forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 199

naker
Advanced Member



3502 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/07/2021 : 17:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Jednoglasno! Snyder i Lemire ozbiljno prete doduše
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/07/2021 : 10:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Par brzopoteznih:

Deadwood Dick




Kupio sam odlično kiosk izdanje VČ-a i pročitao ovu ludu avanturu u dahu. Baš su me oduševile ove 3 epizode (2 su po 2 epizode i zadnje je u 3 epizode)i po ovome vidim da je SBE ekipa itekako sposobna napisati i nacrtati nešto i malo vulgarnije i krvavije. Prva epizoda je odlična, kako priča, tako i crtež. Druga mi je slabija ppo oba pitanja, dok je treća odlična završnica ovog mini serijala. Malo me u početku smetala smiješna količina psovki...valjda da se pokaže da je ovo za odrasle, dok je meni taj način pretjerivanja psovkama svojstveniji djeci...
Sve u svemu, fantastičan serijal.

Ubij ili budi ubijen/ Ubij ili umri(Kill or be killed)



Pročitao sam privju koji me odmah kupio. Napeto i ludo.
Malo sam gledao, razmišljao i skužio da mi puno više leže ameri u manjem formatu i općenito ne volim predebele knjige pa sam uzeo izdanje Čarobnjaka koje je tiskano u Rotografici i odlično je napravljeno (sjajni papir je minus ). Strip mi je napet od početka do kraja, nema praznog hoda u tih 500injak stranica. Cretž je OK, izgleda mi skoro kao da je crtano preko pravih fotki...po meni ni dobar ni loš, čisto OK. Kraj je odličan. Sve u svemu, poznati dvojac ni ovdje nije razočarao. Od mene topla preporuka za sam strip, a izdanje birajte po svojim preferencama.


Miriklmen-Čudotvorac (Miracleman/Marvelman)



Ovo je strip sa kojim se jedan od najutjecajnih strp scenarista Alan Moore probio koliko sam uspio shvatiti. Zbog te činjenice sam ga morao nabavit i pročitat (zbog opće kulture ). Vidim da je bilo silnih peripetija oko prava, oko nastavaka koje bi Gaiman trebao napisati i dovršiti, a sve mi se čini da nikada neće...
Ugl. ovdje je Moore napravio jednostavnu neviđenu transformaciju likova i priče. Od jedne dječje priče o superhreojima, po prvi puta tada dobivamo mračniju priču o tome kako bi izgledalo kada bi u stvarnosti netko od nas, običnih ljudi imao supermoći...

Prvi tom gdje priča prvo počinje na starinski način i onda se prebacuje u današnje ('80-e tada ) doba i upoznajemo naše junake je bila čisto OK. Pisano je malo rekao bih starinski, sve je prepuno opisa i općenito ima jako puno teksta. Cretž je odličan, a ova nova boja ga uzdiže na jednu novu razinu. Sve u svemu OK.

Drugi tom mi je bio odličan, tu saznajemo sve o nastajanju naših junaka, o glavnom negativcu i njegovim porivima i o prošlim avanturama superjunaka. Iskreno, ideja kojom je Moore ovdje sve objasnio mi je odlična, neću ništa spojlat. Crtež je i dalje odličan (i kroz treći tom).

Treći tom je...hmm...ne znam što reći...teške droge?!
Ovo mi je najlošiji Moore-ov dio. Dalje nebi ni, jednostavno mi nije sjelo nikako. Kraj mi se doduše svidio. Ali rekao bih da je ovo trebao biti kraj. Po meni Gaimana nisu trebali ni gnjaviti.

