forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Kolorka 5 - Odgoda
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Death
Senior Member



Croatia
1208 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 28/12/2009 : 11:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Death a Private Message  Reply with Quote
Izvrstan album s prekrasnim crtežom, vrlo dobrom pričom i neočekivanim krajem.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 28/12/2009 : 19:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by shommy

I ja se nadam da ce Marko objaviti i Pinokija,ne mora skoro ali da ga bude i svi sretni.



akhm...mislis Pinokiu...u pitanju je zensko...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 28/12/2009 : 20:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message  Reply with Quote
Šta god bio/la samo da je još Gibrat-a
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 28/12/2009 : 21:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by shommy

Šta god bio/la samo da je još Gibrat-a



Otkacena je to verzija...videces,uostalom...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/12/2009 : 20:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by shommy

Šta god bio/la samo da je još Gibrat-a


Slazem se!
Nedavno sam citao "Matteo" i cak mi je bolji i od "Odgode".
Ovaj Gibrat razvaljuje,sto crtezom, sto scenarijom!
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 07/01/2010 : 22:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message  Reply with Quote

Odlično!! Oduševljen sam sa Gibratom. Fenomenalan crtež i odlična priča.
I moram priznati iako je crtež pun živih boja da me je cijelo vrijeme tjeskoba pratila kroz strip što se na kraju "nažalost" i pokazalo istinitim.
Oću još stripova od Gibrata. Ajmo Marko. Delaj!!!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/01/2010 : 11:54:32  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
odličan crtež, kad to kaže jedan Bonellijevc, onda je istina.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 27/01/2010 : 18:53:47  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
Sjajan, sjajan album i crtežom i pričom, svaka čast na odabiru!!!!
Jedva čekam nastavak....

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 27/01/2010 : 21:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Eto upravo zavrsio i ja sa Odgodom!
Vizuelni raskos svakako stoji, ali kako nisam bas lud za tolikim realizmom necu reci da sam ostao zapanjen.
S druge strane nisam bas ni nesto zainteresovan za Otpisane u stripu i filmu.Mislim, ne zanimaju me previse opste price i skice iz rata (zato me recimo ni Panov lavirint nije uopste imprsionirao, posebno kad se izuzme bajkoviti deo filma)- ko je iz otpora, ko je saradnik, a ko je obicna lenstina ipak nije moj izbor za strip.
Verovatno volim da kad je u pitanju ratna tema, da ista bude friknuta ili suluda do boli (Hellboy, ona prica iz Hellblazera, verovatno zadnji Tarantino kojeg jos nisam pogledao...)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 28/01/2010 : 12:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
presao i potkazivaca sinoc. kazem presao jer je bilo vise -manje povrsno citanje.
ctrez je jos vise zadivljujuci, posebno prvih 15 strana, kolor samo daje na snazi i lepoti.
prica i dalje van mog uzeg interesa
zenski likovi opasno lice na anu ivanovic (ili obratno).

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/01/2010 : 14:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
"Odgoda" je 1998 godine bio strip godine u Njemackoj.
Fibra i svabe razmisljaju slicno jer su Markova izdanja "Autocesta sunca"2000 i "Saigon - Hanoi" 1994 godine odnijeli iste nagrade, isto kao i Taniguchievo djelo "A DISTANT NEIGHBORHOOD" 2007 kao jedina manga ikad.Nedostaju jos Persepolis, Blankets da bi lista odlicnih stripova bila jos potpunija.
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 28/01/2010 : 14:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

"Odgoda" je 1998 godine bio strip godine u Njemackoj.
Fibra i svabe razmisljaju slicno jer su Markova izdanja "Autocesta sunca"2000 i "Saigon - Hanoi" 1994 godine odnijeli iste nagrade, isto kao i Taniguchievo djelo "A DISTANT NEIGHBORHOOD" 2007 kao jedina manga ikad.Nedostaju jos Persepolis, Blankets da bi lista odlicnih stripova bila jos potpunija.




