forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Kolorka 5 - Odgoda
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/08/2009 : 18:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


“1943. nije nikome ništa poklonila, osim možda meni... Bez ikakve sumnje. Pratio sam rat bez da sam u njemu sudjelovao. Čak sam prisustvovao svom pogrebu bez bolne nužnosti da budem mrtav: to pokazuje do koje sam mjere bio pošteđen. Činilo se da 1944. ne želi nastaviti tu blagu tendenciju uslužnosti.”

Mrtav. Miran. Iza žaluzina svog potkrovnog stana Julien podrugljivo promatra vlastiti pogreb. Prisiljen na skrivanje, prisluškuje razgovore i promatra Cécile. Cécile kojoj se ne može obratiti. Tog lipnja 1943. u Cambeyracu, malom averonskom selu, mir je samo privid. Kolone njemačkih oklopnih vozila neće propustiti nastup...


http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=13&TitleID=96

Trouble will find me

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4546 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 07/08/2009 : 20:04:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote

Bas lepo.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 07/08/2009 : 21:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo izgleda. Sačekat ću komentare pa ću onda odlućiti o kupovini.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 08/08/2009 : 00:55:08  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message  Reply with Quote
Svideo mi se preview i nadam se kupovini do kraja godine sigurno taman kad se kompletira Ken
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 08/08/2009 : 12:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Gibrat maestralno crta,nadam se da je bar priblizno takav i na peru...i ovo je must buy...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 10/08/2009 : 08:32:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message  Reply with Quote
kupujem i ja

"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 10/08/2009 : 16:01:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
predivna naslovnica, a priča izgleda jako zanimljivo ....
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 19/08/2009 : 00:38:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, ovo je remek djelo! Danas ga procitao!

Nikako ne prelistavati i gledati sto ce se unaprijed dogoditi, citati polako i cekati kraj.

Vec jako dugo nisam dozivio ovakav strip i po crtezu i po prici.

M U S T

H A V E

IT



BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"

Edited by - Darkwood Devil on 19/08/2009 00:39:01
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/08/2009 : 09:46:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Sve nade ulazem na ovaj strip . Predpostavljam da cu ovo citati za vikend.
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 23/08/2009 : 19:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
Wow. Izvanredan strip. Već mi je "slice of life" žanr pomalo izašao na nos zahvaljujući drugim Kolorkama, ali ovdje, uz fantastičan crtež, ima "jednostavan" štos sa protokom vremena i II svjetskim ratom, tako da napetost raste sve više prema kraju dok ne eksplodira. Još jedanput, izvanredan strip.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/08/2009 : 09:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Mda, ocekivanja ispunjena posle prvog dela. U igri za strip album godine .
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/08/2009 : 18:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Postoji nastavak, Vol de corbeau, koji je meni jos i bolji. A Gibrat je crtao i simpatičnu erotsku parodiju Pinocchia, vrijedi pro... hm... pogledati:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 29/08/2009 : 19:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
To i mene interesuje. Citao sam privju i deluje fenomenalno.
Mislio sam da ne komentarisem dok ne dobijem album i procitam ali ne verujem da bi mogao da se razocaram onim sto sledi.
Stvarno izgleda fenomenalno.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/08/2009 : 20:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Kakvo je to uopce pitanje:) Pa vec je odavno najavljen u izdavackom planu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 29/08/2009 : 20:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Postoji nastavak, Vol de corbeau, koji je meni jos i bolji. A Gibrat je crtao i simpatičnu erotsku parodiju Pinocchia, vrijedi pro... hm... pogledati:)



Ah,Pinocchia...ona kad laze njoj rastu sise,he,he......Leroi je napisao pomalo blesavu i otkacenu verziju a Gibrat sve to maestralno nacrtao

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

cbarks
Junior Member

Slovenia
339 Posts

Member since 22/09/2002

Posted - 30/08/2009 : 21:08:56  Show Profile Show Extended Profile  Send cbarks a Private Message  Reply with Quote
Opet jedan zaista VRHUNSKI strip. Crtež je prosto neverovatan a priča je odlična u svakom pogledu.
Kolorka 5 i 6 su nešto najbolje što sam pročitao od stripa u poslednje vreme. Ovakvi stripovi u čitatelju probude želju za JOŠ !!!

It´s a must for every serious collector!!
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 01/09/2009 : 16:49:15  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip, najbolji do sada u kolorci.
Btw. Markos po izdavačkom planu kolorka 5 je trebao biti Le Photographe, je li se odustalo od tog stripa ili je objavljivanje samo prolongirano?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/09/2009 : 17:39:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne, prevodi se jos. Ima 300 stranica s puno teksta, ima tu posla.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/09/2009 : 14:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Kupio i pročitao ...

