forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Kolorka 5 - Odgoda
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Nameless
Average Member

525 Posts

Member since 16/09/2009

Posted - 16/09/2009 : 15:12:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Nameless a Private Message  Reply with Quote
Imam pitanje za Markosa.Mozda ga ne postavljam na pravom mjestu ali nema veze :)))
Imas li u planu izdavanje integrala Inkala i ostalih serijala povezanih sa njim i ako imas kad se moze ocekivat realizacija?Hvala.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 16/09/2009 : 15:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
preview mi se jako svidio - mislim da je ovo prvo slijedece sto ide uz nastavak svagdanje borbe i topija
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/09/2009 : 15:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nameless

Imam pitanje za Markosa.Mozda ga ne postavljam na pravom mjestu ali nema veze :)))
Imas li u planu izdavanje integrala Inkala i ostalih serijala povezanih sa njim i ako imas kad se moze ocekivat realizacija?Hvala.


http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=35284

Trouble will find me
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/09/2009 : 18:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Ajde ako neko od poznavalaca moze malo da pomogne - sta je jos ovaj covek crtao?
Ima li jos nesto objavljeno u Ex-YU?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/09/2009 : 18:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
evo popis njegovih djela:
http://www.bedetheque.com/auteur-68-BD-Gibrat-Jean-Pierre.html

Mislim da kod nas nije nista izaslo osim Odgode.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/09/2009 : 18:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

evo popis njegovih djela:
http://www.bedetheque.com/auteur-68-BD-Gibrat-Jean-Pierre.html

Mislim da kod nas nije nista izaslo osim Odgode.



Hvala.
Prelepo slika ili crta,ne znam sta je ispravnije u njegovom slucaju.
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 17/09/2009 : 23:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message  Reply with Quote
Hoce li biti kasnije i ovaj album Pinocchia od Gibrata?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/09/2009 : 10:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Sumnjam. Mozda.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 22/09/2009 : 10:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Ima već neko vrijeme kako sam pročitao Odgodu ali kasnim sa komentarom.Dakle,priča mi nije pretjerano dobra,radnja je dosta spora i da nema neočekivanog(ali stvarno neočekivanog) i efektnog obrata na kraju,ocijenu bi je kao lošom/dosadnom.Međutim,crtež..mljac.Čovjek crta/slika i kadrira odlično,kao da gledaš neki film.Ima tu nešto Hermannovsko u sebi s tim da lica ljudi crta puno,puno bolje.A kad smo već kod likova,onda svakako treba stati i osvrnuti se na Cecille.Ne sjećam se kad sam u stripu vidio ovako dobro nacrtanu ženu,zgodnu i punu života.Nije to neka sex bomb ali način na koji ju Gibrat crta oduzima dah;njene poze i pokreti, mimika, odjeća..to treba vidjeti.Pada mi na pamet jedna usporedba sa jednim drugim izdanjem FIbre,El NInon od Pavlovića.I dok mi je tamo Vera drvena i nekako hladna,Cecille je čista suprotnost,prepuna života i ljudske topline - neka mi gospodin Pavlović ne zamjeri.
I Odgoda naravno ide na policu,a htio bih u budućnosti još Gibratovih stripova,zašto ne..

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

CortoMaltese
Average Member



Croatia
789 Posts

Member since 16/03/2003

Posted - 26/09/2009 : 22:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit CortoMaltese's Homepage  Send CortoMaltese a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam pročitao "Odgodu".

Što reći? Bah, ko mi kriv kad ne znam s riječima kao Gand.

Lijepa priča, savršen tempo i predivan crtež...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 28/09/2009 : 20:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
malo zakašnjela reakcija, ali evo me: u dahu pročitao, neobična priča, fantastično nacrtana, ili naslikana, kako se uzme, cecille dominira doživljajem, skice na kraju su sjajne... još jedan biser u fibrinom nizu

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/10/2009 : 18:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Divan album.
Laganim i finim ritmom ispricana prica. Po tome me Gibrat podsjetio na Coseya, ne treba neka velika tema da bi se prica ispricala kako treba. Sa obzirom da nije bilo puno radnje,niti u jednom trenutku nisam osjetio dosadu kako je to bio slucaj u pojedinim odjeljcima Muchacha.
Definitvno cu uzeti i nastavak.
Obozavam ovakve stvari gdje stima ne samo jedna stvar, vec i prica kao i crtez.

