forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Julia - Julia fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 37

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 02/10/2019 : 17:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP



@Dwayne - potpuno razumijem tvoje razmisljanje, i sam sam takav, volim krenuti otpocetka o kom se god serijalu radilo. Ako si uspio sklopit posao, cestitam, nema bolje kad ovako preko foruma uleti neplanirano



Imam vječni problem s prostorom ali ipak volim taj žanr i Berardi mi je ok na Kenu tako da sam "prelomio" i odlučio pokušati. Ovaj dogovor s Bevom je pokazatelj da su pozitivna iznenađenja baš nešto najljepše u životu. Dogovorili smo se i sad sam samo u vrtlogu vremena da ne znam odakle početi... Mister No i Julia od početka, treba nastaviti Kena i Zagora (još nisam počeo JA odiseju). Uh, nekad sam se čudio a sad izgleda da ću i ja na drugi svijet otići s hrpom nepročitanih stripova.

loading...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/10/2019 : 17:26:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Nešto slično se meni Dwayne dogodilo za komplet JDJP (čak si ti u toj priči bio glavni koji je to zapravo i pokrenuo, još imamo to negdje komentare u arhivi), a isto u tom kompletu ima brojeva kojih danas se ne može naći, ali i već duže vremena. Tako kad ispadne neplanirano, baš bude nekako najslađe (ja bih spomenuo kod sebe i slučaj sa kompletom PSDZ koji je isto uletio iznenada).

Je, vremena sve manje, a toliko dobrih stripova. Ja sam isto jedan od onih koji nikad nije niti jednu Juliju pročitao niti se upoznao sa tim stripom, iako ima vidim dosta podataka na sajtu, pa i ova tema postoji. Razmišljam uzeti ovaj prvi broj (odnosno 46) koji će Golconda izdati pa da malo vidim.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 02/10/2019 : 17:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Julia je super strip i dobra pičoka.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 02/10/2019 : 17:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Julia je super strip i dobra pičoka.



Najbolji opis.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 02/10/2019 : 21:27:40  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Juliju sam kupio prva tri broja koja čine celinu. Nije loš strip, ali meni je ta epizoda bila razvučena i dosadna i nisam hteo da nastavljam dalje, jer me serijal nije "uhvatio".

Možda bih ga i kupovao da nema ogroman broj drugih stripova na tržištu koje uzimam. Sad, za ljubitelje Bonelija, koji baš vole to sporije odvijanje radnje na dosta strana, to nije problem.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 03/10/2019 : 00:55:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Ja bih za 800 kuna bio spreman prodati svoj komplet sa almanasima. Julija je dobar strip, u okviru Bonellija i više nego dobar, ali ja nisam neki ljubitelj kriminalističkog žanra pa sumnjam da ću to tako često ponovno čitati.

Izuzev epizoda s Mirnom, nekog kontinuiteta i nema, ali nema ni posebno slabih epizoda.


to je jako povoljna i prihvatljiva cijena ako se uzme u obzir da je ipak na 132 stranice strip, deblje korice i papir...17 kn po stripu...jeftinije nego ludensova kiosk izdanja...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 03/10/2019 : 00:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
navodno je poplava u skladistu razlog zasto je tesko naci neke brojeve julie, lilith i jdjp..
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 03/10/2019 : 05:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Da. Većina epizoda je u rangu solidnih do vrlo dobrih. Ima nekoliko osrednjih.


Ima valjda i poneka odlična. ...Ne mnogo, ali ih ima.

quote:
Originally posted by bonjovi4ever

quote:
Originally posted by zlatan bihac

evo danas odmah preskocio na broj 18... i moram priznati da je puno puno ugodnije bilo za citati...dosta zanimljivije...citljivije...dobra epizoda..



Tog broja se ni ne sjećam. Ali probaj onda još i Urlik koji ćuti, imaš i recenziju (ta mi je epizoda ostala u sjećanju kao najdraža, ako ne nužno najbolja). Više je pisana u nekom socijalnom i pjesničkom kontekstu, pa samim time i malo odudara od dosta ostalih epizoda.


Eto, taj broj 18 bih baš ubrojio među nekoliko odličnih epizoda (pročitao sam oko polovine objavljenih brojeva, ali ne hronološki).
Mnogo je bolji od prvog broja sa Mirnom, al' naravno, većini prvi brojevi ostaju u sećanju
zato što se većina i upoznaje sa nekim junakom preko prvih brojeva.
Broj 18 isto odudara od većine Julijinih epizoda, ali po tome što nema te usporenosti, dinamičnija je epizoda,
čitava radnja se odvija u toku jednog dana i zbog toga sam je i preporučio Zlatanu.

Urlik koji ćuti nisam čitao, nije mi epizoda delovala toliko privlačno na osnovu opisa radnje,
bavljenje klošarima mi se činilo smarajuće, al' nabaviću jednom i nju da proverim kako će da mi legne...
Ipak, nešto ne mislim da bi se Zlatanu ta svidela.

