forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 199

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/02/2021 : 12:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni je Spawn zabavan treš i to je to, bar onih prvih 20ak brojeva što sam pročitao. Plitka akcijska zabava za mozak na pašu, a nekad mi baš nešto takvo treba.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/02/2021 : 13:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

Crtež je sasvim druga priča.
Po meni izvanredan, najbolji deo stripa.
Raskošan, detaljan, sa odličnim kadriranjem, lepo obojen.
Wendeling se baš potrudio da dočara svet koji je autor zamislio.


potrudila

https://www.fibra.hr/autori/claire-wendling/383/

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2342 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 08/02/2021 : 14:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by DzekDenijels

Crtež je sasvim druga priča.
Po meni izvanredan, najbolji deo stripa.
Raskošan, detaljan, sa odličnim kadriranjem, lepo obojen.
Wendeling se baš potrudio da dočara svet koji je autor zamislio.


potrudila
https://www.fibra.hr/autori/claire-wendling/383/


Hvala.
Ispravljeno...

Carpe diem
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 08/02/2021 : 15:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Cassidy



Cassidy, odličan strip iz SBE, omaž akcijskim krimićima 70-ih.
Priča napeta ko žica na gitari, dinamična, nema praznog hoda, u letu usput kroz flashbackove saznajemo i o prošlosti i upoznavanju glavnih likova. Priča fino teče i dobivamo odličan kraj, zaokruženo je sve u tih 18 epizoda koje je Padora objavila u kiosk izdanjima i to vrlo kvalitetno i povoljno (ja sam pred koju godinu uzeo komplet za 250kn u Babilonu). Što sam čekao sa čitanjem, mislim čak više od 2 godine...nemam pojma.
Crtež varira od odličnog do dobrog, lošeg nema. Posebno me se dojmio mislim br 4, taj je odlično nacrtan.

Prva stvar...Danny Trejo
Obožavam tog lika, a onda ga dobijem i u stripu.
Pa David Caradine i Steve McQeen...samo nisam skužio koga predstavlja Ace (Ejs)...ako on je omaž ikojem poznatom glumcu/liku?

Druga stvar...70-e...fale mi Clint Eastwood i Charles Bronson.

Sve u svemu, baš odličan miniserijal, taman traje i priča je savršeno tempirana da bude jako napet i ni na tren dosadan i da se autori nisu pogubili u samoj priči.

Odmah sam kupio i pročitao i ovo novo izdanje od ČK.
I tu mi je sve odlično, priča je i dalje dobra, ovo je zapravo prequel i i dalje je to zanimljivo. Sviđa mi se kako je svaku priču crtao drugi autor, a bez premca mi je crtež ''u sadašnjosti'', izgleda mi kao da je zapravo nacrtan u boji pa onda prebačen u C/B.
Jedino su mi te najmanje Riznice Bonelli od ČK postale dosta loše kvalitete. Nisu više prošivene i moj primjerak se drži kao babin zub, ali to na sreću mogu zamjeniti (skoro se počeo raspadat). Malo mi je čudno vidjet tako lijepljene stranice ala kiosk izdanje u tvrdim koricama, nikada nisam naletio na takvu kombinaciju, samo obrnuto (prošivena izdanja mekih korica).

Što se mene pita, ovo je jedan od boljih SBE serijala, ima mi ih puno jako dobrih i odličnih baš u spomenutoj RBE edicij od ČK.

Toplo preporučam i ekipi koja ne čita inače SBE, mogli biste se ugodno (ili neugodno? ) iznenaditi.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15017 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 08/02/2021 : 16:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

iskreno,strip nas je sve malo (više) smorio;iz mog ugla,najlošija kolorka,kao i jedna od najslabijih fibri uopšte.Možda i najgora.



+1

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2342 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 08/02/2021 : 19:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote



Strip sam davno kupio, krenuo sa čitanjem ali iz nekog razloga nisam završio.
Danas našao vreme za ponovno čitanje.

