forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 198

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/11/2020 : 21:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Dobrodosao Bokoja!
Odlican prvi post! Vrlo fina recenzija stripa. Nastavi da pises ovako i za druge stripove koji ostave utisak na tebe!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/11/2020 : 23:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Elektra lebt (Ehapa 1993, 80 str.)



Strip je sigurno dobro poznat čitateljima, ja ga pak otkrio tek nedavno.
Kako je ovo nacrtano i obojano!! Grom gromova!

- Da vidimo tko je prepoznao ovu simpatičnu bakicu!



- Evo još nekoliko tabli.












Have mercy
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/11/2020 : 23:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Cudi me da ovo niko nije objavio na nasim prostorima.
Crtez i kolor su stvarno vrhunski. Varley i Miller su bili bas dobar tandem, nije ni cudo da su se vencali. A kolko znam i razveli nedavno.

Bilo bi dobro da ovo objavi Fibra u Absolut formatu ili Carobna Knjiga (posto su oba izdavaca izbacili Millerov run na Daredevilu), ko zna mozda i Makondo iznenadi s Elektrom?
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6577 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/11/2020 : 00:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Izgleda fenomenalno.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/11/2020 : 00:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Izivko kako si krenuo uskoro ćeš otkriti Princa Valijanta !
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/11/2020 : 00:22:15  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Izivko kako si krenuo uskoro ćeš otkriti Princa Valijanta !


Čuo sam za njega. Čak i čitao ponešto.
Nego, tko je ova bakica? Ajde, da te čujemo?

Have mercy
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/11/2020 : 07:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
@Bokoja

Dobrodošao na forum! Lijep prikaz, a i strip djeluje jako dobro. To si čitao na francuskom?

@izivko

Elektra Lives Again je vizualno dosta zanimljiva, slažem se, ali mi je zato priča bezveze. A bakicu su mogli staviti i u karirani ogrtač.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/11/2020 : 08:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko
Nego, tko je ova bakica? Ajde, da te čujemo?



Od nje mi svaki mjesec stiže račun za struju .

Nabavio knjigu prije četvrt stoljeća .

Evo prelistavanje:

Edited by - Peyo on 27/11/2020 08:49:10
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/11/2020 : 11:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner
@izivko

Elektra Lives Again je vizualno dosta zanimljiva, slažem se, ali mi je zato priča bezveze. A bakicu su mogli staviti i u karirani ogrtač.


Priča bezveze!? Sapperlot!
Ima više smisla od, recimo, Lulu, oslobođena.
Priča je onakva kakva treba biti.

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/11/2020 : 11:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
A evo i rješenje za bakicu. Kako je samo Milleru palo na pamet da je ubaci u strip!
https://www.bedetheque.com/serie-1829-BD-Carmen-Cru.html

Carmen je jedinstven junak u svijetu stripa, jako zabavna i simpatična osoba. Velika preporuka!

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/11/2020 : 12:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

A evo i rješenje za bakicu. Kako je samo Milleru palo na pamet da je ubaci u strip!
https://www.bedetheque.com/serie-1829-BD-Carmen-Cru.html

Carmen je jedinstven junak u svijetu stripa, jako zabavna i simpatična osoba. Velika preporuka!



Nisam te odmah skužio što pitaš (mislio sam da Elektru smatraš bakicom s obzirom kada je knjiga objavljena).

Uglavnom kada je Miller ovo crtao u USA se moglo kupiti od Kitchen Sinka ovo izdanje (sveščica) sa francuskim stripovima.

Obrati pažnju na naslovnicu i sadržaj!



Vjerujem da je to i Milleru došlo u ruke ...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/11/2020 : 12:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Bit će da je to. Lako moguće. Hvala za info! Jesi čitao Carmen?

Pogledaj zamišljenu facu oficera dok gleda staricu. Kao: Ma, ova mi je nešto poznata.


Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/11/2020 : 12:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam ali samo u tim French Ticklersima prije mnogo godina. Možda ih Bud Plant još uvijek prodaje, godinama mu se to vuklo.

Malo sam inače čitao Fluide Glacial izdanja, uglavnom Gotliba.

Gotlib je zakon, genije. Jako mi je žao što nema kod nas njegovih stripova.

Nešto malo je bilo u Caku i Politikinom zabavniku.

Možda je to materijal i za KOMIKO?


Test trudnoće i jedini potentni patuljak

Edited by - Peyo on 27/11/2020 13:48:31
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/11/2020 : 15:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Brutalno!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 27/11/2020 : 15:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

@Bokoja

Dobrodošao na forum! Lijep prikaz, a i strip djeluje jako dobro. To si čitao na francuskom?

@izivko

Elektra Lives Again je vizualno dosta zanimljiva, slažem se, ali mi je zato priča bezveze. A bakicu su mogli staviti i u karirani ogrtač.



