forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Julia - Julia fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 37

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 30/03/2020 : 09:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

mnogo brojeva...pa ti preletis strip..ja jedan strip citam od 45 minuta do sat vremena to mi je vreme za sbe strip...


Za Bonelli od 96 strana mislim da mi je 30 minuta sasvim dovoljno da pročitam s razumjevanjem i uživanjem ako je koji strip i lijepo nacrtan. Kod Julie ima više teksta i više stranica pa mi treba isto oko 45 minuta... U stvari, ne znam... Nisam nikad gledao na sat. Ne čitam nikad sa prelistavanjem, samo da bi odradio strip.... Evo, baš sad krećem sa novom turom Kena pa ću ti znati reći koliko mi je trebalo.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 30/03/2020 : 10:36:54  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ken Parker br. 55, Pljačka u Ulici Reginald. 38:45,10...uključujući i Markov(vrlo zanimljiv predgovor). Lagano čitanje, sa razumjevanjem i uživanjem u crtežu.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 30/03/2020 : 15:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi zanimljivo otvoriti temu o ovome. Meni je problem što u zadnje vrijeme malo koji strip čitam bez kraćih prekida uglavnom zbog gluposti vezanih za mobitel, ili stigne poruka ili mi padne na pamet nešto vidjeti na netu (to uglavnom kad su stripovi dosadni, recimo "Zagor: Thunderman" sam prije par dana čitao više od 2 sata) pa ima i trenutaka da jedem smoki/čips pa prekidam da bi oprao ruke...
U mene je to kao nogomet, 90 minuta traje meč ali 65-70 je "žive igre", ostalo su valjanja i oduljavanja s izvođenjem prekida.
Kako god, ne treba žuriti ali mislim da i u toj "živoj igri" ništa ne pročitam za manje od pola sata.

loading...
Go to Top of Page

jasar123
Starting Member

73 Posts

Member since 22/02/2008

Posted - 30/03/2020 : 18:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jasar123 a Private Message  Reply with Quote
Juliju od Bonelija najduže čitam, prvo što ima 30 strana više, a drugo zbog dosta teksta (mada i to zavisi od epizode).

Recimo, najduže sam čitao Juliju 4. "vatrena stihija" - sat i 45 minuta. Mnogo teksta, a crtež užasan (Dal'Anjol) pa sam ponekad morao da se baš udubim da razaznam ko je ko. Srećom pa je crtao još samo broj 16, koliko znam, nije crtao posle toga.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 01/04/2020 : 09:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Nastavak priče Veteran mi je puno bolji od prvog dijela, a naslovnica mi je genijalna...
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 01/04/2020 : 14:22:15  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Nastavak priče Veteran mi je puno bolji od prvog dijela, a naslovnica mi je genijalna...


I ja sad kada se par dana sleglo vidim nastavak kao superiorniji, mada oba broja se slažu sjajno kao celina. Jedna ambicioznija priča i ambiciozniji slučaj, rekao bih, pravo je uživanje čitati Juliju. Pravim par dana pauzu i čitam nešto drugo, pa prelazim na #11, Topi je crtač, očekujem neko ludilo!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/04/2020 : 18:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#260
Priča: Giancarlo Berardi
Scenarij: Giancarlo Berardi, Lorenzo Calza
Crtež: Ernesto Michelazzo
Naslovnica: Cristiano Spadoni

https://www.sergiobonelli.it/julia/2020/03/30/albo/sotto-vuoto-spinto-1008003/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1585579247176.jpg--.jpg?1585579247000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1585579247672.jpg--.jpg?1585579248000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1585579248102.jpg--.jpg?1585579248000
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 02/04/2020 : 12:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Uh, prelepa naslovnica!
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 29/04/2020 : 12:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Julija #11: Večni počinak

Scenario: Đankarlo Berardi
Crtež: Serđo Topi

Velika je čast imati tako velikog crtača u svojim redovima, i pravo je zadovoljstvo najaviti da je ovu epizodu Julije crtao niko drugi do Serđo Topi! Svi su upoznati sa Topijevim crtačkim stilom, detaljnim i često mračnim, sa puno linija i pokreta - iako je obično crtao drugačije tematike nego što je slučaj ovde. Očekivanja su u ovom slučaju ogromna, a kao krajnji rezultat dobijamo solidnu epizodu Julije, sa stvarno fenomenalnim crtežom koji neke likove totalno pogađa, a zbog svoje oštrine neke likove i promašuje.

