forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 198

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 02/08/2009 : 21:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam to davno, ali onda nisam baš puno obraćao pažnju na ove detalje, no kad sam prošle godine ponovo pročitao "Baladu o slanom moru", uočio sam, dosta tih nemogućih situacija.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 02/08/2009 : 21:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

Čitao sam to davno, ali onda nisam baš puno obraćao pažnju na ove detalje, no kad sam prošle godine ponovo pročitao "Baladu o slanom moru", uočio sam, dosta tih nemogućih situacija.


Hvala bogu, makar neko objektivan.
Go to Top of Page

redbaron
Starting Member



42 Posts

Member since 26/06/2009

Posted - 02/08/2009 : 22:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send redbaron a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Čudesna preživljavanja u 'Baladi o slanom moru':
1. Nakon brodoloma, Pandora u onaj pećini upuca Korta sa milimetarskog rastojanja. Nakon toga, Korto se ubrzo vraća živ i zdrav, da bi nakon nekog vremena bio kao prije?!
2. Korto padne sa visoke litice u malom džipu i odmah ispliva, da bi sam domorocem nabrzaka sredio veliku ajkulu.
3.Redovnik zgrabi Korta i baci ga sa 80-metarske litice u more, da bi se Korto uskoro vratio živ i zdrav, još življi nego ranije. Prelazi preko toga i mirno priča sa Redovnikom?!

Eh, i posle kažu da je Boneli naivan...




To se kaze dvostruki standardi.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 02/08/2009 : 22:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by redbaron

quote:
Originally posted by Mhejl

Čudesna preživljavanja u 'Baladi o slanom moru':
1. Nakon brodoloma, Pandora u onaj pećini upuca Korta sa milimetarskog rastojanja. Nakon toga, Korto se ubrzo vraća živ i zdrav, da bi nakon nekog vremena bio kao prije?!
2. Korto padne sa visoke litice u malom džipu i odmah ispliva, da bi sam domorocem nabrzaka sredio veliku ajkulu.
3.Redovnik zgrabi Korta i baci ga sa 80-metarske litice u more, da bi se Korto uskoro vratio živ i zdrav, još življi nego ranije. Prelazi preko toga i mirno priča sa Redovnikom?!

Eh, i posle kažu da je Boneli naivan...




To se kaze dvostruki standardi.


Da nije smiješno, bilo bi tužno.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 08/08/2009 : 11:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Leo Pulp, tek sada procitao.
Onako solidno, mjesavina Mike Hammer i The Naked Gun.
Kao mini serijal ok, ali nema sanse da bi serijal mogao opstati da izlazi mjesecno. Uvijek bi se vrtile jedne te iste price.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 08/08/2009 : 19:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
'Morski psi'. Još jedna nova Džerijeva avantura. Nikad lošija, nažalost. Sve, ali bukvalno sve, je promašeno: od ponašanja glavnog junaka (mrtav 'ladan kad čuje da su ukokali Krugera), scena (samo se redaju bez ikakvog smisla, iz dublje u dublju banalnost), pa do završnog obračuna. Crtež braće Di Vito nikad nije bio gori, ovo su užasno premlatili. Lica svih likova, pa i Mister Noa, užasno variraju, da ne govorimo o tome kako su neuvjerljivo nacrtali neke scene. Japanci se preseravaju sve u šesnaest.
Džeri, srce me boli, ali slijedi 1/10.
Go to Top of Page

srleb
Average Member



Serbia
634 Posts

Member since 08/11/2006

Posted - 08/08/2009 : 20:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send srleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Leo Pulp, tek sada procitao.
Onako solidno, mjesavina Mike Hammer i The Naked Gun.




Jesi li mislio na Sledge Hammer ili stvarno na Mike...?
Sada sam narucio prvi broj pa ako mi se bude svideo uzecu i ostala dva - znaci to je po zansru neka "detektivska komedija"?

Pozdrav!!!
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 08/08/2009 : 20:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
MM Gigant 3 - Ljudi u crnom. Odlično!

Kao prvo, crtež braće Esposito je naprosto fantastičan. Da ne spominjem kako su samo nacrtali Evu (mljac)
Priča je stvarno dubinska, ali se na kraju sve tako fino posloži i sjedne. Scenarij je vrhunski priređen.
Ima i neku vrijednost za ljubitelje MM, jer objašnjava neke stvari o Ljudima u crnom, pa je kasnije neke
stvari lakše shvatiti.

Preporuka u svakom slučaju.

No sikiriki
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 08/08/2009 : 20:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
Daredevil-Redemption.

Bez preterivanja,jedan od najboljih stripova koje pročitah u životu!
"Must read" za sve koji se makar malčice lože na Nebojšu.