Poslednjih godina je baš forsirana tematika “Velikog rata” u mnogim medijima, pa i u stripu.
I to mi se dopada jer zbog vremenske distance nema kalkulisanja da li će sadržaj biti politički korektan, te nam stoga pisci/scenaristi daju veran, gotovo surov prikaz te strašne epohe ljudskog stradanja.

“Naša majka rat“ je upravo jedna takva priča.
Ovo nije strip za one sa slabim stomakom, za moraliste, one koji očekuju „happy end“ ili pronalazak nečeg lepog u svemu.
I to nam je odmah predočeno u samom uvodu.
Predočeno na naslovnim stranama svakog pojedinačnog albuma, koje nas gotovo upozoravaju gde će nas strip do kraja odvesti.

Krisov scenario je izuzetan.
Kroz jedan pakao na frontu, gde je svaki dan gori od prethodnog, ljudi pokušavaju da prežive, opstanu, spasu svoje živote ili bar ono što je ostalo od njih.
A ostalo je tako malo. Ideali, nadanja, ljudskost...sve je to izbledelo iz njihovih srca i duša.
Ostali su oni najprimitivniji nagoni za preživljavanjem, sećanja na dane kada su bili neko drugi, i naravno želja da konačno svo to ludilo rata prestane.
Ali dani koji dolaze su mračni, sivi, kišoviti, blatnjavi.
I vuku ih samo prema jednom cilju: propasti i smrti.
I u svom tom ludilu, kao šlag na torti nekog demona, dolazi niz ubistava onih koje bi trebalo da su nevine u celoj ovoj priči.
Ili možda i nisu, po pismima ubice.
I zar nisu dovoljne sve te smrti u rovovima, već i ovo?

Kris nam daje upečatljiv prikaz društva i politike tog doba, razmišljanja običnog čoveka o ratu, pogleda ljudi koji su na prvoj liniji ali i onih koji su daleko.
Prikaz fronta/bojišta je uređen do perfekcije.
To je ogromna “pozorišna scena“ kroz koju defiluju sudbine glavnih junaka, ali i gomile sporednih koji nisu tu samo da bi ”upotpunili” scenografiju, već da bi nam ispričali svoje priče.
A one su teške, tužne, groteskne, ljubavne…

Psihologija i karakterizacija likova je odlično urađena.
Oni su različiti ali ipak slično razmišljaju, žele i sanjaju iste snove, boje se ali su hrabri, prisebni ali tako lako skloni ludilu.
Oni su pravednici i ubice, bivši robijaši i heroji, kukavice i spasitelji.
I niko nije jednodimenzionalan, i ništa nije crno-belo, baš kao ni sam rat.

Šta reći za Maelov crtež.
Jednostavno savršen.
Ne znam da li su bolje prikazani likovi, njihova lica i emocije, ili pak okolina, priroda, vremenske prilike.
Front, rovovi, blato, eksplozije, scene borbi, toliko toga...
Sve je tako detaljno, verno, da nas jednostavno uvlači u priču, daje osećaj da je sve gotovo opipljivo.
Ova priča mi ne bi išla bez ovakvog crteža.

“Naša majka rat“ je jednostavno remek delo.
Nešto čemu ću se vraćati i čitati iznova.
Obavezna literatura za svakog ljubitelja stripa.
Obavezan primerak za svačiju kolekciju...

Carpe diem
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/02/2021 : 19:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Cassidy



Cassidy, odličan strip iz SBE, omaž akcijskim krimićima 70-ih.
Priča napeta ko žica na gitari, dinamična, nema praznog hoda, u letu usput kroz flashbackove saznajemo i o prošlosti i upoznavanju glavnih likova. Priča fino teče i dobivamo odličan kraj, zaokruženo je sve u tih 18 epizoda koje je Padora objavila u kiosk izdanjima i to vrlo kvalitetno i povoljno (ja sam pred koju godinu uzeo komplet za 250kn u Babilonu). Što sam čekao sa čitanjem, mislim čak više od 2 godine...nemam pojma.
Crtež varira od odličnog do dobrog, lošeg nema. Posebno me se dojmio mislim br 4, taj je odlično nacrtan.

