forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 198

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/07/2009 : 17:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Umjesto topica "trenutno citam", koji me vise podsjeca na kaladont topic,kako bi bilo sa jednim topicom u kojem se kaze sta je procitano i par rijeci da li se preporucuje ili ne?
Prednost ovog topica je da ostali saznaju da li je nesto vrijedno procitati i da vide koliko se nekim osobama svidjeo neki strip, bez obzira da li je Bonelli,BD,Ameri,Manga ili nesto peto. Kod "trenutno citam" vecinom stoji samo naslov epizode koja se cita,logicno i da nema vise rijeci kada osoba nije jos procitala strip. Navesti samo naziv stripa je po meni ista stvar kao napisati nesto u topicu "kaladont".
Ne mora to biti neka recenzija vec nekoliko rijeci,kao dobro ili lose i ukratko zasto je tako.Mogu i slikice naslovnica kome nije tesko da uploaduje, kao i rasprava o navedenim stripovima.

Mogle bi se davati i ocjene od 1-10 za cijeli strip.Nije potrebno ocijenjivati crtez ,pricu i sve ostalo.

npr.



- The Walking Dead,paperback 1: Solidna horror prica o zombijima. Svidja mi se sto u prvom planu stoje dogadjaji ljudskih uloga kao i njihove emocije, te nije pravi slasherski strip gdje na svakoj stranici prikazuju vadjenje crijeva i ostale gadosti.
8/10

Edited by - King Warrior on 22/07/2009 17:46:46

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 22/07/2009 : 17:51:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote

Interesantan topic.Odmah imam i pricu za njega. Iako sam veliki fan Zagora "Nemoguca dimenzija" je nesto najgluplje od stripova sto sam citao. Da je Diznijev, bilo bi mi u redu, ali Zagor...

Sreca da je posle njega isla fenomenalna prica "Krvna braca".

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

soulfly tribe
Average Member



Croatia
752 Posts

Member since 26/02/2009

Posted - 22/07/2009 : 17:55:30  Show Profile Show Extended Profile  Send soulfly tribe a Private Message  Reply with Quote
DD Maxi 4.Sve tri priče dosadne.nebi nikom preporučio 300 str ovog mučenja
ocjena 2/10
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 22/07/2009 : 17:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Vidiš,meni je baš Nemoguća dimenzija odlična,valjda zbog crteža.
Inače,nikako ne preporučujem Texovu epizodu Mefistov sin,ajme,dosade li.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 22/07/2009 : 18:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kit Carson


Interesantan topic.Odmah imam i pricu za njega. Iako sam veliki fan Zagora "Nemoguca dimenzija" je nesto najgluplje od stripova sto sam citao. Da je Diznijev, bilo bi mi u redu, ali Zagor...

Sreca da je posle njega isla fenomenalna prica "Krvna braca".

E BRE DE NAĐE DA POHVALIŠ TU PRIČU, MENI MOŽDA I JEDNA OD NAJGORIH zAGOROVI. NEMOGUĆA DIMENZIJA SASVIM OK.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 22/07/2009 : 18:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kit Carson


Interesantan topic.Odmah imam i pricu za njega. Iako sam veliki fan Zagora "Nemoguca dimenzija" je nesto najgluplje od stripova sto sam citao. Da je Diznijev, bilo bi mi u redu, ali Zagor...

Sreca da je posle njega isla fenomenalna prica "Krvna braca".

E BRE DE NAĐE DA POHVALIŠ TU PRIČU, MENI MOŽDA I JEDNA OD NAJGORIH zAGOROVI. NEMOGUĆA DIMENZIJA SASVIM OK.
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 22/07/2009 : 18:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
E BRE DE NAĐE DA POHVALIŠ TU PRIČU, MENI MOŽDA I JEDNA OD NAJGORIH zAGOROVI. NEMOGUĆA DIMENZIJA SASVIM OK.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/07/2009 : 18:16:47  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Dampyr originalne brojeve 52/53, na njemackom jeziku
Odlicna stvar,malo improvizacije sa vampirima u legendarnom sastanku Mary i Percy Shelley,Lord Byrona i Polidorija. Definitivno puno vise nego "samo jedna vampirska prica"
10/10
Go to Top of Page

Nobody
Senior Member

Slovenia
2195 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 22/07/2009 : 18:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Nobody a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Prednost ovog topica je da ostali saznaju da li je nesto vrijedno procitati i da vide koliko se nekim osobama svidjeo neki strip, bez obzira da li je Bonelli,BD,Ameri,Manga ili nesto peto.



GLUPOG li topica!!!!!

kako netko može da kaže ili bolje preporučuje, šta je dobro ili šta loše?

svatko ima svoj stil omiljenih priča ili svoje omiljene junace, tako
da netko drugi ne može da kaže što je dobro ili što loše.
ne mora da znači što je tebi fenomenalno, da je i meni, ... možda je meni ološ ?!?!

kdor ne skače ni Sloven´c
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/07/2009 : 18:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nobody

quote:
Originally posted by King Warrior
Prednost ovog topica je da ostali saznaju da li je nesto vrijedno procitati i da vide koliko se nekim osobama svidjeo neki strip, bez obzira da li je Bonelli,BD,Ameri,Manga ili nesto peto.