Zlatane, ne znam dal' si u međuvremenu probao još neku epizodu Julije;
moj sledeći predlog bi bio broj 37 "Idu li ubice u penziju", to je još jedna epizoda koja je nešto dinamičnija, više akcije a manje priče.
Naravno, ako si je nabavio na vreme, pošto je to jedna od ovih rasprodanih.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 03/10/2019 : 07:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Nisam ja ništa krivo napisao. Meni zasad osobno većinom solidne do vrlo dobre epizode, ako gledamo zajedno crtež + priču. Onog Pjesnika sam recenzirao jer mi je bio najbliže odličnoj. No, istovremeno nema nijedne baš loše epizode. Tj. škarta. Baš neka održiva kvaliteta tijekom cijelog serijala. Penzioniranih ubojica se sjećam, isto vrlo dobra epizoda.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 03/10/2019 : 09:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
eh, pored tolikih brojeva, ti mi bas taj 37 preporucis......
taj mi samo fali vec duze vrijeme....
nisam citao nista jer sam bio odsutan od kuce duze vrijeme...sad imam dosta vremena pa cu jos poneku epizodu da procitam...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 03/10/2019 : 09:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Julia je super strip..

Meni ovo dovoljno i još takav žanr koji obožavam. Jučer išao malo čitat sken 1.broja i vidim da mi se sviđa ovaj strip, a prepoznao sam Malkovicha i John Goodmana Radim sad na tome da nabavim epizoda koliko bude išlo, a ovo dalje uzimam od Golconde. Dobro što ste pisali da kontinuitet nije toliko bitan, pa će se moći čitat "normalno" unatoč tomu što budu neke epizode falile u periodu 1-44.

quote:
Originally posted by zlatan bihac

eh, pored tolikih brojeva, ti mi bas taj 37 preporucis......
taj mi samo fali vec duze vrijeme....

Ako hoćeš, mogu ti poslat sken te epizode. Ono, bar nešto. Ja sam tako razmišljao čitat one epizode koje neću moći naći. Iako naravno, preferiram papir i samo papir.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 03/10/2019 : 16:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Još neke jako dobre epizode koje je izdao Darkwood - Senzacionalno, Napuklo ogledalo, Časovi neizvesnosti, Cena slobode i Auto-put 70.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/10/2019 : 22:59:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Došlo mi jučer prvih 9 epizoda Julije od VG-a, kako je to lijepo urađeno, sa sjajnim naslovnicama. Pogotovo mi se sviđa ovaj veći format. Zasad samo malo prolistao i crtež mi se jako dopada. A vjerujem da će mi i priča/priče bit dobre, volim taj žanr.




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 10/10/2019 : 23:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Nisam znao da je VG imao razlicite formate dok je isla Julija.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/10/2019 : 23:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Nisam ni ja znao ali ovaj veći format je baš fora.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 11/10/2019 : 10:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Mislim da su tada odustali od kiosk prodaje i odlučili u većem formatu prodavati samo u knjižarama.
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1049 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 11/10/2019 : 10:59:16  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Nisam znao da je VG imao razlicite formate dok je isla Julija.


Da, samo zadnja tri broja koji je VG izdao su u većem i užem "američkom" formatu. Fora su s obzirom da nema puno takvih kioska izdanja. Premda je meni DW izdanje vrhunsko, mat naslovnica i kvalitetan bijeli papir.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/10/2019 : 11:06:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Zadnja četiri VG broja. I mogao se i taj veliki format kupiti na kioscima, čak su stripovi bili upakirani u vrećice. Inače, nakon poduže pauze pročitao 42. broj Julije - Dan špijuna. Interesantno, ali nedovoljno razrađeno. Puno likova na malo stranica. Crtež solidan. Sad idem vidjeti što kažu preostala dva broja.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/10/2019 : 12:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Steta sto VG nije nastavio, sva izdanja sto su pokrenuli su imala smisla, a i lijepo napravljena.

quote:
Originally posted by petarStripovi10

Premda je meni DW izdanje vrhunsko, mat naslovnica i kvalitetan bijeli papir.


Rezervirao sam si dosta njihovih brojeva Julije, uskoro ce i oni doci. Ne znam kako izgledaju, imam JDJP kolekciju, vjerojatno mozda u tom stilu. A poslije svega toga ide Golconda, cak 3 izdavaca Julije ce bit na polici

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/10/2019 : 23:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i zadnja dva broja u izdanju Darkwooda, 43 i 44. Poslednji randevu ne odskače puno od prethodnog broja i još jednom se razrješenje doima zbrzanim. S druge strane, Napuklo ogledalo je već bolje i drži pozornost od uvodnih scena koncerta pa sve do nepredvidivog i tužnog kraja. U svakom slučaju, i ove epizode potvrđuju Juliju kao uravnoteženo dobar serijal i prava je sreća što ćemo ju i dalje imati prilike čitati.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/10/2019 : 00:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
I jos Shaner, da netko (DW ?!) u dogledno vrijeme objavi i broj 45, svi sretni :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 13/10/2019 : 17:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
https://www.facebook.com/108217520553200/posts/138112117563740/

Golconda je objavila mali tizer na Fejsu
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 13/10/2019 : 17:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
opa, još malo pa stiže...

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 13/10/2019 : 21:04:29  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Variant naslovnica 254. broja za Lucca comics

https://www.sergiobonelli.it/home/2019/10/13/gallery/julia-giallo-metallizzato-1007169/
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 18/10/2019 : 14:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Sinoc sam procitao prvi broj Julije. Dojam je vrlo dobar sa zanimljivim prikazom likova, samo velika kolicina informacija odjednom za nekoga koji tek krece sa upoznavanjem serijala. Tako da cu ponoviti citanje prvog broja.

Jedino me kraj iznenadio, toliko mucenja, analiza i svega oko slucaja i ta "osoba" na kraju uspije pobjeci?! Znam da je autor i ujedno tvorac Kena, ali valjda ce bit ponekad i smisleniji kraj od ovog 1.broja.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 37 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000