Kao ljubitelju filmova The Gift,A Time To Kill i The Devil's Advocate,ovaj strip mi je legao kao kec na jedanaest.

Matt:"Being blind does have it's advantages,Constance.People tend to hide things out of sight."

Ne-pro-ce-nlji-vo!!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/08/2009 : 00:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srleb

quote:
Originally posted by King Warrior

Leo Pulp, tek sada procitao.
Onako solidno, mjesavina Mike Hammer i The Naked Gun.




Jesi li mislio na Sledge Hammer ili stvarno na Mike...?
Sada sam narucio prvi broj pa ako mi se bude svideo uzecu i ostala dva - znaci to je po zansru neka "detektivska komedija"?


Na Mike Hammera naravno.
Da, "detektivska komedija" je najbolje kako bi se mogao strip opisati.

Edited by - King Warrior on 09/08/2009 00:14:43
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/08/2009 : 00:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
mene leo nije odusevio
bolje ustediti na par lea i kupiti album
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 09/08/2009 : 00:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

mene leo nije odusevio
bolje ustediti na par lea i kupiti album


Jok mori. Leo je dobar. Mislim da je kod ovog stripa najbolje iskorištena boja (kad je Boneli u pitanju). Kakvi crni kolor festovi i raznorazni jubilarci...

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 09/08/2009 : 03:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
Evo pročitah po ko zna koji put Čitače tragova, najbolji Tex, ko još nije pročitao - obavezno neka to uradi!
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 09/08/2009 : 09:30:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Leo Pulp je jedini strip koji me nikada nije privlačio...
Nije moj žanr.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4546 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 09/08/2009 : 09:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Pored Martija?
Ja trenutno citam Martija knjigu 23.
Za mene, druga najbolja od ovih koje imam, a imam ih 8.
Procitao sam ga u dahu, predivan crtez, sa ekstra zanimljivim krajem. Jedino je vracanje moci onog telepate bilo malo glupo, ali je kraj kad se on sukobljava sa Martijem savrsen.
8/10 od mene

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 10/08/2009 : 15:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Sillage - Brazda 1. Do vatre i pepela u izdanju Bookglobea.

Jako mi se svidio strip, već dugo nisam pročitao dobar SF pa mi je baš sjeo. Crtež je lijep, priča zanimljiva, glavna junakinja je simpatična ( neka vrst obrnute Druune ), ima i nekoliko moralno - etičkih poruka koje su nepretenciozne ali jasno vidljive.

Zaključak: preporuka svima, a posbno ljubiteljima SFa

P.S. čudim se da autora nisu napali da je pedofil

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/08/2009 : 15:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus



P.S. čudim se da autora nisu napali da je pedofil



nemoj da te zbuni sto nev ima male cice, nije ipak dijete
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 10/08/2009 : 19:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Ignus



P.S. čudim se da autora nisu napali da je pedofil



nemoj da te zbuni sto nev ima male cice, nije ipak dijete



Ja joj ne bi dao više od 13 - 14 godina, no ako autor kaže da je punoljetna moramo mu vjerovati :)

BTW ja bi još! Bookglobe što čekaš?

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?

Edited by - Ignus on 10/08/2009 19:16:13
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 10/08/2009 : 23:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Mister No & Marty "bijeg iz skynet-a"...Propast,blago rečeno.Ne preporučujem niti neprijateljima.Poslije ovog od stripova nisam ništa čitao par mjeseci,izgubio sam vjeru u njih.

Wtf?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/08/2009 : 19:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
poslije duze vremena procitao sam nekoliko Zagora s kojima sam bio u zaostatku.

-Chico vitez: Jad i bijeda! Ovo je vise tragicno nego komicno. Poslije jednih od najboljih humoristickih stripova, naime onih prvih pet Chicovih, nevjerovatno dokle se taj serijal srozao koji je sa pravom ugasen.
-Chico tajni agent je barem uspjeo da mi izvuce jedan mali smijesak na licu kod one scene kad se ljudi pocnu na sahrani da smiju.
-ZG Almanah 5: Bilo bi veliko mucenje procitati ovaj strip jos jednom. Nista ne stima, od price do crteza.
-Specijal, Grad na krovu svijeta: Teska glupost! Pitam se zasto Ferri trosi svoje dragocjene dane zivota na ovako nesto.
-Specijal, Princ vilenjaka: Veoma zanimljiv strip. Torricelli je na ovom stripu nacrtao djelo svog zivota, nadmasio je samog sebe.
-Maxi, Ratnici: Solidan strip, lak za citanje i sa obzirom da ima 288 stranica nije ni jednog momenta ostavio dojam da je dosadan. Prisco je solidno odradio svoj dio posla.
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 19/08/2009 : 22:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
Ponovno svima skrećem pažnju na Demiana. Do sada sam pročitao prve tri knjige (šest epizoda) i sve su fantastične. Prve dvije malo šepaju, djelom zbog priče, ali većim djelom zbog crteža. Druga i treća su super.