GLUPOG li topica!!!!!

kako netko može da kaže ili bolje preporučuje, šta je dobro ili šta loše?

svatko ima svoj stil omiljenih priča ili svoje omiljene junace, tako
da netko drugi ne može da kaže što je dobro ili što loše.
ne mora da znači što je tebi fenomenalno, da je i meni, ... možda je meni ološ ?!?!



izgleda da nisi shvatio...
nece se nigdje oficijelno zavoditi niti ocijene niti komentari...
misljenje i eventualna ocijena su subjektivni,jednostavno izneses SVOJE misljenje o stripu kojeg si procitao. Da li neko to misljenje dijeli ili ne, to nije vazno a ako ima nesto da kaze moze to da uradi. U sustini ovo je nesto kao improvizovani topic "sta trenutno citate". Same razlike izmedju topica sam iznio u prvom postu.
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 22/07/2009 : 19:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
Meni je topic baš dobar. Obično gledam i slušam šta drugi čitaju, pa onda probam i sam. Tako da je topic sigurno ima svrhu.

Moje preporuke za Demiana. Druga knjiga je pogotovo dobra.

Neznam koju bi ocijenu dao, ali bi sigurno bila visoka.

No sikiriki
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/07/2009 : 19:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Ne svidja mi se topic, volim monopol u svom .

Nego i moj je bio zamisljen sa komentarima.. Inace naravno, puno je bolje da se napisu neka misljenja. Poslednje sto mi proslo kroz ruke su prva dva Lincolna. Meni jako dobra stvar. Preporuka.


Jack the Black.
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 22/07/2009 : 19:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
Ovaj topic bi najbolje funkcionisao ako bi se davale preporuke za stripove koji nisu dostupni kod domaćih izdavaća ili o kojima se malo zna. Vidim na topicu "Šta trenutno čitate" da, recimo King Warrior stavlja neke stripove za koje nisam čuo i onda u par rećenica fino objasni o čemu se radi i da svoj sud. To mi je jako dobro.
Ali recimo bilo bi mi bezveze da ovdje vidim kako neko preporuča ili ne npr. novog Dylana od VČ-a i onda isto to čitam na topicu o Dylanu u izdanju VČ-a.

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 22/07/2009 : 20:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
Topik je super... Jer on te bas tera da procitas tu epizodu ili junaka... Polazim, bar, od sebe... Kada cujem da je strip bezvezan ili epizoda (obicno od AF), ja se potrudim da je nadjem i vidim ima li istine... Bas je neko komentarisao da je "Ostix" glupa epizoda, onda sam je ja nasao i procitao je... Utisak je, sta vise, solidan

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.

Edited by - Bob Rok on 22/07/2009 20:26:41
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 22/07/2009 : 22:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Pa, dobro, pošto gotovo svi prvo kažu mišljenje o topiku (temi)...
Tema je super, samo bi trebalo da se držimo nje, i verujem da ćemo jedni drugima dati dosta korisnih informacija, kako pozitivnih, tako i negativnih o pojedinim stripovima, serijalima, ili pričama naših omiljenih, a i onih manje omiljenih junaka

Ono što sam pročitao, a svakako ne bi preporučio za čitanje su priče MM koje su izlazile u izdanju Ludensa, a nastavio ih SA, recimo do broja 55 (ostale nisam čitao). Ako bi se posebno odlučio za neku priču u negativnom, to bi bio MM Specijalac "Devojka iz torte"

Ono što svakako preporučujem kao obavezno za čitanje su priče Dylana od VČ, s'tim da kažem da nisam neki fan DD (ispred su mi Zagor, M.No, Tex, NN, MM...), ali svakako ovog Dylana treba čitati i imati u kolekciji

EDIT: Što se tiče ocena:
Pomenute priče MM u proseku 4!
Pomenute priče DD u proseku 8!

Edited by - Bruce Springsteen on 22/07/2009 22:11:08
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1248 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 22/07/2009 : 22:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
Watchmen, totalno sranje.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/07/2009 : 22:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Sve preporuke:




Ako ste nešto znali o ovom junaku, zaboravite, i uživajte u ovom stripu.
Odlični dijalozi, fino sklopljena priča, dosta sarkazma, nasilja i odličan crtež. Šta biste više?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/07/2009 : 22:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vid

Watchmen, totalno sranje.


