forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 198

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/03/2020 : 14:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Das Land der drei Lächeln (Reprodukt 2001, 40 str. / Le pays des trois sourires 1997)

Reprodukt je mali nakladnik osnovan 1991 sa sjedištem u Berlinu, Neovisan je i objavljuje stripove širokog spektra.
Kod većine njihovih izdanja u središtu je autor i njegovo iskustvo. Dobra oprema i izvrstan prijevod je ono što krasi njihova izdanja.
Godišnje objave oko 40 naslova od čega je jedna trećina namijenjena djeci. Alfa i omega je Dirk Rehm koji je ujedno zadužen za planiranje i redovitu komunikaciju s čitateljima.
Objavili su masu Trondheimovih djela, da ne kažem gotovo sva.

U prijevodu Zemlja tri osmjeha.

Što učiniti kad nas zadesi neka katastrofa? Sjetiti se dragoga Boga i obratiti Mu se za savjet.

Pele i Maki žive u jednom malom selu koje je u više navrata pogodio razoran potres te ga potpuno uništio.
Po nalogu načelnika njih dvojica krenu na put na kraj svijeta u potrazi za Bogom da ga upitaju zašto dopušta da se Zemlja trese i kad misli prestati s time.
Ali potraga za Bogom nije nimalo jednostavna a ni Bog nije svemogući…

Solidno djelce, rekao bih bez nekog dubljeg smisla, ako ga uopće ima, ali je zabavno i duhovito. Strip živi od dijaloga i manje-više uspjelog filozofiranja i crnog humora.
Likovi su jednodimenzionalni ali dosljedni, Pele je nedruštven i praktičan tip dok je Maki osjećajan i moralan.
Crtež skroman, rekli bismo tipičan trondheimovski.

Ovako otprilike teku dijalozi:
- Ne znam što me sprečava da vas napucam u guzicu. - To što nemam guzicu?
- Ne sviđa mi se vaš humor. - Ne, već moj humor vas ne cijeni.
- Zašto nas slijedite? - Ne slijedim vas, vi idete ispred mene.


Zemlja je ravna ko tepsija. Jasno.




- A šta kaže načelnik? - Stalno ponavlja jedno te isto.




- Da nije bilo ovih potresa, sad bih ležao fino u kući
- Da nije bilo onih potresa prije ovog potresa, sad bih ležao zatrpan pod ruševinama kuće.




- Tražimo Boga. Ovo je putokaz… Na putokazu piše Bog…U onom smjeru, onda idemo u onom smjeru, ili?
- Shvaćam. Ali nije li to nešto prejednostavno.
- Ah, jeli, hoćemo onda u kontra smjeru?




- Načelniče, ovo je Bog!
- Meni izgleda ko tanjur makarona, ...pardon špageta, ...prije će bit da su tortilje, ...nije nego manistra ...više liči na njoke ...ma kakvi lazanje...
- Ja bih da prestanete buljite u mene, pogotovo sada prije ručka...


Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/03/2020 : 20:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
izivka za forumaša godine!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 25/03/2020 : 21:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

izivka za forumaša godine!!!

+++1!!!

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/03/2020 : 21:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ja ga već nekoliko godina nominiram kao svog kandidata.

Svojim postovima o zanimljivim i kvalitetnim strip izdanjima je to i zaslužio.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/03/2020 : 09:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Više puta sam napisao i opet ću, čovjek ubija sa ovim predstavljanjem nama nepoznatih stripova.
Svaka čast!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/04/2020 : 15:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Unschlagbar (Carlsen 2018, 48 str. / Imbattable 2017…)

Priče su se pojavile 2013 godine i rađene su za magazin Spirou, sastoje se obično od jedne do 10 stranica.
2017 objavljen je prvi integral, kasnije drugi i Nijemci uredno prate francuski ritam.
U prijevodu Nepobjedivi iako mu možda više pristaje Nenadjebivi.

Prostor je vrijeme a vrijeme je prostor

Nepobjedivi je novi junak skromna imena, nije super ali je flegma, nema super moći ali ima kostim, mali je i bucmast ali s velikim samopouzdanjem.
Kao i svi junaci spašava svijet od svakoga zla. Samo od njegove pomoći nije nitko siguran.

Čitatelju ovo u početku djeluje pomalo zbunjujuće i najprije se mora snaći jer događaju se stvari koje nije navikao viđati u stripu.
Radnja se često ne odvija na uobičajen način, od panela do panela, već sa sredine ili s kraja pa na početak ili obrnuto.
Čitatelj mora više puta promotriti cijelu stranicu da bi shvatio njen raspored odnosno sama događanja.

A radnja? Teme su svakodnevne a likovi zanimljivi i čitatelj ih brzo zavoli.
Uglavnom pratimo život u jednom malom gradu, upoznajemo građane koji idu na posao, zabavljaju se, svaki sa svojim svakodnevnim problemima…
Tu su korumpirani načelnik, ludi znanstvenik, policajac Bruno, grupa penzionera na balotama, mladi pripravnik za superheroja, usamljena bakica…
A kada zagusti svi oni zovu Nepobjedivog.

