forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 198

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/08/2019 : 13:57:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo isto odlično, ali ne želim se zaletat...čekam da Marko javi misli li ga objavljivat.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/08/2019 : 14:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Meni je ovo isto odlično, ali ne želim se zaletat...čekam da Marko javi misli li ga objavljivat.


bio je u planu za objavljivanje u koprodukciji dva srpska izdavača,ali sa obzirom da je trenutna situacija na srpskoj strip sceni malo u qurcu,verujem da za sada od toga nema ništa.

Normalno,ČK nije u pitanju.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/08/2019 : 15:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Žodorovski,Čarest&Janjetov:Oružje Metabarona (Čarobna knjiga)

U okviru edicije Stari kontinent (5. po redu) i podedicije Žodorovski (4. po redu) izašao je ovaj jednoalbumni spinof Žodoverzuma.Za razliku od odličnih Metabarona i jako dobre Kastake,Oružje je govno od stripa,i niti mi je jasan izdavač što je ovo uošte objavljivao,niti stripofili koji će ovo kupiti,a znaju da je u pitanju Žodovo izdrkavanje.

Čini se kao da je matori Alehandro hteo da vidi koliko veliko govno mogu da progutaju fanovi,te smislio ovaj bućkuriš.Izgleda da su to osetili i crtači,pa se nisu nešto ni potrudili,tako da je i crtež tralala.Jedino što nikako ne mogu da provalim šta je Janja ovde uopšte i radio.

Sama radnja je vezana za superoružje po koje osam mudraca,intraspavača,šalju Metabaronišu da se izbori za njega fajtajući se sa raznim nemanima svakakve vrste.Strip koji se realno može pročitati za 20-25 minuta sam morao konzumirati iz dva puta,koliko mi je bio bzvz.
Ali zbog crteža koji ipak nije dno,neću dati najnižu ocenu - 1.5/5

Samo izdanje je super,osim dizajna koji je za zatvor - počev od amaterskih ogromnih slova za naslov,autore...pa do iritirajućeg plavog forzeca koji stripu stoji isto kao i kad su nekada ljudi oblačili fina odela i cipele,a na sve to bele čarape.Jel moguće da se niko nije mogao setiti da stavi neku neutralnu boju forzeca.

Jedina lepa vest je da se spominje u Janjinoj biografiji Kentaurus,pa mi to nešto miriše da bi se ovaj SF mogao naći u ediciji Starog kontinenta.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 11/08/2019 15:51:01
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/08/2019 : 15:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Odličan Batman, najbolji kojega sam pročitao.
Crtež silan. Čak sam ga i naručio pa ću ga stavit ću ga na policu.



A koliko si ih čitao?

Po meni u rangu solidnih po scenariju (između 3 i 3,5) i odličan po crtežu.

Zbog crteža bih ga i kupio.

Ima simpatičnih opaski i dijaloga.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/08/2019 : 15:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
things to do :)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 11/08/2019 : 16:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by izivko

Odličan Batman, najbolji kojega sam pročitao.
Crtež silan. Čak sam ga i naručio pa ću ga stavit ću ga na policu.



A koliko si ih čitao?

Po meni u rangu solidnih po scenariju (između 3 i 3,5) i odličan po crtežu.

Zbog crteža bih ga i kupio.

Ima simpatičnih opaski i dijaloga.




Malo. I ovoga sam uzeo zbog crteža.

Sve stoji što si rekao.

Have mercy
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 11/08/2019 : 17:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Ako nisi čitao, a voliš dobar crtež u Batmanu preporučujem ''Muk''.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/08/2019 : 17:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

things to do :)



Dobro si uočio .

Ima i scena koje ti "voliš" kao što je ova stravično tranvestitska:


Možda je to jedan (ovaj je vjerojatno posvećen Cesaru Romeru)od brojnih hommagea u ovom stripu.

Dojam je da bi ovaj strip (Dark Prince Charming) mogao dobiti i nastavke.

Edited by - Peyo on 11/08/2019 17:03:07
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/08/2019 : 10:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Upravo i ja citam. Dobro je. Ennis mi je ionako najdrazi scenarista. Onda verovatno prelazim na Red Team i The Boys, koje cu sad konacno precitati u kompletu (12 trejdova). Nego sa koje stranice si skinuo nastavak?