... i meni je elektra scenaristicki grozno losa. Da ne kazem nesto gore.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Bokoja
New Member



137 Posts

Member since 26/11/2020

Posted - 27/11/2020 : 17:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Bokoja a Private Message  Reply with Quote
@going going @Shaner

Hvala vam na dobrodošlici, ljudi!
BTW, na engleskom jeziku sam čitao..
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/11/2020 : 19:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bokoja

Pozdrav svim forumašima, nov sam ovde pa da se prvo ukratko predstavim. Povratnik sam u svet stripa od pre par godina, kada sam iznova počeo da pravim i kolekciju. Najviše me zanimaju BD sa dramskim i dokumentarističkim pristupom, kao i slice of life stripovi, ali se ne ograničavam samo tim kategorijama. Za prvi upis sam izabrao ovoj topic, jer ste mi na njemu otkrili brojne stripove u kojima sam uživao.
Ove godine je u reizdanju Dargauda izašao strip Les ombres (The shadows) iz 2013. za koji je scenario napisao Vincent Zabus, dok je za crtež i kolor bio zadužen Frank Meynet poznatiji kao Hippolyte.

Zabus je scenarista stripa Makaroni koji je Fibra već objavila. U pitkim Makaronima jedna od tema ekonomska imigracija dok su u Les ombres stvari mnogo surovije, brat i sestra su izbeglice koje beže od progona. Ovaj Belgijanac već par godina pre masovnih pokreta stanovništva naslućuje veličinu humanitarnog problema, sagledavajući ga uz kritiku evropske birokratije.
Strip počinje ispitivanjem u azilnom procesu i kroz seriju flešbekova, na 180 stranica, poetski opisuje beg maloletnika bez pratnje i njihovo putovanje kroz šumu, grad, pustinju i more, u svetu nastanjenom čudnovatim bićima, sveprisutnim senkama, sirenama, divovima, kako su predstavljeni izrabljivači koji teraju na prinudni dečji rad ili krijumčarima-zmijama. Iznenadilo me je koliko je strip verodostojan, posebna pažnja data čak i terminologiji (npr “The Big Boss“ koja lako promakne manje upućenima).

Ono što vrlo brzo postaje jasno je da je ovo promišljen strip. Sve ima svoju funkciju, izbor opštih mesta, odluka da likovi budu depersonalizovani i dehumanizovani, svedeni na broj, događaji koji guraju radnju napred, sve to proizvodi željeni efekat. Naizgled ogoljena priča zapravo se sve vreme suptilno ispunjava i to velikim temama, od osećaja krivice kod žrtve pa do univerzalnih tema na kraju stripa.

Hippolytin crtež i ono što uspeva da postigne kolorom na najbolji način prenosi emocije, uranjajući nas u fantazmagorični svet sa samo dva izlaza. Crtež je idealan za ovu vrstu priče.
U poslednje vreme je sve više stripova koji se bave ovom temom na donekle sličan način, u formi pretočenih studija slučaja, koji su većinom informativni, ali ne mnogo više od toga. Ovo je odličan strip. I tačan.



dobrodošao Bokoja i sjajno predstavljanje si napravio sa ovim stripom;osim toga,dao si nam (pre svega izdavačima) korisnu preporuku.

sa obzirom da ti se ovaj strip dopao,skoči na čašicu druženja na temu novi francuski talas u BD podforumu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 27/11/2020 19:40:57
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/11/2020 : 20:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Huan Himenez:Četvrta sila,vol 1 (Komiko)
Huan Himenez:Četvrta sila,vol 2 (Komiko)

Na Alfa Nebuli,centalnoj Kromijunskoj planeti,koju Kromijunci inače dele sa omraženim Zemljanima,sprovodi se projekat (od strane pomenutih) ujedinjena duhova 4 ženske osobe sa izuzetnim paranormalnim moćima u jednu,Q84,čiji će supermozak da upravlja vojskom androida u borbi sa neprijateljima sa Zemlje.Planirani rat se završio i pre nego što je počeo,a duh Q84 u telu prsate Gal je krenuo u neke druge avanture koje ćemo pratiti kroz tri albuma (prvi se bavi opisanim događajima).

U pitanju je lepo nacrtana SF priča u klasičnom maniru naučne fantastike osamdesetih.I tu se završava sve što valja u ovom stripu.Sve drugo mi je totalni kolaps.
Priču još i mogu da pohvatam na mišiće u prvoj knjizi,ali u drugoj,uz najbolju nameru i dobru koncetraciju,nemam blage veze šta sam čitao.A nije da se nisam trudio.

U svakom slučaju,ne sećam se kad me je neki strip ovako smorio.Čak me je i crtež počeo nervirati u nekom trenutku.
Drugi album,Ubistva na Antiploni su mi jedina svetla tačka (2.5/5),pa i prva nekako može da prođe (2/5),ali treća i četvrta su blagi užas (1.5/5)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/11/2020 : 21:43:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Shaner
@izivko

Elektra Lives Again je vizualno dosta zanimljiva, slažem se, ali mi je zato priča bezveze. A bakicu su mogli staviti i u karirani ogrtač.


Priča bezveze!? Sapperlot!
Ima više smisla od, recimo, Lulu, oslobođena.