Inace ovaj strip sam drugacije zamisljao,tj. ne znam ni sam zasto ali mislio sam da se radi o jednom mladicu koji da bi izbjegao rat preoblaci se u zensko.Vjerovatno slicnost nacrtanih figura me je natjerala da pomislim da je tako.Nacrtana lica su ipak Gibratov pecat i od sada bi prepoznao njegov crtez medju 1000 drugih.

Poslije ovih nekoliko sto sam procitao iz zadnje Fibrine ture mogu sastaviti rang listu:

1. Putovanje u Italiju 10/10
2. Odgoda 10/10
3. Zasto sam ubio Pierra 10/10
4. Evropa 9/10
5. Muchacho 9/10

Kratko receno, sve i jedan album pravo remek-djelo i sto je najvaznije,vrijedni su novca sto se dalo za njih...barem meni.

To je bilo to sto se tice te zadnje ture, jos cu gledati da nabavim "Fulu" ali u boji,posto sam vidio da u koloru zaista fenomenlno izgleda.Ostalo ako mi sta padne sa vremenom u ruke dobro je,ako ne ok je.
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 12/10/2009 : 15:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
samo da se pridruzim pohvalama.odlican strip.posebne pohvale za genijalan crtež,koji na nevjerojatan nacin dočarava atmosferu francuske u tim vremenima.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 26/10/2009 : 17:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Postoji nastavak, Vol de corbeau, koji je meni jos i bolji. A Gibrat je crtao i simpatičnu erotsku parodiju Pinocchia, vrijedi pro... hm... pogledati:)



Bas sam hteo da pitam za nastavak i vidim da vec ima odgovora
Da ne pisem u topicu BP
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/10/2009 : 20:27:32  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Markos

Postoji nastavak, Vol de corbeau, koji je meni jos i bolji. A Gibrat je crtao i simpatičnu erotsku parodiju Pinocchia, vrijedi pro... hm... pogledati:)



Bas sam hteo da pitam za nastavak i vidim da vec ima odgovora
Da ne pisem u topicu BP


http://www.bedetheque.com/serie-4135-BD-Vol-du-corbeau.html
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 26/10/2009 : 20:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Markos

Postoji nastavak, Vol de corbeau, koji je meni jos i bolji. A Gibrat je crtao i simpatičnu erotsku parodiju Pinocchia, vrijedi pro... hm... pogledati:)



Bas sam hteo da pitam za nastavak i vidim da vec ima odgovora
Da ne pisem u topicu BP


http://www.bedetheque.com/serie-4135-BD-Vol-du-corbeau.html




Uvek gledam da ne spoilujem,zato i nisam komentarisao kraj. Delovalo je nedoreceno a opet i ne mora da bude,samo sto nismo saznali sta je bilo dalje s njom
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 26/10/2009 : 20:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
@King Warrior
E sad tek nista ne razumem
Pa odakle opet on ovde

Edited by - Tex Willer on 26/10/2009 20:40:43
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/10/2009 : 20:55:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

@King Warrior
E sad tek nista ne razumem
Pa odakle opet on ovde


pa ocigledno je da nije u vozu...znas vec sta
i ja izbjegavam da gledam slike zbog spoilera. Bolje je sto se manje zna

Edited by - King Warrior on 26/10/2009 20:56:33
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/10/2009 : 21:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Problem je sto su Gibratu glavni likovi u oba stripa jako slicni. Teoretski, Vol de corbeau nema veze s Odgodom. Ali kako glavni likovi jako slice i radnja se dijelom nadovezuje, pa ovo tako skoro pa ispada nastavak:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/10/2009 : 21:51:31  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
ok, necemo dalje. Vuce me da zavirim u topic, a vjesto jos od "Odgode" izbjegavam sve moguce spoilere na svim mogucim jezicima.
nego,mogao bi drugi dio i za Mafest!?

Edited by - King Warrior on 26/10/2009 21:52:20
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/10/2009 : 22:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Mozda, ako francuzi posalju fajlove na vrijeme

Trouble will find me
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 27/12/2009 : 23:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
uf kakav strip. gand mi je pricao o njemu kao o necemu fantasticnom, ali moram priznati da je ovaj strip prevazisao sva moja nadanja.
ocu nastavak. ajd markose:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 27/12/2009 : 23:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
ps. a sto je sa pinokijom? oce li to skoro?

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 28/12/2009 : 10:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message  Reply with Quote
I ja se nadam da ce Marko objaviti i Pinokija,ne mora skoro ali da ga bude i svi sretni.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/12/2009 : 10:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Polako, doći će na red jednom.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000