forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 198

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 11/01/2022 : 18:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Spider-Man Marvel Knights #1-4: Down Among the Dead Men / Među mrtvima (Millar & T.Dodson, R.Dodson)

Marvel/DC čelindž.
Ovo sam našao u prastarom Bookglobe skenu i odlučio da pročitam jer mi je ipak lakše čitati na balkanskim jezicima nego na engleskom + je kolorit drugačiji, boje su zagasitije i deluju bolje nego u originalu. Ali zajebao sam se, jer priča ima nastavke. Mislio sam da je ono što zovu mini-series, zaokružena priča. Crtež mi se dopada; priča je klasična superherojština, sa nekoliko likova za koje nisam pre čuo - Sovuljaga, Vulture, Elektro... zatim Avendžersi koji se na kratko pojavljuju, Zeleni Goblin.. njih znam od pre. Crna mačka sa dobrim parom sisurdi itd. Uglavnom, neko ko zna Parkerov tajni identitet je kidnapovao tetku Mej i sada ucenjuje Spajdija, a ovaj pokušava da provali ko je to i susreće se sa pomenutim superherojima i zloćama, uz naravno obilje akcije i rokačine, ali i nekoliko obrata. Možda nastavim sa ovim dalje ali iskreno Betmen je više po mom ukusu.

Trenutna pozicija na listi: 17 /od 18/ (2004. god.)




Edited by - Jocko on 11/01/2022 18:58:26
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11583 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 11/01/2022 : 21:48:31  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Marsupilami: Die Bestie (Carlsen 2021, 150 str. / La bête 2020) - Zidrou & Frank Pé

Priča nije završena, očekuje se nastavak. U prijevodu Beštija.

Kako je Marsupilami dospio u Europu?

50-tih godina uhvatili su ga u Palumbiji indijanci plemena Chahuta i prodali nekom trgovcu životinjama. Dopremljen je u luku Antwerpen odakle uspijeva pobjeći.
Stigne u predgrađe Brisela gdje ga prihvati i skloni jedan dječak....

Nešto drukčija, zrelija priča o Marsupilamiju. Grom gromova! Preporuka čitateljima ali i izdavačima. Ovdje ne mogu pogriješiti.





- Jesi vidio. Nasred ceste. Dijete u žutoj kišnoj kabanici... s lasom u ruci?



- Tko pogodi tko je ovaj učo ima 5 dana boravka u Palmbiji za 2 osobe!



- Razguli Prdec!



- Nepoznata toblčar? Neprirodni križanac medvjeda i leoparda? Rezultat nesretnog znanstvenog pokusa?



- Kud baš na dnevnik!


Have mercy
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 12/01/2022 : 12:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote





RASL

Napisao i nacrtao: Jeff Smith

Putovanje kroz vreme, krađa umetničkih dela, paralelni svetovi, seks, nasilje, SF akciona-krimi-avantura, i sve začinjeno sa malom lekcijom iz istorije o Nikoli Tesli - šta više tražiti od jednog stripa? Stoji poređenje sa filmom Prestige zbog Nolanovog prikaza Tesle, kao i zbog još nekih stvari, mada mene svi ti silni skokovi u druga vremena podsećaju na Clowesa i njegovu Patience. Iskreno ne znam šta da mislim o tome da je Tesla imao veze Tunguskom ali fanovima teorije zavere ovaj strip sigurno neće biti dosadan

Mali minusi idu na to što nije bio lak prelaz sa diznijevskog crteža iz Boneta na crtež u RASL-u gde su proporcije sve samo ne ujednačene jer nekada glave likova izgledaju nesrazmerno velike u odnosu na ostatak tela, i što je kraj došao poprilično nenadano i samo razjašnjenje deluje da je moglo biti bolje odrađeno.

Čitao sam c/b varijantu jer cenim da ako se ovo ikada bude objavljivalo verovatno će biti rađeno u koloru. Deluje da bi publici ovaj strip mogao biti interesantan ako ništa drugo onda bar zbog toga što poprilično bitan komad priče otpada na Nikolu Teslu. Rasl je zakon strip
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/01/2022 : 12:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Marsupilami: Die Bestie (Carlsen 2021, 150 str. / La bête 2020) - Zidrou & Frank Pé

Priča nije završena, očekuje se nastavak. U prijevodu Beštija.

Kako je Marsupilami dospio u Europu?

