forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 198

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 02/03/2020 : 12:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ubijaš me više sa tim svojim stripovima koje u većini slučaja ne mogu nać ni sken, a izgledaju predobro...samo nastavi. :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 07/03/2020 : 17:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Friško pročitan. Ne bih previše otkrivao pa samo par slika da ljudi vide kakav je umjetnik Guarnido i što mogu očekivati.












Have mercy
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/03/2020 : 18:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Uf! To mi je možda i najiščekivaniji naslov ove godine, a proljeće je pred vratima!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/03/2020 : 21:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
trebalo bi da se pojavi u aprilu;ili što bi rekli Hrvati,u 4. mesecu.
sa obe strane Save.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/03/2020 : 15:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
što se tiče Azimuta, verujem da ćemo ga uskoro videti u Kolorka biblioteci,kao i Alim le tanneur.

onda od ovog sjajnog autora ostaju Prdonje/Furune koje su ongoing,eventualno ova triologija - https://www.bedetheque.com/serie-48391-BD-Traquemage.html
(doduše, i ovaj je obećavajući https://www.bedetheque.com/serie-48494-BD-Communardes.html )

A kad se setim kad smo tek pre neku godinu "provalili" Lupana i zazivali objavljivanje njegovih stripova - od tada je Fibra objavila 5 mini serijala/one-shotova,Makondo jedan (doduše,preklopljen sa Fibrom),Besna kobila jedan + 1 Valerijan u Stripoteci.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 08/03/2020 15:13:24
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/03/2020 : 15:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Azimut je završen serijal i Fibra bi ga mogla objaviti.

Za Alima ne vjerujem, nije toliko kvalitetan a koliko se sjećam i Markos je rekao da mu se nije svidio.

Ovaj Communardes! sam čitao, prva 2 albuma, i meni se nije svidio ali morat ću ponovit.

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/03/2020 : 23:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
vidim da je Alim opasno ocenjen na bedeteci,što sad nije baš garancija da je to zaista tako,ali sa obzirom da je broj glasova prilično visok (339 za prvi album,283 za drugi ...) ne verujem ni da je velika ocena daleko od istine.

ne sećam se baš da je markos rekao da mu se nije svideo,ali čak i da jeste,sam si dao primer na Azimutu (a i na Urbanu),kako prvi utisci umeju često da zavaraju.

u svakom slučaju,ubeđen sam da će i Alim ugledati svetlost dana u Kolorci.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 08/03/2020 23:55:19
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 16/03/2020 : 19:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Jezuita Džo (Pratt)

Treći strip koji sam pročitao u sklopu edicije ''Jedan čovek, jedna avantura'', nakon mršavih Čoveka iz Nove Engleske i Legionara. Džo bi se mogao prevesti valjda kao Čovek sa Velikog Severa, s obzirom da je radnja smeštena na teritoriji današnje Kanade.

Ono u čemu ovaj strip poentira, a prethodna pomenuta dva ne, jeste odlična razrada lik(ov)a na tom nevelikom broju strana. Likovi su mi, kako u Novoj Engleskoj, tako još više i u Legionaru, vrlo mršavo razrađeni, što se kaže za jednokratnu upotrebu. Dok je ovde jezuita Džo jedan vrlo kompleksan lik, iako ne priča puno. Ali čega ovde ima puno, to su oprečnosti - Džo hladnokrvno ubija pticu na grani, rođenu sestru, zabada nož u šaku sveštenika kog poznaje iz detinjstva, skalpira DRVENU FAKIN STATUU DEVICE MARIJE... dajte mi vestern gde glavni lik tako nešto radi! A opet spasava dete i daje ga na staranje, izvlači dvoje ljudi iz nevolje po osećaju, koji se ispostavlja kao dobar... Ono u čemu ovaj Pratov stripić apsolutno rastura je u beskompromisnosti scenarija i glavnog lika. Nikad ne znaš šta će da uradi sledeće, a na kraju ispada da je više good nego bad guy. Mada, sudeći po neizvesnosti majstorski odrađene poslednje strane (i poslednjeg kadra!), možda i nije?
Ovaj indijanac, inače rođak-potomak Louisa Riela, vodi nekakvu svoju "politiku", ima čudnu misiju. Možda je samo ludak, a možda i genije. Vodi se instinktima. Ne preza ni od čega. Podseća na terminatora u killing spree-ju.
Ako nešto volim u stripovima, to su ovakvi čudni likovi, nit' dobri nit' loši. On je takav kakav jeste, i radi to što radi, i na tebi je čitaoče da to prihvatiš kao nepromenljivu činjenicu. Ovde se Prat ne šljihta čitaocima, a Džo ostaje misterija do samog kraja.