Predobro.

Crtež odličan (čini mi se da vuče na Cabanesa što je samo naravno kompliment.

Priča odlična. Taman kada se na kraju učini predvidljivom i razočaravajućom slijedi novi obrat.

Pored želje za ponovnim prelistavanjem i čitanjem ovo djelo potiče i na razmišljanje o nekim stvarima u životu, odnosno životu općenito iako tu nema (naizgled) filozofiranja.

Pitko i čitljivo u svakom pogledu.

Ipak ne bih preporučio onima koji preferiraju bum-tras stripove.

S nestrpljenjem iščekujem Vol de corbeau.

Treba li uopće spominjati odličnu opremu, uvez i tisak, te dodatke koji mene osobno izuzetno vesele.

Da ne zaboravim, oduševljava me što se u Fibri trude oko kaligrafije, da bude istovjetna originalnim izdanjima.

Ovih nekoliko kolorki iz zadnje ture su zasigurno izdavački događaj godine.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/09/2009 : 15:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo
Da ne zaboravim, oduševljava me što se u Fibri trude oko kaligrafije, da bude istovjetna originalnim izdanjima.


Ajd, bar da nekome to znači! Hvala!

Trouble will find me
Go to Top of Page

puxavida
New Member



Croatia
115 Posts

Member since 05/02/2009

Posted - 05/09/2009 : 08:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send puxavida a Private Message  Reply with Quote
Pročitao. uopće ne kužim čemu toliko oduševljenje tim stripom. dobro je započeo, a onda dosadno i sporo. Po meni kvaziromantizam!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 05/09/2009 : 21:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Ako pricamo o emocijama, onda su mi biljeske, svagdanja i potocici nedodirljivi, i to tocno tim redoslijedom. Od nove ture nisam jos nista citao, bas me zanima hoce li jos nesto upasti u tu kategoriju.
Go to Top of Page

puxavida
New Member



Croatia
115 Posts

Member since 05/02/2009

Posted - 06/09/2009 : 16:43:29  Show Profile Show Extended Profile  Send puxavida a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by puxavida

Pročitao. uopće ne kužim čemu toliko oduševljenje tim stripom. dobro je započeo, a onda dosadno i sporo. Po meni kvaziromantizam!




Ukusi, sklonosti, predznanje iz drugih medija. Ja jednako ne dijelim ushit Svagdasnjom borbom (koja je izvrstan strip, da se razumijemo) i ujedno se cudim slabim komentarima nad Potocicima koji su mi jedostavno maestralni. Ima recimo nekolicina stripova koji su mi na skali od 1 do 5, svi od reda 5, ali medju njima ima onih koji su me pukli snaznije, jendostavno zato ejr sma slicne emocije dozivio davno prije, mozda u kakvoj knjizi ili filmu.

i ja sam isto doživljavao ovakve emocije i prije - npr kad mi je bilo dosadno...
priznajem crtež je dobar
Go to Top of Page

puxavida
New Member



Croatia
115 Posts

Member since 05/02/2009

Posted - 06/09/2009 : 22:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send puxavida a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by puxavida

quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by puxavida

Pročitao. uopće ne kužim čemu toliko oduševljenje tim stripom. dobro je započeo, a onda dosadno i sporo. Po meni kvaziromantizam!




Ukusi, sklonosti, predznanje iz drugih medija. Ja jednako ne dijelim ushit Svagdasnjom borbom (koja je izvrstan strip, da se razumijemo) i ujedno se cudim slabim komentarima nad Potocicima koji su mi jedostavno maestralni. Ima recimo nekolicina stripova koji su mi na skali od 1 do 5, svi od reda 5, ali medju njima ima onih koji su me pukli snaznije, jendostavno zato ejr sma slicne emocije dozivio davno prije, mozda u kakvoj knjizi ili filmu.

i ja sam isto doživljavao ovakve emocije i prije - npr kad mi je bilo dosadno...
priznajem crtež je dobar




Kuzim. Moze neka preporuka stripa s kojim si bio zadovoljan?

npr u tom smislu mi je taras buljba fenomenalan... priča, likovi, pejzaži po meni su autentični, proizvode neku sjetu, romantiku, patnju...
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 16/09/2009 : 13:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Odlican album,lepa prica a sam crtez je prica za sebe.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 16/09/2009 : 14:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by puxavida
npr u tom smislu mi je taras buljba fenomenalan... priča, likovi, pejzaži po meni su autentični, proizvode neku sjetu, romantiku, patnju...



Jesi citao srce bitaka, i kakav ti je u odnosu na tarasa?
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000