Watchmen je meni jedan od najboljih stripova koje sam procitao.
Moje misljenje je da je potrebno poznavanje superherojskog svijeta od prije, da bi se shvatilo to djelo.Citao sam dosta dugo superherojske stripove pa i dan danas uzmem nesto u ruke ako cujem da je bas dobro i da bi me moglo zainteresovati. Naravno zadnjih godina mnogi junaci su presli Watchmen slicne teme, ali ipak oni su bili prvi koji su na drugaciji nacin prikazali sliku heroja. Zbog toga imam veliko postovanje prema ovom djelu. Od mene
10/10
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 22/07/2009 : 22:19:05  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Paziti je treba samo na to, da se stripovi isključivo hvale, jer se može brzo nekog uvrijediti...
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 22/07/2009 : 22:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Ovo je sve stvar ukusa, nešto što je nekom dobro, drugom nije, jedni čitaju jednu vrstu stripova, ovi pak drugu i tako dalje, zato mislim da je neprimereno nekom preporučivati šta da ne čita, jer kao što rekoh na početku, o ukusima ne treba raspravljati.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 22/07/2009 : 22:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Kroz nekih 10-ak dana pročital sam Dampyre 9-18 (VČ).
Kaj reći? Preporuka svakome ko od stripa ne očekuje dubokoumlje
Puno akcije, humora, odlični crtači... Sve u semu zabavno...
Ocjena 7.5/10

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/07/2009 : 22:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
I mislim da je sasvim logično da neko nekome preporuči ili ne. Ja sam tako pročitao par stvari koje nikad u ruke ne bih uzeo, a svidele su mi se pošto sam im ipak dao šansu.
Niko nikoga ne može da natera da nešto čita, ali ovako barem možemo da čujemo za neke nove, druge stripove.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/07/2009 : 22:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
da li ce neko to da uzme kao preporuku ili ne zavisi od osobe do osobe.
Meni je uvijek drago da mi neko nesto preporuci, e sada da li cu ja kada malo jos progooglam se odluciti da to procitam ili mi se ucini manje interesantno,ili kad procitam bicu drugog misljenja nego neko drugi, to je druga stvar.Naravno kod mene stoji kao i kod mnogih drugih ko i koju vrstu stripa opisuje/preporucuje/ocijeni ili slicno.Otprilike znam kome vjerovati ako me zanima nesto o BD ili o Zagoru ili neko treci ko je specijaliziran na autorskim stripovima
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 22/07/2009 : 22:31:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Ideja topika je extra jer mi mnogo i neciji subjektivni stav ako onaj koji je citao objasni zasto mu je to dobro ili lose.

Evo da dam svoj doprinos:
1. Indijansko leto od Belog Puta je dizajnerski lepo uradjen strip, crtez sjajan ali nekako mi je prica previse pervezna i realna. Na sajtu sam procitao komentare ljudi da je to pravo remek delo i zato sam i kupio taj strip ali ne volim stripove koji mnogo naginju na perverzije. Mislim da ga necu zadrzati u kolekciji jer ne verujem da cu ga ponovo citati. Po meni strip za koji nemas zelju da ga procitas ponovo nije dovoljno vredan, ali mozda samo ja tako mislim
2. Linkoln mi je dobar ali sam ostao na prvom albumu jer mi je mnogo novca da dajem deset evra za 48 strana koje sam procitao za manje od 20 minuta. Ideja je dobra ali je ovaj strip po meni morao da ide kao integral jer je ovako deranje ljudi. Za jedan album ovog stripa mogu da kupim jednog Kena Fibrinog koji je meni 50x bolji
3. Moram da pohvalim DD-a od Veselog Cetvrtka i to redovne epizode. Ovo mi je najisplativiji strip koji kupujem u poslednje vreme, odnos cene i kvaliteta je meni uz Fibrinog Kena ubedljivo najveci. Epizode Paole Barbato su vrh
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/07/2009 : 23:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Mini recenzije netom pročitanih izdanja?
Sounds like a plan

Inače, danas mi je pod ruke ponovo došlo Presveto srce.
Evo što sam prije par mjeseci napisao na jednom topicu:

"Ne znam, meni je velika većina toga izrečena u tom stripu ili kvaziintelektualno terminološko napuhavanje ordinarnih stvari koje su jasne same po sebi ili pokušaj zaogrtanja poprilično nekvalitetnih ideja u plašt visoke teorije i znanosti. Mislim, jedno vrijeme sam dolazio u doticaj sa piscima koji su spomenuti i njihove ideje su na mene ostavile isti okus kao i ova knjiga:gorak okus.


Naravno, nekima se gorak okus sviđa.




P.S. što se tiče ludila u ovoj knjizi - pa meni je malkice zamorno.
Ludilo iz From Hella pršti blještavilom, ošine te kao grom, ispuni te idejom, a ovdje... samo blaga ljetna kiša."



Eh da, čitah i Alvara Mayora danas.Tko to još nije kupio - trk u dućane

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 22/07/2009 : 23:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Pa ja sam i onaj stari topik shvatio kao takav da se napiše što se čita i kako vam se dopada. Mnogi članovi koliko vidim također, pošto su dodali uz naziv stripa i kratki komentar. Napisati samo ja čitam xy broj xxxx je idiotski.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page
Page: of 198  Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000