Jebački vestern, za prave sladokusce.





Edited by - Jocko on 17/03/2020 01:23:57
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/03/2020 : 19:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
U cijem izdanju si citao tog Jezuita Dzo?
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 16/03/2020 : 20:02:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Sken / skanlacija.

Mislim da nije dostupan kod nas na papiru, ili teško dostupan
http://skab612.com/index.php?site=bsp_popisi&oznaka=JDGM&stranica=1
https://www.archivespratt.com/jesuitjoe.htm
ovde se vodi kao piratsko izdanje iz 2004...

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46807
Ovde Jozzinelli potvrđuje da je reč o papirnom piratskom izdanju, a takođe ima i pirat ''Gringova makumba'' od Prata.

Izgleda da ima i film: https://www.imdb.com/title/tt0228453/


Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/03/2020 : 23:07:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Hvala Jocko!
Voleo bih da ovo vidimo u domacem izdanju. Vidim sad da imam Coveka iz Nove Engleske i pojma nemam da li sam ga procitao, a Legionara jos uvek nisam nabavio, a bas bi trebalo.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/03/2020 : 01:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Malo podrške starijim ljudima:

Das unabwendbare Altern der Gefühle Splitter 2018, 144 str. / L'obsolescence programee de nos sentiments 2018)

U prijevodu Neminovno starenje osjećaja.

Zidrou je svestran umjetnik i djela izbacuje kao na traci. Cijenjen je autor a njegovoj popularnosti kod nas najviše je doprinijela Fibra
koja je objavila nekoliko njegovih djela a za očekivati je da ćemo ih u budućnosti vidjeti još i više.

Odisej na Mediteranu(i)
On je Ulysses, ima 59 godina i radi kao nosač u ekipi za selidbu. Kao najstariji postaje višak te mora prije vremena u mirovinu.
Žena mu je umrla, kćerka također a sin nema vremena za oca. Pred njim se otvara praznina kao ponor.
Ona je Mediterranea, 62 godine, nije se udavala, nema djecu. Nekada je radila kao model, krasila naslovnice magazina „Lui“,
a sada kad se pogleda u zrcalo, vidi tijelo obilježeno tragovima starosti.
Prije nego su se upoznali, dani su im bili jednolični, beskrajni i usamljeni. Slijedi ljubavna priča - čudesna i simpatična.

Priča po modelu „Kada muškarac sretne ženu“ viđena je mnogo puta. Normalna životna tema pa ipak ne tako česta jer ova govori o ljubavi i seksu u nešto poodmakloj dobi.
Ujedno govori o starenju, prolaznosti života, samoći, napuštenosti ali i ponovno otkrivenoj životnoj radosti. Priča bi trebala uliti nadu i malo hrabrosti onima koji se boje vlastite budućnosti a starenju dati određenu lakoću. Kao, pravi život tek počinje kad odeš u mirovinu. Što je naravno bullshit, starost je zajebana faza života, sve više besmislena.
Tipičan Zidrou, rekli bismo, osjećajno, poetski, a takav je i svršetak - neočekivan, irealan i čaroban.

Crtež je povjeren mladoj Nizozemki de Jongh koja se dugo mučila sa crtežom a posebno s bojanjem s kojim, kako sama priznaje, nema nekog iskustva.
Rezultat i nije loš, crtež je realističan, ne previše detaljan, boje su prigušene što donosi neki mir, dominira sivilo koje pristaje uz svakodnevnicu.

