forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Kolorka 4 - Putovanje u Italiju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/01/2010 : 12:13:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
slazem se!

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 04/02/2010 : 18:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Dobar crtez, ok prica. Nije me nesto pretjerano puklo.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 09/03/2010 : 10:51:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Mene jeste puklo. Nije obećavao na početku, i crtež mi se nije nešto dojmio, ali kad putovanje počne da se bliži kraju, scenario ubrza i krenu da se ređaju sreće i nesreće (odnosno nesreće sa malecnim prizvukom sreće), Putovanje u Italiju postaje fenomenalno. Kraj posle kraja je savršen, idemo dalje, okrećemo novi list... ali svašta se gubi sa okretanjem novog lista.
Najupečatljiviji momenat je svakako Ianov smešak u ludnici, i ono što sledi. I to što ne saznajemo šta se desilo u Vijetnamu, imamo samo naznake. Priča nije o tome - priča je o putovanju u Italiju.

Potpuno neočekivano, moj lični favorit od Kolorki.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/03/2010 : 11:17:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Da, znao sam da će ti se svidjeti. Ovo je tip stripa koji traži određeni senzibilitet kod čitatelja, zato su komentari tako oprečni.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/03/2010 : 11:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
I, da, čekirajte... večeras/sutra ... najave na fibra.hr, bit će privju U potrazi za Petrom Panom, novog Coseyevog stripa koji uskoro izlazi. Slična atmosfera, amalgam sjete, melankolije i sreće, ista lakoća pripovjedanja i crtački zen.

Trouble will find me
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 09/03/2010 : 11:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Mislim da ce ljudi kojima se svidelo Putovanje u Italiju biti odusevljeni Potragom.

Meni licno, iz Coseyevog trija Jonathan- U potrazi za Petrom Panom- Putovanje u Italiju je Pan najjaci.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 09/03/2010 : 12:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Mene jeste puklo. Nije obećavao na početku, i crtež mi se nije nešto dojmio, ali kad putovanje počne da se bliži kraju, scenario ubrza i krenu da se ređaju sreće i nesreće (odnosno nesreće sa malecnim prizvukom sreće), Putovanje u Italiju postaje fenomenalno. Kraj posle kraja je savršen, idemo dalje, okrećemo novi list... ali svašta se gubi sa okretanjem novog lista.
Najupečatljiviji momenat je svakako Ianov smešak u ludnici, i ono što sledi. I to što ne saznajemo šta se desilo u Vijetnamu, imamo samo naznake. Priča nije o tome - priča je o putovanju u Italiju.



Ajde, dacu mu jos jednu sansu. Meni likovi nisu nekako bili uvjerljivi. Kontra toga, mojoj curi se jako svidio.

quote:

Potpuno neočekivano, moj lični favorit od Kolorki.



Ispred potocica? Ne mogu vjerovati.
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 09/03/2010 : 12:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message  Reply with Quote
Posto ne mogu izdrzati do uvece/sutra kad izlazi U potrazi za Petrom Panom?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/03/2010 : 12:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa, u idućih mjesec dana, otprilike.

Trouble will find me
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 09/03/2010 : 12:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Ima bit da je stvarno stvar momenta kad čitaš ovakav strip.
Pročita san ga ovo lito, u recimo idealnin uvjetima. Godišnji odmor, vikendica, teraca, ležaljka, i osta poprilično razočaran. Jednostavno me nije uspija pogodit.
A onda san ga nekidan ponovno pročita nekako usput, u ne toliko idealnin uvjetima (čitaj na zahodu), i za razliku od prvog čitanja osta oduševljen.
Jedini problem su bile obamrle noge nakon sata sjedenja na školjci


Definitivno uz Potočiće najdraža kolorka do sada.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 09/03/2010 12:25:58
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 09/03/2010 : 12:25:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Ispred potocica? Ne mogu vjerovati.


Ispred. Potočići su bili top of the pops pre ovog - mada mi se više sviđa Rabateov crtež. Potočiće sam, i to je moj problem, uvek doživljavao kao pommalo licemerne, jer živim u zemlji gde penzioneri jedva preživljavaju, i uspeh je skrpiti kraj s krajem bez razmišljanja o novim šansama. Odličan je to strip, ali Putovanje u Italiju mi je bolje, univerzalnije.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 09/03/2010 : 12:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

[quote][i] Meni likovi nisu nekako bili uvjerljivi.



Ista stvar i kod mene nakon prvog čitanja.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 09/03/2010 : 12:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Mord

Ispred potocica? Ne mogu vjerovati.


Ispred. Potočići su bili top of the pops pre ovog - mada mi se više sviđa Rabateov crtež. Potočiće sam, i to je moj problem, uvek doživljavao kao pommalo licemerne, jer živim u zemlji gde penzioneri jedva preživljavaju, i uspeh je skrpiti kraj s krajem bez razmišljanja o novim šansama. Odličan je to strip, ali Putovanje u Italiju mi je bolje, univerzalnije.



