forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Koji strip ste danas kupili, ukrali, dobili... :)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 510

DinkoJ
New Member



232 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 10/04/2020 : 15:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
Poskupili ti paketi s Gigantima, do ovog posljednjeg br.17 bili su 40kn.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/04/2020 : 16:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DinkoJ

Poskupili ti paketi s Gigantima, do ovog posljednjeg br.17 bili su 40kn.



Ma nisu, uvijek su bili 50kn.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



232 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 10/04/2020 : 16:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
Ja sam uvjeren da sam ih plačao 39,90.
Imam ovu jednu sliku na kojoj se zbog loše kvalitete baš ne vidi cijena ali kao da se nazire ova 39,90.

Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/04/2020 : 19:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
A možda sam neš pobrkao, nisam ih dugo kupio na kiosku, pokupovao sada na IL jer su bili nekih 10ak kn komad.
Ali mi je ostalo u sjećanju da su kao na 50% kad se kupuje remitenda. Bo, nek se javi neko ko je siguran :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 23/04/2020 : 22:43:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Čisto da se ubije monotonija dok ova vanredna sranja ne popuste pa tako doleprša ponovo par Libellusa, Čarobnih knjiga & Co.
A da ubijanje te monotonije nije baš povoljno a kamoli besplatno, i to stoji.


- „Ubijanje 1. dio“ -













Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 24/04/2020 : 15:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
Dukidule uvek mi je zanimljivo videti tvoje kupovine. Nekoliko pitanja, ako ti nije zamorno da odgovoriš.
Gde čuvaš tolike stripove? Da li neki od njih služe samo za ukras ili ih sve pročitaš? Da li je zaista moguće da nekome leži svaka škola stripa? Na kojim jezicima čitaš a na kojem ti je, pak, najprirodnije da ih čitaš? Šta tvoja porodica misli o tvom hobiju?

Pitanja kao u đačkom leksikonu, ne zameri.

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/

Edited by - mikado on 24/04/2020 15:08:06
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 24/04/2020 : 16:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mikado

Dukidule uvek mi je zanimljivo videti tvoje kupovine. Nekoliko pitanja, ako ti nije zamorno da odgovoriš.
Gde čuvaš tolike stripove? Da li neki od njih služe samo za ukras ili ih sve pročitaš? Da li je zaista moguće da nekome leži svaka škola stripa? Na kojim jezicima čitaš a na kojem ti je, pak, najprirodnije da ih čitaš? Šta tvoja porodica misli o tvom hobiju?

Pitanja kao u đačkom leksikonu, ne zameri.


Ma nema frke, sve ok.
Usput, možeš si sigurno i misliti da mi se takva ili slična pitanja češće upute. 😉
Evo pokušati ću sve odgovore spojiti u narednih nekoliko rečenica.
Kod mene ti je stvar ovakva:
U biti, štagod se od Bonellija, Marvela, DC-a ili Walt Disneya na meni dostupnom tržištu pojavi, srce mi zakuca k’o blesavo, jer su to škole (univerzumi) stripa koje pratim otkada znam za sebe.

Nekada sam sve to pratio na italijanskom jeziku koji i dan danas govorim i čitam tečno, dok prilikom pisanja povremeno tu i tamo zašteka, na engleskom, njemačkom i, naravno, na našem.
Danas prvobitno kupujem stripove na našem i njemačkom jeziku.
Uz njemački sam odrastao, on je jezik kojim tkr. razmišljam, a “naš” sam negdje poslije djetinjstva baš podobro zapostavio i tek s godinama naknadno “popravio”.
Toliko, da se bar nadam da ne vršim baš prevelike prekšaje u pogledu na gramatiku. 😉
Posjedovao sam skoro 20 godina na italijanskom gotovo sve što je Bonelli do tada bio izdao, međutim, prije nekih 7 ili 8 godina sve sam rasprodao.
Slično je bilo i s raznim edicijama Marvel, DC i Walt Disney na njemačkom jeziku.
I tu sam mnoge stvari rasprodao kad sam krenuo kupovati razne “naše domaće”.
U međuvremenu se pokajao pa sad ponovo pretumbavam tržište, vraćam neke stvari na svoje mjesto ili kupujem neka meni još nepoznata izdanja iz epoha koje sam preskakao.

Čitam naravno redovno i mnogo toga. Međutim, sasvim logično je da do kraja svoga života sigurno neću stići sve. 😢
Pogotovo zbog činjenice da sam s godinama za sebe “otrkrio” i mnoge druge žanrove mimo gore pomenutih.
No u svemu tome slijedim neku svoju devizu/pravilo koje glasi otprilike ovako:
“Kad me uhvati požuda, strast ili želja u nekom trenutku nešto određeno pročitati, znam barem da to imam tu negdje pri ruci.”
Pa tako se bar nadam da mi neki stripovi neće ostati potpuno netaknuti i neotvarani, čisto (kako pišeš) ukrasnog oblika.

