forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 198

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/04/2020 : 23:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A vidi ovih nijemaca ovdi

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/04/2020 : 23:21:29  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Hvala izivko.


Ima program koji bi to dobro preveo na engleski ali slika bi se morala nekako prebaciti u tekst.
Ne prevodi slike. Ne znam jesam li bio jasan.

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/04/2020 : 00:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Ernie Pike

Hvala izivko.


Ima program koji bi to dobro preveo na engleski ali slika bi se morala nekako prebaciti u tekst.
Ne prevodi slike. Ne znam jesam li bio jasan.



Evo kako ja to radim (možda to može i jednostavnije):

1. Tekst sa ekrana izrežem sa Snipping Tool-om i spremim kao .jpg sliku.

2. Sliku otvorim s Adobe Acrobatom. Odaberem Edit komandu i s desna mi se otvori prozor u kojem odaberem Export file to ... Microsoft Word document.

3. Otvorim Word document i odaberem/kopiram tekst koji prebacim/zalijepim u prevoditelja.
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 18/04/2020 : 01:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Postoji online program Optical Character Recognition.

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 18/04/2020 : 08:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Google prevoditelj na androidu ima opciju fotoaparat. Sasvim solidno prevede na engleski.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/04/2020 : 16:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote


Un amour exemplaire/A Love for the Ages
Daniel Pennac & Florence Cestac

Na forumu o ovim autorima nema skoro ni riječi.

Daniel Pennac je kao scenarist radio na dva albuma Luckya Lukea, pa se utoliko spominje, a etmgosa je davno ukazao i na La débauche, strip koji je radio s Tardijem (http://www.bedetheque.com/serie-420-BD-Debauche.html). Mimo navedenih naslova, Pennac se praktički nije bavio stripom. Kao zanimljivost vrijedi istaknuti da je jedan njegov roman ilustrirao, na našim prostorima dobro poznat, Manu Larcenet (https://www.bedetheque.com/BD-Journal-d-un-corps-187586.html).

Florence Cestac se pak spominje tek kao, do tada jedina, dobitnica nagrade Angoulêmea za životno djelo (u međuvremenu je nagradu dobila i Rumiko Takahashi). Kao što nagrada ukazuje, u pitanju je autorica duge i plodne karijere, te uglavnom humorističkog izričaja, a osim stripovskog rada značajna je i zbog osnivanja izdavačke kuće Futuropolis sa svojim suprugom Étienneom Robialom, s kojim je vodila i istoimenu knjižaru.

Što se ovog konkretnog stripa tiče, u pitanju je priča u priči koja počinje susretom autora u restoranu gdje Pennac kreće pričati ljubavnu priču jednog starijeg bračnog para. Od tuda priča skače napred-nazad kroz vrijeme, praćena Cestacinim lepršavim, no iznimno detaljnim i sugestivnim crtežom. Možda malo zbrzan i neujednačen, no svejedno zabavan i humorističan, pa na kraju i emotivan strip. Preporuka!










http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 20/04/2020 : 18:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Evo malo razbibrige: Pronađi kralja! (a možda još nekoga?)






Have mercy
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 28/04/2020 : 11:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Through the Woods



Emili Kerol potpisuje pet kratkih horor priča plus uvod i zaključak, svaka sa sličnom, a opet malo drugačijom tematikom. Sve se vrti oko šuma i "čudnih stvari koje se u njima nalaze". Nestanci ljudi, mrtvi koji su opet živi, duhovi, stvorenja koja uzimaju ljudsku kožu da bi prehranili "svoje mališane", sastanci sa smrću... Uglavnom su sve priče veoma dobro izvedene, posebno prva, uvodna, koja je i najkraća ali i najsimboličnija rekao bih. Mislim da se u svakoj priči mogu naći neke stvari za analiziranje, ali ne bih sad zalazio toliko u to. Prilično sam zadovoljan naracijom, te se većina priča čitaju kao bajke, odnosno nisu toliko u formi stripa koliko imaju tekst i slike koje prate tu naraciju, bez eksplicitno izdvojenih oblačića i slično. I tu je po meni najveći adut ovog stripa - crtež koji je jednostavan ali vrlo interesantan, boje su predivne, i svaka priča ima nekoliko boja koje su za nju karakteristične, koje određuju ton i atmosferu radnje. Recimo u prvoj priči su to kontrasti bele i crvene (i crne), u drugoj su to jarko plava, bela i crvena itd. Od mene preporuka, sve priče ćete pročitati veoma brzo, a posle se malo zadržite na crtežima i bojama.