Izgleda da si na odmoru mike, vec prosli tjedan sam ti poslao PM, a nisi ga ni otvorio.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 16/08/2019 : 01:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Odavno nisam pročitao nešto toliko zabavno i vickasto kao što je SMAX. Spinof Top Ten serijala sa Džefom i Robin u glavnim ulogama, blentav fantazi koji me je dobro zasmijao i još jednom pokazao kakav stripovski genije je Alan Mur. Džef ide u svoj matični svijet (mača i magije) na sahranu i vodi Robin sa sobom. Kad stignu tamo, Robin saznaje zašto ju je poveo, što dalje odmotava klupko u Džefovu traumatičnu prošlost i jednu akciju koja mu je ostavila "ranu koja i dalje tišti". Slijedi, a šta drugo, pustolovina... Vedrije od Top Ten-a i 49ers-a, za šta je, pored scenarija, zaslužan i razigran crtež i kolor. Preporuka k'o kuća

Edited by - swamp thing on 16/08/2019 01:21:22
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 16/08/2019 : 18:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote


Iako je od prvog izdanja prošlo 12 godina (kako vrijeme leti!), Svagdanja borba je tek nedavno našla put do mene. Doista, radi se o izuzetno dirljivom i inspirirajućem štivu. Negdje sam pročitao da je svrha umjetnosti u emocijama koje izaziva u svojim konzumentima, a Svagdanja borba ih doista izaziva mnogo.

Ovaj strip nisam doživio kao da ima glavnog protagonistu. Za mene je on na kraju jedan od mnogih, jedna od brojnih duša na ovom svijetu koja se svaki dan bori. A naše borbe su velike zato što su one lične. Majke koje strahuju za djecu iako su odavno odrasli ljudi, očevi koji moraju imati hrabrosti suočiti se sa terminalnom dijagnozom, odrasli muškarci koji se moraju pomiriti sa time da su upravo to - odrasli, bez obzira što pokušavaju pobjeći od samih sebe kroz stvari u kojima su uživali u tinejdžerskim danima. Žene koje ne mogu prihvatiti da njihovi muškarci nisu ono što one žele da budu od njih. Uzori koje smo idealizovali, a onda shvatili da smo se gorko prevarili jer su obične seronje. Naše svakodnevne misli koje nas zgrabe, sjednu nam prsa i ne puštaju udahnuti, ne daju nam uživati u carpe diem! jer su dani protkani našom patnjom da isplivamo iz mulja na koje nas svakodnevnica baca. Mulja koje te vuče na dole, dok se gušiš i grabiš ka površini, uhvatiš zrake sunce koje nakratko te obasjaju po licu dok pluća puniš zrakom, prije nego ponovo kreneš ka dnu.

Svagdanje borbe koje živimo, i koje život čine onime što jeste.
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 17/08/2019 : 08:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
Na ovom stripu sam shvatio koliko sam možda nekada previše pažnje posvečivao samom crtežu, a nisam obračao pažnju na priču i koliko možda dobrih stripova i nisam pročitao jer mi se na prvu crtež nije dopao i onda mu niti ne daš šansu. U biti kod Svagdašnje borbe najbolje je što ti se s vremenom crtež počinje dopadati i nekako se savršeno uklopi u sam strip i onda razmišljaš - pa da je ovo nacrtao Ferri ili Villa to vjerojatno ne bi bilo to.......

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 17/08/2019 : 10:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nenno

Na ovom stripu sam shvatio koliko sam možda nekada previše pažnje posvečivao samom crtežu, a nisam obračao pažnju na priču i koliko možda dobrih stripova i nisam pročitao jer mi se na prvu crtež nije dopao i onda mu niti ne daš šansu. U biti kod Svagdašnje borbe najbolje je što ti se s vremenom crtež počinje dopadati i nekako se savršeno uklopi u sam strip i onda razmišljaš - pa da je ovo nacrtao Ferri ili Villa to vjerojatno ne bi bilo to.......