Četvrti tom je pisao Neil Gaiman, i ovo je nešto baš potpuno drugačije od Moore-ovog dijela (ovo ej kad bolje razmislim čak i dobra fora, vidjet nastavak iz potpuno drugog kuta). Ovdje su glavni junaci bačeni u pozadinu, a pratimo priče običnih malih ljudi koji žive na jednoj novoj zemlji (ovo je baš nastavak na Mooreov kraj). Kada vidimo sve priče likova iz svakodnevnog života, imamo završnu priču u kojoj su svi likovi. Onako, ovo mi je više bio kao neki filler, kao spinoff. Zanimljiv pogled iz drugog kuta, ali ništa posebno a kao što sam već spomenuo, mislim da je bespotrebno. Crtež je tu osjetno jednostavniji i slabiji u odnosu na prva tri toma.

Sve u svemu, ovo mi je bilo zanimljivio za pročitat, ali meni osobno su od trenutno pročitanog, Čuvari (Watchmeni) THE Mooreov strip i istinsko remek dijelo, upotpunjeno sa meni odličnim Gibbonsovim crtežom.

Još da pohvalim odlično DW izdanje koje sam uzeo, predivan dizajn, naslovnica prve knjige mi je baš odlična, volim te vesele boje, još pogotov kada su napravljene za ovako mračan strip. Mat papir, odlična veličina...a još tiskano u Simbolu, dakle mogu oni kad im se da.

Ovo svakako preporučam Moore-oljubcima, a sam se još posipam pepelom jer nikako da bacim na čitanje Stvorenja koje mi čubi na polici već kakvih dvije godine i čeka svoj red.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 26/07/2021 10:36:03
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/07/2021 : 13:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Po meni je greška staviti Gaimanov angažman na Miraclemanu u istu knjigu s Mooreovim runom. Moorea je kao cjelinu trebalo objaviti kao jednu knjigu, a Gaimana zasebno, bilo kao solo knjigu koja će sadržavati samo The Golden Age ili pričekati da on i Buckingham završe The Silver Age i The Dark Age, ako se to ikad uopće dogodi.

Ne znam koliko si upućen, no postoje i prve dvije sveske The Silver Agea, a tu Gaiman vraća Miraclemana u glavnu ulogu (da ne spoilam previše). The Golden Age je meni sasvim dobra priča koja pokazuje tu novu "utopiju" kroz oči običnog čovjeka, baš kao što si i spomenuo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/07/2021 : 14:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Po meni je greška staviti Gaimanov angažman na Miraclemanu u istu knjigu s Mooreovim runom. Moorea je kao cjelinu trebalo objaviti kao jednu knjigu, a Gaimana zasebno, bilo kao solo knjigu koja će sadržavati samo The Golden Age ili pričekati da on i Buckingham završe The Silver Age i The Dark Age, ako se to ikad uopće dogodi.

Ne znam koliko si upućen, no postoje i prve dvije sveske The Silver Agea, a tu Gaiman vraća Miraclemana u glavnu ulogu (da ne spoilam previše). The Golden Age je meni sasvim dobra priča koja pokazuje tu novu "utopiju" kroz oči običnog čovjeka, baš kao što si i spomenuo.



Pa to razdvajanje na scenariste bi svakako bilo puno logičnije i imalo bi puno više smisla.

Ako su samo 2 od pretpostavljam 6 epizoda Silver Age-a vani, mislim da neću čitati.

Eh da, zaboravio sam napomenut da mi se nisu svidjele ni one dodatne filler epizode na kraju prve knjige, Vitoperci i još neke, apsolutno nepotrebano, ali eto, zbog kolekcionarstva je ubačeno sve u ove dvije knjige.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 26/07/2021 14:53:44
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/07/2021 : 15:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Da, samo su dvije vani, to je svojevremeno izašlo odmah nakon Golden Agea, a onda je Eclipse Comics bankrotirao, priča se nažalost zaustavila i do dan danas nije dovršena.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3502 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 27/07/2021 : 18:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote





Pietrolino

Napisao: Alexandro Jodorowsky
Nacrtao: O.G. Boiscommun

Iako mu ruke i prsti bivaju polomljeni Pietrolino je rođeni zabavljač i čovek koji živi da zasmejava narod kroz teatar, pantomimu i lutkarske predstave ali komedijaši su često veoma ozbiljne osobe i iako se ovaj klovn često smeje njegovo srce pati jer ga izjedaju ljubavne jadi..