U svakom slučaju strip nudi neko novo gledište i sigurno će biti onih koji će slijediti. Preporuka!


Naslov prve priče Pravda i svježe povrće




- Jousselin je ovdje razorio temelje gradnje stripa. On razbija panele, probija stranice …
- …njegov junak koristi pregled cijele stranice te predviđa potez zlikovca i lakoćom rješava slučaj…




- …on skače preko panela.
- Njegov moto je: Sve dok se nešto ne desi, može se spriječiti.



...donosi stvari iz budućnosti u sadašnjost i obratno.
Nije došao novi Spirou? Tko će dočekati novi broj!




- Zašto se penjati na stablo?




Jousselin se poigrava i s oblačićima...
- Nikad ne podcjenjuj snagu riječi! Riječi pomjeraju planine…




- …pomno odabrane riječi mogu sputati protivnika, one mogu zaboljeti, ovladati riječima znači imati veliku moć…


Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/04/2020 : 17:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@izivko

Kasniš, mada pojelo mi sliku:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=36&TOPIC_ID=42347#2043816

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=37&TOPIC_ID=42347#2055329


Bilo i u Stripoteci!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/04/2020 : 19:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

@izivko

Kasniš, mada pojelo mi sliku:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=36&TOPIC_ID=42347#2043816

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=37&TOPIC_ID=42347#2055329


Bilo i u Stripoteci!


Vidim sada. Kako mi je promaklo! Stripoteka mi nije dostupna pa ne znam.

Kako ti se svidilo ovo?

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/04/2020 : 20:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Inovativno i zabavno! Volio bih imati ovo u albumskoj formi.

Kao što si i napisao: Preporuka!
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 01/04/2020 : 21:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by anto

izivka za forumaša godine!!!

+++1!!!


+1

Carpe diem
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/04/2020 : 23:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i ja prvi album Nepobjedivog. Istodobno eksperimentalan i iznimno pitak te nadasve zabavan geg strip. Pridružujem se izivkovoj i Peyinoj preporuci.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 03/04/2020 : 23:23:32  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Taman ga skidam, pa javim dojmove.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/04/2020 : 15:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nakon dugo vremena ponovo pročitao Bilalovu tetralogiju San monstruma/32. decembar/Rendez-vous u Parizu/Četiri?. Ima tu zanimljivih ideja i vizualne raskoši, ali ne mogu se oteti dojmu da je sve to nekako pozerski. U skladu s nazivom teme, preporučio bih ovaj serijal ljubiteljima Bilalovog crteža, kao i manje zahtjevnim ljubiteljima znanstvene fantastike, ali nikom drugom.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 06/04/2020 : 16:59:56  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ni ja nisam neki ljubitelj Bilalovih priča ali ih redovito čitam kada imam priliku. Ima nešto u njima što me privlači.

Trenutno mi je na tapetu ova trilogija: Animal'z, Julia & Roem i Farbe der Luft; još mi je ostao ovaj posljednji.
Klasičan Bilal. Kako preživjeti na Zemlji nakon klimatske katastrofe, naravno tu je i ljubavna priča.

Njegov crtež mi se sviđa. Imao sam malih problema kako razlikovati pojedine muške likove, morao sam ih pamtiti po nekom detalju.

Vidjet ćemo poslije kakav je ovaj Bug.

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/04/2020 : 17:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Nakon dugo vremena ponovo pročitao Bilalovu tetralogiju San monstruma/32. decembar/Rendez-vous u Parizu/Četiri?. Ima tu zanimljivih ideja i vizualne raskoši, ali ne mogu se oteti dojmu da je sve to nekako pozerski. U skladu s nazivom teme, preporučio bih ovaj serijal ljubiteljima Bilalovog crteža, kao i manje zahtjevnim ljubiteljima znanstvene fantastike, ali nikom drugom.





Dobar si kad si ovo uspio . Ja možda uspijem tek u trećem pokušaju. Zasad sam na prva dva albuma koje si spomenuo.

Ne znam da li bih baš Bilalov rad nazvao pozerskim, a opet ... Njegov rad me podsjeća na moj doživljaj filmova W. Allena. Naime, imam dojam da je Allen shvatio što kritičari "puše" pa je po tom receptu snimao filmove. Hoću reći da i Bilal s istim namjerama kreira stripove. Ne mogu zamisliti da ovakvi albumi prolaze kod široke publike.

Inače meni su najdraži Bilalovi radovi, Falange crnog reda i Lovačka družina (znači ova Fibrina knjiga Kraj epohe), plus rani radovi (kratke SF priče) gdje vuče na (ili bolje reći imitira) Moebiusa.

Likovno su mi njegovi radovi vrlo atraktivni.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/04/2020 : 23:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Što se Allena tiče, ne znam koliko je do udovoljavanja kritici, slaba mu vajda od toga. Mislim da je više stvar toga što ne zna snimati ništa drugačije. U svakom slučaju, meni njegov stil paše, tako da se ne žalim.

Bilalovi albumi su, ako sam dobro shvatio, prodavani u povećim količinama u Francuskoj, ali da, ni ja ih ne bih nazvao nečim za široku publiku. Slažemo se što se tiče likovnog dijela.