Odnosno http://en.wikipedia.org/wiki/Angoul%C3%AAme_International_Comics_Festival_Prize_for_Best_Album

šta je osnova za dosta izdavača i tu nema ništa loše.


www.stripgen.com
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/01/2010 : 15:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Meni nagrada sama po sebi ne znači ništa ako mi se strip ne sviđa, tj. neću ga objaviti samo zato što je dobio neku nagradu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/01/2010 : 15:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
ipak za razliku od film oskara, jos nikad nisam procitao neki internacionalno nagradjeni strip da mi se nije svidio.
Izuzetak su neki superherojski eisnerovci.

Edited by - King Warrior on 28/01/2010 15:08:05
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/01/2010 : 15:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
O, pa zna ih biti...

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 16/05/2010 : 15:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Napokon sam procitao mucacha i odgodu. Oba dva su mi pun pogodak. Dobre, zanimljive price, i odlican crtez. Neke scene u mucachu (kao ona na prozoru crkve ili slike naselja iz zraka) vrijede i same za sebe. Kolor u mucachu mi je predobar. Kolorka goes on.
Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 05/09/2010 : 14:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sinoć. Odlično. Savršeno mi je legao. Kad će Vol de corbeau?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/09/2010 : 15:29:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Preveden je, negdje oko nove godine (plus minus mjesec-dva - više plus nego minus:) )

Trouble will find me
Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 05/09/2010 : 15:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
Super, brzo će to.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/08/2011 : 10:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam Odgodu, u izdanju Belog puta, ali izneću utiske ovde:
meni je ovo sjajno, čakštaviše dobro.Ta sporija radnja koju mnogi kritikuju, meni je sela ko budali šamar.U ovom životu gde svi živimo 200 na sat i gde uvek kasniš i ništa ne stižeš, čitanje Odgode je prava blagodat.Eh, da je više ovakvih stripova.
A o crtežu nema potrebe ni pričati - one slike francuskog sela,prirode i lepe Sesilije bih mogao da gledam danima.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 14/10/2011 : 15:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Prelijep crtez,kolor,prica.....prilikom citanja osjeti se toplina,opustenost.....nazalost kraj sam predpostavio zahvaljujuci naslovu ,, Odgoda,,
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 16/11/2011 : 11:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Pročitao konačno i ja Odgodu, jer inače volim temu WWII pa sam ovdje dao šansu.
Utisak u globalu je da je ovo OK strip s dobrim i lošim stranama.

Po meni, dobre bi bile lijep kolor, odlično kadriranje, jako dobro nacrtana arhitektura, segment stripa koji se odnosi na ljubavnu priču i božanstvena (ali zaista božanstvena!) Cecile.

Loše strane su statičan crtež, jako loše naslikani muški likovi (feminizirani ili karikaturalni s tim debilnim sivim tragovima dvodnevnih brada), podosta zatupljujuć tempo i meni osobito iritantan lik Juliena. Ne kužim zašto u većini scena Gibrat likove crta s nekim glupastim (klaunovskim) osmjehom na licu, pa čak i kada to ne priliči situaciji u kojoj se nađu.

Još mi je jedna stvar upala u oči. Možda je to samo moj doživljaj, ali čini mi se da je crtež (osobito linije) na mjestima zamrljan, odnosno kao da je originalni crtež skeniran lošim scanerom pa da je onda takav scan otisnut na papir. Posebno na početku prvog albuma, a kasnije malo manje.

Moj zaključak je da vrijedi nekako progurati ovaj strip do kraja, a ponovno čitanje ... teško...

Inače, Cecile uživo?





Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 15/09/2012 : 13:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Jesu li Odgoda i Potkazivač u vezi ili su nezavisni?

I koji je prvo nastali strip?
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 15/09/2012 : 13:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Prvo Odgoda. U tankoj su vezi
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/06/2016 : 18:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Gibrat svakim svojim stripom pokazuje da je jedan od najboljih suvremenih francuskih crtača, no mišljenja sam da isto ne vrijedi i za njegove scenarije. Odgoda je jedna solidna (anti)ratna priča koja nažalost pati od presporog tempa i ne previše zanimljivih likova. Pomalo neuvjerljiva ljubavna drama s iznenađujućim završetkom, ali i manjkom emocija. Ipak, i kao takva je zanimljiva za pročitati, ako ništa onda zbog jako lijepog crteža kojim ju autor oslikava. Gibratove pejzaže, arhitekturu i prije svega ljude (iako više žene nego muškarce), užitak je promatrati i oni su najveća vrijednost ovog stripa.

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000