Prva stvar...Danny Trejo
Obožavam tog lika, a onda ga dobijem i u stripu.
Pa David Caradine i Steve McQeen...samo nisam skužio koga predstavlja Ace (Ejs)...ako on je omaž ikojem poznatom glumcu/liku?

Druga stvar...70-e...fale mi Clint Eastwood i Charles Bronson.

Sve u svemu, baš odličan miniserijal, taman traje i priča je savršeno tempirana da bude jako napet i ni na tren dosadan i da se autori nisu pogubili u samoj priči.

Odmah sam kupio i pročitao i ovo novo izdanje od ČK.
I tu mi je sve odlično, priča je i dalje dobra, ovo je zapravo prequel i i dalje je to zanimljivo. Sviđa mi se kako je svaku priču crtao drugi autor, a bez premca mi je crtež ''u sadašnjosti'', izgleda mi kao da je zapravo nacrtan u boji pa onda prebačen u C/B.
Jedino su mi te najmanje Riznice Bonelli od ČK postale dosta loše kvalitete. Nisu više prošivene i moj primjerak se drži kao babin zub, ali to na sreću mogu zamjeniti (skoro se počeo raspadat). Malo mi je čudno vidjet tako lijepljene stranice ala kiosk izdanje u tvrdim koricama, nikada nisam naletio na takvu kombinaciju, samo obrnuto (prošivena izdanja mekih korica).

Što se mene pita, ovo je jedan od boljih SBE serijala, ima mi ih puno jako dobrih i odličnih baš u spomenutoj RBE edicij od ČK.

Toplo preporučam i ekipi koja ne čita inače SBE, mogli biste se ugodno (ili neugodno? ) iznenaditi.



Potpis!
Bas mi je drago da ti se svideo strip!
Kasidi je jedna luda voznja kroz sedamdesete i sve ono sto volimo kad pomislimo na dobre krimi filmove. Rejmond Kasidi je vrhunski lik, sve je odlicno uklopljeno Vijentam, porodica, senator, njegova pljackaska ekipa. Ovo je Rujuov magnum opus!

Prekopiracu ovaj tvoj post i u Bonelli temu Cassidya ako nisi tamo vec ovo napisao.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11662 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 12/02/2021 : 13:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Berserker Unbound (Splitter, 2020, 136 str.)

Njemačko izdanje sadrži kompletnu priču Berserker Unbound 1-4 koju je objavio DC (August-November 2019)

Sudar kultura i osveta

Moćni barbarin, ratnik impozantne građe, bježeći od progonitelja dospijeva kroz vremensku portal u naše doba.
Nije se pošteno ni snašao u ovom stranom okruženju a već se mora suprotstaviti neprijatelju koji mu je i ovdje na tragu…

Sama postavka je dobra iako ne nudi nešto novo i uglavnom je nešto slično već viđeno. Jedini nedostatak je što se sve nekako prebrzo odvija.
Trebalo je pustitti ovog Conana da ostane malo duže u novom svijetu, da malo opustoši grad ili barem zapali neki kvart, opali neku bitch, razbije koju njušku, skine par glava i sl,
Da ima o čemu pričati kad se vrati u svoj svijet. Ovako priča nema dubinu a onda ni širinu pa zabava kratko traje i prerano okonča.
Ali tko zna, možda bude u budućnosti neki nastavak.

Crtež je bolji dio stripa. Upečatljive scene akcije, dinamične i snažne, te briljantne boje. Preporuka!














Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11662 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 12/02/2021 : 13:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Mignolin izgleda opako.