50-tih godina uhvatili su ga u Palumbiji indijanci plemena Chahuta i prodali nekom trgovcu životinjama. Dopremljen je u luku Antwerpen odakle uspijeva pobjeći.
Stigne u predgrađe Brisela gdje ga prihvati i skloni jedan dječak....

Nešto drukčija, zrelija priča o Marsupilamiju. Grom gromova! Preporuka čitateljima ali i izdavačima. Ovdje ne mogu pogriješiti.



Čini mi se da je ovo Najkula najavila da će objaviti.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/01/2022 : 22:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by izivko

Marsupilami: Die Bestie (Carlsen 2021, 150 str. / La bête 2020) - Zidrou & Frank Pé

Priča nije završena, očekuje se nastavak. U prijevodu Beštija.

Kako je Marsupilami dospio u Europu?

50-tih godina uhvatili su ga u Palumbiji indijanci plemena Chahuta i prodali nekom trgovcu životinjama. Dopremljen je u luku Antwerpen odakle uspijeva pobjeći.
Stigne u predgrađe Brisela gdje ga prihvati i skloni jedan dječak....

Nešto drukčija, zrelija priča o Marsupilamiju. Grom gromova! Preporuka čitateljima ali i izdavačima. Ovdje ne mogu pogriješiti.



Čini mi se da je ovo Najkula najavila da će objaviti.



Tako je.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 13/01/2022 : 15:55:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote


this was our pact je strip koji je Paka01 nedavno preporučio na svom topicu, što već znate jer pratite topic. pročitao još neko u međuvremenu? mislim da je verab nabavio primerak? pitam jer me zanima još neko tumačenje...

priča je "za sve uzraste", ali u pravom smislu te reči. može se pratiti kao avantura, kako su je uglavnom doživeli recenzenti. otud kritike da zaplet luta, ali ne verujem da je ovde išta slučajno.

strip je inspirisan knjigom Ginga Tetsudō no Yoru, na engleski prevedenom kao Night on the Galactic Railroad. ne znam ima li domaćeg prevoda, ali postoji crtani koji je dostupan na youtubeu. međutim, i knjiga i adaptacija se bave temama gubitka i smrti, dok se strip bavi životom i prijateljstvom i mislim da u tom ključu treba praviti poređenja.

posebno je zanimljiv lik medveda koji lovi ribe, dok je u romanu to lovac na ptice. osim što su likovi predstavljeni kao mačke, scena je prilično verno adaptirana (počinje oko 53. minuta):



druga odrasla osoba u vozu je čuvar svetionika, ako to pomaže.

motiv ptica se pojavljuje još jednom u knjizi, dok su u stripu zamenjene ribama a medved je dobio centralno mesto.

pomalo me radnja podsetila i na pixarov la luna...

...ali ajde da ne kvarim previše.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 13/01/2022 : 17:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

strip je inspirisan knjigom Ginga Tetsudō no Yoru, na engleski prevedenom kao Night on the Galactic Railroad. ne znam ima li domaćeg prevoda, ali postoji crtani koji je dostupan na youtubeu. međutim, i knjiga i adaptacija se bave temama gubitka i smrti, dok se strip bavi životom i prijateljstvom i mislim da u tom ključu treba praviti poređenja.



A postoji i manga po istoj knjizi, od Hirošija Masumure. (Kao i anime.) Taj roman u Japanu ima maltene status Alise u Zemlji čuda u Evropi.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 13/01/2022 : 19:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

Alise u Zemlji čuda

e to. s jedne strane klasik književnosti za decu, s druge mindfuck, alegorija itd. pitanje je da li mi ovde i sad imamo šifrarnik za ta dela.

slično mi se desilo sa

quote:
Originally posted by Shaner

https://www.bedetheque.com/BD-Celestia-400174.html



Vjerujem da ćemo ovo (uskoro?) vidjeti u Kolorci.



može se uživati u crtežu ali delo je nabijeno značenjima... no da budem iskren, ovo nisam školovo.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 14/01/2022 : 20:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote


je l' leopold reprintovan kod nas? lako mogu da zamislim po 2-3 strane u nekom casopisu. simpatican strip o klincu koji moze da postane nevidljiv. moglo je to ambicioznije, fart jokes ga definitivno guraju u kategoriju za najmladje.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 14/01/2022 : 20:42:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote


sta se desi kad amelia earhart proleti kroz portal u svet iz avatara? pa, nista narocito. dobijemo jedan uzasno predvidiv strip. dva za trud, vise srece sledeci put.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/01/2022 : 16:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Starlin,Aparo,Vulfman&Perez:Betmen - Smrt u porodici (Čarobna knjiga)