Dakle, Berardi ovde odlučuje da se bavi smrću u staračkom domu. U pitanju nije obična smrt jer je telo raskomadano, a delovi tela su skoro pa ritualno postavljeni po celom dvorištu staračkog doma (i u kontejneru), sa sve srcem zabijenim u drvo. Da li sve to ima neko značenje ili je u pitanju nešto mnogo jednostavnije i strašnije? Julija, Veb i Ben istražuju ovo ubistvo koje je na prvi pogled povezano sa urbanističkim planovima za izgradnju novog kompleksa i raseljavanje stanovniak iz staračkog doma. Pored staraca, uvodi se i osoblje i neke njihove spletke. Interesantna premisa ali...

Ono što nedostaje ovoj epizodi je fokus. Sasvim nefokusirano napreduje priča, prvo prikaz života stanovnika u domu, pa skok na osoblje, pa prelaz na krajnje nepovezan slučaj koji se račva u prodaju narkotika itd. Mislio sam da će ovo bolje funkcionisati, ali ti konstantni prelazi ukazuju na nekoherentnost priče što oslabljuje konačno otkriće koje je samo po sebi izuzetno preterano i koje bi bolje funkcionisalo u manjem staračkom domu u nekoj varošici, i sa malo boljom razradom. Ono što Berardi ispituje je odnos društva prema starijim stanovnicima, tj. ravnodušnost društva prema njima i njihovim problemima - prvo preko naglašavanja da su ih i sopstvena deca zaboravila, nadovezujući se pričom o ršenju staračkog doma radi izgradnje novog tržnog centra. I to je sve veoma blizu istini i stanju stvari, da daje jedan setan prikaz današnjice koji je karakterističan za Juliju (ili možda bolje reći za Berardija).

O Topiju, kao što rekoh, sve najbolje, posebno kada crta Julijin san sa kokoškama i lica staraca. Na tim licima se vidi bol, povređenost koja prerasta polako u mržnju i strah od zaboravljenosti od strane društva. Jer to što su stari ne znači da njihove potrebe za prihvaćenošću jenjavaju. Uz malo bolje vođenje i direkciju kraj bi ostavio jači utisak, ovako je to jedna solidna priča koja uglavnom pati od nedostatka fokusa i rasplinjavanja radnje. Crtež Serđa Topija, ako ništa drugo, je razlog da pročitate ovu priču. Naslovnica je vrlo dobra, ali nema veze sa pričom.

P:6 S:6 C:9 N:7 - 70%

Edited by - koze123 on 29/04/2020 12:11:55
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/04/2020 : 15:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#261
Priča: Giancarlo Berardi
Scenarij: Giancarlo Berardi, Lorenzo Calza
Crtež: Claudio Piccoli
Naslovnica: Cristiano Spadoni

https://www.sergiobonelli.it/julia/2020/04/28/albo/piangi-pierrot-1008137/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1588065182490.jpg--.jpg?1588065182000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1588065182884.jpg--.jpg?1588065183000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1588065183332.jpg--.jpg?1588065183000

Edited by - solar on 10/06/2020 15:44:22
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 02/05/2020 : 18:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Julija #12: Draga, tužna devojčica

Scenario: Đankarlo Berardi i Đuzepe de Nardo
Crtež: Federiko Antinori

Za razliku od mračnih slučajeva crne hronike koji su obično tema Julije, u ovoj epizodi imamo slučaj koji je malo "lakši" - pokušaj ubistva mladog zavodnika čija je žena izuzetno bogata. Cela epizoda se dešava zimi (u ispitnom roku ), pa je i atmosfera veoma dobra. Za atmosferu je zadužen Antinori koji je uradio veoma dobar posao, ali se posebno dobro istakao pri crtanju ženskih likova - njegove žene su lepe i zgodne, anatomski perfektne, a posebno sama Julija sa krupnim očima i vitkom figurom. Izuzetno privlačan crtež.