Have mercy
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/02/2021 : 14:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dobar. Ali ko da 30 dana nije jeo & srao. :D :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2342 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 13/02/2021 : 00:58:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote


Prebirajući po mislima koji strip bih mogao da poklonim jednoj dragoj osobi, vrlo brzo dođoh do "Izletnika".
Kada se pojavio tamo krajem 2018-te pročitao sam ga u jednom dahu, tako da mi je ovo nekako bio logičan izbor.
Čak sam imao sreće da sam ga vrlo brzo našao pošto je rasprodat (svoj primerak ljubomorno čuvam).
Nisam odoleo da ga pročitam ponovo. Ovog puta lagano, na tenane...

Šta napisati a da nije već rečeno.
Gomila pozitivnih komentara, a među njima i nekoliko meni iznenađujuće mlakih.
"Slice of LIFE"...Da, i to kakav.
Ovo nije priča samo o Brasovom životu, krivudavom putu kojim ga vodi sudbina između mraka/svetlosti rađanja i neminovnosti smrti, njegovim snovima, ljubavi, porodici...
Ovo je priča o svakom od nas. Priča o ljudima “bačenim” u zagrljaj sudbine, oluji života, tišini reke koja nas vodi ka svetlosti kraja.
Ili novog početka, jer kraj i ne postoji.

Priča je jednostavno sam ŽIVOT.
U svoj svojoj lepoti i veličanstvenosti, repetitivnosti i različitosti, prolaznosti i večnosti.
Život koji svi mi živimo puni nadanja i vere u bolje sutra, ljubavi i brige za svoje bližnje, traženja onog iskonskog u svetu koji nas okružuje.
Za svakog je to možda nešto posebno, drugačije.
A opet za sve nas zajedničko: ljubav, porodica, ona tiha sreća, mir i spokojstvo..
I sve to je tako dobro upakovano u ovu dirljivu i emotivnu priču, da na kraju nekih poglavlja jednostavno zastane knedla u grlu.
Ti trenuci koji se pamte, koji čine život onim što treba da bude jednostavno budu skršeni onim drugim mračnim trenucima koji nas zaustavljaju kad se najmanje nadamo.
Kad nam izgleda da smo najjači, nedodirljivi.
Bude nas, otkrivaju pravu tajnu i vrednost postojanja.

Dijalozi su posebna priča.
Ni u jednom stripu do sada nisam naišao na ovakvu količinu jednostavnih, iskrenih a tako poučnih misli...
Fabio i Gabrijel su uzeli najuniverzalniju temu i jednostavno pokidali.

Crtež je upravo takav da prikazuje sve ono što su zamislili.
Detaljan, razigran, sa divnim kolorom koji u svakom trenutku dočarava atmosferu, emociju koju autori žele da nam prenesu.

Ja sam samo običan porodični čovek, otac dva divna dečaka, kolekcionar stripova, sanjar…
Upravo sve ono o čemu sam čitao u ovom stripu.
U čemu sam se pronašao…
Zbog svega toga, za mene je ovo remek delo devete umetnosti.
Nešto što se ne sme propustiti.
Delo kome ću se vraćati…

p.s. Pjerooo je uradio odličan posao. Bravo !!!
p.p.s. Potrudiću se da nabavim i Fibrino izdanje. Vredi…

Carpe diem
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/02/2021 : 01:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

...


Antivirusni program mi javlja da slika u recenziji sadrži neželjeni softver, pa ju je blokirao.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2342 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 13/02/2021 : 01:18:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Antivirusni program mi javlja da slika u recenziji sadrži neželjeni softver, pa ju je blokirao.


Slika je preuzeta sa Darkwoodovog sajta.
Kod mene je sve u redu...

Carpe diem
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 13/02/2021 : 10:46:07  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Berserker Unbound (Splitter, 2020, 136 str.)
...
Sama postavka je dobra iako ne nudi nešto novo i uglavnom je nešto slično već viđeno. Jedini nedostatak je što se sve nekako prebrzo odvija.
Trebalo je pustitti ovog Conana da ostane malo duže u novom svijetu, da malo opustoši grad ili barem zapali neki kvart, opali neku bitch, razbije koju njušku, skine par glava i sl,
Da ima o čemu pričati kad se vrati u svoj svijet. Ovako priča nema dubinu a onda ni širinu pa zabava kratko traje i prerano okonča.
Ali tko zna, možda bude u budućnosti neki nastavak.