Retro Bets,naivan,zabavan i simpatičan.U stvari,ovakog ga pamtim iz vremena kada sam ga upoznavao u Eks almanah reviji.
Strip ima dve celine;u prvoj se prikazuje šta će se desiti sa drugim Robinom,Džejsonom Todom (prvi je Dik Grejson),kroz avanturu sa njegovim mentorom u kojoj on traži svoju majku a pronaći će...
Postoje dve vrste naivnosti - ona koja vas iznervira i ona koja vam je zabavna - ovde je drugi slučaj,tako da mi je baš gotivan ova Betišina priča.
3.5/5
U drugo celini saznajemo kako je sledeći Robin,Tim Drejk, stupio na scenu;slična priča kao u prethodnici,s'tim što me deo sa Novim titanima malo smorio,pa otud ocena malo manja.
3/5



Enis&Dilon:Dobrodošao nazad,Frenk (Čarobna knjiga)

Jeste dobar ludak ovaj Penis Gart - napravio je sjajan cirkus od Kazniše,u pozitivnom smislu.Ono kad je strip sprdnja,a opet brutalan i sa dobrom akcijom.
Neverovatna menažerija likova, i priča koja ih je sve spojila kao u jednom otkačenom pazlu (iliti slagalici).
I Dilonov crtež koji savršeno odgovara celokupnoj atmosferi - i karikaturalan i ozbiljan.
Zabava na kvadrat.
5/5
*uz napomenu da mi je ipak malo bolji Aronov Panišer.



Iv Svolf:Durango,knjiga 2 (Golconda)

Prve dve priče, Divlja Sijera i Sudbina jednog desparada se nastavljaju na prethodne dve, Zamka za ubicu i Amosa,i osetio sam izvestan pad u odnosu njih,kao da autor nije imao neke dobre ideje,nego je išao sa generičkim pisanjem priče.Šta znam,možda je mogao da sve to spakuje u jedan album,ali kako god,nije mi ovo posebno leglo.
3.25/5
U Usamljenom gradu Durango se vraća na sever zemlje,u poznatu snežnu scenografiju - međutim,kao da sam se zasitio te brutalnosti karakterističnu za ovaj serijal,pa mi sve to deluje manje spektakularno.Isto je i kod naredne epizode,Razlog za umiranje.
3.75/5 (malo odstupih od okruglih ocena,ali jbga,nisam mogao drugačije).

U svakom slučaju,Durango mi je i dalje dobar,ali sad još više vidim razliku u kvalitetu između njega i kultnih kaubojaca poput Bluba i Komanče.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/01/2022 : 17:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote



Bruno Dequier:Luka #4 - Nada živi vječno (Strip-agent)
Bruno Dequier:Luka #5 - Feniksi (Strip-agent)
Bruno Dequier:Luka #4 - Dvoboji (Strip-agent)

Prva tri albuma serijala Luka su me prijatno iznenadili,a pogotovu činjenicom da su se starijem sinu opasno dopali (sad kad su svih 6 tu,daću ih i mlađem;pogotovu što je njemu tek sport u krvi).
Nova tri albuma su mi još bolja,i toplo preporučujem Luku.
Luka je inače smotan klinac,u svakom pogledu,čiji život se menja kad se u njega upliće Natan,koji je njegova sušta suprotnost (bistar,zgodan,smiren,talentovan...),i postaje mu i drugar i mentor,kako u fudbalu,tako i u životu.Fora je što je Natan duh dečaka,koji je nedavno stradao u sumnjivim okolnostima.I sad pratimo Luku koji se bori i za svoju karijeru (kako sportsku tako i ljubavnu),ali i za fudbalski klub kome prete mnoge opasnosti.

Ovo jeste dečiji strip,pre svega,ali jedan od onih u kome i matoriji mogu uživati.Pogotovu ako ste ljubitelj sporta.
Pored scenarija koji nam pruža zanimljivu,zabavnu,intrigantnu sportsko-kriminalističko-ljubavnu priču,crtež Bruna Dekjuira je skroz korektan,uz česte "manga izraze lica", na koje se verovatno klinci lože.
Jako,jako dobar stripić,na momente i odličan,i još jednom ću dati toplu preporuku;ali i izraziti žaljenje što nije išao integralno (ovo važi i za neke druge SA serijale,poput Larga Vinča, Sode,FRNCK-a).