Deluje da je Alejandro bazirao lik Pietrolina na samom sebi uzimajući u obzir činjenicu da je ovaj autor u mladosti zabavljao narod putujući sa pozorišnom ekipom po Latinskoj Americi, a ni ideja gubitka šake/ruke mu nije strana jer se sa ovom tematikom bavio i sa filmom Santa Sangre kao i u Alef-Thau

Nema silovanja, nema incesta, nema spominjanja vere/religije, ovo je kratka i lepo napisana priča u dva albuma sa zanimljivim epilogom i toplim kolorom, Pietrolino.. nije loš!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 29/07/2021 : 03:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Monster Parade (Catmull)


Kratak fantagraphics stripić na nešto više strana od jednog ''issue''.
Počinje s detetom koje gleda četvororukog džinovskog čiču kako baca gromove i duva vetar, nastavlja se ptičurinom koja graktanjem priziva kišu a zatim kao crni oblaci dolazi džinovski kit na nebu.
Zatim sledi priča o profesoru koji putuje vozom, dok ga saputnik iz iste kabine smara škakljivim temama o tome kako mu je parfem napravljen od povraćke sperma-kita, kako je umalo slušao škrgutanje rđave viljuške o vlastite zube, kako su mu kamilji testisi jednom završili u faci, i slične nebuloze... sve dok čudovište hara vozom i jede šefa kuhinje i ostale putnike...
Zatim opet sledi 'brejk' kao na početku stripa.
Potom priča o stanovnicima grada okruženog rekom, koji jedu svakakve morske utvare, koje se takođe šunjaju gradom i prave sranja. I na sve to priča u priči o dve parazitske kolonije, uz prikaze uobičajenih bizarnih enterijera u gradiću te nadrealnih događaja u istom.

Ovo opskurno i crnim humorom ispunjeno nadrealno horor delce je kao stvoreno za neku Komikovu antologiju.

Pošteno sam se ismejao u više navrata. Moram češće da čitam ove andergraund i manje poznate autore.



Edited by - Jocko on 29/07/2021 03:25:25
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 29/07/2021 : 13:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Lazarus, Greg Rucka, Michael Lark

Prosto mi je neverovatno da skoro ni reči nigde na ovom forumu o ovom serijalu započetom još 2013. Doduše, i meni je bio ispod radara sve ove godine. Možda i zato što je za desetak godina objavljeno svega 28 sveski, plus šest koje čine X+66 trejd, a od prošle godine je krenuo nastavak Risen.
Enivej, “distopijski sci-fi”, genijalno napisan i još genijalnije nacrtan od dvojca koji je sarađivao i na Gotham Central-u, vas ne pušta da ga ostavite iz ruku.
Mrzi me da kuckam na telefonu na ovoj vrućini, ali proguglajte malo, pogledajte o čemu se radi i čitajte Lazarusa. Zavidim vam na uživanju koje vas čeka, ja sam uživao u svako stranici. Jedini problem je što ćemo morati da sačekamo još par godina da dočekamo kraj.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 29/07/2021 : 13:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Da, Lazarus je sjajan distopijski SF. Rucka se baš potrudio oko razvoja priče u relativno bliskoj budućnosti, gde su najveće svetske korporacije/porodice podelile planetu između sebe i stavile je potpuno pod svoju kontrolu.

Crtež odličan. Preporuka i sa moje strane.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 30/07/2021 : 06:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Vidim ima tog Lazarusa, pretpostavljam da prvo ide Lazarus, pa X-66 pa onda Risen?
A gdje spada SourceBook?
EDIT: OK, vidim da je taj SoruceBook dodatna povjest o 3 obitelji (pretpostavljam da su to zapravo korporacije koje kontroliraju svjet...)