Crtež je bolji dio stripa. Upečatljive scene akcije, dinamične i snažne, te briljantne boje. Preporuka!


Neverovatno, i ja sam ga baš juče pročitao. Skoro u svemu se slažem. Crtež definitivno bolji deo stripa.
Lemire piše tri vrste stripova:
- one svoje (nekad bolje: Essex County, Royal City, Sweeth Tooth, Gideon Falls, Roughneck, nekad ne baš: Underwater Welder, Trillium...),
- naručene tezge (nisam čitao, ali vidim, Justice League, Green Arrow, Supermena, Batmana...),
- komercijalu (po narudžbini?), ali opet njegovu ugalavnom ok, neked i više od toga (Sentient, Hit-Girl, Family Tree, Berserker Unbound...).

Lemire kad piše po zadataku odradi to zanatski odlično. Primer: Hit-Girl u Kanadi. Hoćete Hit-Girl? Može. Hoćete Hit-Girl u Kanadi? Može. Klanje, pucanje, ubijanje, psovanje? Ma može. I dobijete očekivanu, profi odrađenu, standardnu Hit-Girl koju piše Lemire svojim nestandardnim glasom i koju crta standardni Risso.

Hoćete Konana? Može. Hoćete malo drugačijeg Konana, kao putuje kroz portale, pa se pojavi u Nju Jorku? Može. Ma, sve može. Dobijete Berserkera.
Mada, Berserker je ipak nešto za zaborav, lagano štivo za ubiti sat vremena, ali sat vremena se može potrošiti i na nešto pametnije.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 13/02/2021 10:50:26
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 13/02/2021 : 14:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Tja. Meni je Hit Girl u Kanadi bezveze i ni primirisati Millarovom opusu.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3502 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 13/02/2021 : 21:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Hit Girl je više primer kako ne treba da bude jer svedeš lik samo na jeftinu zabavu bez šireg konteksta koji je imala u bazičnom serijalu. Samo Milar dolazi u obzir
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 13/02/2021 : 23:03:04  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Hm, Hit-Girl je Hit-Girl, ne znam šta može da se očekuje od takvog lika, osim što je i urađeno u svi ovim “Hit-Girl-ide-tamo-vamo-i-ubija-sve-žive-kriminalce-i-pripadnike-narko-kartela”. Jeftina zabava sa puno krvi i to je to.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1402 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 13/02/2021 : 23:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Mark Millar i "širi kontekst" ne leže dobro u istoj rečenici.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 13/02/2021 23:05:53
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 14/02/2021 : 00:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote


Dune franšiza se vraća u modu. Villeneuveov film ćemo, nadam se, pogledati ove godine. Ekranizacija obećava viziju i autorski pečat. Stripovska adaptacija se prišuljala u sjeni filma, nije bilo mnogo obećanja, projekt je dobro promišljen i kvalitativno isporučuje taman onoliko koliko treba. Nažalost, ništa više.

Brian Herbert i njegov prijatelj Kevin J. Anderson osmislili su strip kao doslovnu kopiju knjige, scena po scena, poglavlje po poglavlje. Na crtežu se patio vod asistenata a na kraju ga je prisvojio dvojac Patricia Martin i Raul Allen. Bill Sienkiewicz je prije par desetljeća napravio strip po Lynchovom filmu Dune a za ovaj strip je napravio samo naslovnicu. Zlobnici bi pomislili da se želi ljude namjerno zbuniti i ušićariti koji dolar.