4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 15/01/2022 : 17:43:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Retro Bets,naivan,zabavan i simpatičan.U stvari,ovakog ga pamtim iz vremena kada sam ga upoznavao u Eks almanah reviji.

tu je negde i stao eks sa batmanom, neke cetiri godine ranije. ja sam voleo dzejsona ali ameri nisu mada licno znam coveka koji je glasao vise puta da ga ubiju haha

no kako su superheroji sapunica: ako nekog zanima, nastavak je u under the hood pa moze na tri dzokera
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 15/01/2022 : 17:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote


mislim da se parakeet prevodi kao tigrica, sto bi slucajno odgovaralo radnji. majka glavnog junaka, decaka bastijana, bori se sa "bipolarnim poremecajem sa sizofrenim tendecijama", dok on bezi u svet maste. mucno za citanje a autor ne stedi citaoca. crtez je stilizovan tako da svet prikazuje iz decje perspektive, pa zamalo da ga prosledim klincu.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 15/01/2022 : 23:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Leteća viljuška (1955) / Mačak Marko i lažljivko Žarko (1953) (Bačić)

Treća epizoda Komikove edicije ''Zlatno doba'' donosi dve priče sa istovetnim junacima, Markom i dečakom Žarkom, premijerno objavljene još 50-ih. Kako sam za stare stripove potpuna truba, ovo je dobra prilika da u strip izazovu čekiram strip domaćeg autora + dekadu nastanka, 1950-te. U predgovoru i pogovoru je sve lepo objašnjeno: obe epizode Marka i Žarka krasi divan diznijevski crtež (koji bih nazvao i vanvremenskim), te avanturistično-fantastični elementi. U Letećoj viljušci mačak Marko završava na planeti Venera, u srednjem veku u kome vladaju antropomorfne životinje. Ubrzo od dvorske lude postaje junak dana, ali avaj mora se vratiti na svoju planetu. Druga priča donosi izmišljene avanture dečaka Žarka koji se susreće sa kiklopom-divom, vešticom, mudrom sovom, čardakom ni na nebu ni na zemlji, aždajom, princezama i slično. U toj priči mačak Marko ima tek sporednu ali, na kraju, važnu ulogu, jer je 'raskrinkao' maštovitog i hvalisavog dečaka.
Ono što je najlepše kod ova dva stripa je, pored vanvremenskog crteža, to da su oba napisana u stihu, što im daje dodatnu draž i predstavlja svojevrsni primer mešavine (dečije) poezije i stripa. Zanimljivo je i to da kod oba stripa tekst nisu samo didaskalije, već različiti likovi govore različite delove stihova, stihove, pa i čitave strofe, međusobno se nastavljajući... i sve to stvara jedan fantastičan čitalački doživljaj, koji podseća na radove Jove Zmaja.





Edited by - Jocko on 15/01/2022 23:49:41
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 16/01/2022 : 09:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Marsupilami: Die Bestie (Carlsen 2021, 150 str. / La bête 2020) - Zidrou & Frank Pé

Priča nije završena, očekuje se nastavak. U prijevodu Beštija.

Kako je Marsupilami dospio u Europu?

50-tih godina uhvatili su ga u Palumbiji indijanci plemena Chahuta i prodali nekom trgovcu životinjama. Dopremljen je u luku Antwerpen odakle uspijeva pobjeći.
Stigne u predgrađe Brisela gdje ga prihvati i skloni jedan dječak....

Nešto drukčija, zrelija priča o Marsupilamiju. Grom gromova! Preporuka čitateljima ali i izdavačima. Ovdje ne mogu pogriješiti.





- Jesi vidio. Nasred ceste. Dijete u žutoj kišnoj kabanici... s lasom u ruci?



- Tko pogodi tko je ovaj učo ima 5 dana boravka u Palmbiji za 2 osobe!



- Razguli Prdec!



- Nepoznata toblčar? Neprirodni križanac medvjeda i leoparda? Rezultat nesretnog znanstvenog pokusa?



- Kud baš na dnevnik!






vau..ovo mi izgleda genijalno

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 16/01/2022 : 14:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Marsupilami: Die Bestie (Carlsen 2021, 150 str. / La bête 2020) - Zidrou & Frank Pé

Priča nije završena, očekuje se nastavak. U prijevodu Beštija.

Kako je Marsupilami dospio u Europu?