Što se same radnje tiče ona teče solidno: od malo sproijeg starta i prelaza preko raznih likova do ovog puta veoma dobre završnice. Činjenica je da Berardi, želeći da šokira čitaoce, na poslednjim stranicama ponekad izvuče nerealan i preteran obrt, ali ovaj preokret je sasvim smislen i veoma se dobro uklapa u celu radnju. Ne bih ništa odavao, ali moj glavni problem svakako ovde nije vezan za kraj priče, no više za spominjanje velikog broja likova pa se čitalac može pogubiti. Postavljanje počinioca je urađeno ipak veoma zanatski dobro, totalno očekivano a opet neočekivano, izgubljeno među pregršt likova koji se pojavljuju.

Sve u svemu, epizoda u kojoj nema nekog socijalnog komentara, ne toliko mračna kao ono što obično imamo prilike da čitamo na listovima ovog stripa, što je meni sasvim lepo leglo za opuštanje. Scenario je solidan, samo se malo preteruje sa likovima koji se uvode, a kraj je za pohvalu. Naslovnica je veoma lepa, šteta što opet nema apsolutno nikakve veze sa pričom. Uostalom, kao ni sam naziv priče.

P:8 S:7 C:8 N:8 - 77%

Edited by - koze123 on 02/05/2020 18:50:12
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 05/05/2020 : 13:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Julija #13: Sirano

Scenario: Đankarlo Berardi uz saradnju Mikelanđela la Nevea
Crtež: Luiđi Siniskalči

Interesantna epizoda koja se bavi temom pedofilije i internet predatorstvom, sa finim razvojem Julijinog privatnog života. Kao i prethodna epizoda, "Sirano" se isto dešava u zimu, pretpostavlja se neposredno nakon prethodne priče. Zimska atmosfera uvek doprinosi priči, pa je po meni čitav taj ambijent (koji nije puno ni ekspliciran) bio sasvim prijatan za čitanje.

Epizoda počinje prikazom života jedne tinejdžerke, koja živi u patrijarhalnoj porodici gde se niko ne suprotstavlja ocu koji se ne libi da se sa ćerkom fizički obračuna zbog neke banalnosti. Sve to utiče na mladu devojku da potraži izlaz iz te, njoj bezizlazne situacije, a tu ulazi naš "haker" tj. predator. Predator uzima pesudonim pisca Sirana ikroz stihove navlači labilnije tinejdžerke koje nakon toga siluje i ubije. Julija, Veb i Ben su na slučaju, dok se broj žrtava polako povećava...

Premisa je interesantna, i veoma je važno biti upozoren i generalno biti svestan internet predatora i njihovog vrebanja - makar kao informacije i upozorenja koje možemo preneti mladima. Jer se ovakve stvari dešavaju prečesto - nekad se završe silovanjem, nekad ko zna kakvim groznim zlostavljanjem pored toga, a neretko i smrću ili velikim mentalnim tegobama ukoliko do fatalnog ishoda ne dođe. Ipak, ono na šta se Berardi fokusirao je prooces traženja predatora, pravljenje njegovog psihološkog profila, ali su se desile i neke stvari i promene bitne za sam serijal. Pre svega došlo je do prvog pomaka u odnosu Julije i Veba koji je sasvim na mestu, ali smo upoznali i Emilinog sina! Solidan humor je antiteza ozbiljnosti slučaja, a moja zamerka ide načinu na koji predator vreba: stihovi su ili loše prevedeni, ili meni prosto ne štima da bilo ko (pa makar i petnaestogodišnje dete) padne na takve banalne stihove. Bez toga, ova epizoda bi bila dosta bolja. Takođe kraj je malo zbrzan, iako shvatam šta je bila Berardijeva zamisao.

Za crtež je zadužen opet Siniskalči (videli smo ga u epizodi #7: "Šilina duga noć"), i sasvim je dobar posao uradio. Malo drugačiji od ostalih crtača, ali opet u dometu koji je standardan za Juliju, ne bih tu imao nekih zamerki. Naslovnica odlična.

P:8 S:7 C:7 N:8 - 74%
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 07/05/2020 : 15:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Julija #14: Lovac

Scenario: Đankarlo Berardi i Đino d'Antonio
Crtež: Laura Cukeri

Veoma atmosferična priča, koja pomera Juliju iz Garden Sitija (makar na trenutak) i šalje je u planine, u neku vrstu nacionalnog parka (makar sam ja to tako doživeo), gde je pronađena mrtva gola devojka. Devojka je bila prostitutka, i izgleda da ju je neko lovio kroz planine u sadističkoj "igri". Tema koja je već neko vreme poznata (razni romani i filmovi su je koristili, poslednji je "The Hunt" iz ove godine), izvedena na solidan način. I dok je cela epizoda vrlo zabavna za čitanje, i sama potraga i dijalozi su napeti, sam kraj (odnosno poslednjih 15 strana) totalno uništava ugođaj. Neverovatno mi je da je Berardi ovako zbrzao kraj, i uništio ono što je spremao 115 strana.