S obitelji u tom pogledu nemam problema jer mi je sve striktno “izolirano” u sveukupno tri prostorije u dvije države.
Jedna od njih je u kući na nekom poluotoku tamo negdje na Balkanu 😃, druga ovdje “na zapadu” gdje pretežno boravim, u podrumskoj prostoriji preuređena isključivo u strip biblioteku (police okolo-naokolo, sva 4 zida). Tu je i treća koja zauzima samo djelomičan prostor u mojoj radnoj sobi ovdje.
U sve te prostorije od obitelji nitko ne ulazi s namjerom da mi čeprka po stripovima, dakle one su moje privatno carstvo.
U prilog mi sigurno ide i to što ne trošim pare na pijanke, ne kockam (osim povremeno ponekog tiketa na sportskim prognozama) niti imam bilo kakvih ostalih poroka. ☝🏼

Slike svoje strip kolekcije inače nemam običaj postavljati po forumima i po netu općenito jer bi mi to nekako glupo djelovalo. Pogotovo u pogledu na mnoge ljude sa naših domaćih prostora, koji jedva izdvoje pare kako bi pratili poneka redovna kiosk izdanja.
A u pojedinim slučajevima mi to djeluje i kao nekakav oblik takmičenja jer te mnogi ljudi (čak i protiv tvoje volje) pominju u kontekstu nečijih “poznatih kolekcija”.
Meni to ne treba niti to želim. A i suviše sam posesivan kad je u pitanju moje “privatno carstvo”.
Na drugoj strani opet, ja osobno uživam dok gledam takve slike drugih jer na mene djeluju baš inspirativno, a uz povećavanja pojedinih slika često otkrijem i ponešto meni još nepoznato, a naizgled zanimljivo. 🤪
Jednom sam bio čak odlučio da ni ovdje više ne postavljam slike nekih svojih kupovina, međutim, par ljudi me “napalo”, u smislu da i njima upravo takve slike dođu kao inspiracija (isto kao i meni) pa tako, eto....stavim redovno ponešto, iako ne baš svaku nabavku.

Eto drug, ja se baš podobro razmahao, no pošto si me stvarno fino i korektno pitao, a niti u sekundi nisam posumnjao da te stvarno i zanima, rado sam ti sve to istipkao.

Jučer sam u postu iznad tvoga postavio „Ubijanje (dosade) 1. dio“, a danas ću pokušati dovršiti ga s drugim.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12349 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/04/2020 : 19:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Odličan post Dule

Izdvojio bi ovo, što je zapravo suština svega:

quote:
Originally posted by Dukidule

“Kad me uhvati požuda, strast ili želja u nekom trenutku nešto određeno pročitati, znam barem da to imam tu negdje pri ruci.”


Ukratko, imaš izbor (i to veliki) u tom određenom trenutku kad ti se poželi nešto čitati

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 24/04/2020 : 20:07:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
Hvala na odgovoru Dukidule. Jedino me još zanima pratiš li Francusko-belgijsku školu, vidim da je nisi naveo. Slike, molim te, nastavljaj da stavljaš. I meni, verujem i ostalima, su inspiracija za ovu našu ljubav prema stripovima.

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/04/2020 : 20:37:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
I onda ti uči jezike
Što manje jezika znaš imaćeš više para

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 24/04/2020 : 23:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mikado

Jedino me još zanima pratiš li Francusko-belgijsku školu, vidim da je nisi naveo.


Pardon. 👏🏼
Nju sam nekako uključio u onoj rečenici „...da sam s godinama za sebe “ot(rk)rio” [pravopisni lapsus😰] i mnoge druge žanrove mimo gore pomenutih...“

@ReemCP:
Upravo tako, Remček. Suština i smisao svega toga, mada nekima djeluje poput beskonačnog ili besmislenog gomilanja, no ja to tako ne doživljavam.
Niti sam sklon glanc fetišu niti patim od hc paranoje, a najmanje od ludila da moram imati baš sve što naši poznati i “renomirani” izdavači objave.

@jaki:
Ma ‘ebeš pare. Danas ih nešto malo imaš, sutra te tamo neka Corona satre, ili kakav drugi vrag tresne i šta ti pomaže što si ih “jučer” imao...

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 25/04/2020 : 13:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
U tom smislu, eto ga i pomenuti drugi dio epizode “Ubijanje monotonije”.
A monotono tek postaje onima koji ne vole ove Amere.
























Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/04/2020 : 13:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Dule kralju !

Nema forum stranica koliko ti imaš stripova (to ti je poput ovog vica: "Mujo sa puškom upada u mehanu i viče: Upucat ću svakoga ko je spavao sa mojom Fatom!; a kao odgovor dobija: Nemaš ti jarane toliko metaka!").
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 25/04/2020 : 20:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

"Mujo sa puškom upada u mehanu i viče: Upucat ću svakoga ko je spavao sa mojom Fatom!; a kao odgovor dobija: Nemaš ti jarane toliko metaka!"


Heb’o ježa Mujo!