Preporuka za žene i muškarce iznad 60 godina, oni bi se mogli poistovjetiti s likovima, mlađima bi moglo biti dosadno!




- Nisam imao izbora, Ulysses! Drugi imaju djecu, kredite...



- Da počistim po stanu, malo veslam, nekamo otputujem?



- Zašto uvijek ja moram ustati?
- To je tako, zlato. Kad si mlad, prepuštaš mjesto starijim osobama.



- Tijelo se preda brže od duše. Vrijeme ga izbrazdi, rani, ponizi.



- Želite neki časopis, Monsieur?
- Hvala, mrzim čitati.



- Život prolazi brže nego želimo. (U ovim scenama autorica se odrekla boje)



Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/03/2020 : 23:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ljubitelji milf,mature i granny tematike će verovatno uživati u ovom stripu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 18/03/2020 : 01:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Nisam baš fan Zidroua, ali ovaj mi je najbolji od svega njegovog. Priznajem da volim te frankofone stripove, koji bodre da život može da traje do samog kraja, da se neko loži i mator na svoj fudbalski klub ko Ulysses na RC Lens, da ima nečeg u tebi i tad, iako znamo (a tek ćemo nažalost to i lično jednom naučiti) koliko to neće biti lako.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 18/03/2020 : 02:02:24  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Toliko ti se svidio? Meni uz Posvojenje jedan od slabijih.

Bolji mi je ovaj
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2249121

a i ovaj Shi kojeg je Fibra najavila.

Jesi čitao njegovog Spiroua?

Have mercy
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 18/03/2020 : 21:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Toliko ti se svidio? Meni uz Posvojenje jedan od slabijih.

Bolji mi je ovaj
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2249121

a i ovaj Shi kojeg je Fibra najavila.

Jesi čitao njegovog Spiroua?


Pa kažem, slab sam na taj prilaz starosti. Možda je to samo što se plašim svoje...
Čitao. Little Miss Cheery englesko izdanje. Ne preterano intrigantan i originalan zaplet, ali sam završetak je solidan. A i prokleti nojevi, uvek sam ih se plašio. Da snimam horor film, obavezno bi njih ubacio
Nisam čitao Spiroua. Nisam fan ni originalnog, a kamoli da će njegov da me pogodi.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 18/03/2020 : 23:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
U jednom intervjuu su Zidroua upitali boji li se starosti, aludirajući na ovaj strip, na što je on odgovorio da nije.
Ulysses je njegovih godina i teško je povjerovati da nema nikakve poveznice između njih dvojice.

Ovo za nojeve se slažem, ima u njima nešto što čovjeka plaši.

Have mercy
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/03/2020 : 00:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Prvi put cujem da se neko boji noja! haahahhahahaha
Bio sam par puta u prisustvu noja, ali nisam nesto primetio da mi deluje zastrasujuce, za razliku od drugih zivotinja koje mogu da budu pretece.

Inace, mislim da je Johnnyu Cashu noj slomio vilicu pocetkom 90ih i da je morao da ide na operaciju lica.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/03/2020 : 00:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Uf, ja se ne bi salio sa nojevima. Skoro radije sa đukcem nego sa nojem.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/03/2020 : 14:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Die Reise mit Bill (Splitter 2010, 288 str.)

U prijevodu Putovanje s Billom.

Matthias Schultheiss spada u malobrojne njemačke umjetnike čija djela izvan granica Njemačke uživaju status klasika.
80-te su bile njegove godine kada su nastala njegova najbolja djela. Popularnost je stekao najprije u Francuskoj pa tek onda i u Njemačkoj.
90-tih odlazi u Ameriku gdje jei radio kao scenarista na filmu a ovom grafičkom novelom se vratio na strip scenu.