Sve u svemu, zvuči jako dobro.
Vidim i da Risen još nije gotov, i da izlazi na kapaljku.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 30/07/2021 06:22:50
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 30/07/2021 : 08:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Čitati redom prvo 5 trejdova + 27. i 28. svesku, onda može trejd X+66 koji je nezavisan (6 priča o 6 likova u godini X+66), a onda se priča nastavlja sa Risen u godini X+68.
Source book nisam gledao, ali u sveskama ima dodatnog mataerijala o porodicama, o istoriji, o tehnologiji. Pročitao sam samo tu neku hronologiju da vidim šta se to desilo u godini X. SB može i ne mora da se čita, sve je u dovoljnoj meri objašnjeno u samom stripu.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3502 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 30/07/2021 : 09:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Čuo sam sa više strana da je Lazarus valjano štivo.. valjda će jednom doći na red za čitanje
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 01/08/2021 : 17:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote


Pročitao sam Egostripera i svu silu tekstova o Alemu Ćurinu, intervjue i osvrte, pokušaje rješenja zagonetke. Ipak sam se nakon svega nadao da je List vode drukčiji. Možda je isporučio klasičnan strip čiste naracije jer je jedino takve stripove cijenio? Nada kopni već tijekom predgovora. Umjesto uvodne riječi dobija se prijepis pisma kog je Alemu poslao njegov bratić iz Argentine. Napisano (citiram) "mješavinom bodulskog i španjolskog" zahtijeva nadčovječanski napor i priprema mozak za table koje slijede.



Hugo Pratt plovi do Argentine, diskutira, igra se riječima, jebe i sanja. Crtež je na početnim tablama sveden i pojednostavljen, napustio je Alem Ćurin filigranske detalje i promišljenost svojih ilustracija ne bi li stigao rokove. Legenda kaže da je svoj prvi i jedini strip album Alem izdevetao za mjesec dana, nije ni čudo da nije mogao detaljno.



Normalno, pretpostavka je bila kriva. Nakon par brzih stranica napušta pojednostavljenje, igra se bojom i tehnikom, jedinstveni misaoni procesi spajaju nespojivo. Vraća se provjerenoj formuli, interpretira kako samo on može. Kako pročitati ovo gore? Vrijeme je kurva? Život treba konzumirati?



Pred kraj podvaljuje punokrvne ilustracije pod table. Kao da je Alemu Ćurinu brže i prirodnije nacrtati što misli, koliko god detalja trebalo, nego osmisliti nekakav zaplet i rasplet. Prvi i jedini strip album Alema Ćurina, umjetnika kog nije bilo briga razumije li ga itko. Užitak je u detaljima, ponekoj prepoznatoj referenci, divim se trudu uloženom u prijenos poruke. Da se vratimo na pismo sa početka, ništa te nisam razumio ali hvala što si mi pisao. Remek-djelo, nije moglo drugačije.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/08/2021 : 17:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Dejvid Smol:Kući po mraku (Komiko&Modesty stripovi)

Iako je naišao na sjajan prijem kod publike (barem kod ove forumaške,i barem kod ovih koji su pisali osvrt) na svom stripu Šavovi,Smol kod mene nije probudio neku dublju emociju (a nikako ne kažem da se radi o lošem stripu),ali mi je nešto govorilo da bi mi ovaj naslov bolje legao.
S'početka, učinilo mi se da sam se prevario - klasičan slajs of lajf o dečaku koga (njega i oca) napušta majka,oni se sele kod očeve majke u Kaliforniju,u mondensku Pasadenu,a kad im očeva majka uskrati gostorimstvo,upućuju se dalje i skrašavaju se u malom gradiću Maršfild. I nadalje u stripu pratimo šta se dešava Raselu,pomenutom dečaku;sa svim potrebnim elementima za jednu dramu.
Nekako,kako je strip odmicao,sve mi se više dopadao,da bi na koncu svega slobodno mogao reći da se radi o jako dobrom delu,i ako ste ljubitelj ovakvih stvari,obavezno mu dajte šansu.
4/5



