama prisjetio da su ostala četiri Gotovčeva reprintana stripa također bez oblačića, a nisam ih tako davno pročitao. I da, Gall ima pravo: monotoni rakursi, planovi, dinamika nula bodova. Opet: ne primjećujem jer priča teče. Strip šljaka, zabavan mi je, ostaje ugoda kad sklopim korice.

Alem Ćurin: jedan esej, pardon, jedna priča u nizu "Kako sam se popičkao sa...", ovaj put s Gotovcem. Jedna od boljih.

Arheološki info o pronalasku izvornika, predloška za strip. Milina!

Radilovićeve impresije o Gotovcu: slobodno preskočiti.

Sam strip: bilo je i boljih crteža, nema onih genijalština kao npr. onaj kadar kad gledamo konjanika preko nišana u "Gradu samoubojica", i žarište je točno u centru kadra, i sve to skupa se nikada tako ne radi, ali ipak funkcionira na kraju. :-) Priča sve pet, lajkam i ovaj uradak.

U pogovoru anegdota o ženi koja čita "Slobodnu" prije supruga, i prvo čita strip, i odmah primjećuje tiskarsku grešku. Fenomenalni prilozi stripu, savršeno izdanje.

Gotovac je moj guilty pleasure. :-)


Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11581 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/12/2018 : 02:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
U kratkom razmaku pročitah dva politička stripa o dva predsjednika, prvi o stvarnom a drugi o fiktivnom, a u budućnosti, tko zna. Evo prvo onoga drugoga.

Die Präsidentin (Jacoby & Stuart 2016, 160 str. / La Présidente 2015…)

U Francuskoj su u međuvremenu su objavljena i dva nastavka, Totalitaire (2016) i La Vague (2017). Ne sumnjam da će ih Nijemci objaviti.
U prijevodu Predsjednica.

François Durpaire u predgovoru naglašava da kao povjesničar zna da autoritarne stranke tijekom izborne kampanje skrivaju svoju radikalnost.
Da bi onda kada dođu na vlast srušili sve brane. U današnjoj Europi ovakav razvoj događanja u jednoj zemlji ne bi prošao bez posljedica za druge narode.
A što je najgore, scenarij je moguć, i ne samo u Francuskoj.

Nećete moći reći da niste znali
(stoji kao upozerenje na francuskom izdanju)

U svojoj političkoj noveli Durpaire prikazuje prvih 200 dana vladavine Marine Le Pen u Elizejskoj palači nakon što je pobjedila Hollandea na izborima 7. svibnja 2017.
Odmah se baca na posao: 1 Povratak na franak; 2 Izlazak iz NATO-a; 3 Zatvaranje granica; 4 Trenutni izgon iz zemlje svih ilegalnih stranaca; 5 Radna mjesta još samo za Francuze;
6 Prestanak financiranja državnih medija. Posljedice šestomjesečne vladavine Le Pen: Strani investitori izbjegavaju zemlju, pada kupovna moć, stopa nezaposlenosti skače u nebesa i svi građani su pod udarom tajnih službi…

Šta bi bilo kad bi bilo…? Ili narodski: Da je Marici kita, bila bi Marijan.
Politički sf u koji je na silu umetnuta i neka pričica kojom su autori valjda htjeli prikazati jednu modernu, otvorenu, šarenu, multikulturalnu Francusku.
Pri tom su ignorilali onu drugu, a to su birači Le Pen. Oni ovdje nisu došli ni do riječi, niti su bili vrijedni spomena. Ostali smo uskraćeni i za uzroke dolaska Le Pen na vlast.
Jednostrano, neuvjerljivo i neuspjelo.
Crno-bijeli crtež karakterističan za grafičku novelu ovdje je dosta statičan, ukočen. Prenaglašeno crnilo valjda treba pojačati ovo beznađe, apokalipsu.
Daju se prepoznati osobe iz političkog i neke iz javnog života. Kod prikaza građevina crtač kao predložak često koristi fotografiju i općenito sve to izgleda kao da je crtano po fotografijama i onda montirano. Strip je Francuskoj doživio veliki uspjeh, spominje se brojka od 120 tisuća prodanih primjeraka, vjerovatno i u Njemačkoj ide ko alva..
Svojom kvalitetom po meni to sigurno nije zaslužio.