Luke i njegova kćerka Tweety putuju naizgled bez cilja po beskrajnim prostranstvima Amerike.
Jednoga dana uz highway sretnu ratnog veterana Billa koji je prilikom pada helikoptera izgubio obje noge.
Bill je ubijeđen da bi uz pomoć nepoznatog šamana mogao dobiti nazad svoje noge i prohodati. Luke i Tweety ga prime u automobil i čine sve kako bi mu pomogli da ispuni svoju želju.
Put ih vodi po prašnjavim cestama Arizone kroz močvare Juga do snježnih pustinja Sjevera, u najudaljenije i tajanstvene krajeve nastanjene otuđenim ljudima.
Putovanje između sna i stvarnosti.

Neobična priča koja govori o gubitku i pronalaženju samog sebe, o grijehu i kajanju, o ljubavi i prijateljstvu - o ljepoti života.
Jedan pravi roadmovie koji zasigurno ima i dosta autobiografskih crta i koji kao da je ispao iz nekog drugog vremena.

Crtež nemaran i opušten ali suveren i snažan, lagane akvarel strukture, majstorska igra svjetla i sjene, divni prikazi krajolika.
Ovo je dokaz da je strip umjetnost. Preporuka, vrhunski strip!




- Luke i njegova kćerka Tweety na putu…




- …u svijetu koji sam sebe uništava, za sobom ostavlja tužne i napuštene ljude, u kojemu rastu usamljenost i anonimnost, i koji tone u bolnu proizvoljnost…




- …u nadi da će se nešto dogoditi i pokazati mu pravi put. Luke izbjegava gradove, traži usamljene ceste na čijim rubovima u suhoj travi šapuće vjetar i koje rijetko dodiruju prebivališta ljudi.




- Čovjek bez nogu u invalidskim kolicima na rubu ceste u mjestu zaboravljenom od Boga ne čini se glavnim zgoditkom.




-… i nastaviše dalje, iza njih zastava od prašine...









- Čeka me. Moram ga pronaći. Magični putokazi vode do njega.





- Reci mi, Bille, ti vjeruješ u sva ta sranja, šamane i ostalo?




- Tata, stavi i ti malo Billovu kapu! Sad izgledaš skoro kao Bill.




- Čudni čamac od drvenih stupova i koža sa šatorom u sredini isplovio je polako između santi leda na pučinu.
Muškarac na visokoj stolici držao je na koljenima zdjelu u kojoj je izgaralo bilje koje bi trebalo udobrovoljiti Velikog gavrana.


Have mercy
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 19/03/2020 : 15:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Ovo se kupuje.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/03/2020 : 16:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

Jezuita Džo (Pratt)

Treći strip koji sam pročitao u sklopu edicije ''Jedan čovek, jedna avantura'', nakon mršavih Čoveka iz Nove Engleske i Legionara. Džo bi se mogao prevesti valjda kao Čovek sa Velikog Severa, s obzirom da je radnja smeštena na teritoriji današnje Kanade.

Ono u čemu ovaj strip poentira, a prethodna pomenuta dva ne, jeste odlična razrada lik(ov)a na tom nevelikom broju strana. Likovi su mi, kako u Novoj Engleskoj, tako još više i u Legionaru, vrlo mršavo razrađeni, što se kaže za jednokratnu upotrebu. Dok je ovde jezuita Džo jedan vrlo kompleksan lik, iako ne priča puno. Ali čega ovde ima puno, to su oprečnosti - Džo hladnokrvno ubija pticu na grani, rođenu sestru, zabada nož u šaku sveštenika kog poznaje iz detinjstva, skalpira DRVENU FAKIN STATUU DEVICE MARIJE... dajte mi vestern gde glavni lik tako nešto radi! A opet spasava dete i daje ga na staranje, izvlači dvoje ljudi iz nevolje po osećaju, koji se ispostavlja kao dobar... Ono u čemu ovaj Pratov stripić apsolutno rastura je u beskompromisnosti scenarija i glavnog lika. Nikad ne znaš šta će da uradi sledeće, a na kraju ispada da je više good nego bad guy. Mada, sudeći po neizvesnosti majstorski odrađene poslednje strane (i poslednjeg kadra!), možda i nije?
Ovaj indijanac, inače rođak-potomak Louisa Riela, vodi nekakvu svoju "politiku", ima čudnu misiju. Možda je samo ludak, a možda i genije. Vodi se instinktima. Ne preza ni od čega. Podseća na terminatora u killing spree-ju.
Ako nešto volim u stripovima, to su ovakvi čudni likovi, nit' dobri nit' loši. On je takav kakav jeste, i radi to što radi, i na tebi je čitaoče da to prihvatiš kao nepromenljivu činjenicu. Ovde se Prat ne šljihta čitaocima, a Džo ostaje misterija do samog kraja.