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 10/05/2020 : 18:20:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Inovativno i zabavno! Volio bih imati ovo u albumskoj formi.

Kao što si i napisao: Preporuka!


Uskoro će ti se želja ispuniti. Marko je preko svog kviza jučer najavio da će u sklopu Nike objaviti Imbattable kao Nesavladimira.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/05/2020 : 18:29:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Peyo

Inovativno i zabavno! Volio bih imati ovo u albumskoj formi.

Kao što si i napisao: Preporuka!


Uskoro će ti se želja ispuniti. Marko je preko svog kviza jučer najavio da će u sklopu Nike objaviti Imbattable kao Nesavladimira.





Odlična vijest, hvala.

I naslov/prijevod mi se čini inovativnim/dobrim.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 11/05/2020 : 23:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Pussy (Toonfish 2014, 224 str.)

Pussyjeve (Poussy) avanture najprije su se pojavile u belgijskim novinama Le Soir (1949-1955), kasnije su objavljena 3 albuma a izlazile su i u magazinu Spirou i Schtroumpf.

Njemačko izdanje je ultimativno, ono sadrži SVE Peyine gegove (zvanično sve, nedostaje jedan jedini koji se godinama ne može pronaći),
koji su nastali u razdoblju dugom više od 40 godina, od 1949-1992 godine.
Svaki geg je prerađen, retuširan, očišćen, premontiran i poredan strogo kronološki uz pojašnjenje kada i gdje je prvi put objavljen.
Knjiga je obogaćena i gomilom bonus materijala a sve to na kunstdruck papiru, onako kako to i zaslužuje ovaj funny klasik!
Apsolutna preporuka ne samo ljubiteljima mačora!

Avanture su jednostavne i mile, vesele i zabavne – ono pravo domaće.



- Pussy je mali lukavi mačak koji uvijek ima asa u rukavu. (šuster - slastičar)


- Pussy je drag mačak koji ima i neke slabosti: sve bi učinio za komad ribe.


- Pussy je vliki ljubitelj ptica.


- Pussy voli noć i na svojim pohodima voli zapjevati.


- Pussy ima dva slatka uha i ne voli da ih se maltretira glazbom.


- Pussy je veliki zavodnik, dovoljan je par lijepih okica da mu se zavrti u glavi.


- Pussy se drži svog načela: prvo klopa pa onda moral.


- Pussy obavlja svoj posao kako valja i lovi miševe gdje god stigne.


- Tko ne radi taj ne griješi.


- Lijevo desno, nigdje moga stana...


Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/05/2020 : 23:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Pussy (Toonfish 2014, 224 str.)

Knjiga je obogaćena i gomilom bonus materijala a sve to na kunstdruck papiru, onako kako to i zaslužuje ovaj funny klasik!
Apsolutna preporuka ne samo ljubiteljima mačora!




+1

Imam francusko izdanje, a postoji i na engleskom:

https://www.amazon.co.uk/Pussycat-Peyo/dp/162991150X
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 12/05/2020 : 12:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by izivko

Pussy (Toonfish 2014, 224 str.)

Knjiga je obogaćena i gomilom bonus materijala a sve to na kunstdruck papiru, onako kako to i zaslužuje ovaj funny klasik!
Apsolutna preporuka ne samo ljubiteljima mačora!




+1

Imam francusko izdanje, a postoji i na engleskom:

https://www.amazon.co.uk/Pussycat-Peyo/dp/162991150X



Nisam ni sumnjao.
Ja ću naručiti svoje, samo ću još malo pričekati (34,95 €)

Nijemci se hvale da je njihovo izdanje najbolje. Cijenim da su u pravu.
Veći format, manje stranica...

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/05/2020 : 13:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Aya (Reprodukt 2014, 376 str.)

Dok čekamo da Fibra nastavi odnosno završi Ayu, samo da javim forumašima koji željno očekuju nastavak da je Aya živa i zdrava.

Što se to događa u kvartu „Sve se brzo pročuje“?
Ne bih otkrivao previše pa ćemo se samo prisjetiti likova, dodati par natuknica kako bi se probudio interes i začiniti sve s nešto genijalnih afričkih mudrosti.

Naravno, ne moram ponavljati koliko je ovo dobar strip, koliko je zarazan, koliko ti se likovi uvuku pod kožu, da je kao droga.