Kraj epohe sam čitao i nije mi ništa posebno. Rekao bih da su priče u njemu bolje napisane od spomenute tetralogije, ali su mi tematski manje interesantne.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/04/2020 : 00:36:19  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
I Vudi Alen i Bilal vrsni su Autori, koji rade dela kakva žele i osećaju, ne zato jer "ne znaju ništa drugačije". Naravno da Bilal nije za široku publiku - ako ništa drugo inteligencija i obrazovanje su poželjni za njegova dela - u Francuskoj valjda ima dovoljno intelektualaca koji prate stripove, pa mu tiraži nisu mali.

Falange crnog reda i Partija lova su odlični stripovi, a i pomenuta tetralogija.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/04/2020 : 15:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pročitao Fell (Ellis & Templesmith), vrlo atmosferičan moderni noir i ugodno iznenađenje. Iako je svaka epizoda za sebe, postoje naznake (zanimljive) veće priče, šteta da je serijal stao nakon samo devet epizoda. Preporuka.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/04/2020 : 12:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Hard Boiled (Frank Miller & Geof Darrow)

Bezvezna priča koju smo vidjeli već puno puta, i to uglavnom bolje ispričanu. Miller je filozofsko-moralno-misaonu komponentu prigušio do kraja i praktički učinio nasilje samom sebi svrhom. Darrowu svaka čast na crtačkom umijeću, ali većina njegovih tabli izgleda kao one igre traženja predmeta, a baš i nisam toliki ljubitelj takvog stila. Kopajući po netu, shvatio sam da postoje dvije verzije kolora. Izvorni, djelo Claudea Legrisa, te onaj Davea Stewarta, napravljen 2017. povodom novog izdanja stripa. Čitao sam novo izdanje, a po onome što sam vidio, čini mi se da bi mi izvorni kolor učinio strip vizualno zanimljivijim. Evo i male usporedbe.

Stari kolor


i novi



http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 14/04/2020 12:49:15
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/04/2020 : 14:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ja imam doma stari kolor. Meni se iz priloženog više sviđa novi, strašno mi smeta to bluranje kod kolora, a u starom izdanju ga ima puno.
Što se tiče samog stripa, slažem se s tobom. Pretjerivanje u svakom pogledu, zanimljivo za jedno čitanje ako i to.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 14/04/2020 : 14:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Pročitao Fell (Ellis & Templesmith), vrlo atmosferičan moderni noir i ugodno iznenađenje. Iako je svaka epizoda za sebe, postoje naznake (zanimljive) veće priče, šteta da je serijal stao nakon samo devet epizoda. Preporuka.





Je, fenomenalno nešto. Šteta što kod ans nije objavljeni ni tih 9 brojeva nego samo prva 4.

Što se tiče Hard Boileda, iman Systemovo crno bijelo izdanje i meni se sviđa takvo

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 14/04/2020 14:22:20
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 14/04/2020 : 19:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by Shaner

Pročitao Fell (Ellis & Templesmith), vrlo atmosferičan moderni noir i ugodno iznenađenje. Iako je svaka epizoda za sebe, postoje naznake (zanimljive) veće priče, šteta da je serijal stao nakon samo devet epizoda. Preporuka.





Je, fenomenalno nešto. Šteta što kod ans nije objavljeni ni tih 9 brojeva nego samo prva 4.

Image je objavio trejd sa 8 epizoda. Tad je to još bio ongoing serijal. Šteta što ga je Elles prekinuo, meni jedan od njegovih boljih.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/04/2020 : 08:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Hard Boiled (Frank Miller & Geof Darrow)

Bezvezna priča koju smo vidjeli već puno puta, i to uglavnom bolje ispričanu. Miller je filozofsko-moralno-misaonu komponentu prigušio do kraja i praktički učinio nasilje samom sebi svrhom. Darrowu svaka čast na crtačkom umijeću, ali većina njegovih tabli izgleda kao one igre traženja predmeta, a baš i nisam toliki ljubitelj takvog stila. Kopajući po netu, shvatio sam da postoje dvije verzije kolora. Izvorni, djelo Claudea Legrisa, te onaj Davea Stewarta, napravljen 2017. povodom novog izdanja stripa. Čitao sam novo izdanje, a po onome što sam vidio, čini mi se da bi mi izvorni kolor učinio strip vizualno zanimljivijim. Evo i male usporedbe.

Stari kolor


i novi






Evo 5. Ajde da smo se složili oko nečega.
I meni je ovo bio bezvezan strip tj priča, ali crtež je brutalan, frajer nacrta toliko detalja na svakoj slici. Baš je svaka slika umjetničko djelo...i da, odlična usporedba sa ''Where's Waldo'' tipom cretža. :D

Ja sam uvijek za bolju pšriču sa lošijim crtežom nego obratno, ako u ovom slučaju.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/04/2020 : 23:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote







Have mercy
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 17/04/2020 : 23:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Hvala izivko.
Go to Top of Page
Page: of 198 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.62 seconds. Snitz Forums 2000