Zaključak: Kakva sreća za Francuze pa je ovo fikcija a ne stvarnost. Ovako mogu uživati u Macronu, Le Grande Nation i ne zaslužuje bolje!





- Reakcije tiska na izbor.



- Nezamislivo, Bože sačuvaj!



- Dico moja, oružje u ruke! Da je baba mlađa...



-De, Franjo, poštedi me, ba, moralnih pridika. Ostavio si mi zemlju u govnima!



- Deder Anđe, nabijem i tebe na bobana, neš mit solit pamet!



- Vidi je, s cigarom i digla noge na stol!



- A i ove drolje mi idu na kurac.



Have mercy
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/12/2018 : 10:15:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Da da, tako je i Hico dosao na vlast. Samo sto je on to stvarno postigo (demokracki), a ova kucka nije. Dobro za nas.


No, budala ima sve vise pa ce i slicni njoj doci na presto'... onog morona u Madzarskoj vec imamo.


Ionako Europa sve ise klizi u q... Eto, Austrija zabranila U i islamisticke simbole, a ne zele zabraniti ultra desne, i probleme imaju sa svojim nacistima. Koji su normalno bili na vlasti. A i u susjednim zemljama fasisti normalno politicki zive, pa cak dođu na vlast. Hebena kali yuga.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 16/12/2018 10:22:22
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11581 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 03/01/2019 : 13:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Prođe još jedna godina. Za mene osobno u svakom pogledu dobra godina, zdravlje služi, obitelj dobro, ostalo je manje bitno.

Svim forumašima želim sve najbolje u Novoj godini.

Mojih Top 11 (od 680)
Trio Grande (Vatine & Lamy) - 1993.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2111800

Pioniere des menschlichen Abenteuers / Les pionniers de l'aventure humaine (Boucq) - 1991
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2123943

Wayne Redlake (Vatine & Cailleteau & Lamy) - 1996
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2111989

Die Verfolger/ Persecución (Gimenez & Trillo & Rubio) - 1990
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2144493

Spirou & Fantasio: Das Licht von Borneo / La lumière de Bornéo (Zidrou & Pé) - 2017
Marshal Bass (Macan & Kordej) - 2018
Shi (Zidrou & Homs) - 2017
Valerian & veronique: Die Rüstung des Jakolass / Larmure du Jakolass (Larcenet) - 2016
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2147069

Zoo (Bonifay & Pé) - 2001
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2130478

Die Zeit der Halbstarken / Les annees pattes d'eph (Cabanes) - 1993
Museum (de Felipe) - 1994
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2176710



Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/01/2019 : 23:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Prođe još jedna godina. Za mene osobno u svakom pogledu dobra godina, zdravlje služi, obitelj dobro, ostalo je manje bitno.

Svim forumašima želim sve najbolje u Novoj godini.

Mojih Top 11 (od 680)
Trio Grande (Vatine & Lamy) - 1993.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2111800

Pioniere des menschlichen Abenteuers / Les pionniers de l'aventure humaine (Boucq) - 1991
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2123943

Wayne Redlake (Vatine & Cailleteau & Lamy) - 1996
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2111989

Die Verfolger/ Persecución (Gimenez & Trillo & Rubio) - 1990
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2144493

Spirou & Fantasio: Das Licht von Borneo / La lumière de Bornéo (Zidrou & Pé) - 2017
Marshal Bass (Macan & Kordej) - 2018
Shi (Zidrou & Homs) - 2017
Valerian & veronique: Die Rüstung des Jakolass / Larmure du Jakolass (Larcenet) - 2016
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2147069

Zoo (Bonifay & Pé) - 2001
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2130478

Die Zeit der Halbstarken / Les annees pattes d'eph (Cabanes) - 1993
Museum (de Felipe) - 1994
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2176710





ovaj post je bitan kao smernica za dobre naslove,pa ću ga zato kvotati.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11581 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 07/01/2019 : 12:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Der einsame Wolf (Comic Forum 1986., 44 str. / El Lobo solitario 1980)

U prijevodu Usamljeni vuk.