Kod mene potocici jos uvijek stoje na prvom mjestu (nisam citao odgodu i mucacho). Jednostavno sam vise uzivao citajuci ih, vise sam se uzivio u lik onog djedice nego u bilo koji od likova iz Italije. Ali, citacu opet kad toliko hvalite, a i petar pan zvuci interesantno.

Cekamo draskalice.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 09/03/2010 : 12:31:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Mord

Meni likovi nisu nekako bili uvjerljivi.


Ista stvar i kod mene nakon prvog čitanja.




U početku ni meni - ili su bar bili već viđeni. Mislim crazy vet priča je ispričana već 'iljadu puta. Ali kako se udaljavamo od Vijetnama, i postaje očiglednije da priča nije o tome već o međuljudskim odnosima koje je rat samo intenzivirao i isterao na čistac, sve dolazi na svoje mesto.

Plus, volim te "jedno putovanje koje je sve promenilo" zaplete.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.

Edited by - Djole on 09/03/2010 12:32:45
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 09/03/2010 : 12:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

I, da, čekirajte... večeras/sutra ... najave na fibra.hr, bit će privju U potrazi za Petrom Panom, novog Coseyevog stripa koji uskoro izlazi. Slična atmosfera, amalgam sjete, melankolije i sreće, ista lakoća pripovjedanja i crtački zen.


Jel ovo znači da idu stvari koje su na fibra.hr najavljene za proljeće 2010?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/03/2010 : 12:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
tu sam vec bacio koju rijec o njegovim albumima:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=34842&whichpage=2

sta reci, cak i njegov najlosiji album "Saigon/Hanoi", je bio u nekim zemljama strip godine.
Covjek je fenomen.
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 09/03/2010 : 12:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message  Reply with Quote
Planiram budzet za preostale brojeve Kena ali jos jedan album Cosey-ja nece naneti veliki deficit:)

Sve kolorke su mi podjednako drage i dobre i ne bih mogao da izdvojim 1 naslov ispred ostalih.

Edited by - shommy on 09/03/2010 12:42:31
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/03/2010 : 13:03:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Markos

I, da, čekirajte... večeras/sutra ... najave na fibra.hr, bit će privju U potrazi za Petrom Panom, novog Coseyevog stripa koji uskoro izlazi. Slična atmosfera, amalgam sjete, melankolije i sreće, ista lakoća pripovjedanja i crtački zen.


Jel ovo znači da idu stvari koje su na fibra.hr najavljene za proljeće 2010?


Više-manje, da.

Trouble will find me
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 09/03/2010 : 13:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Markos

I, da, čekirajte... večeras/sutra ... najave na fibra.hr, bit će privju U potrazi za Petrom Panom, novog Coseyevog stripa koji uskoro izlazi. Slična atmosfera, amalgam sjete, melankolije i sreće, ista lakoća pripovjedanja i crtački zen.


Jel ovo znači da idu stvari koje su na fibra.hr najavljene za proljeće 2010?


Više-manje, da.


Tenks!!!

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 09/03/2010 : 13:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Mord

[quote][i] Meni likovi nisu nekako bili uvjerljivi.



Ista stvar i kod mene nakon prvog čitanja.




Koliko vidim, u pocetku smo svi slicno dozivljavali strip. Mozda je meni popustila koncentracija prije nego je postalo zanimljivo. Definitivno cu procitati opet, pa cu se javiti s utiscima.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 09/03/2010 : 15:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

[quote]Originally posted by NESVRSTANI

[quote]Originally posted by Mord

[quote][i] Definitivno cu procitati opet, pa cu se javiti s utiscima.


Drugi put provaj čitat na zahodu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/03/2010 : 16:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Meni u klonji valja i Blek Stena, kamoli Cossey

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 09/03/2010 : 20:19:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Mord

[quote]Originally posted by NESVRSTANI

[quote]Originally posted by Mord

[quote][i] Definitivno cu procitati opet, pa cu se javiti s utiscima.


Drugi put provaj čitat na zahodu.



Ne moze bolje. Sam si u prostoriji, tisina je, uz to sto citas radis jos nesto sto ti pricinja uzitak, a ne ometa koncentraciju. Idealni uvjeti.
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 10/03/2010 : 09:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
Nema boljeg mjesta za čitanje stripa nego u wc-u.Sveto mjesto za strip.

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/03/2010 : 10:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by il cattivo

Nema boljeg mjesta za čitanje stripa nego u wc-u.Sveto mjesto za strip.


Mada ni kućna biblioteka sa stolicom na ljuljanje i časom Enesija pri ruci nije na odmet. ;)

quote:
Originally posted by Mord

nisam citao odgodu i mucacho


Kad je već originalni topik lokovan... Mučaćo mi je značajno bolji od Odgode. Lepše slikan, lepše kadriran, i ima više smisla. Ali opet, obožavam te priče o tome šta narodne revolucije jesu a šta nisu - odnosno šta se menja, a šta ostaje isto bez obzira na svu energiju. U tom svetlu mi ne smetaju ni, shall we say, kontroverzniji elementi, jer očito nisu ubačeni da bi nekog nervirali ili zarad grozomorne političke korektnosti, nego da bi podvukli poentu.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000