Paskal Žuslen:Nesavladivi #1 - Pravda i sveže povrće (Čarobna knjiga)

Nesavladivi mi se dopao čim sam video prve table,još na BD sajtu,da bi se mišljenje samo potvrdilo nakon pročitanih tabli u Stripoteci.
Međutim, sa humorističkim stripovima u formi geg tabli (iako to ovde baš nije takav slučaj jer neke fore se protežu i na više tabli) deinitivno imam problem kad ih čitam na gomili,u albumskoj formi;nekako mi je bolji efekat kad ih čitam u strip revijama u manjoj količini.
Tako je i ovde vrlo brzo došlo da zasićenja,i strip je počeo da me pomalo i smara;verovatno je bilo bolje da sam ga razvukao na nekoliko dana,ali eto nisam,i neki konačan utisak je da se radi tek o ok serijalu.
3/5
*ostaje plan da se ovo nabavi i od Fibre,te da se pokuša konzumacija u manjim zalogajima.



Rabate&Pridom:Gospa od plastike (Komiko)

Nakon Malog dućana smeha,gde me je malčice razočarao,Rabate ( a i Prudom sa njim) je vratio moje poverenje sa Gospom.
Volim slajs of lajf na francuski način,nekako mi je za razliku od američkih,koji su uglavnom crni,mračni i depresivni, dosta životniji,optimističniji...
Mali francuski gradić (barem tako deluje),i u prvom planu porodica sa bakom,dekom,zetom,njegovom suprugom,te dvoje klinaca,ali i u neposrednom susedstvu sin od matorih i njegova četvoročlana porodica. Ovi koji su u prvom planu imaju harmoničan život,koji tu i tamo narušavaju svađe bake,iskrene katolkinje,i dede,još iskrenijeg komuniste.
Zvrčka kreće kad plastični kip device Marije koji je stara gospođa kupila za zadnjem pokloničkom putovanju,krene da pušta krv.Pravu ljudsku krv.

Po meni,odradili su jako lep posao Prudom i Rabate;tečan i zanimljiv scenario koji prati lucidan,ali jako lep crtež.Možda sam imao nešto veća očekivanja od same završnice,ali to nije toliko ni važno.
Komikovo izdanje odlično,uprkos Simbolu,a posebna pohvala ide na izbor papira.Prevod i dizajn standardno odlični (Kostrović,jelte);pa kad se sve sabere,obavezan album za kolekciju.
4.5/5



Prudhomme&Rabate:More,more! (Sputnik)

Nešto što sam fan Prudoma&Rabatea,nešto da se podrži novi izdavač.u svakom slučaju se ovaj album uzeo na keca.
Za razliku od Platične gospe gde je svaki od njih imao svoj "rejon",ovde su zajedničkim snagama i pisali priču i crtali,ali i farbali.
More,more je pomalo netipičan strip - bez konkretne priče,više strip sa svojevrsnim fimskim pristupom,gde u dinamičnim te sjajno montiranim scenama (koji je i najveći plus stripa) pratimo mnoštvo likova čiji se putevi ukrštaju,prožimaju...
Ne znam baš da li će se ovakav pristup svideti svima,meni jeste,sa tim da mi je prva polovina,koja mi je jako dobra,dopala više od druge,koja mi je "samo" dobra.
Kad se to zbroji,konačna ocena je 3.5/5, ali iako nisam nešto visoko ocenio strip,toplo ga preporučujem svima koji gotive Davida i Paskala.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11662 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 06/08/2021 : 16:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
1984 (Splitter 2021, 232 str.)

1984 (Nineteen Eighty-Four) je posljednji roman Georgea Orwella napisan 1948, dvije godine prije njegove smrti. U njemo je opisana sumorna vizija relativno bliske budućnost.