Moja zamerka ne ide toliko na otkriće identiteta ubice (iako je dosta predvidivo), pa ni toliko na motivaciju (koja je podosta obesmišljena) već na sam krajnji "obračun" koji je izašao iz nekog lošeg filma B (ili C) produkcije. Odjednom svi znaju da voze hidro avione(makar jedno 4-5 likova), pa se u sred vožnje avionom otvaraju krovovi i puca se puškom (?) i pogađa ulje drugog aviona u letu (?!), da bi se priča završila sudarom. Neuverljivo i nimalo ne priliči Juliji, već nekom drugom serijalu kome je ovakva nerealnost zaštitni znak.

Ipak, dobra stvar je što ćete 115 strana biti uvučeni u interesantnu priču, sa solidnom (iako recikliranom) premisom i veoma dobrom atmosferom. Ako bi me pitali koj crtač definiše Juliju kao serijal verovatno bih vam rekao Laura Cukeri . njen crtež je fenomenalan, sa dovoljno detalja, i svi likovi su nacrtani baš kao što treba! Posebno se dobro istakla pri crtanju nacionalnog parka, odnosno šuma i planina, ali i odmarališta u planini, što daje odličan pečat atmosferi.

Sve u svemu, jedna solidna priča, ispod prosečna kada je u pitanju Julija, zbog neuverljivog (i bez okolišanja loše napisanog) kraja. Ipak, u pitanju je Julija, te svi koji uživaju u dobrim dijalozima i napetim istragama će i ovde naći nekog mesa. Naslovnica sjajna!

P:5 S:5 C:9 N:10 - 67%
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 08/05/2020 : 19:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Julija #15: Osigurana smrt

Scenario: Đankarlo Berardi i Mauricio Mantero uz saradnju Klaudije Salvatori
Crtež: Đankarlo Karakuzo

U centru ove priče je žena koja misli da je opseda duh njenog bivšeg muža koji je prati sa namerom da joj se osveti. Tako se prepliću njeni snovi i paranoja sa stvarnošću. I dok je nama čitaocima jasno da u pitanju ne može biti natprirodna pojava, tuga i patnja glavnog lika je verno prenesena. Jer je ovo u celini jedna vrlo teskobna priča, zato što gledamo kako jedna žena gubi sve do čega joj je stalo.

Sam rasplet je veoma dobar. Jasno nam je ko stoji iza svega ali ne i zašto. Kada se konačno sve otkrije shvatamo da je u pitanju vrlo vešto osmišljena, i solidno napisana priča koja je, istina, mogla biti malo dorađenija. Tema krivice je vrlo dobro prikazana, kako ona izjeda čoveka iznutra i kako nije puno potrebno da počnemo da se gušimo u njoj, ali i eksploatisanje iste od strane prepredenih ljudi koji svuda traže neku korist za sebe.

Karakuzo je solidan crtač, imali smo prilike da ga već vidimo u epizodi #9, gde se isto pokazao vrlo dobro. Ovde je prilično dobar u prikazu Floride, i ta promena setinga je uvek dobro došla. Posebno je dobro nacrtan sam kraj kada se sve razotkriva - ipak moja zamerka ide na pojedina lica koja su distorzovana i ne toliko precizno nacrtana. Sve u svemu, još jedna dobra epizoda, sa interesantnom premisom i dobro napisanim scenarijom, i krajem koji je (hvala Bogu) bolji od onog iz prethodne epizode. Naslovnica fenomenalna.

P:8 S:7 C:7 N:9 - 75%
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/05/2020 : 23:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ajmo neka recenzija Julije Koze!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/05/2020 : 00:05:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Berardi,Kalca,Antinori,Zagi&Pikoli:Julija #52-54 (Golkonda, Julija #18)

Nekako su mi sve Julije veoma dobre do odlične,ali uglavnom mi njihov kraj ne sedne pa prevagne ono jako dobro nad odličnim na kraju.
E,kod ovih epizoda,i to u sve tri,to se nije desilo,pa mi je cela ova Julkina knjiga sjajno sela,te sa velikim zadovoljstvom,dajem tri petarde!