50-tih godina uhvatili su ga u Palumbiji indijanci plemena Chahuta i prodali nekom trgovcu životinjama. Dopremljen je u luku Antwerpen odakle uspijeva pobjeći.
Stigne u predgrađe Brisela gdje ga prihvati i skloni jedan dječak....

Nešto drukčija, zrelija priča o Marsupilamiju. Grom gromova! Preporuka čitateljima ali i izdavačima. Ovdje ne mogu pogriješiti.





- Jesi vidio. Nasred ceste. Dijete u žutoj kišnoj kabanici... s lasom u ruci?



- Tko pogodi tko je ovaj učo ima 5 dana boravka u Palmbiji za 2 osobe!



- Razguli Prdec!



- Nepoznata toblčar? Neprirodni križanac medvjeda i leoparda? Rezultat nesretnog znanstvenog pokusa?



- Kud baš na dnevnik!





Nadam se da ČK ovo objaviti
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 16/01/2022 : 15:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Tek je prvi deo izasao prosle godine. Ceka se nastavak Ja sam skinuo digitalno (ima na engl) da bacim pogled, ali toliko je dobro
Da sam procitao do kraja, iako se uvak cuvam za papir verziju :)
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 16/01/2022 : 20:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote





Blossoms in Autumn

Napisao: Zidrou
Nacrtala: Aimee de Jongh

Eme i njeni Dani peska su mi bili jedno od prijatnijih iznenađenja prošle godine pa dadoh šansu još jednom njenom stripu ali avaj ovaj put ipak idu potpuno suprotni utisci.

U ovom stripu pratimo dekicu koji je ostao bez svoje supruge sa kojom je proveo ceo svoj život i bakicu koja je u mladosti bila prelepi model koja nijednog muškarca ne bi ostavila ravnodušnim i njih dvoje imaju nešto zajedničko - oboje su u poznim godinama upoznali šta znači usamljenost. Bila bi ovo simpatična priča o dvoje ljudi koji su uspeli da "procvetaju" u jeseni njihovih života ali autor je odlučio da ovaj par na jedan pre svega neortodoksan način konzumira svoju ljubav (i bukvalno i figurativno). Usudio bih se reći da autori sa ovim delom žele da probude poprilično jeftine emocije kod čitalaca, sve nas čeka starost ali ti dani mogu da se provedu na bolje načine negoli na onaj koji je prikazan u ovom stripu.

Meni lično se ovo nije svidelo i davno sam prevazišao da uživam u stripovima koji su samo lepo nacrtani ali s obzirom na činjenicu koliko stripova je u regionu već objavljeno od ova dva autora deluje da bi publika bila zainteresovana da vidi i njihov zajednički rad.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 16/01/2022 : 23:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote


poslednji covek i u drugom nastavku vozi za sve pare! samo mi recite da ga nece razvlaciti u nedogled ko mange.

Edited by - Vlaadisha on 17/01/2022 00:05:26
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 17/01/2022 : 00:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote


dave je ziveo savrsen zivot dok mu jednog dana nije (pogodili ste) izrasla dzinovska brada. u stvari pocela da raste, jer to kad krene, nema kraja. i ne samo sto raste, nego kvari mladez. collins je ovde bas debelo namazao alegoriju, da neko nedajboze ne propusti poentu. drugi problem je sto mu je trebalo 80 strana da brada pocne da raste. koliki je to prostor, 80 strana! srecom, tekst je nenametljiv & na momente duhovit pa nikad nije cupavo. lokalna biblioteka je na koricu zalepila stiker "za odrasle", ali naprotiv, ovo je nesto sto treba dati nasledniku da procita. dok jos nije kasno.

Edited by - Vlaadisha on 17/01/2022 00:03:22
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 17/01/2022 : 00:04:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
ala ste razvukli stranicu ovim slikama
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 17/01/2022 : 01:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha
poslednji covek i u drugom nastavku vozi za sve pare! samo mi recite da ga nece razvlaciti u nedogled ko mange.


Pričali smo o ovome pre neku stranicu: neće! Ceo serijal je u 12 knjiga, s tim što na ingliš imaš samo prvih 6 u izdanju First Seconda.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 17/01/2022 : 07:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

ala ste razvukli stranicu ovim slikama



U pravu si, kome je još kod stripova bitan crtež mislim wtf, bolje staviti naslovnicu i one-liner opis i završiti stvar
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 17/01/2022 : 07:49:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ma dovoljno da su ovi što quotaju taj post maknu tabove da se ne prikazuju slike i već će biti preglednije.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 198 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000