2 + 2 = 5 (1984, George Orwell)

London, Oceanija, 1984, 13 je sati. Winston Smith radi u Ministartstvu za Istinu gdje po nalogu Partije prerađuje starije publikacije odnosno nanovo ispisuje povijest.
Što je nekada bilo istina, nepovratno se briše i zaboravlja a ono što je bilo neistina, postaje novom, konačnom istinom. Prati se svaki njegov korak kao i svih građana.
Ispiranje mozga ni kod njega nije prošlo bez učinka. Iako samo krive misli mogu dovesti do isparavanja, potpunog brisanja vlastite egzistencije, u njemu se javlja klica revolucionarne misli..

Neke (mnoge) sličnosti i poveznice sa sadašnjošću su posebno zaprepaščujuće. Čitatelj se ne mora previše truditi kako bi ih pronašao.

Crtež je odličan, slike snažne i upečatljive. Građevine su geometrijske, hladne i funkcionalne. Lica bez emocija.
Boje su uglavnom blijede, dominiraju plava ili zelena, crvena je ostavljena za mržnju a najteže scene su ostale crno bijele.
Čitatelj će na koncu osjetiti tugu, tjeskobu, nemir i strah.

Narativno i slikovno izuzetno uspjela adaptacija, odličan strip. Preporuka izdavačima, naravno i čitateljima.



- Rat je mir. Sloboda je ropstvo. Neznanje je moć.



- Zaudaralo je na kuhani kupus i stare krpene otirače. Nije imalo smisla čekati dizalo. Rijetko je radilo.
Električna struja je danju bila isključena. Dio kampanjske štednje u tijeku priprema za Dan mržnje.




- Ruke uvis, zlikovče! Tvoje misli te odaju!



Od postanka vremena društvo se dijeli na 3 klase ljudi:
U prvu pripadaju oni koji sjede na vrhu socijalne ljestvice, u drugu oni koji zaposjedaju sredinu, svi ostali se nalaze na dnu ljestvice.
Ciljevi ove tri klase se apsolutno ne poklapaju.




- Tko kontrolira prošlost, kontrolira budućnost a tko kontrolira sadašnjost, kontrolira prošlost.



- Povijest se brisala i po potrebi nanovo pisala.



- Lijepa je to stvar uništenje riječi. Uzmimo riječ dobro, čemu na treba riječ loše, kad je dovoljno i nedobro Čak je i bolje jer označava suprotnost.
Kako bi pojačali smisao ne trebaju riječi odlično ili sjajno. Dovoljno je duplodobro ili dvoduploobro.



- Lišavanje seksa hrani ratnički instinkt. Kad vodiš ljubav, trošiš energiju. Osjećaš se zadovoljno i briga te za cijeli svijet.
Oni ne podnose da se osjećaš zadovoljno.



- Madrac je sigurno pun stjenica, ali šta nas briga.
Zagrlio ju je. Jeftini miris ljubičice koji se širio podsjećao ga je na kuhinju u podrumu.



- Najzad se dogodilo ono čemu se Winston dugo nadao.


Have mercy
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 08/08/2021 : 19:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Freud for Beginners / Frojd za pocetnike (Appignanesi & Zarate)

Knjiga u formi stripa (ili strip u formi knjige), na BD sajtu je svrstan u stripove pa ga tako i ja dozivljavam. O zivotu i radu Frojda. Nisam bas odusevljen ilustracijama, ali mi se svidelo ubacivanje slika, skulptura i slicnog, ponekad autori uspevaju da budu kreativni, mada mi se brojne karikature nisu dojmile. Prica prati Frojdov zivot ali sam se u vise navrata pogubio pred naletom pojednostavljenih termina iz psihologije. To je delom moja 'krivica'.
Ocekivao sam vise u svakom pogledu.


Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3502 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 08/08/2021 : 19:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Stratos

Napisao i nacrtao: Miguelanxo Prado

Delirična svakodnevnica i Stratos su po mnogo čemu slični stripovi jer obe zbirke čine Pradove kratke priče od nekoliko stranica gde on njegovim sad već tipičnim smislom za humor ismeva sizifov posao običnog čoveka u njegovoj večitoj svagdanjoj borbi. Ali koliko mi kod Delirične nisu legli nadrealni momenti toliko mi je kod Stratosa pun pogodak njegov jedan pre svega ciničan prikaz naše svakodnevnice u eri kapitalizma i gorka prognoza budućnosti koja nas iščekuje

Strepio sam malo zbog crteža jer sam relativno nedavno obnavljao Trag kredom i Ardalen i navikao oči na njegov pastel ali naravno nema ovde nikakve zebnje oko c/b Prada, crni potezi olovkom za sivu svakodnevnicu i crnu budućnost kojoj se bližimo, majstor je majstor u obe varijante

Celokupan Stratos je objavljen u Stripoteci #996 ali ne bih imao ništa protiv da dobijemo i koričeno izdanje ovog stripa jer nikad dosta Migelanča, a nadam se da će neko u skorije vreme uzeti da radi Le triskel volé


............







The Age of Darkness

Napisao i nacrtao: Caza (Philippe Cazamayou)

14 kratkih SF priča o bližoj / dalekoj budućnosti koje su inspiraciju pronašle u pričama Šekspira, Edgara Alana Poa i Harlana Elisona uz bogovski crtež ofarban LSD bojama tipičnim za Heavy Metal eru

Ako bih izdvojio par priča najjači utisak su ostavile: Wings of Others, Nighttime, The Dreamer, Equinox dok je ludilo Mandragore najrelevantnija priča iz ove zbirke

Kada je jedina mana nekog stripa to što je šteta što ovoga nije bilo više (ovaj strip broji samo stotinjak stranica) onda znate da stojite dobro, ovo mi deluje kao nešto što bi moglo zainteresovati IK Stalker
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3502 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 08/08/2021 : 19:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
uf sorry Jocko tek sad vidim tvoj upis nemoj misliti da sam namerno uleteo preko reda
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3502 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 11/08/2021 : 20:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote





Armies

Napisali: Jean-Pierre Dionnet & Picaret
Nacrtao: Jean-Claude Gal

Integral skromnog naziva Armies koji objedinjuje tri albuma: Conquering Armies, Arn's Revenge i The Triumph of Arn, priča prati vojsku koja gazi sve pred sobom i nezaobilazi nijedno utvrđenje, ona nikada ne prestaje sa svojim pohodom i ovo je jedna epska priča o osvajanju i osveti ali koja to ne veliča već pre svega kritikuje rat i tu večitu ljudsku potrebu za prolivanjem krvi

Za crtež je zadužen Gal i mislim da je time već sve rečeno jer ovde se od praktički svake table mogu raditi posteri koliko to moćno izgleda, bilo bi još moćnije da je ovaj integral ostavljen u c/b kao što je i originalno rađen, ili da je bar autor imao prilike da ga sam oboji kao što je to bio slučaj kod Diosamante, ali nažalost pošto to nije bilo moguće dobili smo kolor verziju ovog stripa za koju se ne može reći da je de facto loša, ali koja je ipak najnesrećnije moguće rešenje, a čitajući predgovor scenariste o farbanju ovog stripa ne bi me čudilo da je jedan od uslova za dobijanje prava na objavljivanje ovog dela taj da se on objavi u koloru - srećno potencijalni izdavači!

Preporuka
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/08/2021 : 22:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Još 2012. preporučio Mr. Bushido:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=64&TOPIC_ID=39668#1448575


Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3502 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 11/08/2021 : 22:30:07  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Super što su preživele neke fotke sa te teme pa može jasno da se vidi razlika između kolora i c/b
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/08/2021 : 22:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Da, sviđaju mi se ove boje.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3502 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 11/08/2021 : 22:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Nisu loše.. ali c/b je c/b
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/08/2021 : 23:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
C/b pojačava utisak mistike i misterije.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1709 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 12/08/2021 : 01:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Kolor mu sakri dušu.

Resistance is futile.

Edited by - borg on 12/08/2021 01:18:14
Go to Top of Page
Page: of 199 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.61 seconds. Snitz Forums 2000