Inače, lik Demiana poprilično podsjeća na Lazarus Ledda. Isto je promjenio svoj život da bi se vratio na stare staze. Isto ima tajanstvenu prošlost. Isto ima svog "pimpa" Tristana, kao što Larry ima Garreta. Jel to Ruju malo prepisivao bez citiranja?

No sikiriki
Go to Top of Page

Cancerman
New Member



106 Posts

Member since 03/05/2009

Posted - 24/08/2009 : 22:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Cancerman a Private Message  Reply with Quote
upravo procitao i poslednji broj 100 bullets i preodusevljen sam!

Od samog pocetka serijala, ovaj strip mi je bio jako primamljiv ali vremenom, shvatis da ne mozes da se odvojis od stripa. :D

11/10! :)
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/08/2009 : 22:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote


Perfetto

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1237 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 25/08/2009 : 23:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Maxi Tex, "Blindirani vlak", nisam zadivljen, niti crtežom, niti pričom...
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 26/08/2009 : 00:11:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Malo sam čitao svoje Dogove (ko o čemu, ja o Dilanu ;)), Superbook ediciju. Ima dosta solidnih priča, poneka odlična, ali i par užasnih. Hajmo polako:

Kratka pričica 'Bila je mrtva' (Superbook br.6) mi je sada još bolja nego ranije, heh. U suštini ništa naročito, ali ima dobru atmosferu, par ODlIČNIH provala (najbolja mi je ona sakrstična primjedba kćerke oko imena Marlin i Marlin), i, što je najvažnije, izuzetno zabavni dijalozi. Kada na to dodamo mog omiljenog crtača, stvari su još bolje.:) 8.5/10

Ponovo sam prelistao i 'Priču o neobičnom ludilu', i uvidio sam da bi ovo bila jedna vrlo dobra, psihodelična, zastrašujuća i zbunjujuća epizoda (ako ništa drugo, Kjavi napravi dobra ubistva, sviđaju mi se manifestacije ''opsesija'' i posveta knjizi ''It'') da nema lošeg i nebuloznog kraja! Priča nije smjela biti završena na ovako bijedan i loš način, i ovo je najbolji primjer bezidejnosti. Najlošije mi je kad Dilana oslobode na osnovu ubičinog dnevnika, gdje je bilješio svaki detaljčić svog života, lol (podsjeća me na famozni Rihterov papirić iz 'Tajne Sumera')! I Venturijev crtež mi kvari utisak, nimalo mi se ne dopada na Dilanu, bolje je da se drži Teksa. Nije potpuno realizovao zamišljenu atmosferu, i milim da je njegov crtež previše ''čist'' za Dilana. ma, najviše mu zamjeram što mu likovi često ispadnu očajni! Ne znam kako bih to najbolje opisao, ali ih često naslika u čudnim, iskrivljenim pozama, nekako iskrivljenog lica... Ukratko, nadam se da ga više neću viđati na Dilanu. Zbog kraja ide 3/10.

Prelistao sam 'Ubicu čudovišta'. Citiraću misao koju je Barker izrekao povodom nekog drugog stripa (pozdrav za njega :)):''Ovo je dobro samo za ritualno spalijvanje''. A crtež je koma, zgrozio sam se. Definitivno najgori Dilanov crtač, nadmašio je Pikata i Venturija zajedno... 1/10

'Snovi' su maestralni kao i uvijek. to mi je najdraži strip u kolekciji! A i volim kada Sklavi ovako složi kockice. 9.5/10

Jedva čekam sledeći Superbok. Dakle, trebala bi ići Rujuova priča o Sireni, koju je neko nahvalio, čini mi se... crta je Biljardo, jel' da? Odličan crtač.

A od ostalih stripova...

'Sin vjetra'. Treba li išta više da kažem?! Kako se Nizi usudio da nam ponudi ovako nešta?! Ovo je užas!!! Da, ja kupujem stripove da bih čitao konjske žalopojke... Što makar ''konjušarska mafija'' ne koknu pastuva na kraju, da se makar malo nasmijem, heh. Diso odličan, polako mi postaje drugi omiljeni crtač. Priči ide 1/10, a crtežu 8.5/10, sviđa mi se kako crta Indijance.

'Whopi' je onako, osrednja pričica. Sviđa mi se crtež, solidan je. Izgleda da je naslovnice Bleka crtao bez imalo volje. Sve u svemu, Magični me sve manje zanima. 5.5/0
Go to Top of Page
Page: of 198 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.51 seconds. Snitz Forums 2000