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

chkuna
New Member



Croatia
192 Posts

Member since 26/09/2006

Posted - 25/04/2020 : 22:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit chkuna's Homepage  Send chkuna a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Odličan post Dule

Izdvojio bi ovo, što je zapravo suština svega:

quote:
Originally posted by Dukidule

“Kad me uhvati požuda, strast ili želja u nekom trenutku nešto određeno pročitati, znam barem da to imam tu negdje pri ruci.”


Ukratko, imaš izbor (i to veliki) u tom određenom trenutku kad ti se poželi nešto čitati



U prijevodu, nema šanse da on to sve pročita.

Zapalit cu pol vugrada,
da zasadim vinograda!!!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 25/04/2020 : 23:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by chkuna

U prijevodu, nema šanse da on to sve pročita.


Pa napisah ja i ovo „Međutim, sasvim logično je da do kraja svoga života sigurno neću stići sve. 😢“
A vjerovatno ni u naredna dva.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/04/2020 : 23:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
i tako sedim ja za laptpom,kao držim čas đacima,i bacim pogled kroz prozor,kad ono:




strip je stajao tu nekih sat vremena (tada je poštar prošao),srećom pa mi ulica nije prometna;ali i srećom da je kišica tih sat vremena bila baš sitna,iako su oblaci iznad bili crni ko ugarak.

da vas pitam - da li:
a)poštara pristojno zamoliti da sledeći put donese paket na vrata;kučići mi nisu opasni,a unutra su obično vredni stipovi.
b)napušiti ga i pripretiti mu prijavom
c)ignorisati njegovo ponašanje
d)fizički ga napasti

u paketu je inače Eternaut 2.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 30/04/2020 23:18:44
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/04/2020 : 23:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ako je Eternaut 2 onda je odgovor b. Da je 1. onda bi bilo d.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/04/2020 : 23:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ha,ha....u pravu si

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 01/05/2020 : 09:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Ako je Eternaut 2 onda je odgovor b. Da je 1. onda bi bilo d.




sangue navajo
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/05/2020 : 09:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Čak i poštar zna koliko je nastavak loš.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



232 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 01/05/2020 : 09:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
Mislim da si dobro prošao jer uobičajena procedura isporuke Eternauta 2 je...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 01/05/2020 : 10:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Zezao se sa zetom i zenom masuci amazonom i pevajuci "poklonite mi nju za rodjendan"

Sin City sam morao sam da kupim






DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 01/05/2020 11:58:44
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 01/05/2020 : 12:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Au, komšo Dule! Ti si baš uzeo svegetine.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 02/05/2020 : 09:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

i tako sedim ja za laptpom,kao držim čas đacima,i bacim pogled kroz prozor,kad ono:




strip je stajao tu nekih sat vremena (tada je poštar prošao),srećom pa mi ulica nije prometna;ali i srećom da je kišica tih sat vremena bila baš sitna,iako su oblaci iznad bili crni ko ugarak.

da vas pitam - da li:
a)poštara pristojno zamoliti da sledeći put donese paket na vrata;kučići mi nisu opasni,a unutra su obično vredni stipovi.
b)napušiti ga i pripretiti mu prijavom
c)ignorisati njegovo ponašanje
d)fizički ga napasti

u paketu je inače Eternaut 2.



Ovakvih problema sam i ja imao prije.
Ne jednom mi je pustio na sandučiću knjigu (gamerske knjige naručene izvana, jako jako skupe, po 300-400kn komad), potpisuje mi sve živo jer sve nađem u sandučići a nikad nisam potpisao.
Isto je riječ o privatnoj kući kao kod tebe, sandučić je doslovno na cesti, nije to neka glavna cesta ali prođe masu ljudi. Na svu sreću nikog ne zanima niš dalje od mobitela.
I složio sam jednom frku kad mi nije frajer maskicu dostavio, a u trackingu se vidjelo da se potpisao.
Pa je nabavio moj mob, zvao me, ispričao se (i molio da zvoem prvo njega ako imam problema, a ne u Poštu...) i kao našao ju iza sica i donio mi. Od tada baš i nemam problema, iako i dalje sve potpisuje, ali knjige i stripove tj sve što ne stane u snadučić me čeka u poštanskom uredu.
Baš su posebna vrsta...
A GLS dječaci ti žele paket ostavit pod svaku cijenu, da li može u dvorište, reko ne može, em je kiša, em je pas unutra koji bi to mogao rastrgat, em vrtijedi puno. Pa susjed, ne, ne želim nikog maltretirat sa svojim izdrkotinama, pa ovo pa ono. Ali neće da potegne još ravno 3,5km do mog radnog mjesta i da mi tamo da, i neće poslje 16h.
A onda mu kažem, niš, nosi ća, pa ćemo sutra, e onda se ipak dogovorimo. Navodno dobivaju bonuse ako dostave isti dan, a penale ako ide slijedeći.
Ugl u zadnje vrijeme onda naručujem na adresu na poslu jer uvijek ima nekog i bok.
O overseasu ne bi.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 02/05/2020 09:30:52
Go to Top of Page
Page: of 510 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.71 seconds. Snitz Forums 2000