Jebački vestern, za prave sladokusce.







IDW je objavio reprezentativno izdanje ovog stripa:

https://www.amazon.com/Man-Great-North-One-Adventure/dp/1684050588
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 21/03/2020 : 15:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Happy!

Napisao Grant Morison.
Počeo sinoć da čitam i stao na oko 20 strana.
Nemam snage. Ok, noir je, krimogeni tipovi, puce, kurve i sve to, ali brate toliko reči fuck po centimetru kvadratnom papira/ekrana je previše za moj ukus.

some guys are pussies, some are assholes, some are dickheads, and Nick Sax is a cunt.
fuck. fuck everything. fuck it all. every last living thing! fuck the whole fuckin thing.

Ovo sam mogao ja da napišem ne potrudivši se.

Bolje čitati kurir i informer nego ovakve infantilne stripove za američke bolide.

Dijalozi fejk i vonabi kul, likovi preterani, bez imalo šmeka...
Govnurda.

Pritom engleski, naročito ulični, meni više nema apsolutno nikakav šmek. Počeo je da mi se gadi kao jezik, jako je siromašan sa svim tim fakovima, a poređenja i hiperbole zvuče debilno.

Da završim u duhu Granta jebenog Morisona: zajebi me više s jebenim ''kul'' meričkim jebenim stripovima, jebote.

Od sad se držim BD-a, Bonelija, Američkog indie stripa, a te Propovednike, Transmetropolitene i ostala ''fCuk'' sranja koja mi prže ćelije teraj u kurac jebote.


Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 21/03/2020 : 20:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ne znam koliko si citao Morisona, ali ima on fantasticnih stvari i ne vezem za njega bas te "fak" izraze, nije mi to nesto u njegovom fazonu. Procitaj njegov Animal Man, to je prava stvar.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/03/2020 : 20:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

Happy!

Napisao Grant Morison.
Počeo sinoć da čitam i stao na oko 20 strana.
Nemam snage. Ok, noir je, krimogeni tipovi, puce, kurve i sve to, ali brate toliko reči fuck po centimetru kvadratnom papira/ekrana je previše za moj ukus.

some guys are pussies, some are assholes, some are dickheads, and Nick Sax is a cunt.
fuck. fuck everything. fuck it all. every last living thing! fuck the whole fuckin thing.

Ovo sam mogao ja da napišem ne potrudivši se.

Bolje čitati kurir i informer nego ovakve infantilne stripove za američke bolide.

Dijalozi fejk i vonabi kul, likovi preterani, bez imalo šmeka...
Govnurda.

Pritom engleski, naročito ulični, meni više nema apsolutno nikakav šmek. Počeo je da mi se gadi kao jezik, jako je siromašan sa svim tim fakovima, a poređenja i hiperbole zvuče debilno.

Da završim u duhu Granta jebenog Morisona: zajebi me više s jebenim ''kul'' meričkim jebenim stripovima, jebote.

Od sad se držim BD-a, Bonelija, Američkog indie stripa, a te Propovednike, Transmetropolitene i ostala ''fCuk'' sranja koja mi prže ćelije teraj u kurac jebote.


Jbg. Jocko, nisi trebao odustati, izdrži!
Happy mi je jako dobar strip. Vidi samo kakav crtež ima!

Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 198 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000