Ogulite li zaštitni omot dobijate ovu krasnu naslovnicu. Svaki roditelj bi je ponosno zalijepio na vrata hladnjaka. Divno je što rade na dječjem likovnom izražavanju, boje su krasne ali kompozicija može i bolje.




Naravno da se izgube finese. Na primjer, gornja slika prikazuje Paula koji pozdravlja staru Bene Geserit vješticu koristeći poseban naklon jer ne zna njezin status. Finesa je morala biti izbačena i umjesto toga vještica samo primjećuje kako je Paul "oprezan". Usto, Paulova majka izgleda kao djeveruša. Scenografija i kostimografija su u cijelom stripu nemaštovite i jeftine.




Prilog dva, Liet se čudi kako Paul znade pravilno obući pustinjsko odijelo. Pomislio bi čovjek, strip je vizualna umjetnost, možda se moglo te čizme detaljnije nacrtati. Ali za tako nešto nažalost treba truda, vremena i autorskog integriteta.

Ali, kao što rekoh, nije katastrofa. Nije mi bilo teško pročitati. Ne znam bi li mi valjalo da nisam čitao knjigu. Pristupi li se stripu kao vizualnom prilogu knjizi dobija se čak i stanoviti užitak. Želite li nešto više zaobiđite ovaj proizvod.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1402 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 14/02/2021 : 12:07:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Sienkiewicz-eva naslovnica je najbolji deo od ovog što si prikazao. Crtež unutra mi izgleda kao YA literatura - što nije nužno loše, ali nije ono što ja očekujem od Dine. Nema veze (samo) sa nedostatkom detalja, već je crtež suviše čist.

Gabriel Rodriguez je uradio daleko bolji posao u sličnom stilu sa Sword of Ages.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11662 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 14/02/2021 : 14:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Kochen mit Kafka (Edition Moderne 2018, 160 str. / Baking with Kafka 2017)

Tom Gauld rođen je 1976 u Aberdeenu u Škotskoj gdje je i odrastao. Danas živi s obitelji u Londonu gdje radi kao karikaturist i ilustrator.
Njegova djela izlaze redovito u novinama i časopisima u Velikoj Britaniji i SAD-u. Uglavnom crta i piše o svijetu knjiga: autorima, izdavačima i čitateljima.
Ova knjiga predstavlja izbor njegovih tabli objavljenih uglavnom u britanskim dnevnim novinama. U prijevodu Kuhanje s Kafkom.

Autor na svom radnom mjestu



Na književnost se često gleda previše intelektualno i ozbiljno. Moja zadaća je da se našalim na njen račun.

Knjigu sam čitao nekih 20 dana, onako par tabli dnevno u pauzi između nekih drugih stripova i to je po meni dobar recept.
Da bi se nasmijali njegovim karikaturama, po Gauldu dovoljno je skromno do pristojno zanimanje za kulturu i knjige odnosno nije nužno pročitati cijelog Shakespearea da bi se razumjele karikature o njemu. Gauld od svojih čitatelja traži da saberu 2+2 te dobiju rezultat 4. Kod mene nije uvijek bilo 4, nešto sam ipak i točno sabrao, negdje se cinično a negdje i slatko nasmijao.

Gauld crta sve ručno, onda skenira pa boji na računalu. "Crtež izgleda kao da se neko jako trudio da sve bude savršeno a onda zakazao.“
Stil mu je jednostavan, dvije točke za oči, crte za obrve, nekada i bez lica„ „ne želim crtati slike čijoj ljepoti bi se ljudi divili, radije crtam jednostavne slike kod kojih su bitne sitnice.“
I kod teksta Gauld je suzdržljiv, on traži balans slike i riječi, „ako je previše riječi, onda se ne primijete slike i dosta toga se propusti."



- Smisao života je u njegovom kraju.


- Provedi pisca autobiografije pokraj bijesnih prijatelja i rođaka do književne nagrade.