U Negde dole južno, naša junakinja traži nestalu devojku,Gven Barkli,crnkinju,i to na jugu države,gde se i dalje gleda na crnce kao građane drugog reda;Lift je jedna od atipičnijih,neobičnijih i upečatljivijih,a bogami i najboljih epizoda serijala.Julija kreće iz zgrade poreskog,i u liftu,sa jednim tipom se zaglavljuje - naime,portiri mislivši da su svi izašli iz zgrade,isključuju napajanje lifta,i odlaze,ostavivši tako Juliju u njenog saputnika same u celoj zgradi,zaglavljene u liftu;i to na naredne dve sedmice,pošto je počeo kolektivni odmor.
Mračni grad ponovo stavlja u priču rasne probleme,sa tim što se ovog puta u pozadini odigravaju sasvim drugačije stvari,tako da ubistvo harizmatičnog repera Erl Baseta od strane naci_plavokosog Džejmsa Trenta,nije baš ono na šta se pomišlja na prvi pogled.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 05/08/2020 15:51:21
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 14/05/2020 : 12:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Julija #16: Senka vremena

Scenario: Đankarlo Berardi
Crtež: Pjetro Dal'Anjol

I posle nekoliko zaređanih "prosečnih" epizoda, stiže nam prava bombona! Kako što se tiče radnje i slučaja, tako što se tiče i Julijinog privatnog života. Jedina tačka koja je po meni na nižem nivou, je naravno Dal'Anjol, ali bolje od njega nisam ni očekivao.

Priča se vrti oko žene koja odjednom počinje da ima neku vrstu flešbekova/vizija svaki put kad pogleda svoje dete. Te slike koje joj se pojavljuju su naravno neprijatnog karaktera, a pokazuju krvavu devojčicu koja je ovoj ženi iz nekog razloga poznata. Ona se posavetuje sa terapeutom koji je Juliin kolega, i tada se pokreću dve priče: jedna vezana za sam slučaj a druga za romansu između Julije i njenog kolege, obe veoma interesantne. Slučaj je odlično prikazan, radnja se polako razvija kao klupko, prikazuju nam se likovi i njihov život i onda na kraju dobijamo sjajan preokret koji daje još veći pečat celoj epizodi. Ovde nema puno krivaca, nema pogađanja već priča prirodno teče i emotivna završnica ostavlja gorak ukus u ustima.

Druga priča je podjednoako dobro napisana - samo što sadrži određen nivo komike, kada se radi o Julijinom ljubavnom životu. Naime njen novi momak očigledno ima veću želju da spoji njihove mačke nego što je zainteresovan za samu Juliju. Pa je opet Julijina samoća prevagnula da se upusti u vezu sa čovekom koji je bukvalno davi sa pričom o mačkama (što je prikazano u snu gde su mačke okupirale Julijinu kuću). Onda imamo Dal'Anjola koji se po meni ovde nimalo ne uklapa. Generalno nisam ljubitelj njegovog crteža, ali šta je tu je. Ne sviđaju mi se lica likova, njihove ekspresije, atmosfera je gotovo nepostojeća, svi likovi su mi previše grubi i sl.

U svakom slučaju, jako dobra epizoda sa odličnim narativom i sjajnim završetkom. Crtež je jedina "slabija" karika ove priče, ali od mene svaka preporuka. Naslovnica je fenomenalna, Julija koja povezuje glavnog aktera priče sa njenom prošlošću - čista desetka!

P:9 S:9 C:6 N:10 - 82%
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/06/2020 : 15:48:41  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#262
Priča: Giancarlo Berardi
Scenarij: Giancarlo Berardi, Lorenzo Calza
Crtež: Luigi Pittaluga
Naslovnica: Cristiano Spadoni

https://www.sergiobonelli.it/julia/2020/06/01/albo/il-principe-1008271/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1591019828030.jpg--.jpg?1591019828000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1591019828441.jpg--.jpg?1591019828000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1591019828717.jpg--.jpg?1591019828000
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/06/2020 : 01:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#6 Specijal
Priča: Giancarlo Berardi
Scenarij: Giancarlo Berardi i Lorenzo Calza
Crtež: Luigi Copello
Naslovnica: Marco Soldi
Kolor: Gloria Martinelli, Spartaco Lombardo

https://www.sergiobonelli.it/julia/2020/06/24/albo/il-caso-dello-scacco-matto-1008386/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1592993760949.png--.png?1592993761000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1592993761094.png--.png?1592993761000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1592993761226.png--.png?1592993761000
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/06/2020 : 02:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