Da...
Vjerovatno...
Ovo je priča dušu dala za Donatellija.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 17/08/2019 : 13:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by nenno

Na ovom stripu sam shvatio koliko sam možda nekada previše pažnje posvečivao samom crtežu, a nisam obračao pažnju na priču i koliko možda dobrih stripova i nisam pročitao jer mi se na prvu crtež nije dopao i onda mu niti ne daš šansu. U biti kod Svagdašnje borbe najbolje je što ti se s vremenom crtež počinje dopadati i nekako se savršeno uklopi u sam strip i onda razmišljaš - pa da je ovo nacrtao Ferri ili Villa to vjerojatno ne bi bilo to.......


Da...
Vjerovatno...
Ovo je priča dušu dala za Donatellija.



ili Bignottija

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/08/2019 : 13:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Odavno nisam pročitao nešto toliko zabavno i vickasto kao što je SMAX. Spinof Top Ten serijala sa Džefom i Robin u glavnim ulogama, blentav fantazi koji me je dobro zasmijao i još jednom pokazao kakav stripovski genije je Alan Mur. Džef ide u svoj matični svijet (mača i magije) na sahranu i vodi Robin sa sobom. Kad stignu tamo, Robin saznaje zašto ju je poveo, što dalje odmotava klupko u Džefovu traumatičnu prošlost i jednu akciju koja mu je ostavila "ranu koja i dalje tišti". Slijedi, a šta drugo, pustolovina... Vedrije od Top Ten-a i 49ers-a, za šta je, pored scenarija, zaslužan i razigran crtež i kolor. Preporuka k'o kuća


taj Smax je izašao zajedno sa 49ers u drugoj Fibrinoj knjizi Top Tena?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/08/2019 : 14:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
je.
i nije tako dobar.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/08/2019 : 15:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ok,fala za info.

mada,sad gledam neke table iz Smaxa,i sjajno mi deluju.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 18/08/2019 : 19:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Meni je Smax bolji od 49ersa. Očekivao sam da će 49ersi biti nivo Top Ten, ali sam se blago razočarao (iako je strip dobar, da se razumijemo). Imao sam osjećaj da čitam neki filer u serijalu.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/08/2019 : 20:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ali ti je top 10 bolji od smaxa?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 18/08/2019 : 22:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Jeste. Ali su u pitanju različiti pristupi, uopšte nemaš osjećaj da čitaš nešto iz Top Ten univerzuma.
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 01/09/2019 : 10:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote


Iako me izluđuje čitati svešcice jer pratim isključivo TPB izdanja, ovo ne mogu dočekati da se kompletira. Ukratko, Sean Murphy rastura i dalje. Nemam pojma iskreno šta napisati a da ne otkrijem spoilere, uglavnom jedva čekam nastavak.

Edited by - Stark on 01/09/2019 10:55:26
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 28/09/2019 : 16:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote


jedan noviji strip o drugoj generaciji imigranata
crtez nikog nece raspametiti ali prica je simpaticna

na Nibu ima nekoliko strana: https://thenib.com/i-was-their-american-dream
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 29/09/2019 : 18:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote


šta da radiš kad me više ne bude bilo - saveti majke
još jedna preporuka za mnogobrojne članice foruma

crtež ko iz osnovne ali tekst je iz srca

https://www.lennyletter.com/story/what-to-do-when-im-gone
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 30/09/2019 : 16:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
"kako sam pokusala da budem dobra osoba"

ulli lust je u nemackoj i americi voljena i nagradjivana autorka, dok je njeno najpoznatije delo u fibrinom izdanju izazvalo zanimljive reakcije

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47796

njen najnoviji autobiografski strip opravdava naziv graficki roman jer se na 362 strane bavi ljubavnim trouglom te dotice gomilu drugih tema kao sto su imigracija, roditeljstvo i umetnost.



ulli voli georga ali "nisu fizicki kompatibilni", dok strasna veza sa kimom preti da je proguta.

crtez je, kako je oki lepo primetio, "rascupan", bas kakav i treba da bude.

kratak privju: https://www.theparisreview.org/blog/2019/06/19/how-i-tried-to-be-a-good-person/
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 01/10/2019 : 16:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
"german calendar no december" je prica o devojci iz nigerije koja dolazi na studije u nemacku

crtez nema veze ko i naslov, scenario je naiva ali mozda bude zanimljiv devojcicama i imigrantima

ako nista drugo, brzo se cita

Go to Top of Page
Page: of 198 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000