Slažem se, ali i dalje je bezveze.

Za Carmen Cru nisam znao, ali me stasom strašno podsjetila na Boba Rocka. Kolika je šansa da tu postoji neka veza?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 28/11/2020 : 06:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Nisam te odmah skužio što pitaš (mislio sam da Elektru smatraš bakicom s obzirom kada je knjiga objavljena).


Eto, a ja nisam skužio tvoj odgovor, mislio sam da misliš na neku hrvatsku ministarku energetike, kad ono Elektra
Inače, uvideo sam odmah na koju bakicu izivko misli, al' ni ja nisam imao pojma ko je...
Da sam se ranije, tokom dana, uključio na forum, odgovorio bih - Angela Merkel.

quote:
Originally posted by izivko





Za ovu tablu je Milera izgleda inspirisao Đani De Luka sa svojim stripovima?

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 28/11/2020 : 08:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by izivko





Za ovu tablu je Milera izgleda inspirisao Đani De Luka sa svojim stripovima?



Ova je tabla jako zanimljiva i perspektiva je odlična, ali mene zanima kako se pristupa etaži s globusom? :D Zgrada nema smisla, stepenice su prestrme.

Crtež mi je, po ovim tablama, zanimljiviji nego u Sin Citiju, nije mi Millerov stil previše drag ali ne mogu mu poreći da zna (je znao) crtati stripove. S druge strane, kolor je možda i najbolji koji sam ikad vidio. Izdiže crtež za nekoliko razina.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/11/2020 : 09:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by izivko





Za ovu tablu je Milera izgleda inspirisao Đani De Luka sa svojim stripovima?



Ova je tabla jako zanimljiva i perspektiva je odlična, ali mene zanima kako se pristupa etaži s globusom? :D Zgrada nema smisla, stepenice su prestrme.

Crtež mi je, po ovim tablama, zanimljiviji nego u Sin Citiju, nije mi Millerov stil previše drag ali ne mogu mu poreći da zna (je znao) crtati stripove. S druge strane, kolor je možda i najbolji koji sam ikad vidio. Izdiže crtež za nekoliko razina.


Kolor jeste izvrstan ali on ne izdiže crtež za, kako ti kažeš, nekoliko razina.
Ne možemo ga promatrati izdvojeno od crteža, oni zajedno čine jednu cjelinu. On je tek na ovom i ovakvom crtežu došao do svog punog izražaja. Zamisli ovaj kolor, recimo, na svom crtežu! (Nemoj zamjeriti na usporedbi! )

A kako se dolazi u sobu s globusom? Vjerovatno niz ono drugo stubište na koje ukazuje onaj crveni tepih.

Have mercy
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 28/11/2020 : 19:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Kolor jeste izvrstan ali on ne izdiže crtež za, kako ti kažeš, nekoliko razina.
Ne možemo ga promatrati izdvojeno od crteža, oni zajedno čine jednu cjelinu. On je tek na ovom i ovakvom crtežu došao do svog punog izražaja. Zamisli ovaj kolor, recimo, na svom crtežu! (Nemoj zamjeriti na usporedbi! )


Mislim da bi i meni ovaj kolor itekako pomogao :)

Miller je, što se same tehnike crtanja tiče, sasvim prosječan crtač, ali znao je svoja ograničenja i stil prilagodio tome. Sad, doživljaj stiliziranog crteža često je subjektivan, meni tako Millerov crtež iz Sin Citija nije baš drag. U Elektri mi više leži jer se puno manje oslanja na kontrast pa kolor dolazi do punog izražaja.

Što se tiče pripovijedanja i stripovskog jezika, tu je Miller bio revolucionar i taj dio je bez ikakve zamjerke.

quote:
Originally posted by izivko

A kako se dolazi u sobu s globusom? Vjerovatno niz ono drugo stubište na koje ukazuje onaj crveni tepih.



Nema smisla s projektantske strane, ali dobro :D Stepenice moćno izgledaju, postigao je željeni efekt bez obzira što mu je arhitektura loša ;)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 28/11/2020 : 20:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Evo da ilustriram, našao sam jednu od ovih tabli crno-bijelo. Po meni, ovaj crtež bez kolora je ispodprosječan. Lynn Varley je svojim bojama učinila da ova tabla izgleda jako atraktivno i lijepo. Znam da je Miller crtao baš za taj kolor, ali to i dalje ne mijenja činjenicu da kao crtač nije ništa posebno. Po meni je Varley bolji dio tandema i zato mi je konačni proizvod u Elektri puno oku ugodniji od crteža u Sin Citiju. Naravno, ponavljam, Miller je u to vrijeme bio majstor stripovskog jezika i sasvim je legitimno da je velikom broju ljudi taj crtež super.




Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/11/2020 : 21:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv je tvoj pogled na ovaj strip, Beva.
Ti gledaš na arhitektonska rješenja, tražiš smisao u projektiranju građevine i pitaš se jesu li stepenice previše strme i sl.
Kao da je to uopće bitno. Je li to neka profesionalna deformacija?

Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 198 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000