Manfred Sommer, sin Nijemca i Andalužanke, rođen je 1933 u Baskiji. Odrastao je u Barceloni, kasnije iselio u Francusku gdje je radio kao ilustrator.
Najveći uspjeh na stripu postigao je serijalom Frank Cappa (Fibra, 2018). Cappa, prezime posuđeno od reportera Roberta Cape a lice od Jamesa Coburna?, je novinar uključen u razne sukobe na planeti. Sommer je pričama o Cappi iskazao svoje nezadovoljstvo zbog nepravdi koje su utjecale na stanovnike različitih mjesta.
"Za mene je Frank Cappa bio nužnost, morao sam dati oduška svojoj patnji".
Pored Cappe objavio je još samo 2 duže priče, krimić Pollux (Comic Forum, 1986) i kaubojac Der einsame Wolf (1986).
Slijedećih 15 godina Sommer se bavio isključivo slikarstvom ne razmišljajući o povratku stripu.
Posao koji ga je, kako je govorio, jako umarao,- nametanje tema, visoki postotci trgovaca, galerije - dok ga prijatelj nije nagovrio da se javi Bonelliju.
Rezultat tog razgovora su 4 Texa Willera: texone Mercanti di schiavi 2003, regularac L'ultima diligenza 2006 i almanah Capitan Blanco 2009 koji nije uspio dovršiti.
Manfred Sommer je bio čovjek putujućeg duha kao i Frank Cappa, prošao je pola svijeta a govorio je engleski, španjolski, francuski, italijanski i njemački jezik.
Preminuo je u listopadu 2007 u svojoj kući u Galifi.

Zacharias je 5 godina u bijegu. Na tragu su mu zloglasna braća Finnegan. Utočište pronalazi u planini kod usamljenog lovca Little Talking Beara.
Strah je najgori neprijatelj a neprijatelju se čovjek mora suprotstaviti da bi preživio…

Dobar klasični crno-bijeli western, bolji od većine Texova koje sam pročitao. Preporuka




- Snijeg će zamesti tragove...



- Stigli smo, stranče, moje kraljevstvo i palača...



- Zacharias je otkrio novog čovjeka u sebi



- Bijela braća su veliki lovci, sva krzna imaju samo jednu rupu.


- Burazi Finnegan, Pat, Randy i Sean






Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/01/2019 : 13:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Bane Kerac&drugari:Billy the Pljuc-The good,the bad & the Billy (Marketprint)

Bili d Pljuc mi je uz Hogara možda i omiljeni geg-tabla strip iz Stripoteke;nešto što mi je Bane legenda a nešto što me strip stvarno dobro zasmejava.I stoga me je sramota što sam ga tek nedavno nabavio - hebem li ga,od kada se pojavilo ovo albumslo izdanje,uvek mi je bilo tu negde na listi nabavke i uvek ga je nešto drugo istislo pod opravdanjem "ma drugi put uzimam sigurno" - i tako već 12 godina.

The good ... je prvi album Bilija od planiranih x.Koliko je to x, i da li je zaista još neki planiran,mogao bi nam Bane reći.

Pored Baneta,na stripu su još učestvovali i Toza,Vukojev (autor Šufnudli) i Dušan Dmitrov,kao scenaristi,ali neke priče je osmišljavao i recKa lično.