Sve se vrti oko njih






Innocent je u Parizu u potrazi za sobom...
– Ovaj ovdje uskoro dobiti stan od socijala. Ti dobiti njegovo mjesto. Dobar madrac.



Bonaventure i Simone Sissoko, njihovog mulca Mousse nema tjednima…
- Kad se vrati dobit će degenek. – Dirneš li njega, nećeš više nikada dirnuti mene.



Hervé i Mamadou vode automehaničarsku radnju, Mamadou nudi po gradu servisiranje auta:
- Imamo troja kola za održavanje a i meni bi dobro došao servis.



Rita je nanjušila lovu kod Hervéa:
- Danas je tvoj sretan dan, Hervé, pričaj mi o sebi!




Profa nudi Ayi instrukcije iz biologije…



Albert upoznaje roditelje s budućom nevistom...



Zemlja u kojoj lopovi i prevaranti bježe u zatvor...





Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/05/2020 : 13:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Iz stripa. Valja zapamtiti neke.

- Proljev uvijek nađe guzicu.
- Uzmi lijepu ženu i dobio si brige.
- Ne kupuj sol prije nego je kušaš!
- Ptica zavara sve osim grane na kojoj sjedi.
- Ne čini boja kore kokos slatkim.
- Bebe sisaju majku ako ima i svrab.
- Crna sam a još radim na crno.
- Ružna riječ se neda uhvatiti.
- Sunce se mora povući kad nastupi noć.
- Kćeri moja, prije nego uzmeš muž, vidi kakva mu je mater!
- Krava odbije svoje tele ali ga ne mrzi.
- Kokoš se ne pere ali jaje joj je bijelo.
- Jarac smrdi ali ga koze puštaju k sebi.
- Uzaludno se svađati oko stvari koje se ne mogu ponijeti u grob.
- Usta starca loše mirišu ali nisu njegove riječi.
- Siromah je nespretan kad kaže Hvala.

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/05/2020 : 13:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Skrenuo bih pažnju na još jedan strip od iste autorice.
Nisam još čitao ali mislim kako bi se savršeno uklopio u Fibrin dječji program.
Reprodukt je već izbacio 2 albuma.

https://www.reprodukt.com/Produkt/serien/akissi-auf-die-katzen-fertig-los/

Akissi je Ayina sestra



- Akissi, odnesi ovu ribu Mayinoj mami.
+ Gdje ona stanuje, mama?



- Odmah iza ugla. Znaš onu plavu kuću na ulazu na pijacu. Tamo lijevo ...
+ Plava kuća...lijevo---
- Tu je žena koja prodaje uštipke. Ideš u ulicu preko puta, vidjet ćeš odmah krojačev dućan.
+ krojač...šaran
- Tetka Victo tu stanuje, ili upitaj krojača, on je zna. Jesi razumijela sve?
+ Eeh, mislim da jesam, mama.



- Plava kuća, prodavačica puževa, dućan od krojača uštipaka...Zašto uvijek šalju mene kad je komplicirano?...



- Ne moraš čekati, mala! Prodavačica je danas bolesna....
+ Šta ću sada?...Vrati mi ribu, ružna mačketino! Kad te samo uhvatim!



- Vrati...mi moju...ribu...lopovice!



- Akissi, što ti se dogodilo?
+ Mama, tetka Victo se zahvaljuje. Kaže da ne voli glavu!



Have mercy

Edited by - izivko on 25/05/2020 23:50:41
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/05/2020 : 14:19:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Naravno, ne moram ponavljati koliko je ovo dobar strip, koliko je zarazan, koliko ti se likovi uvuku pod kožu, da je kao droga.




Ovo si baš dobro napisao.

Nadam se uskoro ovom nastavku u Fibrinom izdanju.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/05/2020 : 18:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pussya bih bas voleo da vidim u domacem izdanju!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/05/2020 : 20:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Ne znam kakav je generalno stav stripofila po pitanju licencnih stripova? Pod licencnim stripovima mislim na izdanja koja su bazirana na naslovima iz drugih medija, poput filmova, TV-serija, knjiga, video-igara, itd.

Moj vam je savjet, svakako dajte šansu takvim stripovima. Talentiran će autor znati napraviti nešto kvalitetno i prekrasno, bez obzira što se bavio tuđim kreacijama.

U suprotnom možete propustiti neke zbilja odlične radove, poput ovog:










Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 22/05/2020 : 21:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ne znam kakav je generalno stav stripofila po pitanju licencnih stripova? Pod licencnim stripovima mislim na izdanja koja su bazirana na naslovima iz drugih medija, poput filmova, TV-serija, knjiga, video-igara, itd.