- Prije no što postanete autorica, razmislite o zdravstvenim rizicima:
Ukočena ruka od potpisivanja svog bestsellera; bolovi u leđima od nošenja novca u banku; ozljede na glavi od padanja regala s pokalima; posjekotine od recenzija s pohvalama; iscrpljenost od dobrih ideja


- Jesi vidjela negdje moj kindle?


- Put od otkrića gena za poeziju do orangutana koji osvaja književnu nagradu.



Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11662 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 14/02/2021 : 16:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Hm, Hit-Girl je Hit-Girl, ne znam šta može da se očekuje od takvog lika, osim što je i urađeno u svi ovim “Hit-Girl-ide-tamo-vamo-i-ubija-sve-žive-kriminalce-i-pripadnike-narko-kartela”. Jeftina zabava sa puno krvi i to je to.


To je to, zato i volim Hit-Girl. Zabava možda jeste jeftina ali je zabava.

Have mercy
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 14/02/2021 : 19:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
I ja.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/02/2021 : 18:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Šnep,Vilanova&Valas:Slayer - Nepokajani (Makondo)

Tih devedesetih sam aktivno slušao hevi metal muziku (od fankometala Faith no more-a do treša Sepulture),i to je bio period kad mi je muzika najviše značila u životu,pa mogu reći da u domenu ove umetnosti,hevi metalza mene ima posebnu težinu;sa druge strane,dosta bendova mi je tad značilo (a i dan danas ih slušam),ali Slejer se nije našao među njima.Šta znam,nije da im nisam davao šansu,i ne mogu da kažem da mi se nisu svideli,ali eto,iz nekog razloga,ni ja,a ni neko iz mog društva ko je delio moje muzičke sklonosti, nisu bili fanovi ovog benda.
Sa obzirom na ovo što izdeklamovah,morao sam dati šansu Nepokajanima.

Vajat i Adrijan su rođena braća,i nakon što su im se putevi razmimoišli,ostala je ogromna mržnja;koja je uglavnom jednostrana,od Adrijana,koji je na čelu skupine beskrupoloznih nacista,prema Vajatu,koji se povukao u malo mesto Nepokajani,zaboravljeno od Boga i ljudi,i tu našao svoj mir sa lepuškastom Ejndžel,crnkinjom.
Mir koji će brzo biti narušen Adrijanovim ubilačkim ludilom i besu prema bratu i svemu što ga okružuje.

Strip je ogromna količina najgoreg nasilja i to samo nasilja radi.Neke poente nema,barem je ja ne vidim - doduše,neko će je možda i naći u zadnjim rečenicama koje su izgovorene.Pa opet,Nepokajani su jebeno dobra akcija koja će vas zabaviti ako niste osetljiva osoba.

3.5/5

edit:Peyo,zaobiđi ovo u najširem mogućem luku!!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/02/2021 19:06:29
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/02/2021 : 19:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Tobin&Kerio:Veštac - Kuća stakala (Makondo&Phoenix Press)

Nisam upoznat sa likom i delom Vešca,ni kroz knjige ni kroz video igre,ovo mi je prvi dodir sa ovom "franšizom",što smatram da može da bude prednost u odnosu na ljude koji ga već znaju i imaju određena (verovatno visoka) očekivanja;sa druge strane,ova tematika fantastike,misterije,veštica i monstruma mi je tako-tako.Nit je ljubim,nit mrzim.

Geralt je veštac,znači ne baš standardno ljudsko biće,već ima izvesne natprirodne moći,i upoznaje Jakova,lovca;putuje sa njim kroz neku opako jebenu šumu i dospevaju (uz pomoć Marte,pokojne Jakovljeve žene) u totalno uvrnutu i intrigantnu kuću sa još intrigantnijim stanarima,od kojih su ključna Marta i neimenovana zgodna sukuba koja će praviti Geraltu društvo kroz strip.

Horor,jeza,razna čudovišta,misterija,ovo ono;ono što daje poseban štimung stripu to su izvanredni dijalozi i opako dobra atmosfera.

4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 199 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.37 seconds. Snitz Forums 2000