I kao što sam i očekivao,fino sam uživao u zgodama i glupostima Bilija - hajlajt su mi table 24.,25.,28.,29.,32.

Ne bih se bunio ni da bude još neki album d Pljuc Bilija.

3.5/5

*trenutno je na akciji u AF za 300 kinti!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 07/01/2019 13:53:00
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11581 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 09/01/2019 : 13:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Čita li tko Doonesbury od Trudeaua?
Ovo je svezak s pričama iz sredine 70-tih, nakon izbijanja afere Watergate.



Kako je ovo dobro! Grom!


Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11581 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 09/01/2019 : 14:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Dodjela Oscara je bijedna predstava samohvale prikazana od i za jednu gomilu plitkih i o blještavilu ovisnih idiota koji svoje slabašno samopouzdanje moraju podražiti jeftinim pljeskom. – Damn Right!



Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11581 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 09/01/2019 : 14:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Upitnik o jednakopravnosti žena na univerzitetskom sportu.
1. Što točno je žena? – Oh, vau, nikad se nisam usudio pitati.



Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11581 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 09/01/2019 : 14:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
...
2) što mislite o tome da muškarci i žene koriste iste svačionice?
a) ideja mi se ne sviđa; b) ideja mi se sviđa jer vjerujem u totalnu jednakopravnost c) ideja mi se sviđa ali iz drugih razloga – I od mene jedno C



Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11581 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 13/01/2019 : 09:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Rosa-Rot (Alpha 1991, 48 str. / Rose profond 1989)

Album je u Francuskoj objavljen 1989, 25 godina kasnije doživio je reizdanje.
U Njemačkoj je objavljen 1991 u ediciji U-Comix präsentiert pod brojem 39.

U Ružičastoj zemlji život se odvija kao i obično osim što je danas poseban dan - Malcolm, slavi 50. rođendan. Njemu u čast pravi se velika zabava na koju su svi pozvani.
Pleše se, pjeva, zabavlja, pije. A Malcolm popije i malo previše, i odvede Mimi na svoje tajno mjesto i ondje se desi zločin – Malcolm siluje svoju vječnu curu Mimi!

Kako su Dionnet i Pirus raskrinkali ovoga dječijeg superheroja. Neka, zašto bi on, uostalom, bio bez mane? Kako su samo ogolili sav taj divni svijet!
Naravno, svaka sličnost s Mickeyom i Miniie je slučajna.

Crtež je stvarno lijep, u stilu ranih Disneyevih crtanih filmova, boje odlične, stvorena je baš nevina atmosfera, a time je iznenađenje koje slijedi veće.
Upozorenje: Prilikom čitanja pazite da album ne dospije djeci u ruke! Grom gromova!





- Malcolm se budi...




- Dobro jutro Malcolme! ...Malcolm, junak bezbrojnih avantura, borac protiv zla, uzor mladih…




- Nemoj toliko piti, Malcolme!




- 50 godina vrtiš guzicom, 50 godina te uveče vodim kući a ti mi daš poljubac u čelo prije nego mi zalupiš usrana vrata pred nosom!



- Mi ovdje smo barem slobodni, ne moramo navlačitii bijele rukavice. Mi ovdje radimo što želimo. Naša zemlja je surova ali otvorena i poštena.



- Ali mi smo zadovoljni i ne moramo raditi
- Ali morate biti veseli i smijati se cijeli dan kao budale iako vam nekada nije do toga.


Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/01/2019 : 11:48:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
uf,ovo baš deluje sjjjjajno!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/01/2019 : 12:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
O da, Izivko opet udara, svida mi se i tema.
Prva asocijacija Bill Cosby.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 13/01/2019 12:52:07
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/01/2019 : 12:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Intrigantno.

Koliko vidim prava drži Casterman

https://issuu.com/castermaninternational/docs/casterman-_frankfurt_2018_-_bd_comi
Go to Top of Page
Page: of 198 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000