GOLCONDA / JULIJA knjiga #19 (epizode 55-57)



🎩 Dragi prijatelji,

evo i nje, ona je najduže kasnila, jer je prethodna knjiga izašla tik pred vanredno stanje…

Naš četvrti trobroj ⚡️Julije⚡️ sadrži originalne redovne epizode 55, 56 i 57.

Uživajte u tri nove sjajne priče sa vašom omiljenom junakinjom u glavnoj ulozi!

💵 Podsećamo, cena u prva dva meseca, u promo periodu, biće 1.250 dinara, a kasnije 1.500.

Idemo dalje i samo napred!

Živeli!









📜 55: Zagonetka zvana užas



📜 56: Telo kao dokaz



📜 57: Ratnici



Srdačan pozdrav od 🎩 Golconde


Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 30/06/2020 : 12:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
Zanima me ima li netko informaciju gdje u RH nabaviti? Nemam niti broj 3, a naravno niti broj 4. Prva dva sam bez problema nabavio u Stripovi na kvadrat u Zagrebu, ali valjda korona čini svoje pa nema.

---

<b></b>
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 30/06/2020 : 13:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
mogli bi se i ovi specijali izdati..po dva broja u jednu knjigu, s obzirom da je u boji pa bi bilo skuplje da se ide raditi 3 broja po knjizi.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/06/2020 : 23:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#263
Priča: Giancarlo Berardi
Scenarij: Giancarlo Berardi, Maurizio Mantero
Crtež: Lorenzo Bovo
Naslovnica: Cristiano Spadoni

https://www.sergiobonelli.it/julia/2020/06/26/albo/racket-1008401/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1593166641886.jpg--.jpg?1593166642000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1593166642489.jpg--.jpg?1593166642000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1593166642919.jpg--.jpg?1593166643000

Edited by - solar on 01/07/2020 20:19:20
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/08/2020 : 16:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#264
Priča: Giancarlo Berardi
Scenarij: Giancarlo Berardi, Lorenzo Calza
Crtež: Paolo Di Clemente
Naslovnica: Cristiano Spadoni

https://www.sergiobonelli.it/julia/2020/07/30/albo/segregata-1008524/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1596114261729.jpg--.jpg?1596114262000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1596114262182.jpg--.jpg?1596114262000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1596114262568.jpg--.jpg?1596114262000
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/08/2020 : 16:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Berardi,Kalca,Ge,Mikelaco,Pićoni,Cukeri&Legisamon:Julija #55-57 (Golkonda, Julija #19)

Standardna priča - sve tri sjajne priče kod kojih samo od razrešenja zavisi konačna ocena.
U Zagonetki zvanoj užas, sa jako originalnom naslovnicom bajdvej,Julija i panduri jure ubicu koji im zadaje rebuse;razrešenje je moglo malo bolje,te stoga 4/5.
Telo kao dokaz nam prikazuje surovo ubistvo cele porodice koje je počinio sin,a Julka će pokušati da utvrdi zbog čega je to mladić učinio 4.5/5
U toku partije ersofta (iliti pejntbola) gine mladi,zgodni i poslovno uspešni Orson Dejli,a potencijalnih sumnjivaca u epizodi Ratnici je podosta 5/5

*mada,kad bih išao sa detaljnijom skalom,ocene bi bile 4.25/5,4.5/5 i 4.75/5

*opet isti problem kao kod Magičnog - smederevska štamparija Newpress malo kuburi sa uvezom - iako sam strip čitao jako pažljivo,tragovi odlepljivanja na predpredzadnjem spoju stranica;ovaj problem nisam imao kod prethodnih knjiga (koje nisu rađene kod njih),i pitanje je kako će se ovo pokazati na duže staze.

*sad mogu slobodno da kažem da mi je kod bonelija Ken na prvom mestu,Julija na drugom,a Teks i Magični na trećem.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 11/08/2020 08:47:42
Go to Top of Page
Page: of 37 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.66 seconds. Snitz Forums 2000