Moj vam je savjet, svakako dajte šansu takvim stripovima. Talentiran će autor znati napraviti nešto kvalitetno i prekrasno, bez obzira što se bavio tuđim kreacijama.

U suprotnom možete propustiti neke zbilja odlične radove, poput ovog:













Ovo je genijalno!!!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 22/05/2020 : 21:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Rado ih čitam pogotovo adaptacije književnih djela.
Sinoć sam upravo pročitao jedan takav, uskoro više ovdje.

U uvodu se i autor knjige kratko osvrnuo na strip rekavši kako je iznenađen kako je to dobro uspjelo
jer je bio mišljenja da se njegova knjiga neda predočiti u slike. Bilo mu je izuzetno drago da je bio u krivu.

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/05/2020 : 23:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Schwarze Seerosen (Splitter 2019, 144 str. / Nymphéas noirs 2019)

Strip je rađen po krimi romanu Michela Bussija Nymphéas noirs (2011).
U prijevodu Crni lopoči.

Claude Monet (1840-1926) bio je vođa pokreta poznatog pod imenom Impresionizam a koji je iz temelja promijenio povijest slikarstva.
Cijeli svoj život bio je u potrazi za svjetlošću. Do svoje smrti 1926 Monet je navodno naslikao točno 272 slike s motivom lopoča.

Mjestašce Giverny u Normandiji u pravom smislu riječi je slikoviti kutak. Njegovi vrtovi, jezerca i bare bili su inspiracija za neka najpoznatija Monetova djela.
No, to je prošlost, sadašnjost je manje idilična. Slučaj ubojstva poznatog kirurga, kolekcionara umjetničkih slika i ženskaroša potrese cijeli kraj.
Mladi policajac zadužen za istragu suočava se sa tri žene: prva je 11-godišnja djevojčica, druga je seoska učiteljica a treća nepovjerljiva starica.
Koja od njih tri poznaje tajnu Crnih lopoča, slavne slike kojoj se izgubio svaki trag nakon ubojstva?

Dobro osmišljena krimi priča, rafinirana, uvjerljiva i sa nepredvidim krajem, barem ga ja nisam naslutio.
Ujedno priča o jednoj zatvorenoj zajednici, međusobnim odnosima njenih članova i njihovoj bliskosti.
Crtež je detaljan, autor se naslanjao na stil impresionizma, u njega je vješto ubacio neke Monetove motive, ali je varljive ljepote i ljupkosti kao što će se ispostaviti.
Boje nježne, rekao bih da je dobro uhvaćena atmosfera tog vremena.
Odličan umjetnički krimić! Preporuka!




- U jednom selu živjele su tri žene, sve tri su imale isti cilj – pobjeći iz ovog mjesta i sadašnjeg života.



- Prva je bila zla - misteriozna, šutljiva starica, skoro udovica…



- Druga lažljivica - učiteljica Stéphanie, lijepa kao slika, zgodna i nažalost udata…



- Treća egoistkinja - nadarena djevojčica Fanette, voli slikati i sanja o studiju umjetnosti…



- Mjesto zločina inscenirano kao slika - ubod u srce, razbijena lubanja i tijelo položeno u vodu.



- Giverny...sve kuće i stabla su ovjekovječeni...ovdje putuje kamenje i cvijeće, a ne ljud!


Have mercy
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/05/2020 : 23:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by udarnik007

Ovo je genijalno!!!


Inače, radi se o prvim stranama četvrtog broja mini-serije Jim Henson's The Storyteller: Giants.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/05/2020 : 00:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
lajk za lokvanje!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/05/2020 : 14:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Nekako se potrefilo da sam koji tjedan ranije naletio na ovaj odličan strip o Claudeu Monetu. Dođe kao nadopuna i gratis uz onaj krimić gore.

Monet - Auf den Spuren des Lichts (Knesebeck 2017, 112 str. / Monet, nomade de la lumière 2017)

Autori su Španjolci Salva Rubio i Efa.
Nakladnik Knesebeck se specijalizirao za biografije poznatih osoba i samo ove godine sam ih pročitao 5-6:
od Darwina, Orwella i Moneta preko Walta Disneya do Wagnera...

Ako mogu birati između knjige ili stripa, uvijek ću odabrati strip. Preporuka!














Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 198 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.72 seconds. Snitz Forums 2000